benkewood 2007 febr. 04. - 18:55:57
(150/910)
Megvan a film DVD-n, magyar felirattal!! Az egyik extra kisfilmben Christian Bale ezt mondja:

"And that's what I think Chris did so well is in doing a movie about rivalry, happens to be about magicians and explaining this whole notion of the pledge, the turn, the prestige, of how a magic trick works, and then without really realizing it, the viewers are also being shown an absolute magic trick throughout and they're being told they're being shown a magic trick, but you don't kind of realize it or you don't believe it. And then, by the time you finish... When I read the script and again when I saw the movie I just wanna jump straight back in and see it a second time. Because You know that the second time you see it with a whole different perspective."

Na, ebben egyértelmûen leírja, hogy a nézõk az egész film alatt egy bûvésztrükköt látnak, amire még fel is hívják a figyelmüket... de ez vagy nem tudatosul bennük, vagy nem hiszik el... :-))))

Márpedig ha bûvésztrükköt láttunk, akkor ami csodának tûnik, az valóban csak egy mesterien kivitelezett trükk. Ez pedig az én elméletemet igazolja - miszerint a teleportáló/klónozó gép csak trükk, a megtévesztés kelléke! :-)))
Vad 2007 febr. 02. - 10:27:17
(149/910)
Oh, elfelejtettem odairni, hogy az elozo hozzaszolasomat csak az olvassa el, aki mar latta a filmet, sorry..
Vad 2007 febr. 02. - 01:57:08
(148/910)
Most neztem meg a filmet, hat eleg erdekes volt..

Az ikres tortenet szerintem tiszta sor, sot a vegen kiderult, hogy Cutter is tudott rola. Szegeny Sarah is rajott, hogy mi a nagy titka a ferjenek, ezert kellett eltenni lab alol..

A klonozas nalam csak ott nem stimmel, hogy most akkor az a test -amit a hullahazban lattunk- az ugyanazon test amit a vegen megmutattak az elso tartalyban? Mi ertelme lett volna visszavinni oda? Mas is ugy erzekelte/latta, hogy a tartalyban levo egyen kinyitotta a szemet a legvegen vagy csak az en fantaziam kepzelte oda? :D

Masik oldalrol viszont ha tenyleg mukodott a gep, akkor mindig sajat magat kellett megolnie -errol beszelt is rebuszokban- , hiszen belole lett a klon.. de az is lehet, hogy 1 klon mindig ott volt, aki eljatszotta, hogy "eltunik" publikusan es igy az igazi Angier-nek volt mondjaban begyujtenie a tapsot a nezoktol.. de ez utobbi allitasnak meg az mond ellent, hogy a klont ugy allitottak be (amikor mutattak, hogy lelovi az elsot), hogy ugyanaz az egyen ugyanazzal a tudassal.. mert ez esetben meg melyik klon ugrott volna a biztos halalba, tartalyba?

Erdekes film, a sok ketely miatt, de azt nem szeretem amikor soha nem derul ki igazan mi is volt az eredeti tortenet az iro/rendezo szemelynek. Engedjek, hogy talalgassak, de a vegen mondjak meg, hogy mennyire trafaltam melle :-)))
benkewood 2007 febr. 02. - 00:02:19
(147/910)
Na de akkor ugye megnyugodtál, amikor a film végén láttad, hogy Batman azért rendesen döntögette a fejszével az üvegkalitkát, hogy megmentse Wolverint? :-)))
marcee6 2007 febr. 01. - 17:35:39
(146/910)
Nem volt rossz film, leszámítva, hogy egy világ omlott össze bennem, mikor az X-man megfullád Batman meg csak nézi!!!
Lois Lane 2007 jan. 30. - 11:32:43
(145/910)
Köszi hogy segítesz,igen szeretnék olyan szakmát aminek köze van a filmekhez.Ezt nem úgy kell érteni hogy takarító egy moziban (bár az létszükség,és talán pár inygenfilmet is nézhetnék :D).
Pontosan mit értesz az alatt hogy nem jelentõs?Spielberg,Bertolucci (vagy még sorolhatnám..) õk pl jelentõsek?Egyáltalán mit takar a jelentõs kifejezés?Ki dönti el hogy az-e?
Lois Lane 2007 jan. 30. - 11:26:08
(144/910)
Igen, értem :D De tényleg beszéljünk a filmrõl :)
benkewood 2007 jan. 30. - 05:13:20
(143/910)
Azt a klónozott cilinderét neki... honnan jött ide ez a sok ember?? :-))

Tartály-rejtély: mondok egy jobbat! Azt látták a Bordenek, hogy minden este után elvisznek egy tartályt. De ez miért volt nekik gyanús? Hát azért, mert azt nem látták, hogy minden nap oda is vittek volna egy tartályt! Akkor meg honnan volt nekik annyi tartályuk?? D.Sz. már rávágná: klónozták azokat is!! :-)))

Örülök, D.Sz., hogy visszatértél, nélküled üres ez a fórum! :-))

Ami pedig a sci-fiket és a filmgyártást illeti, évek óta kacérkodok már a gondolattal, de érdemi lépéseket még nem tettem az ügyben. Mellesleg errõl szól a <a target="_blank" href="http://www.benkewood.hu" title="www.benkewood.hu">www.benkewood.hu</a> oldal, innen van a nickem is. :-))

