10/10
marc1990 2010 febr. 22. - 23:19:37 10/10
(570/910)
A kalitkás trükk is egy szép párhuzamot vetít elõre: ugye a kisfiú a trükk bemutatása után sír, hogy a madár meghalt... Aztán Alfred "elõvarázsolja" neki, megmutatva, hogy a madár nem halt meg; a kisfiú azonban tudja, hogy ez nem ugyanaz a madár.
Nos, errõl szól a film is, nem? Csak kalitka helyett Tesla-gép, madár helyett Angier.
10/10
jail 2010 febr. 17. - 09:29:50 10/10
(569/910)
Az egyik legjobb film amit valaha láttam.
K82 2010 febr. 14. - 19:55:46
(568/910)
***SPOILER***

A legjobb, hogy harmadszorra nézve egyértelmûen meg tudtam különböztetni hogy melyik jelenetben melyik Alfred szerepel. Vagyis melyik jellemvonású, amelyik épp Saraht, vagy a másik lányt szerette.
Nagyszerû játék volt!

***SPOILER VÉGE***
10/10
Anditos 2010 febr. 01. - 10:30:24 10/10 Előzmény petyu1
(567/910)
Kb 10x láttam a filmet, de csak most legutóbb tudatosult bennem egy jelenet, ami szintén ezt támasztja alá.
---SPOILER-----

A végén Cutter és Ancier a masinát betolják a helyére, és Cutter elmenõben azt mondja, hogy hazudott, mert a fuldokló tengerész nem arról számolt be, hogy olyan a fulladás, mintha hazamenne az ember, hanem pokoli fájdalommal jár. Nem figyeltem eléggé és nem értettem, miért rúg bele Ancier-be egy jó nagyot, még akkor is ha megérdemli, és célozgat a felesége halálának körülményeire. Na, most esett le, hogy nem arra célzott, hanem a sok tartályra, amikkel tele volt a hely. Ez után Ancier ráteszi a kezét az egyikre és azt mondja, "senkit nem érdekel, aki eltûnik." Csak õ pusztult bele lelkileg, hogy minden este megölte "saját magát".

Gondolom ez nektek nem újdonság, de nekem ez csak a film 10. megnézéskor "esett le". :-)
truly 2010 jan. 12. - 20:06:10
(566/910)
SPOILER
visszaolvastam jópár hozzászólást.Angier "klónozta" magát egyértelmûen kiderült a filmbõl mivel még mutatták is a klónt meg aztis hogy lelövi.
meg a teli tartályokat is, igaz eggyet mutattak h õ volt benne vagyis egy klón de a többibe is lehetet látni hogy van benne vmi.
10/10
Illumination 2010 jan. 10. - 01:33:51 10/10
(565/910)
Srácok, srácok. Azthiszem a megoldás a következõ (SPOILER): Mivel ez eredendõen egy teleportáló gép, nem pedig klónozó, az eredeti személy, aki belép a gépezetbe, valójában elteleportálódik (az elsõ kalapos jelenetnél is kiderül, hogy rosszult volt kalibrálva a megérkezés), és a probléma az, hogy egy másolat ott marad a helyén (a macskás segéd tesz erre utalást). Ezért is készített be pisztolyt a kísérletezéseknél, mert sejtette, hogy ez lesz, és ezért mondta mekkora áldozatot hoz (hisz végülis folyton önmagát kellett kinyírnia). Ezért dolgoznak vakok segédként nekik, letakart tartályokkal, hogy a klónhullák ne derüljenek ki. Így tehát a kérdés, hogy a végén õ halt meg, a válasz igen. Így egész kerek. :)
10/10
Illumination 2010 jan. 10. - 01:09:03 10/10
(564/910)
Eszméletlen jó film, oltári végkifejlettel. Ha az ember kicsit figyel, akkor tudja tartani a lépést a filmmel, nagyon izgalmas. 10/10
petyu1 2010 jan. 06. - 22:11:33 Előzmény HahóHód
(563/910)
Éppen az a lényeg, hogy Angier akárhányszor beszállt Tesla gépébe, mindig klónozta magát, ezért van a végén az a sok vízzel teli doboz..Az az Angier aki belépett a gépbe mindig megfulladt, és elõjött a klón vhol, ezért is mondta,h õ is hozott áldozatot, és hogy Borden nézzen körül a teremben.
10/10
offtopic
Anditos 2010 jan. 05. - 12:41:57 10/10
(562/910)
Tegnap fejeztem be a könyvet. A film és a könyv között a hasonlóság kb 30-40%. Az alaptörténet - a két rivális harca - megmaradt a filmben is, de amúgy olyan volt, mintha egy teljesen más sztorit olvastam volna. A vége meg aztán teljesen más, sokkal összetettebb, komorabb, megdöbbentõbb és "fantasztikusabb". Számomra a filmbõl is egyértelmûen kiderült, hogy Tesla gépe mûködött, de a könyvben ez egyértelmûen így van. Meg még egy nyomasztó plusz "poén" is van benne. Akinek tetszett a film, olvassa el a könyvet, mert teljesen más élményt nyújt, fõleg mert a történések is mások benne.
Szegény C. Priest nem tudom, mit érezhetett, amikor a könyvébõl készült filmet megnézte a moziban. Ám mindenképpen vigasztalhatja a tény, hogy sikerkönyve alapján egy nagyon klassz film készült. :-)
10/10
nyenye 2010 jan. 03. - 00:39:12 10/10
(561/910)
SPOILER!!!

