10/10
annana 2009 dec. 27. - 19:08:37 10/10
(550/910)
Szerintem ez egy rohadt nagy film volt!! én nekem 2* kellett megnéznem hogy megértsem jó elsõnek is megértettem de inkább megnéztem még egyszer!! nekem nagyon bejött és a két csávó is :D az egyik a Batmenes a másik meg az s-menes xD de attól függetlenül nekem tetszett :)
9/10
ReignMan 2009 dec. 27. - 18:26:14 9/10
(549/910)
Inkább nézd meg még egyszer a filmet...
HahóHód 2009 dec. 27. - 17:27:13
(548/910)
***SPOILER***

Na szóval szerintem igaz az is,hogy a klónozás mûködött és az is,hogy kinyírták a dublõrt, vagy pedig a dublõr nyírt ki mindenkit. :D Vagy lehet,hogy a galambok bosszúja volt. :D
HahóHód 2009 dec. 27. - 17:24:37 Előzmény mikkamakka345
(547/910)
***SPOILER***

Na de figyuzzatok, amikor ugye megfulladt a ,,klón, vagy a dublõr" azután volt, hogy az öreg csóka megnézte a hullát a boncteremben és õ észrevette volna, hogyha a dublõr lett volna az és a végén nem lepõdött volna meg a ,,találkozáson".
Mellesleg ha a dublõr lett volna a boncasztalon mi a fenéért pakolták volna vissza a hulláját egy tartályba, ráadásul kötve hiszem hogy olyan ülõpozícióba tudták volna állítani a hullamerevség miatt, tehát akit a végén a tartályban mutattak az nem feküdhetett a boncasztalon is.
Elég zavarosan fogalmaztam,de ha belegondoltok teljesen logikus.
Sirbrilla 2009 dec. 27. - 17:03:15
(546/910)
nem nagyon értettem a filmet de fasza volt :D
mikkamakka345 2009 dec. 27. - 15:30:45
(545/910)
SPOILER

Hát igaz, ami igaz - a film többször is határozottan arra utal, hogy a Tesla gép mûködik, én pont ezért gondoltam, hogy mivan, ha ez is a megtévesztés része. Szóval ha feltételezzük, hogy a gép mégsem mûködik, akkor több jelenetet is meg kell magyaráznunk. Például mondhatjuk, hogy a kalapos jelenet (amikor Tesla jelzi, hogy a kalapok másolódtak) is csalás, Tesla ezzel próbálja megtéveszteni Angiert, hogy mégis érdemes volt kiadnia a pénzt a találmányra. Az, hogy Borden miért nem jön rá a nyilvánvaló dublõrös megoldásra, akár azért is lehetséges, mert még õt is megtéveszti a mutatvány. Abban az idõben Tesláról sok hír juthatott el az emberekhez, és ezek egy része valószínûleg arról szólt, hogy valamilyen természetfeletti csodálatos dolgokat tud mûvelni velük. Angier a trükköt úgy állítja be, hogy az tiszta tudomány - amit még a legjobb bûvészkollégák is hajlamosak elhinni, így a trükk valóban jól sikerül.
Az pedig, hogy Angier miért alkalmazza ujra a dublõrét megmagyarázható azzal, hogy végre pontot akart tenni a zsarolás végére - így két legyet üthetett egy csapásra, mert meggyilkolta a zsaroló dublõrét, valamint halálos bírósági ítéletet kapott a legnagyobb bûvész riválisa.
Elismerem, hogy ezek a magyarázatok már kicsit soknak tûnnek, de nekem a film akkor lenne igazi nagy dobás, ha az egész egy nagy trükk lenne és valójában nem is mûködött a Tesla mûszer.
10/10
sappy 2009 dec. 27. - 14:29:43 10/10
(544/910)
SPOILER

