manchester85 2009 aug. 04. - 13:57:02
(430/910)
Spoiler!!!!!


http://www.gamekapocs.hu/cooltura/181/A+Tokeletes+Trukk

Olvasd el ezt, és megtudod. A film több idõsíkon fut, és a képernyõn legtöbbször a hamis naplók történetei szerepelnek.

Mondd már el, hogy te hány tartályba látsz bele, mert én csak egybe.
Csonger 2009 aug. 04. - 13:40:59
(429/910)
SPOILER

Én Anditos véleményét osztom. Szerintem nyilvánvaló, hogy Angier valamilyen módon sokszorozva lett. Az most tökmindegy, hogy miféle eljárással, de a lényeg, hogy Tesla gépe valahogyan készít egy másolatot a belehelyezett testbõl.
Kíváncsi vagyok, hogy aki Nolan korábbi racionális filmjeire hivatkozva elveti a "klónozásos" elméletet (bár itt nem is a klónozás a helyes szó), az mivel magyarázza Angier teleportáló trükkjét, a rengeteg tartályt, a sok macskát és cilindert meg azt a jelenetet, amiben az egyik Angier lelövi a másikat.
Szóval ha Nolan csak a nézõket akarta átverni (például Anditost és engem), és Tesla gépe valójában nem egy multiplikáló gép volt, akkor mi volt Angier trükkje, mire volt jó az üres tartályokat rejtegetni a halottnak hitt Borden elõl, miért kellett vakokat alkalmazni, Tesla honnan tudta Angier fejméretét a megfelelõ méretû kamu-klón-cilinderek beszerzéséhez, és miután Nolan fényt derített Borden titkára (nincs is neki titkára), Angier titkát miért hagyja meg titoknak a nézõk elõtt?
10/10
offtopic
Anditos 2009 aug. 04. - 09:55:43 10/10 Előzmény manchester85
(428/910)
Köszi, hogy vetted a fáradtságot és rákerestél, talán majd egyszer elolvasom. Mert amúgy sosem érdekeltek a kritikák, mert szeretem én eldönteni, hogy egy film szerintem jó e, avagy sem, és hogy számomra mirõl szólt, mi volt a mondandója, stb. Szeretem a vitákat, ha normális hangnemben zajlik, és nem ostobázzuk le a másikat azért mert neki más a véleménye. Mivel a te "ha felébredtél, olvasd el" mondatod is arra utal, hogy nem lenne élvezetes a veled való eszmecsere a filmrõl, ezért részemrõl ennyi volt. De a kritikát majd egyszer elolvasom, ígérem. :-)
manchester85 2009 aug. 03. - 20:36:30
(427/910)
SPOILER!!!

Anditos!

Ha felébredtél, olvasd el ezt a kritikát:

http://www.xpress.hu/dvd/film.asp?FILMAZ=6611
manchester85 2009 aug. 03. - 20:25:45
(426/910)
SPOILER!!!!

Anditos!

Az a baj, hogy megint ugyanazt hajtogatod. "Sikerült egy rakás hasonmást találnia..." Beleláttál te egyik tartályba is, azon az egyen kívül, amit mutattak? Láttad a Memento címû filmet? Nohan nagy mûvésze a végtelenül racionális és levezetett, majd végtelenül egyszerû történeteknek. A középkori Anglia, meg a klónozás, mint közhelyes befejezés sztem nagyon nem illene bele. A nézõ nem a valóságot keresi, hanem az illúziókat. Ez rád pont igaz. :) Egyetlen egy tartályt láttál, amiben Angier(szerûség) volt, csak amit közelrõl mutattak. Ugye ez a vágás nem véletlen. De erre azóta se reagálsz, csak ugyanazt hajtogatod, hogy megtöltöttek 100 tartályt hullákkal. Mutass egy képsort, ahol egynél több Angiert látsz két, egymás mellett levõ tartályban! :)
10/10
offtopic
Anditos 2009 aug. 03. - 19:38:08 10/10
(425/910)
---spolier---

Ez még lemaradt az elõzõ hsz-embõl:
A film legvégén, amikor Borden már lelõtte Angier-t és az haldoklik, már nem Borden megtévesztése érdekli, hanem hogy megtudja tõle az igazságot a trükkje nyitjáról. És amikor Borden elmondja neki hogy hasonmást alkalmazott, és nagy árat fizetett érte, akkor a haldokló Angier azt mondja neki, hogy õ is nagy árat fizetett, és ha látni akarja, mekkorát, akkor nézzen itt körül, miféle hely is ez, ahol vannak. (Az más kérdés, hogy Bordent már nem érdekli és nem néz körül.) Számomra ez volt a legfõbb bizonyíték. Persze lehet, hogy sikerült egy rakás hasonmást találnia, megölni õket a tartályokban, hogy a végén meg tudja mutatni megtévesztés gyanánt Bordennek, de mivel nem számított rá, hogy Borden "túléli" az akasztását, ez kevéssé valószínû.
Azért is mondja keserûen, hogy "senkit nem érdekel, aki eltünik". És mielõtt megmutatják a tartályokat, végigfut a kép a sok cilinder klónon Tesla udvarán. Szerintem a párhuzam miatt.
10/10
offtopic
Anditos 2009 aug. 03. - 19:14:01 10/10
(424/910)
---spoiler---

