posap 2008 máj. 26. - 15:30:00 Előzmény Sadenal
(290/910)
Én csak a következõt nem értem:
Angier honnan tudta, hogy melyik az az elõadás, amelyiken a színpad alatt ott lesz a másik bûvészsrác? Ezen az elõadáson nem tûnt fel klónként, pontosan ez adott alapot arra, hogy a másik srácot a meggyilkolásával vádolják.
Ha valaki tudja, írja meg!
10/10
Sadenal 2008 máj. 20. - 16:14:01 10/10 Előzmény Redfield
(289/910)
A vicc csak az, hogy amikor mutatják a legvégét csak egy Angiert látunk. A többiben pedig csak homályos alakokat. Az elején pedig elhangzik: Ugye nagyon figyelnek? Ez a mondat a végén fejti ki a hatását, amikor a nézõ elkönyvelte, hogy klónok vannak a tartályokban. Na de ott van a a végén a szöveg angolul: "You want to be fooled...". Vagyis lehet, hogy a klón teória megbukik és a dublõr az igaz, ami viszont tele van kétségekkel.

Na jó ebbe kezdek beleõrülni: Sakk matt magamnak..

UI.: Amugy meg a legtöbb embernek nem igazán jött át a dráma. Pl.: Drámai, a mosdókagylós jelenet, mikor Borden meg akarja menteni Angiert (vagy a klónját, nemtudom) és amikor Borden mondja Angiernek, hogy még visszacsinállhatja. Én amugy nem hagytam volna Bordent felköttetni, ugyse hozta volna vissza a bosszú Juliát.
10/10
Redfield 2008 máj. 09. - 22:58:32 10/10
(288/910)
De két tartálynak kellett lennie a mûsorszámnál, mert ha bemutatta a trükkjét, akkor abból ki tudott szabadulni, hogy folytassa a mûsort. Amibe viszont a másik belefulladt, azt nem is lehetett kinyitni, mert meg volt buherálva. Minden mûsor után egyet vittek el, és gyanús lett volna a bíróságnak, hogy kettõ van ott, amikor csak egyre volt szükség, nem?

+ simán kitalálhatta a sztorit, annak a megszállotja, hogy átverje a riválisát. A színpadon mi történik? Varázslatot, csodát látsz, holott egyszerû eszközökkel machinál. Miért ne tehette volna meg ugyanezt egy nagy géppel, hogy mindenkit megtévesszen, mint ahogy csinálta azt mindig is? Ezért tökéletes, mert nem tudod bebizonyítani egyik verziót sem.
10/10
silinka 2008 máj. 09. - 18:28:39 10/10 Előzmény Redfield
(287/910)
arról hogy bemutatta a trükkjét?
hát, az szerintem azért volt, hogy legyen vmi ok, hogy ott legyen a tatály ahol... de most már komolyan mondom felkeltetted az érdeklõdésemet a dologgal kapcsolatban ,hogy nincs is a tartályokban senki,vagy csak bábuk,ezért megnéztem újra a végét,hogy ebbõl a szögbõl figyeljem.. Nem hiszem hogy azok lennének, mert neki sem lehetett annyi ideje, hogy bábukat gyártson... meg eleve, az szánalmas...:)meg ez a szöveg:
"Bátorság kellett ahhoz, hogy minden éjjel úgy mentem abba a gépbe, hogy nem tudtam, én leszek e az ember a dobozban, vagy én leszek a presztizs. Akarod látni, hogy mibe került ez számomra? Nem néztél szét hogy hol vagy ugye? Nézz csak szét! " akkor ez most mi is?!:)

Akkor ha már itt tartunk..mind gondolsz arról, amikor elõször bemegy a gépbe, és aztán lelõvi a saját mását? az mi volt? nem hinném,hogy annyira elmebeteg lett volna, hogy ezt csak úgy kitalálja...
10/10
Sime 2008 máj. 02. - 23:33:14 10/10
(286/910)
Zseniális film. Cristopher Nolan amihez nyúl, arannyá változik, a Memento, az Álmatlanság, és a Batman után ismét bizonyította, hogy napjaink egyik legjobb irója/rendezõje.

