solicitor 2012 aug. 27. - 15:47:12 Előzmény mehdi
(730/910)
Kösz a válaszokat, így már értem. Felvettem és mégegyszer megnézem. Igen, a végén minden kérdésre választ kapunk mikor a 2 csóka beszélget és elmondják egymásnak a titkaikat.
Zsizella 2012 aug. 27. - 12:27:39
(729/910)
Én is most néztem utána a filmnek,mert csak félálomban láttam belöle.
A youtube- on megnézhetö magyarul és felitratozva is. Hamarosan megnézem végig, végre!!!
10/10
zmato 2012 aug. 26. - 15:30:08 10/10
(728/910)
Hatalmas film, nagyon jó szereposztással és rendezéssel.
Anno moziban láttam eredeti nyelven, kíváncsi vagyok a szinkronra, mindenképp megnézem!
10/10
Kozutas 2012 aug. 26. - 12:36:02 10/10
(727/910)
SPOILER

Én aranyat tettem volna gépbe......
9/10
AldersbacherFilmYeah 2012 aug. 26. - 12:30:52 9/10
(726/910)
Mindenféleképpen meg kell nézni! Zseniális egy film!
vallon 2012 aug. 26. - 11:51:07
(725/910)
ez talán az elsõ film, melyre 1000-nél több szavazat érkezett!!!
Aki még nem nézte, az haladéktalanul tegye meg ma :)))
10/10
mehdi 2012 aug. 21. - 11:58:34 10/10 Előzmény solicitor
(724/910)
***SPOILER***

1. Azért köti a csomót, mert hát benne van a filmben, jobban tartaná a lányt, gyakorlással azzal is ki lehet jutni, de nem olyan könnyû, mint a másikkal, ezért köti rá a lányra, de a lány is beleegyezik akkor.
2. Hát igen valószínû.
3. Nem az igazi apja hal meg, mert mondta a végén Angiernek, hogy a õ a feleségét szerette, míg akit felakasztottak Olivia-t. Ergo az igazi apja maradt életben.
4. Úgy gondolod?

***SPOILER***

diusletoltes
Mi az, hogy a végén nincs meg a nagy titok megoldása, minden meg van.

Ha nem értitek ajánlom, hogy nézzétek újra tényleg minden meg van benne magyarázva.
9/10
diusletoltes 2012 aug. 20. - 22:49:03 9/10 Előzmény AldersbacherFilmYeah
(723/910)
*****SPOILER*****
Ma láttam elõször a filmet! Kicsit fura film. Nem mondom, hogy rossz! Nagyon érdekes, csak kicsit idegesít, hogy nincs meg a végén a nagy titok megoldása! Tudom ez a film lényege, de .... :D
Amúgy szerintem a lány igazi apja hal meg!
10/9
9/10
AldersbacherFilmYeah 2012 aug. 12. - 13:53:39 9/10
(722/910)
Nagyon nagy film.
Ez az egyik olyan,amit mindenkinek látnia kell.
Zseniális!
solicitor 2012 aug. 12. - 12:43:22
(721/910)
Most néztem meg. Nagyon jó film! 10/9 (amiatt 9 mert a szõke csaj nem jött be nagyon- a szigetben jobban nézett ki).