Szerintem a filmbéli masina mûködött a valóságban is. Tesla munkásságát ismerve meg pláne. Uff. :-)
Én úgy értelmeztem a filmet, hogy Angiernek a végén igenis meglett amire annyira vágyott, a hasonmás nélküli "igazi csoda", a tökéletes trükk, de sok öröme nem volt belõle.
10/10
offtopic
Anditos 2009 aug. 03. - 19:07:17 10/10
(423/910)
Hiába, nem tudsz meggyõzni, te így látod, én meg amúgy. És attól, mert nem egyezik a véleményünk, még nem kell leostobázni a másikat.

---spoiler---

Ami miatt nem tudsz meggyõzni, az az, hogy a legvége a filmnek, ahol végetér a naplóolvasás, már nem tartozik a megtévesztéshez. Nem a naplóból értesülünk a vízzel teli tartályokról, sem a vak díszletmunkásokról. Kit akart Angier megtéveszteni, ha még Michael Caine (most nem jut eszembe a filmbeli neve) elõtt is titkolta a masina mûködési elvét és a sok vízzel teli tartályt? Ha meg akarunk téveszteni valakit, akkor nem a legnagyobb titokban csináljuk, hogy senki ne tudjon róla. Ha ezek is mind a naplóban lettek volna leírva, akkor ez is azért volt, hogy megtévessze Bordent. De nem voltak a naplóban. És Angier kiábrándultságának mi más az oka, mint az, amit elmondott: a rettegés minden elõadáson, hogy vajon õ hal e meg. A hasonmás trükkbe meg már egyszer beavatta Michael Caine-t, sõt, vele találta ki, akkor miért zárta el még elõle is a masinát, ha ugyanazon az elven mûködött, mint a hasonmás trükk? Számomra szép kerek és világos az egész. :-)
manchester85 2009 aug. 03. - 17:09:03
(422/910)
Bocsi, az elõbb azt hittem, törlõdött a hsz-em, de közben mégsem. :) Az elõzõ hozzászólóval tökéletes egyetértek. :)
manchester85 2009 aug. 03. - 17:06:58
(421/910)
SPOILER!!!!!


Mondd már meg, hogy te a film végén hány tartályban látod, hogy pontosan mi van? Tudod, a trükkök lényege a nézõk megtévesztése. Te pedig az illúziót akarod, nem pedig a valóságot. :) Az utolsó trükk alkalmából ki kellett nyírni a dublõrt, a gép miatt pedig senki nem Angierre és a düblõrre figyelt, hanem magára a gépre. És hány ember rejtegette a 100 hullát szerinted? Eleve nem is ma játszódik a film, hanem a múltban, így a klónozás tök irreális, hisz most egy utópisztikus koncepcióról beszélünk. Mégis hol tárolták a sok hullát? Amúgy abszolút nem Nolan fantáziájához illik, hogy egy, a bûvészekrõl szóló filmet valami irreleváns, klónozós, feltalálós bugyuta és agyonrágott közhelyes magyarázattal zárjon le. Egyébként pont ezzel párhuzamosan megy a narráció, a cilinderek pedig a tartályokat szimbolizálják a végén. Vagy a valóságnak hiszel, vagy annak, amivel el akarják hitetni, hogy mit takar.
Cressida Beau Pre 2009 aug. 03. - 17:00:34
(420/910)
***SPOILER***

Ha jól emlékszem, a film elején elhangzik valami olyasmi, hogy a bûvész feladata a megtévesztés, a nézõ pedig hagyja magát megtéveszteni, mert vágyik a varázslatra. Eszerint kell nézni az egész filmet. Olyan, mintha maga a film is egy trükk lenne. A tartályokban nem Angier klónjai vannak, de mivel szeretnél hinni a trükkben, elhitted, hogy tényleg mûködött az a teleportáló/klónozó gép, és Angier tényleg klónozta magát. :)
manchester85 2009 aug. 03. - 16:51:14
(419/910)
Elõzõ hsz-em SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!! Bocsi! :)
manchester85 2009 aug. 03. - 16:50:19
(418/910)
Anditos!

