Muya 2008 dec. 18. - 09:33:13
(23/63)
és még mielõtt rasszista, antiszemita érzéketlen nacionalistának kiáltanának ki engem ezen a fórumon, leírom, hogy nekem is gombóc van a torkomban és könny a szemeben ha látok egy olyan dokumentum filmet, ami az elhurcolt emberek szenvedéseit mutatja be. zsidó-nem zsidó a lényeg, hogy magyar!
és merjünk magyarok lenni. a saját történelmünket vallani és hirdetni.
Málenykij robot? mond ez valamit?
Muya 2008 dec. 18. - 09:23:13
(22/63)
már bocsánat, de nem vagyok bolond!
és teljesen igazad van. minden emberi élet érték, ezért nem értem, hogy miért mindig csak ez a népcsoport tragédiája van hangoztatva.
ggggster 2008 dec. 18. - 09:20:02
(21/63)
persze a 6 sem ezer, hanem millio, csak elirtam ...
ggggster 2008 dec. 18. - 09:18:13
(20/63)
Katasztrofakat egymashoz hasonlitani csak azoknak az erdeke, akik valamelyiket kicsinyiteni akarjak.
Az 50 millio tobb, mint a 6 ezert az nagyobb katasztrofa? Te bolond! Azt is nezd meg, hogy hany emberbol hany halt meg (mondjuk %-san), hamar osszehasonlitgatni akarsz, de egyebkent ugy sincs ertelme.
Minden ember ertek, es a halalukat meg kell siratni, nem pedig az egyik halott erteket a masikkal osszevetni.
Muya 2008 dec. 18. - 08:54:14
(19/63)
Azért tartasz tudatlannak, mert nem sajnálom õket?
tényleg nem akarok óvodásnak tünni, de nem hiszem, hogy õk sajnálnak minket. azt mondják, mikor Trianont emlegeti valaki, hogy felejtsük már el, mit kell ezen siránkozni. ami megtörtént megtörtént.
Te is így látod?
montanosz 2008 dec. 18. - 08:44:39
(18/63)
nem vagy rosz ember csak tudatlan.
nincs még egy ilyen nép aki ennyit szenvedett volna, hazátlanul 2ezer év alatt.
nincs még egy nép akit ennyit üldöztek volna egy hamis katolikus hazugság miatt, nincs még egy nép akit ennyire megvetettek volna, és gyûlõltek volna.
elég ha megnézed a fórum hozzászólásokat, alig áll ki mellettük valaki, és ezért fontos hogy szót emeljünk mellettük.
Muya 2008 dec. 18. - 07:39:11
(17/63)
És miért van az, hogy ha valaki nem sajnálja a zsidókat az már csakis rossz ember lehet?
Muya 2008 dec. 18. - 07:34:48
(16/63)
Jézus utolsó megkísértése c. filmet miért nem vetítik le?
:)
Muya 2008 dec. 18. - 07:29:48
(15/63)
Bocsánat, hogy beleszólok az elmélkedésedbe, de lehet hogy a te gondolkodás módoddal van gond és annak, aki esetleg nem annyira sajnálja a kiválasztott népet. és én személy szerint a gulágon elhunytakért és szenvedõkért jobban bánkódom, mint a holokausztban elhunytakért.
a II. világháborúban közel 50 millió ember halt meg és ebbõl 6 millió zsidó....
a történelmet mindig a gyõztesek írják!
offtopic
Gabriella54 2008 dec. 17. - 19:04:01 Előzmény blackman
(14/63)
Vallásos mese - ez tetszik, valóságos nyelvújító vagy!
offtopic
Gabriella54 2008 dec. 17. - 19:02:00 Előzmény cila83
(13/63)
Akkor hadd ajánljam szíves figyelmedbe Pasolini: Máté evangéliuma c. filmjét! Ha láttál már káprázatos, minden túlzástól mentes - és hogy Neked is tessék, újszövetségi! - történetet, akkor vess rá egy pillantást, megéri! Fekete-fehér alkotás, szikár és mégis mélyen megérint!
