Querelle82 2018 nov. 04. - 18:32:08
(890/910)
Felmerült bennem a kérdés : Ha Tesla nem talált támogatót, aki finanszírozta volna a kutatásait, viszont ott volt a teleportáló, amit elkészített, ami egyúttal duplikáló gép is volt , akkor miért nem duplikált pénzt, vagy teszem azt aranyat, vagy valamilyen drágakövet, amit pénzzé lehet tenni , hiszen akkor meg oldódott volna az összes anyagi problémája.
durumdara 2018 máj. 06. - 09:00:53
(889/910)
[SPOILER]

Elolvastam a könyvet újból, sajnos az más vonal, ott valódi teleportáció van, nem duplázódás, tehát a filmre nem ad magyarázatot.

A fő zavar a képben pár ellentmondás Angier oldaláról.

A hasonmás trükknél pont az a problémája, hogy konkrétan ő nem kapja meg a figyelmet és elismerést.
Ha ez a motivációja, akkor érthetetlen ami történik ezután. Pláne, ha meg kell halnia valakinek és az lehet ő is!
A gép az éntudatot nem tudja másolni, mert akkor egy tudat két lényt kellene egyszerre érzékeljen, és nem tudná magát megölni a pisztollyal sem.

a.)
Ha a gép az eredetit teleportálja és a másolat marad, akkor az eredeti Angier már az elején halott, hiszen a gépben maradó személy lelövi a relokálódott változatot, ami az eredeti.
Ennek a szálnak volna amúgy egyedül értelme fentiek alapján: ha Angier át akarja élni a sikert, akkor neki kell máshová kerülnie, majd ott felbukkannia és élvezni a közönség reakcióját és a másolatnak halnia.
De mivel önnön változata lelőtte, ő már nem lehet az eredeti.

b.)
Ha mindig az eredeti marad a helyén, és ő hal meg, az totál nonszensz.
1.) Így nem éli át a sikert, mert meghal, és elég kínos módon.
2.) Ki követne el öngyilkosságot, hogy egy alteregója éljen tovább sikerben, ha neki annyi, nincs tovább?

c.)
Random teleport.
Ez is értelmetlen, mert a sok teleportáció miatt az eredeti Angier már kirostálódott.
És ha egy új tudja, hogy a következő pillanatban ő is lehet a fulladozó áldozat, tuti nem vállalja.

Tehát abszurd, mert ilyen beállítottságú személy nem vállal ekkora áldozatot, ha nem élvezheti az eredményét.

[/SPOILER]
sexykex 2018 ápr. 13. - 15:00:12
(888/910)
Egy picit túlértékelt film – én legalábbis kevesebbet kaptam, mint vártam a történettől. Különösen zavart a Tesla féle teleportáló butaság, ami egyáltalán nem illett egy – különben – logikusan felépített sztoriba. (Hasonló zöldség a mezőn teljes fénnyel égő korabeli izzó, vagy az emberek általi áramvezetés az áram káros hatásai nélkül. Tesla csak álmodozott ezekről és az első Van de Graaff-generátor is csak később készült el, ezért nem silányulhatott cirkuszi attrakcióvá.)
Sajnos hamarabb találkoztam az éneklő Farkassal, mint a bűvész Farkassal, így ez az ámulat is elmaradt. Szo-szo azért tetszett, egyszer biztosan meg lehet nézni.
_goldie_ 2018 ápr. 02. - 21:13:03
(887/910)
izgalmas..néhol lassú..néhol nagyon is figyelni kell minden szóra..de mindenképpen többször nézős film! :)

***spoiler******spoiler******spoiler***
"te sose tudtad h miért csináljuk..de a nézők tudják az igazat
a világ sivár nyomorúságos és olyan kiszámítható
de ha az embereket becsapod akár egy percre is -megtörténik a csoda..
és akkor te is láthatsz valami csodálatosat" (Jackman meggyőzően haldokolt:))
10/10
csomolungma 2018 márc. 09. - 10:05:08 10/10
(886/910)
Tokeletes film!!!
dancyy_01 2018 febr. 19. - 13:20:44
(885/910)
Szuper film, izgalmas!!
8/10
Film_Mániás 2018 febr. 02. - 23:04:20 8/10
(884/910)
Szerintem egy picit túlértékelt a film! A történet szála néhol vontatott volt, és kicsit bonyolult a film. A film több, mint 2-órás, amely néhol nekem vontatottnak tûnt. A színészi alakítások nem voltak rosszak, de nekem a történet vezérfonala nem tetszett annyira, és a vége pedig teljesen érthetetlen volt számomra. Részemrõl ez a film egy stabil 8pont!
10/10
bernilike 2017 dec. 22. - 03:25:15 10/10 Előzmény franszoá81
(883/910)
Teljesen igazad van - még annyival egészíteném ki, hogy a végén mikor Angierrel beszélget, akkor még említi, hogy "...ki-ki mást szeretett, én Saraht, Õ Oliviat..."! Tehát teljesen egyértelmû, hogy a kislány apja maradt életben... ;-) Nekem egyébként 10/11-es film, megunhatatlan - ma este láttam kb. tizedszerre, ha nem tizenegyedszerre... :-D
9/10
csvkata 2017 dec. 09. - 22:50:03 9/10
(882/910)
dorog 2017 dec. 09. - 20:12:31
(881/910)
Qrva jó, hogy helyette ma (2017. XII. 9. 20:00) a Highlander c. filmet vetítik, minden külön értesítés nélkül. Szabadna tudni, hogy miért?
franszoá81 2017 máj. 01. - 11:43:16
(880/910)
spoiler