SPOILER

Kérdéseim:
1. Az elején a feleségére direkt köt matrózcsomót, hogy meghaljon? (esetleg irigységbõl, hogy a másiknak van csaja - neki meg nincs).
2. Utána a csóka mindig a "másikat" kérdezte a csomóról- amiatt nem tudta a választ?
3. Melyik csókát akasztották fel (a kislány vérbeli apját vagy a másikat)?
4. Az elején a barna hajú csajt úgy szedte fel, hogy a másik iker már a szobában volt? (ha igen, akkor így én is tudnék csajozni).
10/10
CsiBea 2012 aug. 07. - 20:56:37 10/10
(720/910)
Zseniális film, nagyon szeretem, nem lehet megunni :)!
10/10
Sonic8 2012 aug. 04. - 20:49:17 10/10 Előzmény littlecappy
(719/910)
Most konkrétan te tudtad megértetni velem a film végét.Köszönöm! :D
10/10
frida91 2012 aug. 02. - 12:16:42 10/10 Előzmény s0me1
(718/910)
Ezt felemelõ volt végig olvasni! Nolan olyan szinematikus élményeket kínál, amiért örökké hálás leszek neki!
s0me1 2012 júl. 25. - 23:58:22
(717/910)
Be kell vallanom, A tökéletes trükk a kedvenc filmem, és sokadszori újranézés után is órákat tudok rajta gondolkodni.
A következõ sorok tele lesznek spoilerekkel, de aki már látta, a filmet, és szeretné egy egészen más nézõpontból is átélni, annak szerintem megéri elolvasni.
Lehet, hogy ez a gondolatmenet nem mindenkinek lesz új, lehet, hogy csak én, személyiségembõl adódóan akarom a legtragikusabb, legdrámaibb befejezést a történetbe belemesélni, de úgy vélem megéri elgondolkodni rajta:
Angiert ugyebár a bosszú hajtja, megkeseredettségébõl, és Borden "idilli élete", valódi tehetsége iránt érzett irigységébõl fakadóan mindenáron a Professzor fölé akar kerekedni, azt akarja, hogy érezze Borden is a kínt ami õt emészti, hiszen Borden a felelõs a menyasszonya haláláért, örök boldogtalanságáért. Angier (és valameddig a nézõ is) Borden életének csak a szebbik oldalát látja: Szép feleség, nevetgélõ, játszadozó gyermek, de a háttérben rejtõzködõ hatalmas áldozatról senki sem tud: A kettõs élet viszontagságairól. vegyük az egyszerû példát, mikor miután Angier elövi az egyik Borden testvér ujjait, a másiknak is meg kellett tõlük válnia, hisz õk ketten együtt egy ember. Valójában rengeteget szenvednek õk is, és azok is akik hozzájuk közel állnak. Ez még idáig magától értetõdõ, de van valami, amit feltétlenül nem lenne szabad elfelejteni: Borden ikertestvére (attól függetlenül, hogy csak a film közepe felé lép színre, segédként) mindvégig ott van. Ki tudja, melyik Borden fejtette meg az öreg keleti bûvész titkát? Ki tudja, hogy ugyanaz a Borden terem-e varázslatos módon Sarah Borden lakásában, közvetlenül a megismerkedésük után, aki pár pillanattal azelõtt lesétált a lépcsõn? Megválaszolhatatlan kérdések, de valójában jelentéktelenek is. Viszont ezt a gondolatmenetet követve, sokkal izgalmasabb kérdésekre is akadhatunk, amik az egész mûrõl alkotott képünket megváltoztathatják: Vajon miért nem tudja Borden megmondani Angiernek, hogy melyik csomót kötötte? Talán csak nem akarja, nem meri, vagy tényleg nem tudja? Lehetséges. De mi van, ha valójában nem is õ kötötte? Mi van ha Angier végig "rossz Bordent" hibáztat kedvese haláláért? Mi van, ha az a Borden, aki elvesztette feleségét, akinek szeme láttára válik árvává lánya, valójában ártatlan? Ha ebbõl a nézõpontból értékeljük újra a filmet, az még mélyebb, még drámaibb befejezést ad a mûnek, és Borden áldozata még nagyobbra nõ, véleményem szerint túlad Angierén is: Angier trükkjének minden egyes bemutatásakor feláldozta életét a mutatványért. Borden csak egyszer halt meg, de õ a testvére helyett.

