PainDemon 2012 szept. 14. - 12:26:10 Előzmény adam533
(750/910)
spoiler
szerintem azért nem klón, mert ahogy kiderült két különbözõ személyiség (az egyik Saraht, a másik Oliviát szerette stb.). észszerûbb az ikertestvér. Tesla pedig nem klónozta volna, mert Borden csóró volt, Angier is sok pénzt adott a szerkezetért.
10/10
Kulcskészítõ 2012 szept. 11. - 17:31:50 10/10
(749/910)
Komolyan mondom, hogy büntetni kéne a reklámblokkokat akkor, ha ilyen, és ehhez hasonló filmek közt adják. Úgy értem a francot sem érdekli, ha mondjuk donthedragonvilzon akció-baromságait szakítják meg egy-egy 10 perces mosópor blokkal, de azért érezni kéne, melyik az a film, aminél egy nagyon nem jó. Ki is kapcsoltam a második reklámblokknál és inkább gyorsan letöltöttem, úgy néztem tovább. Nem is kellett csalódnom, kellemes filmélmény volt, olyan, amit Nolantól megszokhatott már az ember.
eszkija 2012 szept. 05. - 09:51:23
(748/910)
spoiler!!!!


Sziasztok, kétszer néztem meg a filmet és másodjára teljesen öszeállt a kép.
Elsõ nézésben a leginkább ami zavart
- lehetetlennek tartom, hogy egy valóságos fizikus nevéhez (Tesla) olyan találmányt kössenek, ami nincs és nem is volt -teleportáló gép,
- a film végig bûvésztrükkökrõl szó, nincs benne soha sehol semmi varázslat és fantasztikus. Erre többször is felhívják a figyelmet a bûvésztrükkök hármas felosztásával. Értelmetlennek és nagyon nagy hibának gondolnám a végén keverni a a logikusan félépített trükk-filmet a scifi mûfajával.
Ezért is néztem meg mégegyszer -no meg nagyon tetszett is, annak ellenére,hogy több hiba is van a filmben, de azért ezek átléphetõek. Pl: XIX. század ide- vagy oda a lord feleségének a halála után simán megtudták volna nézni, hogy milyen csomó volt a kezén. Egy ember sem fullad meg 2 perc alatt, nincs az a hülye -fõleg, aki rendszeresen vízbe mártózik, hogy víz alatt elkezdjen kiabálni, ezzel saját magát fullasza meg. Még sok-sok hasonló van, de tkp. nem rontanak a filmen.

Nos: végig figyeltem, mikor kinek a naplóját olvassák és mikor megy Cuter narrácója (pontosabban az elbeszélése a bírónak.)

