domo.robi 2012 ápr. 09. - 19:47:51
(710/910)
*** SPOILER ***

Most néztem meg a filmet elõször, és elolvastam minden hozzászólást. Talán emiatt, talán nem, én már tudom, hogy mi a tökéletes trükk. Na jó, elmondom.

A tökéletes trükk az, amikor Nolan olyan filmeket rendez, amirõl még évek múltán is beszélnek. Ezekben a filmekben legalább 2-féle befejezési lehetõség van, nincs lezárva a sztori, nincs a nézõ szájába rágva a megoldás - viszont mindkét konkurens változatot alátámasztják a filmben elszórt apró jelek.

Az Eredet (Inception) esetében is ez a helyzet, már a premier óta megy a vita a kétértelmû befejezés miatt, az itteni fórumban például 1850 hozzászólásnál jár a téma...

Márpedig aki megnézi a mozit egyszer, nem érti, megnézi még egyszer, már azt hiszi hogy érti, aztán fórumozik, megint nem érti, aztán megveszi DVD-n, újranézi 10-szer, már érti hogy mit nem ért - na ez az embertípus kiváló fizetõképes keresletet jelent Nolan minden filmjére. Aki már egy ilyen filmet látott, az gondolkodás nélkül ül be Nolan újabb filmjére, és az egész megy tovább. Szakmai és anyagi sikert is jelent a rendezõnek, ha még évekig egy-egy filmjérõl beszélnek.

Nagyon csalódnék, ha Nolan a Dark Knight-os trilógiát nem egy ugyanolyan kétértelmû befejezéssel zárná le, mint a Prestige-t vagy az Inceptiont.
7/10
gerlaip 2012 ápr. 05. - 14:37:42 7/10
(709/910)
Több Nolan-filmet látva azt hiszem, hogy a rendezõ egy kicsit belegabalyodik az idõsíkokba, és a nézõvel még inkább ezt teszi (ugyanez volt a meggyõzõdésem a Memento címû filmjével kapcsolatban is, bár az szerintem egy ennél jobb film, még ha nem is olyan látványos) és valahogy úgy látom, hogy a nõi nézõk egyáltalán nem tudják követni a szálat - gondolok itt az "Eredet" után megjelent origo-s kritikára is, de a barátnõm sem tudta követni a filmjeit. Tarantino is csinál hasonló dolgokat, de nála visszakövethetõ a végén a történet szála pontosabban.

Itt nagyon látványosak a trükkök, lebilincsel a sztorivezetés, jók a fordulatok, de nekem egy kicsit nehéz volt megemészteni, hogy a sok tudományosan magyarázható trükk után aztán egy tudománytalannal záródik az egész.
Kíváncsi lennék, hogy Tesla találmányai között volt-e olyan, ami körül voltak olyan találgatások, hiedelmek, amelyek miatt aztán van létjogosultsága a záró "klón-poénnak".
Számomra sokkal nagyobb csavar volt, hogy Bordennek volt egy ikertestvére, és a két nõvel ezért ment gajra a kapcsolata.
tomy88trance 2012 ápr. 04. - 21:18:52
(708/910)
Nekem tetszett a film, úgy nagyjából elsõre értek mindent ,csak egy valami nem világos, vagyis úgymond kérdõjel számomra, a végén akit lelõnek az akkor meghalt vagy se? Vagy õ is csak egy klón volt vajon? Remélem lesz második része a filmnek (fõleg ,ha ilyen jó lesz az is)
5/10
Tamás22 2012 ápr. 01. - 16:03:57 5/10
(707/910)
Azért néztem meg, mert sokan jónak írták, de nekem nem tetszett! 10/5 Sokszor untam magam közben és vártam már a végét. Többet biztos nem nézem meg.
10/10
950617 2012 febr. 24. - 19:31:28 10/10 Előzmény Keló Scofield
(706/910)
SPOILER

