monnci 2009 jan. 23. - 21:10:57
(116/236)
most megnéztem másodszorra a filmet és még mindig azt gondolom, hogy nem nagy szám..:S szinte egyedül az eleje teccett, meg mikor a fõszereplõ csajt a végén ugyanúgy vitte vissza az a kocsis texasba, mint õk a legelején a másik csajt... az jó volt, de am maga a film nem egy nagy durranás..:/
Anteris 2009 jan. 04. - 14:18:30
(115/236)
szerelem nélkül te most egy papírzsebkendõben száradnál valahol...
Anteris 2009 jan. 04. - 14:15:19 Előzmény nihilke
(114/236)
hihi, csak nem féltékeny a kisasszony? ; )
Anteris 2009 jan. 04. - 14:13:18
(113/236)
egy kérdés: ha egy horrorfilmtõl nem rettegek hanem baromi ideges leszek akkor én vagyok a hülye vagy a rendezõ?
dave1 2009 jan. 03. - 19:26:48 Előzmény Dr.Mouse
(112/236)
Csak tudod, a horrornak van egy célközönsége. És a szülõknek kell, hogy legyen újságja, és ha van, akkor a kisebb gyerekeikre odafigyelnek. 12 év fölött pedig sztem lehet ilyen filmeket nézni, én néztem már 8 éves koromban is, ettõl még teljesen egészséges vagyok, csak szeretek egy mûfajt, ami kicsit megtépázottabb és rétegebb a többinél. Ez meg egy nagyon is jól sikerült alkotás, ha erre azt mondod, hogy színvonaltalan nem sok 2000 után készült horrort láthattál.
dave1 2009 jan. 03. - 19:22:53
(111/236)
Ez egy nagyon ütõs film lett. Az eredeti kõkemény slasher, ez ugyan kicsit tinisebb, de azért vannak benne olyan jelenetek, hogy a szõr föláll a hátamon, valamit valahogyan sikerült az eredetibõl megõrizni. És ezt még soha nem láttam remake-nél. Persze itt is mennek a látványra, de talán nem ez volt a fõ szempont, vagy legalábbis megfelelõ mértékben van adagolva. Jessica Biel lepipálta Marilyn Burns, hatalmas meglepetés volt a Hetedik mennyország címû giccstenyészet után. Sokat Bõrpofa 'karakterén' sem változtattak. A befejezés befogadhatóbb, nem olyan elvont, nem olyan sokkoló mint a '74-es változatban, de aki csak ezt látja, azt az azért leülteti. Még mindig fent tartom, hogy ez a legjobb reprodukció talán amit eddig láttam. Miért nem lehet ilyen minden remake?
offtopic
nihilke 2008 dec. 29. - 16:37:44 Előzmény NewZoo
(110/236)
humor? az meg itt hol van? nem találom. viszont leírom mégegyszer. nem a te hsz-d re reagáltam. sõt, azt nem is figyeltem. de mind1 is. ahogy elnézem, a felfogóképességed lehet a gyenge pontod;)
NewZoo 2008 dec. 28. - 14:01:13
(109/236)
Hihhi! Ugye? ;) Vau!
NewZoo 2008 dec. 28. - 13:35:32 Előzmény nihilke
(108/236)
Hát "bébe" az adatlapodat nézve... nem is csodálkozom. Szépen felfogtad a lényeget. Humorból, asszociációs készségbõl nem jeleskedsz.A kiterjedt "dark-köd" leárnyékolja az antennákat. Nem hiányzik a fény? ...ja bocsi, elfelejtettem hogy az Neked árt. :D:D:D
2/10
Tsepy 2008 dec. 27. - 23:37:30 2/10
(107/236)
LOOOL, amúgy eléggé naprakészek a srácok, hogy a film elején a Sweet Home Alabama c. számot hallgatják! A Wiki szerint

"Sweet Home Alabama" is a song by Southern rock band Lynyrd Skynyrd that first appeared in 1974 on their second album, Second Helping. [...] A live version of the track on the compilation album Collectybles places the writing of the song during the late summer of 1973, as the live set available on the album is dated October 30, 1973."

A film meg ugye 1973 augusztusában játszódik...
offtopic
nihilke 2008 dec. 27. - 21:29:19
(106/236)
Mi van? én aztán nem vettem magamra semmit. Dr.Mouse hsz-t olvasva írtam, amit írtam. nem szabad? egyfajta véleménybõl egyhelyen csak egy lehet? vagy mi?
offtopic
NewZoo 2008 dec. 27. - 21:14:46
(105/236)
Mondtam, gyöngyök... s íme megszólalt az "ing" egyik tulajdonosa aki magára is vette! :DDD Egyem azt a cizellált lelkedet Te! XD
Remélem a képen olvasható a szöveg amit az agresszív télapó mond nektek kedves gyerekek!
nihilke 2008 dec. 27. - 18:49:49
(104/236)
film közben sokszor olyan érzésem volt, mintha nem is a történéseken lenne a hangsúly, hanem Jessica Biel csipõjén és hasán.

