k11zoltan 2023 okt. 07. - 08:05:10 Előzmény DUNAWÖLD
(33/33)
Értelmeznéd a kommented?
Nekem nem sikerült...
DUNAWÖLD 2023 okt. 06. - 23:11:02 Előzmény Freyia
(32/33)

Amúgy ilyen kretén filmekhez kell egy megfelelő alkat.

Làtom, van, aki beleélte magàt 😌
DUNAWÖLD 2023 okt. 06. - 23:09:27 Előzmény k11zoltan
(31/33)
Ugyanazt, gratulálunk!
Külön a gettónegyedekhez 👍

Amúgy ilyen kretén filmekhez kell egy megfelelő alkat.
k11zoltan 2022 dec. 10. - 22:26:51
(30/33)
A film ugyan azt a térképet használja, amit én vettem gyerekkoromban Los Angelesről.
Szerencsés vagyok, hogy azóta sikerült többször is bejárnom.

A film egyszer nézhető kategória.
2/10
Freyia 2022 dec. 06. - 20:13:39 2/10
(29/33)
Elképesztően erőltett az egész film,a színészi játék is akadozik. Tele van zsúfolva érzelmi konfliktusokkal, zavaros katyvasz az egész, a párbeszédek siralmasak.
SPOILER
A nő-férj közti elhidegült kapcsolat, a titokzatos fickó,aki inkább olyan, mint egy hisztis kisgyerek,úgy viselkedik, a nyomozó,aki lekezelő és erőszakos, kb.mindenkivel konfliktusa van.
Leginkább a Hetedik és A titkos ablak zavaros keverékének tűnik, kisebb-nagyobb eltérésekkel. Teljesen érthetetlen részletek: pl.a nyomozó mit keres a helyszínen a felfüggesztése után. A gyilkos mielőtt támadott,látható,hogy nem női láb sétál az áldozat felé.
10/10
Viharsziget 2018 okt. 18. - 20:13:31 10/10
(28/33)
Óriási film, nem értem, hogy kaphat egy ilyen jó film, imdb portálon csak 5.8 pontot, itt meg 7.6ot amit én vittem fel a 10 pontommal 7.7re.

SPOILER: Nagyon néztem mikor a lányt mutatták be gyilkosnak, de az azért nem lehetett, mert a gyilkost mikor mutatták látszódott, hogy testesebb, vastagabb lábbal. Viszont ha a lakó tényleg létezett, akkor a cím alapján hamar lehet következtetni a gyilkosra.

PL Mikor mondja a titokzatos lakó, hogy UGYANAZ A MÉRETE MINT A FÉRJÉNEK, na itt szűkült le a gyilkosok száma kettőre, vagy a nő férje, vagy a lakó, de volt a filmben egy rész, mikor képzeletbelinek tűnt a fazon, ezért szűkült a lista egyre. Iszonyat nagy film, csak a címe lehetne más pont ezért. spolier vége!
7/10
stupek2 2018 okt. 03. - 09:53:57 7/10
(27/33)
SPOILER

Esik az eső. A rendőrök kimennek megnézni tényleg esik-e. Majd egy vizes lepedőt néznek a földön, az egyik a lepedő másik oldalát is megnézi, nyilván azért, hogy vizes-e.
Ujabb kép családi ház bejárat FOR RENT-ék laknak itt. A lakó kijön pizsamában és egy ujságot talál a kertjében. Az asztalán meg egy nyitott lekvárt, és narancs juicet.
Korán reggel a „kék fény”-t nézi a hordozható TV-jén.
Egy nyomozó levelet kap, csupa kriksz-kraksz, nem tudja elolvasni, mire felhívja a lányát.
Következő kép: Egy manusz sétál az esőben, majd bemegy FOR RENT-ékhez. A rendőrnyomozó megnéz egy meztelen hullát. A rendőrség különtermében 18 éven felülieknek szóló házimozit néznek. Majd MI különböző festményeket láthatunk. A rendőrfőnök a lányánál vacsorázik. Közben megy a sejtelmes zene.

no ez az első 20 perc! Várom a további másfél órát!
milyennõazilyen 2016 jan. 16. - 09:56:18
(26/33)
Tegnap láttam a filmet. Valaki elmagyarázza nekem, hogy a rendõr felesége miért lett öngyilkos?
kaboca11 2015 febr. 11. - 19:02:48 Előzmény olahmiki1959
(25/33)
Teljesen egyetértek veled és Goodboy-al. De ettõl eltekinve nézhetõ a film.