Csak a végét írnám le.
a lord -Nagy Dalton, miután megszerzi a papírt az ikrektõl, amin a Tesla név van, elutazik Amerikába. Az ikreknek pontosan ez volt a szándékuk,tudták, hogy a Lord azt fogja gondolni Tesla a megfejtés kulcsa, és azt is tudta Nagy Danton, hogy az ikrek használják Tesla "villám" készülékét, amit korábban mind a ketten láttak egy kiállításon.
Tehát a Lord elmegy Amerikába, ahol megkeresi Teslát és fizet is neki, hogy építsen neki egy gépet..
Viszont innentõl már amit ír a naplójában már nem igaz, csakis azért írja, mert tudja, hogy Borden (akirõl õ végig nem tudja, hogy van egy ikertesója is) el fogja olvasni a naplóját és ezt már a börtönben fogja tenni.
Ez hgy lehet? Úgy, hogy miután már rengeteg pénzt beleölt, hogy Tesla segítsen neki, eljut a naplóban oda, ahol Borden azt írja: sikerült téged elküldeni Amerikába....Nos ezen A nagy Danton nagyon feldühödött. Borden elvette a feleségét, õ csinálta meg az általa teleportálásnak hitt bûvészrükköt (nem tudta,hogy ketten vannak!) a saját maga által tervezett teleportáló trükkben használt hasonmását Borden találta meg és fordította ellenne, tette tönkre azt a trükkjét is és egyben nevetségessé tette õt egész Londonban. A volt segédlány is Borden mellé áll, és a végén még el is távolítja Londonból, csúnyán felülteti. Elhatározza, hogy bosszút áll. Cutertõl már megtanulta, hogy embereket átlehet formálni a saját képére (régen is voltak a híres embereknek hasonmásaik) és azt is tudja, hogy nem szabad hagynia, hogy a hasonmások életben maradjanak.
A naplóban leírt cilinder, meg macska, amivel azt gondolja, hogy Borden elhiszi a teleportálás tudományos megvalósítását nem igaz. CSak kitaláció. Mint ahogy az sem igaz, hogy annyira- de annyira titkos volt ez, hogy a végén a portás!!! menti meg számára azt a bazi nagy dobozt Edisonék elöl. Annyi igaz,hogy neki is csinált Tesla egy villámló gépet. A tesla tekercset.
Még Amerikában begyakorolta a trükköt.A trükk müködését nem mutatták meg részletesen, én sem tudom, de hát a bûvésztrükkönél nem is szokták elárulni. Nagy Danton madaras trükkjét sem mutatták be pontosan, a film alapján nem lehet rekontsruálni -hacsak valaki nem bûvész és segítik az apró részletek.
Nagy Danton visszament Londonba és hatalmas csintadrattával (pontosan 100 elõadás a leghíresebb színházban) gondokodott róla, hogy Borden is tudjon róla és tudta, hogy el fog menni és azt is tudta, hoy a kiváncsisága annyira erõs lesz, hogy bemegy a díszletek alá. A vízestartály is két okból kellett: egyrészt a hasonmások megfulladjanak -nyilván nem tudtak egymásról (vak díszletmunkások, lecsuszott emberek alkalmazása) másrészt a bosszú jelképe. (felesége halála). A nézõk nem is érthetik, hgy mire céloz a víztartályos utalással, hiszen õk azt nem is látják. Ez csak és kizárólag Bordennek szól. Miután tudta, hogy Borden le fog menni a színpad alá, azt is tudta, hogy szemtanuja lesz Nagy Danton (igazából a hasonmás) halálának és így majd õt gyanúsítják meg, hogy õ a gyilkos. A XIX, század végén járunk,tehát elképzelhetõ, hogy a nyomozás tényleg erre a megállapításra jut.
Azt is tudja, hogy ezért fel fogják akasztani Bordent és itt van részérõl vége a teljes bosszúnak: elveszi tõle a kislányát.
Igen ám, de a végén megjenik a színházban Borden, akit hite szerint már kivégeztek és ekkor, csak ekkor döbben rá, hogy tényleg igaza volt mindvégig Cuternak és a szõke segédlánynak Olivíának is: hasonmás volt a teleportálós trükk titka. Ikertestvár volt a nagy titok. Mikor azt mondja a Lord, hogy sosem tudta, hogy ki áll a szerkezetbe, és õ is nagy áldozatot hozott minden alkalommal, azt lelki értelemben gondolja. Hiszen vívódik a gyilkos megszálott bûvész énje és a tiszta kezû Lord énje. A végsõ döfést viszont Cuter adja neki,mikor megmondja, hogy bizony a fulladásos halál hatalmas kínokkal jár. Egészen addig azt gondolta Nagy Danton, hogy akiket megöl, azok nem szenvednek. Hogy összesen hány embert ölt meg, kettõ vagy hármat vagy többet, az nem derül ki és tkp. mindegy is.
Hogy miért tért vissza a Lord mivoltjához ? Mert tudta, hogy számára vége a bûvész pályafutásnak. Legalábbis ilyen kinézettel és ilyen névvel, hiszen a Nagy Danton a világ elõtt halott. Természetesen a másik bûvész karrierjének is vége az addig nevén (felakasztották) és a hasonló produkcióban (nincs már ikertestvér).

Számomra egy kérdés maradt nyitva: Saraht megölta Borden vag tényleg öngyilkos lett? Mkindkettõ megmagyarzázható és logikus.
10/10
mehdi 2012 szept. 03. - 00:14:16 10/10
(747/910)
Tolok egy tisztítótûzet azok számára, akik nem értik az egészet...