egyébként meg karácsony ide vagy oda, az emberek ízlése nem változik meg 1-2 napra. ha valaki a horrort szereti, lehet, hogy ilyenkor is szívesebben nézi azt. nem mindenki vágyik idióta télapós sztorikra vagy szép családi történetekre, hiába áll karácsonyfa a nappali közepén.
NewZoo 2008 dec. 27. - 14:40:39
(103/236)
Maximálisan egyetértek mindennel amit leírtál. És igen, el kell hogy férjen az eltérõ vélemény is. Bár valszeg gyöngyök a "disznók" elé. Ez egy közmondás, az veszi magára akinek inge. :)
Dr.Mouse 2008 dec. 27. - 14:05:17 Előzmény Atlantis
(102/236)
Hjujjdemegvédted.. :-D Pedig, sajna az a nagy helyzet, hogy ez nem kicsit ízléstelen, és ha szerinted, meg "Kõszívû" szerint az efféle filmek állnak közelebb a valósághoz - az pont elég nagy baj.
Oszt; nem csak kétféle film létezik szerencsére - az "érzelmektõl csöpögõ", meg a vértõl csöpögõ - vagy inkább fröcsögõ, vannak ám árnyalatok.. Pont valami olyasmit keresgéltem, amikor megláttam ezt........
Meg még; van nekem is távkapcsolóm, bizonyáám és naná, hogy azonnal váltok, ha valami nem tetszik, ám akkor is undorító és etikailag zéró, ha ilyet ad egy csatorna pont Karácsonykor, és annyira nem mindegy, hogy aznap-e, vagy máskor, hogy ez, a saját látásmódodon is kiütközik, Te (és még sokan) már nem érzed az ünnep "másságát" és ez szomorú...
Sajna volt olyan páciensem, aki túl korán és túl sok ilyen rémséget látott, és az sem kizárt, hogy most is odakapcsolt néhány gyerek, akik ilyenkor tovább maradhatnak fent... Szakmailag és emberileg sem tudok azonosulni a horrorral és egyéb vérfürdõs túl agresszív sz*rokkal, a kollektív tudatba beinjektált mérgezõ hulladékokkal. Ettõl, még azt nézel, amit akarsz, csak nehogy, má' a karácsonyi nem túl tág intervallumba szerkessze be a retardált szerkesztõ - ezzel is mélyebbre nyomva az ingoványban a népeket..
Ez is egy vélemény, és ha nem is azonosulsz vele - mer' nem kell ám - én nem támadtam, csak egy, az "egészséges" látásmódhoz némileg közelebbi álláspontot képviseltem. ;-P (És ne köss bele, mi a egészséges, mert lehet bármennyire relatív, de az sosem a vérengzés karácsonykor..)
És ez a vélemény is el kell férjen ezen a palettán.. ;-P
2/10
Tsepy 2008 dec. 27. - 01:51:20 2/10
(101/236)
Nagyon gáz ez a film. Gáááz!

Olyan sablonos, hogy az már fájt. Az összes idegesítõ klisét felvonultatták: vidéki beltenyészet redneck család a semmi közepén, szemét zsaru, egymás keresésére induló füves fiatalok, húsfeldolgozó, menekülés fagyott állatok között, ötlettelen szadizmus (húskampó, sózott lábcsonk, láncfûrész stb.), és persze az elmaradhatatlan "fúha, nem kapták el a gyilkost" mûrejtély. Nem borzongatott, csak idegesített a hatásvadász ötlettelenség.

Viszont a Fûrész tetszett. :DDD Ha jó horrort akarok nézni, akkor vagy az, vagy A Kocka, Omen, The Blair Witch Project, Az ördögûzõ stb.


A texasi láncfûrészes még mindig klasszisokkal jobb volt, mint A kukorica gyermekei, úgyhogy két pontot kapott. :DDD
Atlantis 2008 dec. 26. - 23:21:25 Előzmény antika4
(100/236)
A fûrész az egyik legjobb film amit valaha láttam. Valóban tele van sokkoló képekkel, de sokkal több egy egyszerû "trancsírozós" filmtõl.
Az elsõ rész igazi mûalkotás, igazi mondanivalóval...
Atlantis 2008 dec. 26. - 23:17:18 Előzmény zsolti1791
(99/236)
A texasi láncfûrészes a már "kifejlett" sorozatgyilkos történetét meséli el.
A kezdet végû meg azt ahogyan azzá vált, ami. Tehát történetileg a ...kezdet volt elõbb.
Atlantis 2008 dec. 26. - 23:13:36
(98/236)
Lehet hogy egyeseknek gusztustalan, de akkor egész egyszerûen nem kell megnézni, ennyi.
Az pedig h karácsonykor vagy máskor adják sztem mind1. Egyelõre még nem a tv az úr és ha nem tetszik amit adnak, akkor át/ki lehet kapcsolni.
A tv mûsornak éppen a sokszínûség a lényege, hogy mindenki megtalálja azt ami neki megfelel. Ha mindenhol romantikus film menne akkor meg az lenne a gond...
Atlantis 2008 dec. 26. - 23:08:27
(97/236)
Egész jó film. Ami horror-thriller kategóriában nagyon ritka manapság.