sokan kérdezték, hogy most akkor melyik ikertesót akasztották fel, aki szerette saraht, vagy a másikat, és hogy lényegében akkor most a gyerek apja marad-e életben (már ha feltételezzük, hogy attól volt a gyerek akitõl szeretett)

a végén volt egy jelenet, amikor a két tesó beszélgetett a kivégzés elõtt a rács két oldalán. akkor az elítélt mikor vitték el a rendõrök. mondta, hogy "sajnálo sarah-t, nem akartam megbántani, nem én"

nekem ebbõl teljesen az jön le, hogy az maradt életben aki a gyerek apja (illetve valószínû), és aki saraht szerette

spoiler
10/10
mozi mosbourne 2017 ápr. 17. - 04:16:32 10/10
(879/910)
A visszafojtott lélegzet esete a tátva maradt szájjal. Titkok, rejtélyek és feszültség végig. Ha még nem láttad, vedd úgy, hogy megvan a programod estére. Nem bánod meg. :)
8/10
Arter 2017 jan. 05. - 19:46:51 8/10
(878/910)
Érdekes egy film. Az alap történet jó, a cselekmény folyamatosan pörög és a színészek remekelnek az egész film alatt. Mint sokaknak nekem is a film lezárásával voltak gondjaim.

Spoiler
A Tesla vonalat én is feleslegesnek éreztem a filmben, ezzel csak elrontották az egészet. Ez már nem trükk volt, hanem tudomány, amelyet még ma sem találtak fel. Olyan gép, amely megkettõzi az embert nincsen és remélhetõleg nem is lesz. Kár, hogy ezt beletették, mert így tönkretettek egy tökéletesen, logikusan felépített filmet. Persze benne van az, hogy ez csak egy film, de akkor is, lehetett volna jobb.
Spoiler vége

De a film maga jó és tetszett. Végig lekötött és szórakoztatott. 8/10
Torolt Felhasználo 2016 máj. 31. - 23:02:06
(877/910)
God is not dead
Left behind
A természet IQ-ja

Ilyesmiket szeret a szentem.
konyhafönök 2016 máj. 31. - 20:20:34 Előzmény Rövid_G.atya
(876/910)
És mik a legjobbak?
1/10
Rövid_G.atya 2016 máj. 27. - 18:42:02 1/10
(875/910)
Életem egyik legrosszabb filmje.

1/10
10/10
Annis 2016 máj. 27. - 18:34:09 10/10 Előzmény Cullangka
(874/910)
Köszi, a Viharszigetet láttam régebben, és nem azt mondom, hogy nem jó film, mert nálam nagyon jó hlyen áll, de ennek a nyomába sem érhet. Sajnálom, elfogult lettem! ;)
8/10
Babeti 2016 jan. 19. - 18:59:35 8/10
(873/910)
Most volt szerencsém végig nézni a filmet..
Nekem igen is tetszett!Már kezdtem úgy érezni olykor,hogy ellaposodik,de ismét és újra és újra vissza hozott!
Ilyen egy igazi film!
Azt be kell valljam nyomasztó!Alatta és a végkifejlet is..de megéri megnézni!
Nekem 10/8
És még annyit írnék hozzászolás ként,de nem a film,hanem a kommentelõk kapcsán,hogy nem értem a véleményekben leeírt boncolgatást,valamint a karakterek megnem értett viselkedésének problémáját!?
"Miért viselkedik így,miért áldozz be mindent,miért õ él tovább,miért,miért,miért volt így meg így!?
De most komolyan!
Körülöttetek mindeniki értelmes,indokolt,ésszerû és racionális döntésejet hoz?Reálissan cselekszik az életven mindig,mindenki!?
Ugyanmár!!
Ez a film így volt kerek,egész,ahogy volt!!
Nézzétek meg!;)
10/10
petikee69 2016 jan. 19. - 10:40:18 10/10
(872/910)
Na, a sok fanyalkodó vélemény után gondoltam írok valami jót is errõl a filmrõl, mert az elmúlt fél évben ez a legjobb film, amit láttam, ki merem jelenteni, hogy simán jobb azoknál a filmeknél, amiket idén a Legjobb film kategóriában jelöltek Oscar-díjra. Szóval nem véletlen ez a magas pontszám (imdb-n is egész jól áll) meg hogy olyan sokan kötelezõ alkotásnak tartják. A végén végre úgy éreztem magam, ahogy egy jó thrillernél kell, voltak benne csavarok rendesen. Aki meg nem szereti Nolant, az miért nézi? Õ aztán nem egy olyan rendezõ, akinek nem ismered fel a stílusát.