SPOILERES
...Angierrel és a géppel kapcsolatban. A gép igen klónozott, de az az Angier, aki beleállt a masinába minden egyes alkalommal a tartályba esett és megfulladt. (Senkit sem érdekel az, aki eltûnik, csak az, aki elõjön - vagy hogy is volt?) Ezért dolgoztatta a vakokat, õk nem látták mi van a tartályba, mit visznek állandóan, minden elõadás után el.
Az összes tartályba az elõzõ Angier holtteste van.
10/10
Csirke.Jóóó csirke. 2012 aug. 31. - 23:41:32 10/10
(746/910)
Tökéletes film.
10/10
csabi94 2012 aug. 30. - 12:35:18 10/10
(745/910)
Ezt a filmet kétszer minimum meg kell nézni! Másodjára olyan kis ravasz, hogy már tudjuk a titkot és figyelünk az apró kis jelekre. Teljesen más élményt nyújt.
Szerintem semmibõl sem létezik 10/10, de ez a film nagyon kedvemre való. Kár, hogy nem lehet 9,8-at adni.
9/10
Jucis 2012 aug. 28. - 15:17:06 9/10
(744/910)
SPOILER

Bevallom õszintén, hogy a Borden segédje - aki ugye elvileg a testvére - nekem végig extragyanús volt, hogy miért nem mutatják az arcát soha direktben, de gondolom ezzel más is így volt. Azt gondoltam elõször hogy a szokásos skizofrén téma, azaz Borden másik személyisége, de amikor együtt vacsoráztak a felesége, õ, Olivia és a segéd, és a felesége köszönt neki akkor kiderült h nem.
10/10
adam533 2012 aug. 28. - 15:06:57 10/10
(743/910)
*SPOILER*
Csak annyit mondott el, hogy ketten éltek egy életet. Azt nem mondta, hogy testvérek voltak-e
9/10
Jucis 2012 aug. 28. - 14:39:05 9/10
(742/910)
SPOILER

Tény, hogy csak Angier gondolatmenete játszódik elõttünk le, és nem biztos, hogy valóban ikertesója volt Bordennek. Azon már én is elgondolkodtam, hogy Borden karakteréhez nem méltó megoldás ez...

Továbbá nem értem, hogy miért írta kulcsszónak Borden azt, hogy "Tesla". És ha emlékeztek, egyik rövid jelenetben, amikor Oliviával mutatják be a teleportáló embert, egy, a Tesla-éhoz hasonló szerkentyû van a két ajtó között a színpadon. Akkor neki is készített? Valóban nem ikertestvér volt, hanem klón?

Plusz: igaz, hogy a végén azt sejteti a rendezõ, hogy a sok vizestartályban ott vannak a klónok, de mivel a lámpa összetörik és felgyullad amikor Angier elesik, Bordent pedig nem látjuk, hogy oltaná a tüzet, lehet hogy felég minden. Vagy az is lehet, hogy a sok víz ami kiömlik a tartályokból eloltja a tüzet..

VÉGE

Pffff ez beteges, valami ilyesmit csináltam a barátokkal az Inception után is ... :)
tdk 2012 aug. 28. - 14:11:36
(741/910)
SPOILER
Ez egy érdekes elmélet. Nekem kimaradt pár szakasz a filmbõl, úgyhogy most nem tudok semmit mondani, de az igaz, hogy õ küldte Teslához. Viszont mintha a végén egyértelmûen azt mondaná, hogy ikertestvére volt. Angier is azt mondja, hogy Cutter (?) szerint is úgy volt, de õ túl triviálisnak gondolta, és elhessegette a gondolatot (persze Cutter sem tudhatta, hogy lehet klónozni, tehát õ másban nem is gondolkodhatott volna, csak egy ikerben).
10/10
adam533 2012 aug. 28. - 14:03:17 10/10
(740/910)
A film nagyon tetszett, szerintem Nolan mûvei zseniálisak.

