10/10
pimpernel 2008 márc. 24. - 14:00:08 10/10
(270/910)
most néztem meg
nagyon tetszett, izgalmas volt, tele fordulatokkal.
én az utolsó képkockát nem értem, az nagyon betett nekem,(az a sok vízzel teli tartály, egyikben egy hullával... :S)
talán nem is akrják h rájöjjünk mert hiszen akkor elmúlik a varázs, ha mindent elmagyaráznak. Hisz ez csak film, és itt bármi megtörténhet, még az is, ami lehetetlen.
10/10
ycool 2008 márc. 17. - 18:29:38 10/10
(269/910)
Én mikor elõször megnéztem a filmet, a klónozós verzióban hittem, de nem hagyott nyugton, folytom agyaltam mert "valami" nem stimmelt. Aztán elolvastam az összes (!) hozzászólást, és megnéztem a másodszor is a filmet.

Némi SPOILER...

Szerintem nincs benne klónozás, és semmi sci-fi, fantasy elem, az egész film egy bûvésztrükk, és a 2 bûvész nem csak egymást akarta átverni, nem csak egymásnak hazudtak egész végig, hanem a nézõnek is.. bla bla bla, ahogy már azt elõttem többen többször kifejtették.

Egyszóval zseniális film!!!
juditpanda 2008 márc. 09. - 18:40:44
(268/910)
***SPOILER***

Fel lehet fogni persze így is, tehát hogy ez egy eredeti módon elõadott klónozós film, de akkor több kifutást kellett volna hagyni, mert így csak azt érte el bennem a film utolsó képsora, hogy: - He?

Nem is hagyott nyugodni a dolog (a már írt mûfaji összeütközés miatt), nem akartam elhinni,hogy ez egy science fiction. És mivel nem szándékoztam egymás után 6-szor megnézni, mint egyes fanatikusok (akiknek ezért amúgy köszönet), ezért elolvastam az általuk írt kommenteket.

Valójában a klónozós és a dublõrös megoldás se tetszik maradéktalanul:
- A dublõrösnél kevés az infó, túl sokat bíznak a nézõre a filmkészítõk (csak feltételezhetjük, hogy dublõrt használt, de kit? a korábbit vagy egy újat? biztos, hogy visszavásárolta a hullaházból a hullát?)
- A klónozós végkifejlet pedig teljesen idegen a film egészétõl (mûfajától). Egyébként is: épp az volt a lényeg, hogy minden trükk valójában milyen egyszerû (lsd Borden trükkje: ikertestvér) A klónozás kb annyira lenne csalódás, mintha kiderült volna, hogy Augier (jól írtam? na mindegy) tényleg tud varázsolni, mert õ tulajdonképpen egy varázsló.

Én szeretném azt hinni, hogy egy valós történetet láttam, egy filmdrámát, ezért a dublõrös mellett döntök. (De hangsúlyozom, az se hibátlan.)
7/10
zee944 2008 márc. 09. - 14:14:22 7/10
(267/910)
SPOILER

Újra meg kéne nézni a filmet mostani szemmel, hogy meg tudjak róla bizonyosodni, de nagyon meglepõdnék, ha nem klónozás lenne benne, hanem csak dublõr és csak úgy mesélte el, satöbbi. Akkor pl. az utolsó snitt a tartályokkal teljesen felesleges és hatástalan lett volna, pont a csattanó hiányzott volna. Nem értem, a klónozás miért csalódás, itt nem úgy "adták el" nekünk, ahogy 10-bõl 9 film teszi, hanem eredeti és meglepõ módon.
juditpanda 2008 márc. 08. - 23:42:46
(266/910)
SPOILER! Aki nem látta, ne olvassa!

Most néztem meg a filmet és elolvastam a kommentek nagy részét is, amik alapján arra kellett jutnom, hogy nem klónozás volt a dologban, ami - mellesleg - egyáltalán nem illett volna a filmhez, sem mûfaj, sem az egész történet, sem a szereplõk érzelmeinek hangsúlyos megjelenítése, stb. tekintetében.

Persze amikor véget ért a film, az volt az elsõ gondolatom, hogy nem hiszem el, hogy egy ilyen gagyi klónozos dolog van a trükk mögött. Nagyon csalódott voltam. Amúgy szeretem a sci-fit (pl Phil. K. Dicket), de a sci-fi egy egészen más mûfaj, továbbá egy sci-fi az elejétõl a végéig sci-fi, nem az utolsó jelenettõl (miszerint: "Ja, a trükk az volt, hogy klónoztam magam." Igaz, hogy a megelõzõ 100 percben semmi sci-fire utalás nem történt...) A mûfaji besorolása is dráma.

