1/10
nullaóranegyven 2015 dec. 06. - 00:46:15 1/10
(870/910)
spoiler vagy mi

Az egész film totális leépülés! Az ember minden filmnél megpróbál egy álláspontot foglalni, de ennél képtelenség és nem azért mert annyira jó, hanem azért mert annyira nincs mondanivalója. Minden szereplõ romlott és csak az egója hajtja, kivéve a szerencsétlen Rebeccát. Nem csak azért szánalmas, mert egy tudósról olyat állít ami valóban nevetséges, hanem azért mert TIPIKUS az a film ami a tömegnek készült, a tudatlan közönségnek, aki ámul a trükkökön. Az egocentrikus és csupán önmagát szórakoztatni vágyó embereknek. Ez a film egy olcsó mulatság. Úgy van megcsinálva, mintha valóban mondani akarna a végén valamit de NEM TUD, erõlködik de nem megy, elhiteti velünk hogy mégis, de amikor vége, teljes üresség, mint a vattacukor, szétolvad a semmibe. A gondolkodó embereket felbosszantja az ilyen, mert nem csak egy átverés, hanem teljesen rossz példát mutat annak a generációnak akit sikeresen bevonz. Egy igazi bûvész meg csak szörnyülködhet rajta. A színészek jól játszák az állandóan változó és racionalitásnak teljes hiányában folyó szerepüket. Senkit sem lehet benne szeretni egy percre sem. Cutter-rõl sem gondoltam hogy képes egy ember élve elásásában közremûködni, mindenki aljas és kiszámíthatatlan. További rossz példák: attól lesz valaki gyõztes ha megöli az ellenfelét? ha ellopja az ötleteit? Ha szikrányi megértés is maradt bennünk az elején, amikor Angier elveszíti a szerelmét akkor az megsemmisül, mikor gyorsan túlteszi magát rajta és már Oliviát csókolgatja (aki amúgy mindenkivel kavar a filmben WTF?!). Ennyit a szerelemrõl és hûségrõl. Borden meg hagyja a nyomorult hasonmását felakasztatni a saját elcseszett élete miatt, az meg mint egy bábu, személyiség nélküli valami bele is megy. Ennyit az emberségrõl. A film nyitva hagyta annak a gondolatát hogy a továbbiakban majd újra leklónozzák magukat és újra kinyírják egymást. Csakhogy ez minden, de nem BÛVÉSZET! Valóban mély gondolatokat ébresztett mert még sosem kommenteltem, de ezt nem hagyhattam szó nélkül.
8/10
sawyerx 2015 okt. 05. - 20:10:30 8/10
(869/910)
===SPOILER lehet===

Egy átlagos bûvészes zagyvaságot vártam, erre egy egész jó filmet kaptam, pedig aztán mostanában elég kényes az ízlésem. Nolan egy túlértékelt rendezõ, itt a film végéig fogalmam sem volt, hogy õ rendezte, de sok helyen bevillant, hogy nagyon hasonlít - és ezért is a -2 pont. Bale szerintem a való életben egy pszichopata, fõleg mióta hallottam a Terminátor - Megváltás forgatási kiakadását, annyira nem csípem, Hugh Jackman viszont kiváló színész, nagyon eltalálták a karaktereiket. A felénél látni lehetett, hogy a kellékese elég "fura", de erre a csattanóra nem számítottam. A legjobb rész amikor elmondja a halálán, hogy mennyire félelmetes volt nem tudni, õ lesz-e az új fickó, vagy aki belefullad a vízbe.

Még egyszer nem nézném meg mostanában, köszönhetõen a rendezõnek, de elég jó kis film volt.
DoemDoeDoem 2015 aug. 10. - 02:32:42
(868/910)
A cselekmény azon része, amiben a teleportáló berendezést Tesla segítségével készítették el, nem kitalálmány, mert Tesla valóban foglalkozott a teleportációval, és ha tovább élt volna, akkor ki tudja, talán meg is valósította volna.
3/10
Dzsongobalszurjan 2015 aug. 10. - 02:21:16 3/10
(867/910)
Sorry, látom, sokaknak tetszik, nem akarom õket bántani, de ez a film egy valóságos dramaturgiai bûncselekmény, egy nagy átverés, és nem a jobbik, "hú, de váratlan fordulat ez itt a végén!" típusúból.

Az alábbiakban ----SPOILEREZVE---- megindoklom, hogy miért.