***SPOILER***
A vége teljesen össze lett zavarva. Lehetne egy elvont magyarázatom, de az sem állna meg, mert a történet hét évvel azelõtt kezdõdött. Akkor azt kéne feltételezni, hogy a következõ eseben is létezett elõzmény, s ebbe nem akarok belemenni...
Az utolsó elõtti mondatban leírtad miért:-)
10/10
Enn5 2014 dec. 26. - 20:43:44 10/10
(24/33)
Szerintem pedig nagyon izgalmas film, nem gondoltam volna, hogy ilyen, dupla csattanós vége lesz! Csak ajánlani tudom!!
5/10
Újvállalkozó 2014 aug. 17. - 00:25:37 5/10
(23/33)
5/10

Nem egy pörgös film, vannak benne eseménytelen részek, de a vége miatt megért 5 pontot. Szerintem a 90 perc túl hosszú volt, egy 45 perces sorozat epizódban talán több feszültség lett volna.
7/10
kazama90 2014 márc. 15. - 11:22:16 7/10 Előzmény oimuka
(22/33)
elég fordulatos film,közepes sztorival.a színészek jól játszanak,de van benne 1-2 logikai hülyeség ezért 10/7.
9/10
oimuka 2013 okt. 01. - 18:13:50 9/10 Előzmény jozsi86
(21/33)
Én csodálkozom, hogy csak 7,9-et kapott. Nálam egy jó erõs 9-es. Izgalmas, kiszámítható...vagy mégsem... vagy mégis?
7/10
jozsi86 2013 szept. 16. - 12:41:24 7/10
(20/33)
Ízig-vérig krimi, nem is akármilyen!
---SPOILER---
A végén csak lestem mikor kiderül, hogy a csaj a gyilkos, aztán még nagyobbat lestem, hogy mégsem õ az és a lakó tényleg létezik. Fordulat hátán fordulat a vége. De ettõl ez egy remek film.
savernake 2013 júl. 09. - 10:05:19
(19/33)
Jó kis krimi, de nem horror.

SPOILER
A szõke nõ lehet, hogy skizofrén, de a gyilkos a titokzatos lakó volt. Fura lett volna, hogy egy törékeny nõ pl. hogyan végezhetett volna egyszerre két másik nõvel. Vagy: az egyik prostituált áldozat megfordul és azt kérdezi: te követsz engem, szivi? Ha nõ követte volna, nem mond ilyet! Vagy: honnan lett hirtelen több ezer dollárja, amit meg is mutatott a férjének - egyértelmû, hogy a lakó valóságosan létezett, fizetett - és gyilkolt. A nõ meg beleszeretett és falazott neki, ahogy valószínûleg a következõ fõbérlõ is fog...A nyomozón látszott is a végén, meg rá is kérdezett a kollégája, hogy ugye nem biztos benne, hogy - megint- a valódi tettest fogták el?
olahmiki1959 2013 júl. 09. - 06:03:58 Előzmény goodboy
(18/33)
Meg fogsz lepõdni, én pont ugyanígy vagyok vele. Egészen addig jó, érdekes és izgalmas a film, és meglepõ fordulattal is zárul, amikor kiderül, hogy
SPOILER
a kis szolid, szõke nõ a gyilkos, mert skizofrén, saját világot épített magának, a lakóját is csak kitalálta, stb.
Csakhogy akkor miért kellett a legutolsó poén, és legutolsó fordulat után még azt is belerakni, hogy a (kitalált) lakó új helyre költözik?
Ezek szerint a nõ mégsem találta ki, hanem valóságos figura volt?
Akkor viszont visszamenõleg megkérdõjelezõdik az egész film, és szinte elölrõl lehet kezdeni a nyomozást.
SPOILER VÉGE

Szerintem a rendezõ túlságosan sokat akart markolni, és a legutolsó fordulatot teljesen feleslegesen erõltette bele a filmbe.
Csak emiatt maradt bennem némi hiányérzet a filmet illetõen, pedig különben tetszett.
djnaras 2013 júl. 08. - 21:41:48
(17/33)
Ez miért van horrornak megjelölve? Inkább csak egy egyszerû thrillernek tûnik...
goodboy 2013 márc. 03. - 11:18:46
(16/33)
Ezt a filmet eddig kétszer néztem meg, de a végét még mindig nem értem. Most én vagyok hülye vagy a tükör görbe? Ez egy költõi kérdés volt, válaszolni nem kell rá senkinek. Mert még a végén minden hozzászóló ezt találgatná a filmrõl meg szépen elsiklanánk.
Csonger 2012 dec. 29. - 19:09:05
(15/33)
Nem rossz film. Nem gondoltam, hogy az lesz a vége, ami.

Tetszettek Molina beszólásai. Például:
- Ez meg ki volt?
- A feleségem.
- Valami egészen mást néztem ki belõled.

Mellesleg, ha az én fõbérlõm így nézne ki, és hasonlóan egyértelmû tekintettel pillantana rám, hát nem mondanék nemet!! :)
Ugek 2012 nov. 11. - 12:39:52 Előzmény AldersbacherFilmYeah
(14/33)
Jó bizony!