**SPOILER PÓTOLVA**
Mondd már meg, hogy te a film végén hány tartályban látod, hogy pontosan mi van? Tudod, a trükkök lényege a nézõk megtévesztése. :) Te pedig az illúziót akarod, nem pedig a valóságot. :) Az utolsó trükk alkalmából ki kellett nyírni a dublõrt, a gép miatt pedig senki nem Angierre és a düblõrre figyelt, hanem magára a gépre. És hány ember rejtegette a 100 hullát szerinted?:) Nolan filmjeire a végtelenül precíz, racionális forgatókönyv jellemzõ, a trükkök és bûvészek által fémjelzett filmbõl nem fog klónozós tucatötlettel magyarázatot adni. Ha az utolsó jelenetekbõl felismersz még egy tartályt, amiben Angier van, akkor szólj nyugodtan! :)
10/10
Anditos 2009 aug. 03. - 16:12:27 10/10
(417/910)
---spoiler---

Ja, akkor miért volt látható a film legvégén annyi vízzel teli tartály, mindegyikben egy Angier-klónnal? Mert Tesla elkészítette Angier-nek a mûködõ teleportáló gépet. És ezért mondta a haldokló Angier Bordennek, hogy õ is hatalmas áldozatot hozott a sikerért. Persze hogy egymást átverték a naplóírással, de nem csak errõl volt szó. Borden elment Tesla egyik bemutatójára, innen vette az ötletet, hogy jól elküldje Angiert Amerikába, azzal nem számolt, hogy ott Tesla valóban elkészíti a gépet. Azért kellettek a vak színpadi munkások is, hogy ne derüljön ki, minden este a színpadon másolat készül, aki azonnal meg is hal.
Hogy ki az, aki mit nem értett meg a filmbõl, szerintem ne feszegessük. :-)
manchester85 2009 aug. 03. - 14:26:47 Előzmény Anditos
(416/910)
***SPOILER PÓTOLVA***

Hihetetlen, hogy itt egyesek micsoda ostobaságot írnak. Semmiféle klónozás nem volt a valóságban. A két bûvész egymást húzza a csõdbe a megtévesztõ, hamis naplókkal, és ez okozza kölcsönösen a másik vesztét. Borden megtéveszti Angiert azzal, hogy Tesla találmányával teleportálja magát, Angier meg Borden saját fegyverét fordítja ellene, miszerint a találmány mûködik, és az utolsó, nagy mutatványkor csalja csapdába az egyik Borden fivért. A klónozást Angier találta ki, látom, itt sokan baromira megértették a filmet. :D:D
10/10
Anditos 2009 júl. 31. - 21:00:18 10/10 Előzmény Csonger
(415/910)
Ma néztem meg huszadszorra, de egy valami még mindig nem világos:

---spoiler---

Amikor Angier elõször teleportálta magát, akkor - a cilinderek és a macska példájára - az eredeti maradt a gépben és a másolat került messzire. A másolat pedig lelõtte az eredeti Angier-t. Aztán a másolat állt be a gépbe, maradt ott és fulladt a tartályba és a másolat másolata teleportálódott. Tehát: aki belépett a gépbe, az tudta, hogy meg fog halni. De a filmbõl nem ez derült ki.
10/10
Felgolos 2009 júl. 31. - 12:51:06 10/10
(414/910)
Nagyszerû film nagyszerû színészekkel. 10/10
10/10
offtopic
Anditos 2009 júl. 24. - 12:40:45 10/10
(413/910)
Ezt én sem értem, pedig kb 15x láttam a filmet. :-)
Csonger 2009 júl. 24. - 10:20:15 Előzmény ovan
(412/910)
"köszönnek is egymásnak...tehát ismerik egymást"
Persze, hogy ismerik egymást, hiszen korábban együtt dolgoztak. Tudod, amikor rossz volt a csomó..
Csonger 2009 júl. 24. - 10:17:56
(411/910)
Nagyon jó film. Tegnap néztem meg másodszor. A csattanó ismeretében egy csomó jelentéktelennek tûnõ mozzanat jelentékennyé vált.

Az Illuzionista nagyon tetszett, de aztán megnéztem ezt is, és szerintem ez kicsit jobb. (Érdekes, hogy mindkét film a színpadi botránnyal indul, aztán bemutatják az elõzményeket.)

SPOILER

Arra számítottam egyébként, hogy kiderül, hogy Tesla Bordennek is valami klónozó gépet csinált, de nem: Borden mutatványa esetén a Tesla-gömb csak egy egyszerû látványelem volt.

Amit viszont nem értek:
Angier az utolsó teleportálásakor miért nem jelent meg a közönség elõtt? Honnan tudta, hogy Borden épp akkor fog lemenni az alagsorba? Honnan tudta, hogy épp ez a fellépése lesz az, amikor gyilkost csinálhat a riválisából? Volt erre valami utalás, csak én nem vettem észre?