ZlaDek 2008 dec. 16. - 23:49:43
(12/63)
Gagyi.
Újításnak meg ott úsznak az állatok a szétválasztott vízben!
Valezius 2008 dec. 16. - 19:07:29
(11/63)
Szeretem az igényes mesét, de ez látatlanba se tetszik, két okból:
1. Engem eléggé irritál ez az animáció, a rajzfilmeket jobban bírom. (De ugye ez személyes dolog :) )
2. Nem hiszem, hogy bármi újat beleraknának a történetbe, amit már unalomig ismer mindenki 12év fölött.
Egyszerûen egy Bibliai témát "senki" nem mer újraértelmezni, mert abból csak gond lesz.
Ha Mózes érdekel, akkor majd elolvasom Madách drámáját.

És külön öröm, hogy már terveznek még 12bibliai témájú 3D animációt.
montanosz 2008 dec. 16. - 16:37:24 Előzmény cila83
(10/63)
a zsidóság kiválasztottságának üdvtörténeti jelentõsége van, a sekina õrzése, ne keverd holmi fajelmélettel.
és nem tagadják az újszövetséget, csak még számukra nem jött el a messiás.
utána néznél, rájönnél hogy az ószövetség semmi másról nem szól mint a leendõ újszövetségrõl
blackman 2008 dec. 16. - 15:26:00 Előzmény Gabriella54
(9/63)
Én az akárhogy is nevezzük dolgot a mese,film jelzõkre értettem,mert igaz hogy animációs vagy mi fene,de ugye vallásos a története (amit én is tudok azért,nem kell aggódni,vallásos családban nõttem fel,ismerem a Bibliát!),ezért én legalább is nem tudom hogy minek nevezzem,de talán a valálsos mese a legjobb..... És persze hogy ilyenkor adják le,nyilván nem április elsején! :D
Mangotree 2008 dec. 16. - 14:35:35 Előzmény cila83
(8/63)
..sajnállak..
Ivanxx77 2008 dec. 16. - 12:25:28 Előzmény cila83
(7/63)
Cila, azt azért tudni kell, hogy tán csak egy pár tucat szuperelme képes egy beszéd alapján 20p alatt átlátni a XX.század összefüggéseit. A "butábbaknak" kell hozzá egy egyetem is. A "legbutábbaknak" pedig még három egyetem is kevés hozzá,
maximum arra elég, hogy belássák , milyen nagy a világ és milyen kicsi tudásmorzsa az amit egy ember egy élet alatt megszerezhet.
...te melyik csoportba tartozol?
cila83 2008 dec. 16. - 10:37:43
(6/63)
egész pontosan B.Freedman beszédének 4 része van.. érdemes az elsõvel kezdeni: http://www.youtube.com/watch?v=qHl6p0xR_kE .. érdemes rászánni 40 percet, hogy rendesen megértsük az összefüggéseket a 20. század történelmében
cila83 2008 dec. 16. - 10:33:59
(5/63)
nyílván a zsidókról szól.. persze Karácsony elõtt kell leadni, hogy már minden kisgyermek megtanulja melyik is a "kiválasztott nép". Miért nem az Újszövetségrõl szóló filmet gyártottak? Ja, mert azt tagadja a zsidóság.
Nem tartottak töri-órán agymosást, igazából utána kezdtem el a dolgok mögé nézni.. Mert amit a történelemkönyvekben írnak az egyfajta szemszögbõl tárja elénk az eseményeket. Ajánlom figyelmébe pl. a következõ oldalt: http://www.freepress-freespeech.com/holhome/tormay/orszagh0.htm
.. itt leírják miket is mûvel a "kiválasztott nép.. Esetleg még ajánlo Benjamin Freedman (õ zsidó volt)beszédét 1961bõl.. ezeket nem adja le a TV2 meg a Retekklub.. http://www.youtube.com/watch?v=ouXF2DLyPhY
offtopic
Gabriella54 2008 dec. 16. - 00:04:32
(4/63)
Menj el Krakkóba vagy Prágába és akkor megtudod, mi is volt a holokauszt! Vagy nálatok agymosást tartottak töri-órán?!