Összefoglalva: Angier valószínûleg dublõrt használt, de szerintem nem azt a lezüllöttet(Root), mert azt a fickót nem tudta volna 10 év alatt sem kikupálni. Akkor már inkább valószínû, hogy talált egy másik dublõrt Amerikában (akinek a fogai is rendezettebbek, artikulálva tud beszélni, nem alkoholista, stb)

Az, hogy mi lett Root-tal, a korábbi dublõrrel? Szerintem semmi. Lezüllött, azt kész. Az a trükk, amihez Root kellett, ott és akkor véget ért, amikor Borden viccet csinált Angier elõadásából.

Szóval az egy másik dublõr volt, nem Root.
10/10
pimpernel 2008 márc. 03. - 18:48:10 10/10
(265/910)
ezt is nagyon megnézném
annyi kedvencem játszik benne...
Arc21 2008 márc. 03. - 18:41:47
(264/910)
Ez valami marha jó film,ajánlom mindenkinek!!!!
franszoá81 2008 febr. 25. - 12:13:59
(263/910)
* SPOILER *

Maddox! (csakhogy vitatkozzak tovább)

1. azt te honnan tudod h a vizzel teli konténerek a fószer hasonmásaival vannak tele? azon kivul h homályos dolgok uszkalnak benne nem sok miundent lehet látni....nem tom' h te mibol veszed, hogy a pontos hasonmasok vannak benne..

2. a másik jelent mikor lelövi magát. az egy történet amit elmesél Bordennek. talán egy kamu történet? és talán azért hogy elhitesse vele, hogy mûködik a gép?

3. kettõ lesz a macskából? :) honnan tudod, hogy nem ugyanaz a macska volt? a kalaphoz is irtam már, Tesláék is csinálhatták, hogy pénzt szedjenek ki belole


nah, de hogy ne irjam le ujra és ujra ugyanazokat be is fejezem. te igy lattad én ugy láttam. ezért jo ez a film, mert tobbféleképpen is lehet értelmezni.

mindazonáltal ez a film jobb és több annál, hogy elx*rják ilyen scifi hulyesegekkel mint klonozás, s miegyebek. :)

tovabbi szép napot!
7/10
zee944 2008 febr. 24. - 14:51:08 7/10
(262/910)
SPOILER

Igen, az én értelmezésemben - kizárásos alapon jutottam erre, de gyanítom, széles körben elfogadott nézet - saját magát lövi le. Ráadásul úgy, hogy mindig az újonnan létrejött klón lövi le az eredetit, nem pedig fordítva... mekkora becsvágy kell ahhoz, hogy bevállald, hogy a klónod lõ le téged, és nem te õt? Hát ekkora.
franszoá81 2008 febr. 24. - 10:16:22
(261/910)
* SPOILER *

Maddox! nincs tul nagy fantáziád! :D

1. saját magát lövi le? ez csak egy történet amit bordennek mesélt el. nem lehet, hogy csak azért mesélte el így, mert azt akarta, hogy borden elhiggye hogy valoban létezik másolás/teleportáció?

2. honnan tudod, hogy a végén nem a dublõre fulladt bele a vízbe?

nem gondolod, hogy téged is átvertek és bevetted a klonozos maszlagot? :)
franszoá81 2008 febr. 23. - 18:30:39
(260/910)
* SPOILER *

maddox!

és abba nem gondoltal bele h david bowiék kamubol csinaltak azt a sok kalapot h pénzt tudjanak kiszedni angierbõl?
franszoá81 2008 febr. 23. - 12:08:40
(259/910)
* SPOILER *

elolvastam mind a 328 hozzászólást... :D

kivancsi voltam, mert magyarazatot akartam kapni a filmre. nem sikerült.

sztem itt néhányan tul akartátok kombinálni a filmet... az már beteges értékelés, mikor minden egyes mondatot kiragadtok a filmbol és probaljatok belemagyarazni az igazatokat :D

a fõ probléma sokatoknál (és nalam is) hogy volt e másolas (a kalapnak tényleg nincs DNS-e :D) vagy nem.

volt itt egy lelkes rajongo (benkewood)aki lelkesen probalta magyarazni, hogy nem volt semmi masolas, mert hogy soha nem láttunk angierbõl többet. se üvegbe zárva, se sehogy. azért a záró akkordban mikor már halott volt egyértelmûen látszik, hogy abban több tiz üvegketrecben vannak emberek (legalabbis homályosan kivehetõ az alakjuk). Vagy azok is csak a trükk részei és csak bábuk?