SPOILER!!!
Ami nem tetszett, az az, hogy a Tesla által épített masina valóban klónozott. Az viszont tökéletesen érthetõ, hogy Teslát rakták bele, hisz õ az a tudós, akire az összeesküvés-elméletek hívei olyan gyakran hivatkoznak titokzatos kutatásai miatt, meg elvileg feltalált egy kocsit, ami üzemanyag nélkül megy, csak a csúnya, gonosz multik rejtegetik elõlünk, mert õk egy beszennyezett Földön akarnak megpusztulni.
Meredek igen, hogy Bordent állítják be jobbnak a végén, de ez azért van, mert valóban õ volt a jobb színész. Mint az elején az ázsiai csávó, Borden is képes volt a bûvészetnek élni. Valamint, erkölcsileg szempontból nézve is neki kellett felülkerekednie. Miatta halt meg Angier felesége, igen, de az egy baleset volt, amiért össze lehet veszni, lehet haragudni, de meg kellett volna bocsájtani...legalábbis nem ellõni a kezét. Borden feláldozta volna a feleségét és a lányát? Talán, de õk semmit sem vettek észre, és mindig ott volt velük.
SPOILER VÉGE

Összességében, szerintem nagyon király film.
7/10
Hester 2016 jan. 18. - 00:33:06 7/10
(871/910)
ez a film...borzasztóan felhúzott!!!!!

SPOILER alert

oké... a sztori maga nagyon izgalmas, tényleg igazán érdekelt a végkifejlet, mi fog történni a szereplõkkel, ki kerül ki gyõztesen ebbõl a szerencsétlen erõfitogtatásból. egészen addig mûködött a dolog, ameddig képbe nem jött a teleportálógép, ami igazából egy klónozógép, és TÉNYLEG az. basszus... a bûvészes dolgoknak a lényege a szemfényvesztés, nem nagy kunszt megcsinálni ezeket a trükköket, ha valóban végre lehet hajtani. úgyhogy ez a Tesla vonal elég gagyi volt, õ is elég szerencsétlen volt, nagyon kíváncsi voltam milyen David Bowie egy ilyen szerepben, de egyáltalán nem mûködött, zavaró volt az egész.
aztán a vég... hogy merészelték Bordent jobbnak beállítani, mint azt a szerencsétlen Aignert? Borden velejéig romlott. képes volt kockára tenni a nõ életét a csomóval (aki ugye meg is halt), feláldozta a feleségét, a testvérét, a boldogságát, a gyerekét is feláldozta volna a versengésért. ráadásul így, hogy ketten voltak az egész film értelmetlen... a másiknak mégis mi volt a motivációja, hogy tönkretegye az egész életét és mindent feladjon??? addig ok, hogy együtt bûvészkednek, de ezen túl ennek mi az isten értelme volt? ja és a nagy trükk, amire az egész film alatt vártunk, semmi extra nem volt, csak ugyanaz, mint amit Aigner is megcsinált. az tetszett, hogy Borden mindig egy lépéssel Aigner elõtt járt. de miért kellett így összecsapni a végét? 3 percben összezagyválták azt, amire közel két órát vár az ember... sok idegesítõ elem volt benne, viszont a színészeket nagyon szeretem, és jó is volt mindenki. Nolan ripacskodó, mázas, fontoskodó-titokzatoskodó stílusa mélyen átjárja a filmet, úgyhogy aki szereti, annak nagyon fog tetszeni, aki pedig nem, az nézzen valami mást.

kérdés: arra nem jöttem rá, a végén Cutter miért segít Bordennek? kiábrándult Aignerbõl, mert hagyta volna hogy felakasszák? vagy ennyire levette a lábáról a szöszke kislány...?

SPOILER vége

kissé összecsapott, septiben megírt, azonnali véleménykinyilvánítás lett a fenti iromány. amúgy nagyon bánom, hogy egyedül néztem... tök jó lenne valakivel megbeszélni a látottakat, ha tehetitek ne egyedül nézzétek. én többször meg nem nézem, de tetszett, kár tényleg a végéért, kiváló film lehetett volna...10/7