Az mért annyira világos, hogy Saraht az ikertestvér ölte meg?:
Nem tudom,hogy kinek világos annyira de ez egy orbitális baromság,Saraht nem ölte meg senki hanem öngyilkos lett mert nem tudta elviselni Borden "kettõs személyiségét".

Miért adja meg Tesla nevét Borden?Miért épp az õ nevét?:
Mivel Borden nem akarja az igazságot kitálalni,hogy ikertestvére van a saját trükkmestere elmaszkírozott személyében ezért beeteti,hogy kor egyik legnagyobb feltalálója,Nikola Tesla segített neki a tudomány segítségével a "teleportációs" trükkjénél.
Ha úgy tetszik a hasára ütött,hogy kelõképp lefoglalja riválisát(persze nem sejtette,hogy késõbb ez lesz a veszte)
Borden "teleportálós" trükkjérõl ugye a segédnek is tudnia kellett, nem? Akkor õ tudta h 2 van belõle?:
Nem tudta de mindvégig sejtette.Õ csak a film legvégén tudja meg mikor leleplezi titkát Cutter elõtt a kislány érdekében.(Akkora már Cutter-nek is elege van Angier megszállottságából)

Miért épp 100 elõadást vállal Angier az új trükkel?...Csak! (a film szempontjából lényegtelen)
10/10
annapanna 2010 jan. 02. - 18:08:01 10/10
(560/910)
Azért mert a film szempontjából ezek jó húzások voltak vagy mert a rendezõ és az író így csinálta meg. Ennyi erõvel miért nem azt kérdezed hogy mért forgatták le a filmet?
Am. a film szerintem szuper
10/10
Vicky.girl. 2010 jan. 02. - 13:44:00 10/10
(559/910)
Egy csomó helyen azt írják,hogy elvileg ma 18:20kor a cool-on,de helyette a Több mint testõr lesz :S

De ha valaki tudja,hogy hol lesz,szóljon nekem is:D
anesz73 2010 jan. 02. - 11:33:24
(558/910)
Sziasztok!

Mikor adják le és hol legközelebb???
gyoran 2010 jan. 01. - 13:09:34
(557/910)
Zseniális film

háromszor meg kellett néznem, hogy a teljes sztorit megértsem.
A magyarázatot néha csak egy félperces képsor adja

Ahogy a filmben is mondják:
pontosan nézz oda, hogy mi is történik. (Az utolsó jelenetek egyikén több doboz is látható...)
Azt pedig elvileg lehetetlen eldönteni, hogy klónozás után melyik az eredeti és melyik az új. Ill. az új egyed szempontjából mindegyik az eredeti....
Hajmeresztõ.
K82 2009 dec. 30. - 22:18:32
(556/910)
Szuper film!! Olvastam a könyvet is, teljesen máshogy írja le a dolgokat, 1-2 lényegi dolog is más, szvsz.
A film nekem jobban tetszett, de lehet hogy csak a szereplõk miatt, ami zseniális!
Ajánlom mindenkinek aki egy jó filmre van kiéhezve mert egy ennek nem csak a címében van a tökéletesség hanem maga a film is az!!!
10/10
10/10
19978 2009 dec. 30. - 12:31:57 10/10 Előzmény ReignMan
(555/910)
az egész film nagyon zavaros de attól még jó 10/10
9/10
ReignMan 2009 dec. 29. - 14:35:24 9/10
(554/910)
Szerintem direkt azért vagdosták szét a készítõk a filmet, tették tele utalásokkal, visszacsatolásokkal, sejtették csak a lényeget, próbálták elrejteni, mint egy bûvész a trükkjét, másra terelték a nézõ figyelmét, hogy aztán felkavarja és lenyûgözze a végkifejlet. Többször meg kell nézni a végét, hogy megértse az ember a trükköt, ahogy a bûvész kezeit figyelve is talán rájön a turpisságra.
Nóókaa 2009 dec. 29. - 12:40:47
(553/910)
Jó film volt! Persze az agyi kapacitásom nekem sem bírta elõször feldolgozni, így újra kellett nézni még egyszer. Nekem 10/9!:)
HahóHód 2009 dec. 27. - 20:28:09
(552/910)
Jó,de elsõre nekem ez jött le. Azért megnézem még egyszer, mert teljesen zavaros ha emlékezetbõl próbálom visszapörgetni.

SZPOJLER :D
Andrew8 2009 dec. 27. - 19:44:09
(551/910)
Ja meg a rendezõ is Batmanes/Mementós és ott van a megszokott Michael Caine segéd is. :)


SPOILER:
Az is lehet, hogy az utolsó Michael Caines ismétlõ mondat arra utalt csak, hogy ugye Angier végig nem hitte el, hogy Alfred csak egy hasonmás (ikertstvérét9 használta fel, és ezért mondta Caine karaktere, hogy a nézõ mindig többet akar látni illúziót és meglepõt. Tehát ez esetben pedug valós a klóngép, de viszont sok dolog utal ara, hogy igen még ha a naplós részek hamiskásak is lehetnek. Az is lehet persze hogy Christopher Nolan az egész nézõsereget akarta csak becsapni. :) Remélem az új filmjénél az Inceptionnél azért nem megy el ennyire megint :) jó lenne az is de egy Mátzrixos megoldásnak jobban örülnék ahogy látom ahhoz hasonló lesz kicsit. Aztán jöhet a Batman3 .:)