Bizonyítani nem tudom hogy értelmezésem helytálló és valóban ártatlanul hal meg Borden, de ebben (és még oly sok más Nolan filmben) ez a legvarázslatosabb: Mindez a képzelõerõnkre van bízva. Mert ha kapunk egy helyes megoldást, megelégszünk vele, és bármilyen élvezetes volt is a film, egy idõ után feledésbe merül. De ha csak homályos, nyugodni nem hagyó sejtéseket kapunk, nem konkrét megoldást, kutatni fogunk utána, újra és újra élvezettel, a rejtély nyitja után való kutatás izgalmával nézzük végig a filmet, még akkor is, ha valójában nincs is helyes megoldás...
littlecappy 2012 júl. 04. - 19:04:21
(716/910)
Nagyszerû film. Számomra azon filmek közé sorolandó amelyeket legalább kétszer kell megnézni. Elsõre nem tartottam rossz filmnek,aztán mégis elgondolkodtatott és nyomott hagyott másodjára minden tisztább lett,az apró utalásokat már azonnal értettem és a végére nagyon jó filmnek tartottam.

SPOILER
Sokak szerint a vége homályban maradt(klónok),de szerintem ez a tökéletes befejezés hisz gondoljunk csak az utolsó mondatra(szinte ezzel indult a film is)"Keressük a titkot,de nem találjuk,mert nem is vagyunk igazán kíváncsiak rá, mert nem a valóságot akarjuk,hanem az illúziót" És a filmben is sok utalás volt rá,hogy amint megtudjuk a titkot,a trükköt vége mindennek,semmit nem ér.Most egy kicsit hülye példa ,de a mennyország (nem)létezése. Én kisgyerekként felhõkkel, angyalokkal képzeltem el, kicsit késõbb valami trópusi paradicsomnak ,mára pedig a létezését is megkérdõjelezem. Na de mi történne ha biztosan kiderülne,hogy nincs semmi vagy teszem azt tényleg vmi paradicsom. Értelmét vesztené az egész.. Christopher Nolantõl az Eredetet láttam még ahol hasonlóan homályos a vég,de ugyanerre utal ott is. Az eredetben is egy gyakori mondat " A valóság lehet,hogy csak álom" a film befejezése mint ahogy a tökéletes trükk is arra ösztönöz,hogy gondolkodjunk,mi alkossunk egy lehetséges befejezést,a saját képzelõerõt használva,mert a mi illúzióink kiszámíthatatlansága tesz mindent rejtelmessé,izgalmassá, és hát az ember vágyik az izgalomra.
Mellesleg nekem nagyon tetszett a sejtetõ zene, és a díszletek.
9/10
bonca96 2012 júl. 01. - 21:42:03 9/10
(715/910)
Érdekes és izgalmas film! Nekem nagyon tetszett! 10/9
arobesz 2012 máj. 28. - 09:16:00 Előzmény 950617
(714/910)
Egyetértek az utolsó mondatoddal. Ez egy nagyon jó kis film. Aki az ilyet nem képes értékelni (gondolom, feldolgozni), az nézzen Predatorokat meg Alieneket!
7/10
Goodfella 2012 máj. 07. - 19:01:54 7/10 Előzmény StoneD
(713/910)
Itthon ülök, de köszönöm, hogy szóltál. :D A kommentedbõl ítélve nagy rajongója vagy a filmnek. Felvilágosítanál egy magamfajta laikust, hogy miért is remekmû A tökéletes trükk?
StoneD 2012 máj. 06. - 00:44:31 Előzmény Goodfella
(712/910)
menj haza...
7/10
Goodfella 2012 máj. 01. - 09:53:40 7/10
(711/910)
Nem rossz film, de nem értem a magas pontszámot és azt sem, h az imdb - n mit keres egyáltalán a top 100 - ban. Vontatott, sokszor leül, én speciel 3 cigiszünetet kellett tartsak közben. Volt olyan rész, ahol kimondottan dögunalmas volt. Néhol meg követhetetlenül belegabalyodik az idõsíkokba. Ha a csattanó(k)nak köszönhetõ az elõkelõ hely, akkor meg pláne nem értem. Több filmet is láttam már, ami sokkal nagyobbat durran a végén. Nem mondom, hogy kiszámítható volt a vége, de nagyon közel állt hozzá. Részemrõl maximum 7 - es.