10/10
Epribolyszki márc. 29. 23:08:31 10/10
(908/908)
ORIASI FILM
NOLAN KORUNK EGYIK LEGJOBB RENDEZÖJE
FilmExpert 2020 szept. 26. - 19:02:58 Előzmény Koncsita
(907/908)
"Szerintem nem klónoztak senkit, az megint átverés volt."

Dehogynem, Angier pont a teleportálós trükk miatt kereste fel Tesla-t, hogy segítsen neki lenyomni Bordent, mert nem tudott rájönni Borden faék egyszerű trükkjére, vagyis hogy valójában van egy ikertestvére.
Tesla ezért találta ki neki a klónozást, jópénzért.

8/10
Gabó28 2020 szept. 26. - 18:23:06 8/10
(906/908)
SPOILER

Nem volt itt semmilyen teleportáló meg klónozó gép!
Egy ikertestvér volt meg egy hasonmás!
Mit nem lehet ezen érteni?!
9/10
szixe 2020 szept. 10. - 22:24:24 9/10
(905/908)
SPOILER!!!!!!!!!
Gemkapocs oldalán az alábbit lehet olvasni a filmről:
“ Vajon tényleg csak ennyi lett volna? Egy klónozó mellékhatású teleportáló gép és egy ikertestvér? Ennyi a nagy mutatvány? Nem! Most felfedjük az igazságot, azt amire kevesen gondolnak, és azt, amire a filmkészítők csak egy leheletnyi utalást tettek. Én is tettem utalást rá a cikk elején, nem oktalanul. A film naplók alapján készült, azok alapján a naplók alapján, amit a bűvészek írtak, és mivel tudták, hogy a másik el fogja lopni tőlük, szándékosan írtak benne hamisat. Aki erre nem gondol, az belenyugszik a klónozós – ikertesós magyarázatba, pedig az hazugság! Volt ikertestvér, ez kétségtelen, viszont nem volt klónozó – teleportáló gép. Angier bár rendelt egyet Tesla-tól és meg is kapta, csakhogy azon kívül, hogy szép kék fénynyalábokat bocsátott ki, gyakorlatilag semmit nem csinált! Angier a naplón keresztül el akarta hitetni Borden-nel, hogy bejött a szerkezet, és mivel a naplóban leírtak elevenedtek meg a filmben, a moziban ülők is ezt hitték. Valójában még mindig a cikk elején említett dublőrt használta Angier, őt ölték meg a film eleji előreutalásban, és így lett az, hogy végül az igazi bűvész életben maradt a végén.”
Nos, itt a fórumom rengeteget visszaolvastam, szinte mindenki egyet ért abban, hogy “klónozás”történt. Nekem ez a Gemkapocs általi magyarázat életszerűbb lenne, csak akkor a végén a a vízzel teli tartályban lévő test (Angier hasonmás) nem tudom, mit keres ott..... Ha viszont elfogadjuk, hogy tényleg klónozás történt, akkor jó magyarázatot lehetett erre itt a hozzászólásokban olvasni.
10/10
FrippRóbert 2020 ápr. 27. - 15:56:27 10/10
(904/908)
Kétségtelen, hogy nem a lövöldözős-b@szós-kardozós stb. filmek kizárólagos rajongóinak készült, jobban megdolgoztatja az emberek agyát, mint holmi szórakoztató thriller. A film maga nem cinikus, hanem a cinikus, erkölcsöt háttérbe tevő, csak a hatalmi mámorban élő embert mutatja be. Igen, a bűvészet, a mutatvány sikere és az általa keltett hatás egyfajta hatalmi mámor, melynek rabjai a film hősei... Akik feláldozzák magukat és szeretteiket is a tökéletes trükk oltárán. A film felépítése pontosan ugyan olyan, mint ahogy a film elején a bűvész-trükköt három részre osztják. Ígéret, mutatvány és jutalom. Ez utóbbi, hogy a kicsit érthetetlen történet érthetővé válik, minden kiderül, de csak a legvégén. Ez egy akkora poén, hogy másodszorra megnézve már tudjuk, egy egyszerű gondolkodású filmnézőt már nem is érdekli több. A történet morális tartalma azonban örök érvényű. Sokat vitatott Tesla figurája (David Bowie). Szerintem nagyon találó, az igazi fanyar humort ő viszi hozzá a sztorihoz.
1/10
allofs 2020 ápr. 12. - 00:51:57 1/10
(903/908)
Nem egy jó film
Koncsita 2019 dec. 01. - 18:25:17 Előzmény Dzsongobalszurjan
(902/908)
Szerintem nem klónoztak senkit, az megint átverés volt.
Koncsita 2019 dec. 01. - 18:18:07
(901/908)
Ugrál az időben a film, elég nehezen követhető, ezt meg is unhatja a néző egy idő után. Ha jól értettem a megoldást, akkor rém szomorú is, mert az egóért felesleges áldozatokat követelt. Az életet. A buktatója meg az, hogy már fiatalon, kezdőként tudhatták (volna) egymás titkát a valós életben.
8/10
Onlymee 2019 nov. 28. - 23:27:52 8/10
(900/908)
Ez nem egy olyan film, ami sokadjára is ugyan olyan izgalmas. Az első megtekintés az igazi. Pont mint egy bűvésztrükk, ha tudjuk hogy csinálta, már más. Egyszer mindenképp megéri megnézni.
pubem 2019 okt. 22. - 20:15:58
(899/908)
Oscar-díj 2007
Legjobb látványtervezés jelölés
Oscar-díj 2007
Legjobb operatőr jelölés: Wally Pfister