mindazonáltal valamiért én is azon a véleményen vagyok hogy nem volt semmiféle klónozás, csak õ álcázta be az egészet. különben túl snassz lett volna a film.

amugy azért sem érdemes elveszni a részletekben (volt e klonozás, ki akasztotta fel a csajt, ki mit mindott kinek a temetésen, meg kin milyen zokni volt :D)mert az ilyen filmekben, amikben nem egyértelmû a vég, sosem ez a lényeg.

lenyûgözõ alkotás, amiben századrangú, hogy volt e másolás v sem. (de azért jo volna tudni :D)
10/10
tonhal 2008 febr. 13. - 16:56:07 10/10
(258/910)
Nem rád reagáltam, bocsi....csak nem vagyok egy nagy technikai zseni...:)
10/10
tonhal 2008 febr. 02. - 22:37:24 10/10
(257/910)
Nekem abszolút ez a kedvenc filmem! Eddig 8szor láttam, és még bármennyiszer meg tudnám nézni, mert minden nézés alkalmával leköti a figyelmemet, és fel tudok benne fedezni valami addig ismeretlen. Scarlett Johannsont pedig kár lealacsonyítani a "a jó a dekoltázsa, oszt kész" megfogalmazásra, ugyanis õ is tehetséges, nemcsak szerintem (tessék olvasni hozzáértõ kritikusok véleményét), vagy ha ez sem elég, nézd meg, milyen filmekben játszik... Woody Allen, a zseniális Woody Allen nyilván puszta véletlenbõl játszatja õt több filmjében is fõszereplõként...
mandina 2008 jan. 28. - 00:38:01
(256/910)
nem friss bennem ez a film, nem is nagyon tudok belekotni, arra azert emlekszem, hogy zsenialis volt, szeretem az olyan filmeket amiknel kb 5 perc alatt all ossze a lenyeg, nameg hugh jackman is nagy kedvencem. meg is nezem ujra ;]
8/10
Neszfor 2008 jan. 26. - 18:21:01 8/10
(255/910)
Egy kicsit csalódtam A tökéletes trükkben; mást vártam és ennek szerintem az az oka, hogy a csavar nagy részét már a vége elõtt ellõtték és a nézõ figyelme így elkalandozik - ez a kissé ügyetlen húzás Nolan egyik hibája, nem mintha tehetségtelen lenne a fickó, tulajdonképpen ügyes õ.

Belekötni azért nem nagyon tudnék a filmbe, mert a színészek is a mérce fölött teljesítettek (Christian Bale és Michael Kane voltak talán a legerõteljesebbek, Scarlette kisasszonytól meg úgysem várunk el többet, mint néhány szaftos dekoltázst).

Másodjára nem tudom, hogy végig tudnám-e nézni, bár lehet, hogy jobban tetszene, azért egy 10-bõl 8-ast megérdemel a jól kitalált forgatókönyvért és a nagyszerû látványvilágért.
bree-gee 2008 jan. 25. - 16:05:00
(254/910)
Én elõbb láttam a Tökéletes trükköt, de nekem is az Illuzionista tetszett jobban.
Talán a vége miatt is van ez így.
A tökéletes trükk az elején nagyon fenntartja a figyelmet, de a végére kicsit mást vár az ember.
Az Illuzionistában pont fordítva, és az a "tetszett" érzés meg is marad az emberben (Legalább is bennem:) )
gmáté 2008 jan. 25. - 15:21:03
(253/910)
Tetszett a film, de a The Illusionist szerintem jobb, de csak a...

SPOILER!!!


klónozás??? miatt. Én egy filmdrámára számítottam, vagy valami hasonlóra, de ez inkább közelít egy sci-fihez a vége felé.
A véleményemet persze azis befolyásolhatja,hogy én elõbb láttam a The Illusionist-et.
10/10
DAHLIA 2008 jan. 13. - 17:11:57 10/10
(252/910)
Nagyon nagy film, rengetegszer meg tudnám nézni!!! A szereposztást is eltalálták. Lehet hogy énis elolvasom a könyvet:)
Glóriaaa 2008 jan. 12. - 21:52:12
(251/910)
Ha valaki nem találná a könyvet:
Én is több helyen kerestem és a végén a Blaha Lujza térnél a Népszínház utcában találtam meg egy kis könyvesboltban...(a meki oldalán kell besétálni egy kicsit...a villamosmegállóban van) és ha el is fogyott, rendelnek és pár nap múlva lehet is érte menni:) Igazából nem értem nagy könyvesboltokban miért nem lehet kapni?!:S (legalábbis amikor én kerestem akkor nem lehetett)