De sokkal több jel utal arra, hogy mégis csak mûködött Tesla gépe. Például Borden az elsõ hasonmásos dologra azonnal rájött. Itt viszont forrt az indulattól (legalábbis az egyik Borden), mert nem tudta, hogyan jut fel a színpadról a balkonra 1 másodperc alatt Angier. Ez pedig azt jelenti, hogy most kizárta a hasonmás szerepeltetést, mint lehetséges trükk forrást.
És vajon, ha elsõre sem engedték a hasonmásnak, hogy õ vezesse fel a trükköt, csak azt, hogy elõjöjjön az ajtón és meghajoljon, akkor most miért tették volna? De oké, legyen, hogy az utolsó elõadás kivételével mindig a hasonmás jött elõ a balkonon, és az igazi Angier tûnt el, vajon Angier újra belement volna abba, hogy a részeges színész arassa le a tapsvihart, mikor korábban ez baromira dühítette?
mikkamakka345 2009 dec. 27. - 10:47:26
(543/910)
SPOILER
Az utolsó 3 másodperc után is maradhatnak az emberben kérdések persze. A film több helyen arra utal, hogy Tesla mûszere mûködik, mégpedig úgy, hogy másolatot készít a gépbe rakott dolgokról (pl. erre utalnak a kalapok, vagy a jelenet, amikor Angier lelövi a másolatát - habár ezt Angier meséli el, így nem feltétlenül kell elhinni). Szóval a másolódép mûködésére utal a film, így minden elõadás után meghalna Angier és a másolata éledne újra.
Nekem ettõl függetlenül sokkal szimpatikusabb lenne a következõ magyarázat: Tesla mûszere egyáltalán nem mûködik, semmit nem csinál a belehelyezett dolgokkal. Angier egy elõadás kivételével mindegyik esetben egyszerû dublõrt alkalmazott, senki nem halt meg, egyszerûen egy hasonlóan kinézõ ember bukkant fel mindig, õ pedig a szokásos módon a szípad alatt maradt. Egyetlen haláleset történt csak, mégpedig pont akkor, amikor Alfred belopózott a színpad alá (amire Angier amúgy már számított). Ekkor Angier korábbi dublõre (akit pont Alfred bújtott fel arra, hogy zsarolja meg Angiert) halt meg az akváriumban. Ennek célja az volt, hogy a zsaroló dublõr meghaljon, valamint, hogy Alfred-et felakasszák gyilkosság miatt.
Ez a magyarázat az utolsó 3 másodperc ismeretében is tartható, mert a végén jó sok akváriumot látunk ugyan, de amennyire emlékszek csak az eggyikben látható egy hulla, a többi tartalma rejtve marad - tehát akár üresek is lehetnek. Így az egész film valójában egy egyszerû gyilkosságról szól és nincs benne semmilyen Tesla féle csodamûszer. Bocs, hogy hosszú lett.
9/10
ReignMan 2009 dec. 27. - 09:01:08 9/10
(542/910)
Lenyûgözõ film, elgondolkodtató, szinte elvarázsol 2 órára...:) 10/9
Andrew8 2009 dec. 26. - 22:04:57
(541/910)
Nagyszerû volt a trükk még most 3-4. szerre is ütött és nem lett 100%-os csak 95% a megoldás, még mindig SPOILER köv. :

SPOILER SPOILER
"Szeretném megkérdezni mindenkitõl, csak hogy a tökéletes trükk c. filmnél, akkor a végén mit takart az a lezárás az a végsõ 3 másodperc? A klónokat vagy esetleg a sima dublõrjét, de akkor elveszítjük a vágyott illúziót. Nolant ismerve nem vinné bele a ma még megmagyarázhatatlant.

Trükkös a film mert a 2 trükkös napló sok mindent kihagyhat megváltoztathat. Egy dolog tuti, hogy ikrek voltak Bordenék. De, hogy Angiernél tényleg klónozóként vagy eltüntetõként, vagy csak látványelemként mûködött végül a gép ez kérdés.

Ettõl is tökéletes a film. Pedig láttam vagy már 3 szor és más hasonló filmet is. Én is szeretnék megbizonyosodni de akkor elveszne az illúzióm. Majd Nolanból kicsikarom Riddlerként.
10/10
ilyés 2009 dec. 26. - 21:40:07 10/10
(540/910)
SPOILER!!!
A végén az volt a lényeg, hogy higyjük el hogy létezik a klónozás, és az igazi Angier már az elsõ elõadáson meghalt. És azt azért nem lehet megcsinálni, hogy egy elõre legyártott replikátor áljon oda és az fulladjon, és a másik meg bújon el fönt, mert amint áram érte egybõl új keletkezett, magyarul akkor lenne egy másolat akit áram ér, meg még egy másolat is keletkezne, és plusz az eredeti elbújva, viszont akkor 3 lenne belõle egyszerre! Szóval ezért az eredeti már rég halott és minden este meghalt és minden este újjá is született, deh csak a tudata, a test az mindig változott! Szerintem ez jó film volt, és míg Angier a tudománnyal nyert, addig Alfred télleg megcsinálta a tökéletes trükköt!
suti_88 2009 dec. 26. - 21:21:34
(539/910)
ez egy mestermû..az elején kicsit..nem is tudom, nem volt unalmas, hanem nem értettem ,hogy most akkor mi is van..már azon agyaltam, hogy inkább nekiállok majd mégegyszer a megtekintésének, aztán lassan világossá vált, hogy az elején mégnem ismerjük az elõzményeket, és össze vissza ugrál az idõsikokban Nolan...ami tök jó, itt sokkal több értelme van, mint a Ponyvaregényben...