Szetrohogom magam. V sirjak ?! ? :-((((
pubem 2019 okt. 22. - 20:14:15 Előzmény cincinatus
(898/908)
Miert ?
pubem 2019 okt. 22. - 20:13:22
(897/908)
Vki elmondja, miert kell olyan jo ez a film ? Nem heccbol, komolyan kerdezem. Olvastam a velemenyeket, ugy mentem neki, de nem vagom. Ujraelesztes nem volt meg akkor ?! Szerintem zero, unalmas. Attol hogy "regen" jatszodik a anti-sci-fi emberkek elelveznek rajta, mert jo szineszek ? NEM ERTEM !
10/10
cincinatus 2019 júl. 03. - 18:59:16 10/10
(896/908)
Ez a film zseniális. Nagyon kevés film jobb, mint a könyv, ez viszont ilyen. A hangulat, a színészi játék, a látvány tökéletes. Számomra a 2000-es évek legjobb filmje. Szerintem kötelező darab minden filmkedvelőnek.
1/10
paripapimpi 2019 máj. 16. - 23:57:37 1/10
(895/908)
Elmebeteg baromság. Kár volt rááldozni az estét.
Querelle82 2018 nov. 08. - 14:09:42 Előzmény durumdara
(894/908)
A legkézenfekvőbb változatot nem említetted.Ha duplikálni tudta magát, miért nem használta a továbbiakban a klónját, a teleportáló ember trükk látványban ugyanúgy működik, Borden ugyanúgy kíváncsi lesz a titok nyitjára, neki viszont nem kell a további duplikátumokat gyilkolászni.
Querelle82 2018 nov. 04. - 18:32:08
(893/908)
Felmerült bennem a kérdés : Ha Tesla nem talált támogatót, aki finanszírozta volna a kutatásait, viszont ott volt a teleportáló, amit elkészített, ami egyúttal duplikáló gép is volt , akkor miért nem duplikált pénzt, vagy teszem azt aranyat, vagy valamilyen drágakövet, amit pénzzé lehet tenni , hiszen akkor meg oldódott volna az összes anyagi problémája.
durumdara 2018 máj. 06. - 09:00:53
(892/908)
[SPOILER]

Elolvastam a könyvet újból, sajnos az más vonal, ott valódi teleportáció van, nem duplázódás, tehát a filmre nem ad magyarázatot.

A fő zavar a képben pár ellentmondás Angier oldaláról.

A hasonmás trükknél pont az a problémája, hogy konkrétan ő nem kapja meg a figyelmet és elismerést.
Ha ez a motivációja, akkor érthetetlen ami történik ezután. Pláne, ha meg kell halnia valakinek és az lehet ő is!
A gép az éntudatot nem tudja másolni, mert akkor egy tudat két lényt kellene egyszerre érzékeljen, és nem tudná magát megölni a pisztollyal sem.

a.)
Ha a gép az eredetit teleportálja és a másolat marad, akkor az eredeti Angier már az elején halott, hiszen a gépben maradó személy lelövi a relokálódott változatot, ami az eredeti.
Ennek a szálnak volna amúgy egyedül értelme fentiek alapján: ha Angier át akarja élni a sikert, akkor neki kell máshová kerülnie, majd ott felbukkannia és élvezni a közönség reakcióját és a másolatnak halnia.
De mivel önnön változata lelőtte, ő már nem lehet az eredeti.

b.)
Ha mindig az eredeti marad a helyén, és ő hal meg, az totál nonszensz.
1.) Így nem éli át a sikert, mert meghal, és elég kínos módon.
2.) Ki követne el öngyilkosságot, hogy egy alteregója éljen tovább sikerben, ha neki annyi, nincs tovább?

c.)
Random teleport.
Ez is értelmetlen, mert a sok teleportáció miatt az eredeti Angier már kirostálódott.
És ha egy új tudja, hogy a következő pillanatban ő is lehet a fulladozó áldozat, tuti nem vállalja.

Tehát abszurd, mert ilyen beállítottságú személy nem vállal ekkora áldozatot, ha nem élvezheti az eredményét.

[/SPOILER]
sexykex 2018 ápr. 13. - 15:00:12
(891/908)
Egy picit túlértékelt film – én legalábbis kevesebbet kaptam, mint vártam a történettől. Különösen zavart a Tesla féle teleportáló butaság, ami egyáltalán nem illett egy – különben – logikusan felépített sztoriba. (Hasonló zöldség a mezőn teljes fénnyel égő korabeli izzó, vagy az emberek általi áramvezetés az áram káros hatásai nélkül. Tesla csak álmodozott ezekről és az első Van de Graaff-generátor is csak később készült el, ezért nem silányulhatott cirkuszi attrakcióvá.)
Sajnos hamarabb találkoztam az éneklő Farkassal, mint a bűvész Farkassal, így ez az ámulat is elmaradt. Szo-szo azért tetszett, egyszer biztosan meg lehet nézni.
_goldie_ 2018 ápr. 02. - 21:13:03
(890/908)
izgalmas..néhol lassú..néhol nagyon is figyelni kell minden szóra..de mindenképpen többször nézős film! :)

***spoiler******spoiler******spoiler***
"te sose tudtad h miért csináljuk..de a nézők tudják az igazat
a világ sivár nyomorúságos és olyan kiszámítható
de ha az embereket becsapod akár egy percre is -megtörténik a csoda..
és akkor te is láthatsz valami csodálatosat" (Jackman meggyőzően haldokolt:))
10/10
csomolungma 2018 márc. 09. - 10:05:08 10/10
(889/908)
Tokeletes film!!!