Hát amit mondasz, azt értem én. Bár nem hiszem, hogy ne emlékezett volna a csomóra. Meg amúgy is, a csaj keze megvolt még kötve amikor kitörték az üveget. Ergo a csomó is az volt, amit Borden kötött. De azt nem tudom elfogadni, hogy akkor kettejük közül Borden a pozitív. Szerintem akkor már elõbb negatív mind a kettõ. Ha Angier akkor most nemes lelkûen megbocsát, akkor meg nincs film.
10/10
Keló Scofield 2012 febr. 20. - 19:53:35 10/10
(705/910)
SPOILER
Szerintem Borden a pozitív figura szimpátia ide vagy oda. Amikor Angier felesége meghal, az baleset, többször is állítja, hogy nem tudja melyik csomót kötötte, de úgyis megközelíthetnénk hogy a segéd (M. Caine) is jobban felkészülhetett volna egy esetleges végzetes hibára, vagyis valami erõsebb baltával, vagy akármivel betörni az akváriumot. Angier viszont lelõtte volna Bordent, ha nem lép közbe az ikertesó. És a végén is kegyetlen, amikor beviszi a kislányt a sittre, ekkor már Borden ordibál vele, hogy ennek a versengésnek is van határa.
C. Bale "csak" megalázta Angiert, amikor lefizette a hasonmását, így beégetve a mutatványt.
10/10
950617 2012 febr. 20. - 18:48:12 10/10
(704/910)
Hát pár hete láttam a filmet. Komótosan halad a történet. Igazából tényleg azt mutatja be, hogy melyik bûvész mekkora áldozatot hajlandó hozni azért, hogy a másikat ûberelni.
Sokan mondjátok, hogy Bale karaktere volt a szimpibb. Nekem nem. Valószínûleg mert Jackmant eléggé bírom, Bale-t pedig nemigen.

*****SPOILER*****
Szerintem mindkét ember áldozata komoly. Ha megnézzük, hogy honnan indult. Borden miatt hal meg Angier felesége... Nemcsoda, hogy Angier ki van. Tulajdonképpen Borden rinyáját se vágom, hisz miatta halt meg egy ember. Még jó, hogy Angier bosszút akar állni. Egy életért 2 ujj semmi. Na és innen megy mind a kettõ lefelé a lejtõn. Borden szépen átb-ssza ugye Angiert, aki elkészíti a (majdnem) tökéletes trükköt.
Borden tönkreteszi a saját életét, Angier meg feláldozza. Nem is egyszer. (Mondjuk küldhette volna nekem azokat a klónokat...:D)
Ez alapján nálam Borden csak simán nyomrék, Angier meg egy megszállott barom, egy 5x akkora áldozattal. Hisz mondja is, mikor színpadra lép, éppen nem tudhatja hogy melyik oldalon lesz õ. De erre fele szeretjük a megszállottságot.
Utolsó percei drámaiak. Az bizony tényleg zseniális. Jackman szövege meg a végén gyenge szó lenne, ha azt mondanám, hogy üt. Nyílt sebet tép. Bale arca is megváltozik, mikor rájön a lényegre, és mikor körbenéz.

SPOILER VÉGE

Ez egy jó film. Akinek nem tetszik, ne nézzen olyan filmeket, amikhez egy magasabb szellemi szint szükséges.;)
Nálam 10/10
10/10
Keló Scofield 2012 febr. 20. - 00:49:43 10/10 Előzmény abrakzab
(703/910)
SPOILER

Ez nem trükk volt, annyira belemerült a versengésbe Angier, hogy gyakorlatilag saját magát áldozta fel. A "trükk" után mindig lelõtte az ,,elõdjét''. Ezért is ütött akkorát ez a film, mert ha belegondolunk, amikor beállt a mutatványba, már tudhatta, hogy a saját klónja fog végezni vele.
Valaki írta hogy C. Bale-t kedvelte jobban, egyértelmû hogy õ volt a pozitív figura. Én nem számítottam rá, hogy ikrek, ezért jó 2-jára nézni, úgy már nagyon nyílvánvaló, a sok apró utalások miatt is.
10/10
Keló Scofield 2012 febr. 19. - 17:02:12 10/10
(702/910)
0.55-re teszi a Cool TV, a valóvilág meg elõtte van valamikor, hihetetlen...
C. Nolan összes filmje tetszik, ez sem kivétel, C. Bale nagyon jó színész, jó a történet, jó a csattanó, mi kell még?
S. Johannson sem mellékes:)
benkewood 2012 febr. 15. - 18:42:19
(701/910)
Szerintem a szinkronos verzió sincs megvágva (én láttam mindkettõt, de nem voltak kimaradt/új jelenetek), valószínûleg csak a framerate-különbség miatt nem egyezik a két verzió hossza! Nemrég konvertáltam egy filmet NTSC-bõl PAL-ra, és 6 perc lett az idõbeli különbség... Ez egy érdekes jelenség... az emberi szem észre sem veszi, hogy kicsit lassabban vagy gyorsabban látja ugyanazt, aztán másfél óra múlva már több perc különbség van a két verzió között.
abrakzab 2012 febr. 06. - 01:24:26
(700/910)
hello!