*SPOILER*

Itt mindenki tényként kezeli, hogy Bordennek van egy ikertestvére. Lehet, hogy én nem figyeltem a film alatt eléggé de ezt csak onnan sejthetjük, hogy Angier találgatott miközben haldoklott.

Szerintem pedig Bordennek nem az ikertestvére volt hanem õ is csináltatott egy klónt Teslával.
Azt sem értem hogy máskülönben miért küldte volna pont Teslához Borden Angiert.
Vélemény?
tdk 2012 aug. 28. - 14:00:20
(739/910)
SPOILER

Akkor én rosszul láttam, mert úgy emlékeztem, hogy csak egyet tartott meg (egyet mutattak). Ezek szerint "csak" annyi történt, hogy nem tüntette el a holttesteket, mint ahogy elsõre gondoltam (amikor elõször bemutatta a trükköt, nekem egybõl leesett, hogy biztos duplikálja magát, aztán a vízbe esõt hagyja meghalni, hiszen ezt látjuk a film legelején is). Nyilván nem tudta hova elásni õket, vagy egyszerûen az volt, amit már írtam, hogy nem is akart megválni tõlük.

Azért az elég durva volt, hogy Michael Caine azt mondta neki, hogy megfulladni olyan, mint hazaérkezni (megnyugtató), aztán mégsem, de ezt õ sosem tudhatta elõre. Mindig azzal a felismeréssel kellett szembesülnie, hogy nem jó. De ez is egy haszonelvû gondolkodásmód eredménye volt: õ továbblép (az új testbe), az meg már nem számít, hogy mit hagy maga után, otthagyja a süllyedõ hajót.
9/10
Jucis 2012 aug. 28. - 13:44:37 9/10
(738/910)
SPOILER

Én úgy látom, hogy amikor Borden visszanéz, akkor nagyon sok vizesketrec van a falak mentén, és benne alakok. Plusz az utolsó képkocka Angier-t ábrázolja az egyikben. Hiszen Tesla-nál, amikor kipróbálták a gépet, tudod: nem tûnt el a cilinder, hanem kinn volt az erdõben egy rakás ugyanolyan. Ergo= a gép nem teleportál, hanem klónoz. Én is azon tévedtem meg, hogy amikor már kész a gép, és hazaviszi Londonba, amikor egyedül kipróbálja, egy másik Angier áll vele szemben, akit lelõ. Aztán mikor Borden elmegy hozzá a raktárba, akkor szemére veti hogy "miket tettél". Szóval én az utolsó képkocka második megnézéséig abban a hitben voltam hogy lelövi a klónokat, közben meg mindet megtartja mint a formalinos hullákat :)

VÉGE

Ez az én verzióm, de ha van másik azt is szívesen olvasnám.
tdk 2012 aug. 28. - 13:39:08 Előzmény Jucis
(737/910)
SPOILER

2.) A végén milyen klónt látunk? Arra gondolsz, ugye, amelyik a vizestartályban van? Azt miért mutatják? Nem tudott elszakadni eredeti önmagától Angier, és azt az egyet megtartotta?
9/10
Jucis 2012 aug. 28. - 13:38:54 9/10 Előzmény Jucis
(736/910)
Na puff...

SPOILER

Most koppantam amikor elolvastam az egyik elõzõ hozzászólást, amiben benne volt: "klónok". Megnéztem a zárójelenetet újra és valóban ott vannak az üvegketrecekben, ezek szerint nem puffantotta le õket...
9/10
Jucis 2012 aug. 28. - 08:21:59 9/10
(735/910)
Vasárnap elaludtam, de nem a filmen, hanem a sok reklámon. Ez az a mû amit teljesen tönkretesz, ha megszakítgatják.

Tegnap este azonban dvd-n megnéztem, és nem csalódtam. Az itteni hozzászólásokban, egy ismerõsõm véleményében és Nolan-ban sem. Van azért pár észrevételem. SPOILEREK jönnek.