SPOILER!
Miért ne klónozás lenne? :) Nehogy már ilyen nyakatekert verziókat mondjatok min. 2 hullára, amelyek láthatóak, hogy az egyik a dublõr, a másik meg bábú.. Bábúnak túl valóságos.. Vagy hogy kiásta a hullát? :) Na ne..
10/10
Redfield 2008 ápr. 28. - 19:14:08 10/10
(285/910)
Sok tartály lehetett ott anélkül is, hogy lett volna valaki bennük. Angier már eléggé belelovallta magát a dologba, picit az eszét is elvesztette, csinálhatott bábúkat erre az esetre. Amúgy kíváncsi vagyok mit gondolsz arról, hogy Angier bemutatta a tartályos trükköt is az utolsó elõadásain, amirõl korábban már írtam.
10/10
silinka 2008 ápr. 28. - 17:56:19 10/10 Előzmény Redfield
(284/910)
A tartályokkal kapcsolatban:
biztos hogy több volt, hisz Bordenék meglesték, ahogy minden elõadás után, letakart tartályszerû vmiket szállítanak el vhova..
akkor azok mik voltak? vagy akkor miért mondta voln a végén Bordennek, hogy nézzen körül?
miért lett volna ott annyi tartály???
10/10
silinka 2008 ápr. 28. - 17:44:00 10/10
(283/910)
Hát.. én már láttam néhányszor ezt a filmet(3szor), és szerintem szenzációs!


***SPOILER***
I)Azt viszont nem tudom, hogy ki gondolta azt hogy az aki belefulladt (állítólag csak egyszer) a tartályba az miért lett volna a duplõr?
Aki ezt gondolta az megkérdezte, hogy mikor láttunk volna 2 Angiert a vásznon.. A válasz igen egyszerû: amikor a végén magyarázza a Borden testvérek egyikének, hogy min is alapszik a trükkje, meg hogy mennyire rossz volt neki az, hogy mindannyiszor beleállt a gépbe nem tudta hogy most ki is lesz õ utána? Az aki belefullad a tartályba, vagy az, aki várja a közönség éljenzését... Ez az egyik válasz erre a felvetésre, illetve az, hogy amikor elõször beleállt a gépbe, lelõtte a saját mását!!!

II)Sarah öngyilkoságával kapcsolatban meg... nem tudom hogy ki hogy látta, de szerintem nem azért lett öngyilkos mert rájött arra hogy a férje tul.képpen egy ikerpár egyike, hanem azért, mert a halála elõtti estén, sajnálatos módon nem azzal a testvérrel veszekedett aki igazán szerette, és ezt érezte... És látta rajta.. És nem bírta feldoolgozni ezt a kettõs érzést ami 'állítólag' a férjében uralkodott.. mármint.. azt hogy egyszer látja rajta hogy szereti, egyszer meg azt hogy nem. És pechjére rossz napot fogott ki ezzel a kérdéssel... Na meg szerintem Borden azért is mondja hogy sajnálja Saraht, mert.. Eleve ezt az ikertestvérének mondja, aki szerette Saraht.. mert õ meg a másik csajt szerette.. ezt el is mondja a végén... Így ez a sajnálat, mind a Sarah mind a testvére veszteségét jelképezi.. DE amúgy szerintem vicces, hogy végülis a saját apja neveli fel a kislányt a végén:)

III) Arc21 meglátását nézve... amikor elítélték Bordent, Angier azon az estén nem jött elõ.. MOndta is.. hogy elég egyszer.. és csak ezért bérelte ki 100 elõadásra...mert tudta, hogy egyszer majd nem fog elõjönni... Csak azt nem tudom hogy honnan tudta, hogy az lesz az az este...

