ADRENALIN 2007 febr. 05. - 23:06:53 Előzmény Dorka92
(16/236)
Ed Gein állítólag a kiásott hullák koponyáit használta levesestálnak és bõrüket lámpabúrának,de kár,hogy ilyen részletek nem kerültek bele a filmbe:-( Valaki tudna még több infot írni nekem Ed Gein-rõl???Elõre is köszi!
Redfield 2007 jan. 30. - 18:49:37
(15/236)
hát jóról nem. :) de azért õ nem adja fel, csinálja tovább a filmeket.
Redfield 2007 jan. 30. - 18:38:28
(14/236)
Azé csak nem... :) de köszi a kritikákat. Uwe Boll filmet láttál már? :) hehe... most neki is készül új.
Redfield 2007 jan. 30. - 10:01:43 Előzmény Newcastle United
(13/236)
Dehogynem! :) Készül az új remake!
Küzdelem a rákkal! Tanulságos, félelmetes, borzongató, és még csak nem is olcsó! Tini-horror felsõ fokon.

A TEXASI LÁNCDOHÁNYOS
Lois Lane 2006 dec. 07. - 10:00:45
(12/236)
Engem is érdekelne ennek a háttere, valóságalapja.Mert belegondolva semmi természetfeletti nem történik benne, tehát simán lehet igaz.Ha megtudtok valamit, légyszi írjatok!
Newcastle United 2006 aug. 24. - 07:44:00
(11/236)
Azért nem kell komolyan venni a hollywoodi "igaz történeten alapuló" filmeket.
Dorka92 2006 aug. 23. - 18:12:27
(10/236)
Érdekes h Ed Glein történetén alapul amikor Ed G. nek nem volt bõrbetegsége, nem túristákat ölt,hanem öreg hölgyeket, és nem voltak cinkosai sem a családból. Szerintem Thomas Hewitt története alapján van a fil,m,mindenki mást mond.
Dorka92 2006 aug. 22. - 12:56:46
(9/236)
Az 1974-ben elkészült The Texas Chainsaw Massacre - tehát ennek a remake-je is - valós történeten alapul, egy bizonyos Ed Gein történetén. A bigottan vallásos családban felnövõ Gein, egészen annak haláláig kötõdött szigorú anyjához - miközben feltehetõleg megölte a saját bátyját -, majd a holttestet a házában õrizte, külön oltárt emelve neki. Ezt követõen kezdett komolyan érdeklõdni Ed a holtak iránt, kedvenc olvasmányai az anatómiai könyvek voltak és a náci koncentrációs táborok orvosi kísérleteirõl szóló beszámolók, majd kezdte kifosztani a közeli temetõ sírjait, hogy maga is kisérlelezzen a testekkel. De egy idõ után a régi halottak már nem voltak elég érdekesek, és saját kezébe vette a dolgokat. A véres részleteket nem hánytorgatnánk, azt sem, hogy mit találtak nála a rendõrök, mert az valóan elborzasztó, a lényeg viszont, hogy két asszony meggyilkolását bizonyították rá - bár több eltûnés is nyilvánvalóan az õ lelkén száradt - de mivel elmebetegnek nyilvánították, nem végezték ki, hanem egy elmegyógyintézetben halt meg, természetes halállal, mintabetegként. Mindez nem Texasban, hanem Wisconsinban történt, nem 1973-ban, hanem az ötvenes évek közepén, és Geinnek nem voltak cinkosai, sem rettenetes bõrbetegsége, ahogy nem az arra tévedt turistákat, hanem az idõs hölgyeket preferálta.
Dorka92 2006 aug. 22. - 12:19:05
(8/236)
Három kérdésem lenne:
1. Valaki irta lejjebb hogy sokkal jobb az eredi változat. És (már elnézést nem néztem meg a nevét ezért nem tudom nevén szólitani) angolul láttad v hogyan? mivel az eredeti nem került bemutatásra...V azt honnan lehet megszerezni?

2. A film végén a temetés( pár másodpercben mikor a rendõrök koporsóit vitték) illetve mikor mondják h ez az egyetlen ismert kép a gyilkosról az télleg valódi felvétel v cska ügyes trükk?

3. Ez nem is annyira kérdés csak feltevés: Ugyebár ez igaz történet és ELVILEG ez az egyetéen túlélõ (erin ) mondta el, gondolom csak az 1. része igaz történet a 2..3. része azok a hülye folytatás már csak kitaláció.nem?
Dorka92 2006 aug. 22. - 12:13:50
(7/236)
Én az ilyen filmekbe annyira nem tudok csalódni. Az ilyen filmek amibe egy fiatalokból álló csoport fogyatkozik (Texasi,Viasztestek,Tudom mit tettél tavaly nyáron,) vagyis ezek a tinihorrorok nekem mindig bejönnek mert nem lehet (mármint részemrõl) olyat csalódni bennük mint pl. egy thrillerbe. Ami nem tetszett az az volt amikor hosszú percekig sikitozva futottak a gyilkos elõl. Nem tudom, engem lekötött,pláne hogy igaz történet. Én csak ajánlani tudom, pedig már láttam ennél jobb filmket de nekem egy 10-es skálán 8-9.
Bru 2006 jún. 30. - 16:02:01
(6/236)
Nekem már elegem van azokból a filmekbõl ahol a gonosz, csúnya, elmeroggyant, stb... családotagok vagy kisebb közösségek a szegény arra kószáló ártatlan fiatalok vérére, belére vagy akármilyükre szomjaznak... (a lényeg h élve ne ússzák meg). Szerintem ez a film kimondottan nem szól semmirõl, rettentõen idegesítõ és bárgyú. Maximális profisággal lett elkészítve a szereplõk "széthullatása" ,de szerintem ettõl csak az igénytelenség tölti ki az egyre fogyni nem akaró perceti a filmnek. Engem alapból nem taszítanak ezek a dolgok, de ez a film valóban nem nagyon lett egy mûremek... Sõtt.
Hogy ne csak a levegõbe beszéljek hanem pár konkrétummal is álljak elõ, nekem a csúcs az idegesítõ jelenetek sokasága között a f@szfej rendõr és a hullával való játszogatása.
Node a Motelhoz képest valóban ez maga a mennyország volt!!!!!!! Annál már minden jobb! Az most nálam a mélypont!
godless 2006 jún. 30. - 10:34:15 Előzmény fisherman
(5/236)
JÓ,kicsit túloztam.Rájöttem,de szerintem,jobb,mint az utóbbi 5évben sorra legyártott horror filmek.Szóval hát engem lekötött
fisherman 2006 jún. 28. - 14:58:37
(4/236)
Jobban sikerült mint a Motel az biztos. Eli Roth leginkább ránk gondolt, férfiakra. A fõhõsnõnk kis fehér topban, hmm... Aranyos.
Newcastle United 2006 jún. 27. - 11:17:32 Előzmény godless
(3/236)
Ne túlozzunk, az eredeti jobbra sikerült. Ez csak olyan sikoltozós, szaladgálós tinihorror lett sajnos.
NYuszika007 2006 jún. 25. - 21:07:53 Előzmény godless
(2/236)
Szerintem is nagyon-nagyon jó film! Már sokszor láttam, de nem unom meg. Valami megfogott ebben a filmben...
godless 2006 jún. 17. - 21:10:37
(1/236)
ÚRISTEN!!!Ide még nem írt senki egy darab véleményt sem???hát ez szomorú!Pedig a húszonegyedik század eddigi legnagyobb filmje!!!Komolyan...