Mert ez egy thriller, aminek az a játékszabálya, hogy legyen egy vagy több megmagyarázhatatlannak tûnõ cselekményfordulat, amire azután a végén racionális magyarázat kerül, de olyan hogy leessen az állam attól, hogy ami csak csodával magyarázható, arra igenis van észszerû magyarázat. Ebben pedig mi van? Az a magyarázat, hogy TÉNYLEG klónozott a masina (meg voltam gyõzõdve, hogy a sok cilinderrel megvezeti Angiert Borden, na mindegy...).
Súlyosbító körülmény, hogy a mesefilmbe való klónozó masinát egy valóban élt kitûnõ és jelentõs fizikussal készíttetik el a forgatókönyvírók. Ez olyan mintha Einsteint idõgépet készítene egy olyan filmben, ami nem komédia. A film a Mindenegyben blog (és tsai) olvasóinak készült, de erre nem figyelmeztetett az elején. És mielõtt azt mondaná valaki, hogy dehátkérem misztikus thriller is van a világon: igen, de akkor ne tegyen úgy végig, mintha nem lenne az, és amúgy misztikumnak is röhejes a klónozó villámgép.
Elõször azt hittem, nem értem, aztán amikor rájöttem, hogy de, igen, ez a sztori, hogy KLÓNOZTÁK, igencsak dühös lettem.
Enyhítõ körülmény: Scarlett Johansson.
3/10!
9/10
5i 2015 aug. 09. - 10:09:13 9/10
(866/910)
Jó, fordulatos, gondolatébresztõ film. Remek a színészi játék és a díszlet is.
10/10
sztracsatellavagyok 2015 márc. 21. - 21:53:32 10/10
(865/910)
Nagyon jó film! Ezt mindenkinek látnia kell. Nem elég egyszer megnézni, ebben még sokadik megnézés után is feltûnik valami kis apróság, újabb összefüggés.
10/10
pb69 2015 márc. 05. - 15:45:58 10/10
(864/910)
Remek film, mindenkinek csak ajánlani tudom. Jó színészi játék, érdekes és fordulatos történet, több gondolatébresztõ motívum és többször is nézhetõ.

Pár dolgot viszont nem annyira értek (SPOILER!)
1. Az egész film lényegében arra van kihegyezve, hogy Borden totálisan megosztja az életét ikertestvérével. Ez az õ nagy áldozata, ezért mutatják be olyan jó bûvésznek, ezért haltak meg emberek (többek közt a felesése és testvére is) stb.. Valójában miért is volt erre szükség?
Miért lett volna annyira feltûnõ, ha azért az egyetlen trükkért nem áldozzák fel mindketten az életüket? Néha így is cserélgethették volna a szerepeket, ha ezt annyira fontosnak tartották (bár többen így is rájöttek a nagy teleportálós trükkjének megoldására, csak épp Angier gondolt vmi komplexebbre), de nem ilyen szinten.

2. Miért gondolja mindenki Borden-t akkora bûvésznek és sokkal tehetségesebbnek riválisánál? Elvégre az egész film alatt egyetlen épkézláb trükköt tudott megvalósítani, errõl pedig kiderült, hogy az ikertestvére volt segítségére. Mi ebben a nagy extra? Akkora ötlet lenne kihasználni (visszaélni vele) az ikertestvéremmel való hasonlóságunkat?
Ráadásul a hitelesség és trükközés kedvéért fel kellett áldoznia nemcsak saját magát vagy testvérét, de több más embert is. Pont akkor lett volna igazán nagy bûvész, ha ezt úgy tudta volna megcsinálni, hogy elég lett volna csak a színpad környékén "csalni", nem felborogatni az egész életét.

3. Mégis hogyan gondolhatják sokan Borden-t erkölcsi gyõztesnek és jobb embernek Angier-nél? Ez az ember (pontosabban ketten a testvérével) egyetlen trükkért felégetett mindent és átgázolt mindenkin. Csak azért, mert õ ezt így gondolta tökéletesen kivitelezettnek, noha nem is feltétlenül lett volna szükség az áldozatokra.
Ketten éltek fél-fél életet, ezzel tönkretéve egymást, ez egy dolog. De ott volt a két nõ is, akiket csúnyán kihasználtak, a feleség öngyilkos is lett. A kislányuknak is tûrnie kellett a megpróbáltatásokat az apja hóbortja miatt. Angier-rel oda-vissza könyörtelenül gyötörték egymást, de ez a gerinctelen rivalizálás része volt, amiben Borden se volt semmivel ártatlanabb.
Sõt, azt se felejtsük el, hogy Borden okozta Angier feleségének halálát (még ha bizonyos tekintetben balesetnek is tekinthetõ), majd kibújt a felelõsség alól, noha felelnie kellett volna a tettéért. Ahhoz se volt bõr a képén, hogy Angier-nek bevallja. Az nem magyarázat, hogy lehet mindig a testvért kérdezte, aki nem tudta a választ. Az elkövetõ tisztában volt az igazsággal és Angier fájdalmával is, mégse fedte fel soha a titkot, noha bármikor megtehette volna (attól függetlenül, hogy Angier vhogy soha nem pont õt vonta felelõsségre).
Lablovezel 2015 jan. 01. - 15:29:46 Előzmény Lablovezel
(863/910)
SPOILER
Lablovezel 2014 dec. 30. - 20:09:26
(862/910)
***SPOILER PÓTOLVA***