Szóval, nem írok semmit a filmrõl, azt már mások megtették, meg nehéz is spoilerezés nélkül beszélni róla...
A filmben a 2 bûvész nem csak hogy egymást, hanem minket is átvernek, az utolsó 5 perc a LÉNYEG...én szó szerint állva néztem végig, és hüledeztem, hogy most akkor ki kicsoda...

És ez a jó film, mert bevonja a nézõt, hisz a cselekményt nekünk kell összerakni...ajánlom mindenkinek
Sziluett2 2009 dec. 26. - 21:15:43
(538/910)
Spoiler
Szerintem nem voltak "klónok". Aki megfulladt az a dublõr volt, aki elárulta õt még az elején. Elõtte csak elhitette Bordennel, hogy lemenjen és rávarrják a gyilkosságot. Amikor mutatták a sok kalapot ott az volt a lényeg, hogy az eredeti maradt a helyén. Így az igazi Anciernek kellett volna meghalnia, amikor beleesett a tartályba. Bár a Tesla mondta neki, hogy mind az õ eredeti kalapja. Amit mondott a végén az nem lehet igaz. Vagy mégis? Arra gondolok, hogy mekkora áldozatot kellett vállalnia, mert sosem tudhatta, hogy a "klónok" vagy õ éli túl. Minden apró részlet egy nagy rejtély. Mindenki úgy értelmezi ahogy akarja.
10/10
sappy 2009 dec. 26. - 21:00:49 10/10
(537/910)
SPOILER!!!
Tudatot is kaptak a másolatok, így lényegében már mindegy volt, hogy az igazi Angier halt-e meg vagy egy másolat. De ugye, ha minden úgy történt, ahogy a próbán, akkor már az elsõ elõadáson az igazi Angier halt meg, hiszen õ beleesett a vízbe, és fent elõjött a másolat. De persze megcsinálhatták úgyis, hogy elõre legyártották a replika Angiert, és õt állították a gépbe, ami az elõadásokon nem is mûködött, tehát akkor nem volt másolás. Így az igazi Angier elbújt a karzaton, az elõre legyártott másolat meg ment a levesbe. Máshogy nem õrizhette meg az eredeti énjét.
ciske 2009 dec. 26. - 20:53:52
(536/910)
Köszönöm szépen.

**SPOILER**
A végén én is elmorfondíroztamtam, vajon az igazi Jackman halt meg?
Sziluett2 2009 dec. 26. - 20:45:59
(535/910)
Én ott kezdtem gyanakodni, amikor kikellett ásnia a "segédjét". Nagyon érzékenyen érintette, mintha a "rokona" lenne.
Spoiler
Nem tudom ki hogy van vele, de én nem tudom eldönteni, a végén akkor nem az "igazi" Hugh Jackman halt meg???
Az a fordulat mondjuk kicsit sok lenne. Jó kis film volt.
10/10
yoshitamagotchi 2009 dec. 26. - 20:17:05 10/10
(534/910)
egy balesetben meghalt, egy trükköt csináltak közösen, 3-an (CB,HJ,HJ nõje), CB kötözte meg a kezét lábát, a csaj nem tudott kiszabadulni és megfulladt, HJ ezért CB-t okolja és ezért szívatják egymást összevissza, de CB nem emlékszik, hogy milyen fajta csomót kötött a nõre amibõl nem tudtt kiszabadulni.
ciske 2009 dec. 26. - 19:36:02 Előzmény legolas
(533/910)
Lemaradtam a film elsõ 25 percérõl. Mi történt Jackman feleségével?
10/10
legolas 2009 dec. 26. - 13:09:57 10/10
(532/910)
Ez egy nagyon nagy film!! egyértelmûen 10/10! a színészek egytõl egyig nagyon jól alakítják szerepüket és David Bowie mint Nikola Tesla, hát fenomenális!! :))
9/10
TomekKowal 2009 dec. 24. - 21:47:14 9/10 Előzmény k00001
(531/910)
Milyen rendesek ezek a Cool-osok,ha nincs 2órád megnézni a filmet,akkor nézd meg az elõzetest fél percben,végülis nem olyan sok poént hagytak ki a filmbõl.