1.) Mily végtelen az emberi nagyravágyás. Angier még azt sem vette észre nagy versengésében, hogy Olivia beleszeretett. Vagy lehet, hogy észrevette, de mit érdekelte az õt, kiüresedett és nem tette boldoggá egy nõ szerelme, csak a saját gyõzelme...

2.) Az igazság azért mégis gyõzedelmeskedett: egyszerû volt a dolog nyitja Borden-nél, Angier pedig a lelkét adta kb. az ördögnek a mutatványért. Minden nap megölte magát hogy ne szaladgáljon belõle kettõ, a végén mégis ott látjuk a klónt... Brrrrr.

3.) Nem értettem az elején, hogy miért rontja-rontatja el Borden Angier madárkalitkás mutatványát a színpadon, mikor õ meg megölte a feleségét, ez talán azért sokkal nagyobb fájdalom, mint az, hogy Angier meg ellõtte két ujját: de a végén mikor kiderül hogy Bordenbõl (is) kettõ van, elgondolkodtam, hogy valójában lehet, hogy annak a Bordennek lõtte el, aki pont nem a csomót kötötte a feleségének a színpadon. Utána vajon melyik lehetett az amelyik miatt a lábát törte? De mindegy is, Nolan szokásos gondolkodásfokozó "trükkjei", csak hogy stílusos legyek, azonban ha akarunk találunk egyszerû magyarázatot is rá: annyira egy életet éltek, nem számított melyiknek ártott a lövéssel Angier, hiszen két testben egy lélek voltak, megtorolták egymás sérelmeit is.

4.) Végül, erõsen zárójelben jegyzem meg, és elõrebocsátom, hogy nem a film és az egyik legjobb korunkbeli rendezõ fényébõl akarok elcsípni, de amikor egy KÖNYV-bõl születik ilyen alkotás, aminek megnézése után kissé leesik az állam, akkor azért mindig bennem van az is, hogy ezt valaki már kitalálta és leírta. Habár nem olvastam a könyvet - de szeretném és sztem el is fogom - viszont Nolan szinte összes filmjét láttam, még egyszer mondom, nem lebecsülésképp: de ha nem írja meg Priest a könyvet ÍGY, ilyen filmet sem lehetett volna készíteni belõle. Azért errõl se feledkezzünk el.
10/10
nnariam 2012 aug. 27. - 23:23:06 10/10
(734/910)
Zseniális... Leírhatatlan... A végén szó szerint leesett az állam.
Apsalar 2012 aug. 27. - 23:11:02
(733/910)
Most olvasgattam a hozzászólásokat. Ez egy régebbi, de nem találtam rá választ. Szerintetek?

abrakzab
| Válasz
feb. 06. 02:24 | 866/900
hello!

Elolvasva a hozzaszolasokat nekem tetszett egy-ket elmelet,csak aztan nem stimmelt egy par dolog es most ott tartok,hogy akarmelyik vegrol is nezem sehogy sem akar osszeallni ez a film.
Azt hallottam valahol es bizonyithato is,hogy nem a Root (vagy ahogy hivtak a hasonmast) volt a vizestartalyban! neki hosszu fulcimpaja volt.
Szoval akkor klonok kerulnek rendre a tartalyokba,mert nem tokeletes a gep,de akkor meg miert mukodott jol,mikor Angier visszatert Amerikabol es bemutatta Cutternak? Es az nem elbeszeles volt! Semmi csapoajto,semmi klon!
Szoval valamit mondjatok,mert igy ertelmetlen az egesz!
tdk 2012 aug. 27. - 21:56:45
(732/910)
A film, amiben a Batmant Alfrédnek hívják. :)


Egyébként nem nézett ki úgy, hogy nagy durranás lesz a film, így simán átkapcsolgattam közben, úgyhogy most tényleg nem tudom, hogy van-e olyan erõs, mint amilyennek itt sokan mondják.
10/10
Sonic8 2012 aug. 27. - 17:53:49 10/10
(731/910)
Hát ez valami zseniális film volt.Nem tegnap néztem elõször ma még lecsekkoltam még egyszer és valóban minden el van magyarázva.Nolan the king. :D 10/10