Meg amúgy szerintem ez nem sci-fi... Most hogy olvasgatom a kommentek nagy részét, hívom fel az emberek figyelmét arra, hogy nem az a lényeg hogy klónozás e vagy sem... hanem arra hogy akár magát is képes megölni azért,hogy sikere legyen, és hogy ezzel(!) a másiknak ártson!!! Hisz nagyon jól tudta hogy ezért majd Bordent el fogják ítélni, és képes volt arra hogy ezt végignézze, és hogy elszakítsa õt a lányától!!! Ez arra volt jó, hogy bemutassa az emberi természet rossz oldalát, amikor mi mindenre vagyunk képesek azért hogy megbosszuljunk vkit, és hogy mi legyünk a legjobbak...
(Válasz fransoá81 írására)Ez akkor is kiélezõdik(ugyancsak) amikor Bordennel beszélget miután Borden lelõtte.. "Nézd mit vittem végig! Körülnéztél már itt hogy mik vannak?" (vagy vhogy így volt)
Ergo az összes tartályban a másai vannak!!!
10/10
wardog 2008 ápr. 08. - 04:14:29 10/10
(282/910)
bingo! a film erõssége éppen az, látszólag csak a bûvész örök riválisát próbálja becsapni, valójában azonban a nézõt is kegyetlen tréfa érheti. ezt azonban most nagyon elegánsan csináják, mivel a hívõk és hitetlenek is megkaphatják a jutalmukat. irígylésre méltó, ha valaki tud még hinni a csodákban, mint ahogyan a racionalitás sem marad jutalom nélkül. hinni és tudni: mindkettõnek helye van a világban. és nem akarják választás elé állítani a nézõt. nem, az alkotók nem teszik ezt. legfeljebb kifejtik saját álláspontjukat az utolsó monológgal. ennyi, semmi szájbaráság és meggyõzésre való hajlam. szép húzás.

ezen az oldalon ajánlom a két legfelsõ hozzászólást, az egyikben teljesen le van vezetve a racionalista elmélet: http://www.xpress.hu/dvd/film.asp?FILMAZ=6611
vagy itt:
http://209.85.135.104/search?q=cache:E7E01RUt4XIJ:http://www.tangomania.hu/prestige.htm
mozizozo 2008 ápr. 08. - 00:00:41
(281/910)
-SPOILER BEGIN-
Nem klónoztak semmit a filmben. Nicola Tesla épített egy gépet a "gonosz varázslónak", ami egy olyan erõteret hoz létre, ami fizikailag teljesen hûen lemásolja a mintapéldányt. A film eredeti címe "The Prestige", ami utal a problémakörre, hogy meddig vagyunk képesek elmenni presztizsbõl. A vetélkedõ párosból az egyikõjük nagyon is messzire, még a (ön:-)gyilkosságoktól sem visszariadva, ami végülis a bukását okozza. Ügyes volt a történetvezetés, fordulatos. Ahogyan a jóból rossz lett, a rosszból jó lett, ahogy az elhallgatott igazságok felszínre kerültek.
-SPOILER END-
Azoknak, akik szeretik a fordulatokban gazag történeteket, biztos tetszeni fog.
Robi90 2008 ápr. 07. - 20:32:59 Előzmény PáNick
(280/910)
Akkor asszem el ekkl olvasnom a könyvet. :)
PáNick 2008 ápr. 01. - 04:13:51 Előzmény Robi90
(279/910)
A film végi idézet pedig keményen a nézõnek szól:

A nézõk tudják az igazságot.
A világ sivár hely.
Dermedt és kõkemény.
De ha be tudod csapni a nézõket,
akár csak egy pillanatra,
akkor megmozdul bennük valami.
És akkor...
Olyankor rendkívüli
dolgot láthatsz.
Valóban nem tudod?
Azt, ami az arcukra kiül.
Minden bûvésztrükk 3 részbõl,
más szóval felvonásból áll.
Az elsõ rész neve: Ígéret.
A bûvész mutat
egy egyszerû tárgyat.
A második felvonás a fordulat.
A bûvész fogja
a közönséges tárgyat,
és valami rendkívüli
dolgot tesz vele.
De még nem tapsolunk,
mert nem elég,
hogy egy dolog eltûnik.
Elõ is kell kerülnie.
Keressük a titok nyitját.
De nem találjuk, mert igazából
nem is vagyunk kíváncsiak rá.
Nem a valóságot akarjuk.
Hanem az illúziót.
PáNick 2008 ápr. 01. - 03:53:41 Előzmény Robi90
(278/910)
!!!!!!! SPOILER WARNING!!!!!!!!!

Akkor talán elolvashatnád a könyvet is és leesne, hogy nincs semilyen klón, csak egy ikertestvér.