3 hét múlva megyek ki Buenos Aires-be egy hónapra tangózni, de ha visszajöttem, szívesen foglalkoznék ezzel a filmkészítõs projekttel. Ha valakit érdekel, írjon! :-))
10/10
Redfield 2007 jan. 29. - 20:32:57 10/10
(142/910)
ezzel most kire akartál utalni? :) a korábban említett Derren Brown-ra, vagy... avass be kérlek... :)
moderátor 2007 jan. 29. - 20:12:25
(141/910)
jólvan, csak légyszi az olyan társalgásokat, melyek nem a filmmel foglalkoznak, légyszi ne itt folytassátok. Szerintem zavaró lehet annak, aki azért nézi a film topikját, hogy tájékozódjon a véleményekbõl. A port.hu-n a fórum talán majd több fejlesztésen fog átesni, amikor majd lehetõség lesz az ilyen csevegésre is, csak még ennek nem jött el az ideje. Addig ott az e-mail.
Lois Lane 2007 jan. 29. - 20:03:11
(140/910)
jut eszembe moderátor ezt gyorsan ki is törölhetnéd:D de hülye vagyok:D
Lois Lane 2007 jan. 29. - 20:00:05
(139/910)
Hát mindenevõ vagyok!:D Az már más kérdés, hogy nem minden tetszik!:) Az a típus vagyok,aki nem szereti a sablonos hollywoodi filmeket.Mondjuk általában az amerikai filmeket szeretem,amik elgondolkodtatók,vagy igaz történetet mesélnek el.A kedvenc filmem A Gyûrûk Ura(ami szerintem az életrõl szól,épp ezért elgondolkodtató),szeretm a könyvekbõl feldolgozott filmeket,a vígjátékot,horrort,thrillert...Egyszóval tényleg mindenféle mûfajból találok olyat,amit szeretek."Szétröhögtem az agyamtól" a mûvészfilmeken át a lagvéresebb horrorig sokmindent szeretek.Ergo nehéz dolgod lesz velem!:D:D Gondoldd át hogy mire vállalkozol!:D:D
10/10
Redfield 2007 jan. 29. - 19:56:15 10/10
(138/910)
de ha van msn-ed, ne rondítsuk feltétlen össze méginkább a topic-ot. :) ha már szóltak is...
10/10
Redfield 2007 jan. 29. - 19:53:31 10/10
(137/910)
Nagyon szívesen írok egy kisebb listát, ha megírod: milyen filmeket szeretsz inkább. Tudod: egy könyvben max: a legnagyobb kasszasikereket gyûjtik össze, de én is nagy filmes múltat tudok magam mögött. (a casper-t pl.: kiskoromban 8x láttam moziban) :) De a lényeg: írd le milyen filmek érdekelnek inkább, és írok ajánlatot.
Lois Lane 2007 jan. 29. - 19:50:03
(136/910)
A tökéletes trükköt tuti megnézem valamikor,bár az nem régi film!:P:D
Lois Lane 2007 jan. 29. - 19:48:17
(135/910)
Én nagyon szeretem a filmeket,mint mindenki ezen az oldalon!:D A saját korosztályomhoz képest sok filmet láttam és úgynevezett "filmes elõéletem" is van,de ahogy itt olvasom a hozzászólásokat,én egyszerûen nem tudok ilyeneket megfogalmazni.Persze elég fiatal vagyok még.De vannak emberek akik egy hozzászólásukkal elérik a csodálatomat,én is szeretnék ilyen lenni.Most olyan korszakban vagyok.hogy szeretnék minnél több régi filmet megnézni.Karácsonyra kaptam Az 501 legfontosabb film amit feltétlenül látnod kell c. könyvet.Sok fantasztikus film van benne (fõleg régiek) és sajnálattal vettem észre.hogy az 501bõl max 20at ha láttam(annyit se).Mit ajánlasz,miket nézzek meg elõször?
Lois Lane 2007 jan. 29. - 19:43:06
(134/910)
Ó akkor azért szoktak eltûnni hozzászólások!:D Sosem tudtam!:D Najó ezt is lehet törölni!:D
10/10
Redfield 2007 jan. 29. - 19:42:47 10/10
(133/910)
Semmi gond, kösz, hogy szóltál. részemrõl oké. Igaz, fájni fog a sok szép írás elvesztése... de ahogy Michael Caine mondta egyik filmjében: "El kell engednünk dolgokat. Ebben a szar életben." :)
moderátor 2007 jan. 29. - 19:40:40
(132/910)
Sziasztok,
Ma egy vicces napot tartottatok, sok humoros hozzászólás, de ami nem a filmmel kapcsolatos azt törölnénk, pl viccmesélés, egymás szapulása stb. Azért írom le, mert egyik fellhasználó nagyon megsértõdött, mikor szó nélkül töröltük egy hozzászólását.
10/10
Redfield 2007 jan. 29. - 19:33:51 10/10
(131/910)
Michael Caine nekem kellemes csalódást okozott ezúttal. Nem, mintha nem tartanám igazán nagy színésznek, errõl szó sincs... csak gyakran kap szerepeket, amikben nem tud kibontakozni. Ezt legalább igen mesterien meg tudta formálni, mert volt rá némi lehetõsége is. Nolan-rõl pedig csak annyit: a Batman Begins-t nem néztem végig, mert alapból nem jött be, bár a rendezõi munkát nem kifogásolhattam, inkább maga az egész sztori nem tetszett. Nálam az igazán nagy filmjei még: a Mementó, és az Álmatlanság. Azok is zseniálisak sztem.