Elolvasva a hozzaszolasokat nekem tetszett egy-ket elmelet,csak aztan nem stimmelt egy par dolog es most ott tartok,hogy akarmelyik vegrol is nezem sehogy sem akar osszeallni ez a film.
Azt hallottam valahol es bizonyithato is,hogy nem a Root (vagy ahogy hivtak a hasonmast) volt a vizestartalyban! neki hosszu fulcimpaja volt.
Szoval akkor klonok kerulnek rendre a tartalyokba,mert nem tokeletes a gep,de akkor meg miert mukodott jol,mikor Angier visszatert Amerikabol es bemutatta Cutternak? Es az nem elbeszeles volt! Semmi csapoajto,semmi klon!
Szoval valamit mondjatok,mert igy ertelmetlen az egesz!
7/10
torrente07 2012 jan. 14. - 21:30:20 7/10
(699/910)
Nem is értem hogyan értékelhetik ezt a filmet ilyen jóra, az utolsó tiz percen kivül unalmas volt a film!!! 7/10
mnemosyne 2011 nov. 10. - 06:27:03 Előzmény andesz89
(698/910)
Mennyiért kaphatnék egy másolatot? krokedit@citromail.hu
mastagiajjenno 2011 okt. 18. - 01:56:05
(697/910)
Mostanában az egyik legjobb film,amit láttam.
Mindenkinek ajánlom,megérdemelt a majdnem 10-es átlag!
Billythekid 2011 okt. 12. - 13:11:44
(696/910)
Szenzációs film. Elsõre kicsit nehezen volt követhetõ a sok idõbeli ugrással, de másodszorra már azért is élvezetes volt végignézni, hogy észrevegyem a kis utalásokat, amiket elsõre nem. Én azon kevesek közé tartozom, akik nem jöttek rá a csavarra amíg a filmben el nem mondták. Szóval rendesen kiütött a végén :D
Nemrég kíváncsiságból elolvastam a könyvet, hát... aki a filmet szeretné szöveges formában látni, bele ne nézzen. Nekem kevésbé volt érthetõ, a sztori nagyban eltér a filmétõl, és ott van az a fölösleges kerettörténet is a jelenben. Szóval nálam ebben az esetben a film veri a könyvet.
10/10
andesz89 2011 aug. 22. - 10:13:36 10/10 Előzmény arcansas
(695/910)
nekem is megvan dvd-n de én is újranéztem a film+-on.ez a film is abba a kategóriába tartozik amit bármikor meg lehet nézni.huszadjára is ugyanolyan jó.
10/10
arcansas 2011 aug. 22. - 06:39:15 10/10
(694/910)
Hát ez hihetetlen.Újra nézem már 20adjára,hiába van meg dvd-n(bár az nem szinkronos és azt jobban kedvelem).Most adják megint a film+on :-)
10/10
KittuS_ 2011 aug. 19. - 13:14:51 10/10
(693/910)
801 szavazat alapján 9,5 az már igen csak jó film!:) Magáért beszél az arány, nekem is tetszett 10!
8/10
Noncika 2011 aug. 14. - 15:18:16 8/10
(692/910)
Nem rossz film, de kicsit többet vártam. Nem kéne megnéznem a filmek elõtt az értékelést, mert túl sokat fogok várni. Mondjuk azt nem értem mitõl lett ebbõl a filmbõl ekkora kedvenc. Egyszer simán meg lehet nézni, leköti az ember figyelmét, látványos, de azért nem akkora durranás.

Spoiler

Elég hamar rá lehet jönni, hogy 2 Borden van. Néha már a tudathasadás is eszembe jutott, de mégis jobban tették, hogy ikrekkel oldották meg. A vége szerintem elég kiszámítható. Azaz úgy tényleg érdekes lenne, hogyha azzal az elmélettel nézzük, amit valahol a hozzászólások elején lehet olvasni, de inkább maradok a nyilvánvaló dolgoknál. Az a gép tényleg klónokat csinált.
10/10
arcansas 2011 aug. 11. - 19:44:23 10/10
(691/910)
Húúú lesz a film+on,el se hiszem:) Megint egy jópont a csatornának.
Ez az egyik "életem filmje" kategória nálam.10/10.Ahányszor nézem egyre több mindenen pörög az agyam:) Imádom ezt a filmet!!!!