Nekem is tetszett, bar azt valaki leirhatna miert nem erdekelt senkit Borden artatlansaganak bizonyitasa. Tucat Angier szaladgalt az utcan (na jo csak 1 volt, mert mindig mindet megolte, de eleg furan vette ki magat, hogy senki nem latta)Foleg a tesvere miert nem akarta bizonyitani, hogy artatlan az ikerparja? Nem ez volt a film lenyege, de egy tok felesleges akasztast lathattunk. Mas rendezoktol talan le se sz***rom ezt a bakit de Nolentol mast vartam.
10/10
Superalonso 2014 nov. 04. - 11:03:36 10/10 Előzmény KurtWagner
(861/910)
De nem is akarja megölni Angier-t, míg Angier a trükkért képes a halálba küldeni Borden-t......na mindegy nyílván egyik sem volt szent, valahol az is benne van ebben, hogy a sikerért bizony néha csúnya dolgokat is kell tenned.....
KurtWagner 2014 nov. 03. - 16:33:55
(860/910)
SPOILER veszély
Borden-nek az erkölcs is számít, amikor osztozik a feleségén a testvérével, csak és kizárólag a tökéletes trükk kedvéért, érdekes egy erkölcsi morál....
moderator2 2014 nov. 03. - 16:13:55
(859/910)
Kedves Fórumozók!

Kérünk Benneteket, tartsátok tiszteletben egymás véleményét és ne személyeskedjetek, különben még több hozzászólást törölnünk kell! Köszönjük a megértéseteket!

Üdvözlettel:
A Moderátor
10/10
Superalonso 2014 nov. 03. - 16:09:44 10/10
(858/910)
Ez valóban így van, de ha belegondolsz Borden is megtett mindent, hogy Angier-t tönkretegye, tehát mégiscsak a szakmai maximalizmusról szól......az más kérdés, hogy Borden-nek valóban az erkölcs is számít, míg Angier totálisan lesz*rta a közerkölcsöt és mindenáron a legjobb akart lenni....
3/10
offtopic
cellasto 2014 nov. 02. - 17:02:05 3/10
(857/910)
se nolant,se bale-t nem bírom
akkor miért adnék rá többet?
jahh,hogy mert szerinted többet érdemel?
szerintem nem :)

komolyan már kezd elegem lenni ebbõl a sok monitorbátor nolan-fanból
3/10
offtopic
cellasto 2014 okt. 26. - 13:58:57 3/10
(856/910)
persze,mert az oscar a mérvadó,ki a jó színész és ki nem :D
komolyan veled értelme nincs vitába bonyolódni
inkább átnézek rajtad,az egyszerûbb :)
3/10
offtopic
cellasto 2014 okt. 26. - 11:30:00 3/10
(855/910)
mindenki?
na ne viccelj már..
az,hogy neked tetszik,az még nem mindenki
3/10
offtopic
cellasto 2014 szept. 23. - 13:16:47 3/10
(854/910)
szinész?

na ne viccelj már,egy arckifejezése van mindenre,mint seagalnak :D
10/10
robinho1983 2014 szept. 23. - 12:58:45 10/10
(853/910)
Nincs rá más szó: ZSENIÁLIS! Remek színészek, tökéletes sztori... türelem kell hozzá az igaz, de a végén mindig magas a pulzus és megszólal a taps otthon. 11/10
10/10
Superalonso 2014 szept. 23. - 10:59:55 10/10
(852/910)
Már ne haragudj, de mit nem lehetett ezen nem érteni??

SPOILER

A film két kiváló London-i ifjú bûvésztehetség Robert Angier (aki valójában Lord Caldwell nemes, de mivel a családja nem nézné jó szemmel, hogy nemesként bûvészkedik felveszi az Angier nevet), illetve Alfred Borden (akinek mint a végén kiderül van egy ikertestvére, aki Fallon néven fut a filmben és osztoznak egymás életén) versenyfutásáról szól miután Borden véletlen megöli Angier barátnõjét az egyik mutatvány során és ezután Angier meg akarja bosszulni, majd Borden sem marad adós és ezután ádáz csata kezdõdik köztük a Prestige-ért, vagyis hogy ki London legfaszább bûvésze...

Mit nem lehetett ezen nem érteni könyörgöm??????
10/10
benvenuto1 2014 szept. 23. - 00:02:54 10/10
(851/910)
Az a bravúr, hogy a titok titok marad.
Bale kicsit korszerûbb színész a többieknél.