!!!!!!! SPOILER WARNING!!!!!!!!!
Robi90 2008 márc. 30. - 09:39:20 Előzmény Robi90
(277/910)
Na jó megnéztem mégegyszer és tartom azt amit elõször írtam.
Nincs semmi rejtett mondanivalója meg ilyenek. A klónozós verzió a biztos.
Robi90 2008 márc. 29. - 06:47:31 Előzmény Arc21
(276/910)
Hát igen...
SPOILER
Én már télleg nem tudom h mi van.Mikor megnéztem a filmet szentül meg voltam gyõzõdve hogy itt csakis a klónozás lehet,de amint olvasgattam a hszeket eléggé elbizonytalanodtam. De még mindig jobban hajlok a gép klónoz és a tartályokban a klónok vannak verzióhoz.
Arc21 2008 márc. 28. - 16:57:53
(275/910)
Rászántam némi idõt,és végigolvastam a topicot.Érdemes volt.Az offokat leszámítva persze :D
Számomra több dolog is furcs,érdekes.
SPOILER!!!!
1,mibõl gondoltátok azt hogy Saraht eltették láb alól?Szerintem öngyilkos lett, mert rájött,hogy ikrek Bordennék (Tudom,hogy melyik nap mondod õszintén,hogy szeretsz és melyik nap hogy nem).Szerintem simán csak a nõi lélek vívódásának lett ez az eredménye,mert nem tudta elfogadni ezt a terhet.Azért mondja a végén hogy sajnálja Saraht,mert belehajszolták gyakorlatilag az öngyilkosságba,szerintem.
2, Számomra amik megkérdõjelezik a dublõrös verziót:
-Borden simán rájött volna hogy Angier dublõrt használ,mint ahogy korábban is rájött.
-Angier oldaláról:használná õ továbbra is azt a dublõrt,aki megzsarolta, akivel hülyét csináltak belõle a színházban,mikor Borden fellógatta?Pénzzel megvette a fickót?Ugyanmár!Egy ilyen részeges alakból a pénz csak mégtöbb piát hozott volna ki :)
-Mi van a hullával?Ami alapján Bordent elítélték,kiásták?Megkentek orvosokat?Ez olyan belemagyarázás mint hogy Angier továbbra is dolgozik a részeg fószerrel.
3,Szerintem Edison emberei gyújtották fel Tesláék vityilóját,Tesláék szerepében nem látok semmi csalót,õ csak játssza a próbálkozó tudóst, hobbijához talált egy lóvés Angiert,nem volt benne rosszándék,hogy átvágja,próbálkozott,és a végén csak meglett az eredmény.
4,Nyugtalanító:Hogy ítélhették el Bordent mikor egy színház látta hogy elõkerül Angier?
Nyugtalanító 2.:Ha mûködik a masina akkor ki lesz a klón és ki az igazi?Szerintem nincs értelme a kérdésnek,mert onnantól kezdve hogy lesz egy ugyanolyan,onnantól kezdve nincs eredeti.Ezt nem tudhatja Angier, ezért is mondja a vége felé,hogy mindig parázott,hogy õ az igazi lesz vagy a másolat.
5,A Lord Caldlow-os meglátás nagyon tetszett,miszerint végig a lord volt Angier,és az õ bûvészkedése tulajdonképpen csak egy hobby,ez a feleségével folytatott beszélgetés során derül ki,mikor mondja neki a nõ,hogy mi ehhez képest egy névváltoztatás vagy ilyesmi.
6, Mi van a végén látható tartályokban?Nekem pont elég,hogy csak egyben látom Angier hasonmását,nem kell ahhoz 100-at egyenként végigmutogatni,elég ha az alakok kivehetõk sejtelmesen.
Összességében:Nekem jobban elfogadható változat a klónozós,mert a nem-klonózós kicsit sok helyen van belemagyarázva (az alkesz dublõr hirtelen mnegtáltasodik,és
100-szor is képes tökéletesen eljátszani a szerepét,kerített egy másik dublõrt :),kisáták a hullát a dublõr halála után,100kamu bábú stb...) de ettõl függetlenül marha jó,hogy van egy film,amirõl mindenkinek megvan a saját elképzelése,vélt igazsága,és ezzel szerintem teljesítette is a film a feladatát.
Amennyiben vannak,várom a megtisztelõ véleményeket.
Üdv!
7/10
zee944 2008 márc. 28. - 09:54:02 7/10 Előzmény Robi90
(274/910)
Na várjál Robi, nem vágom.
22:45-kor ellentmondás nem tûrõ stílusban megírod a frankót, aztán 22:58-kor, alig 13 perccel késõbb meg az ellenkezõjét?!

SPOILER

Mellesleg, én egyelõre az eredeti teóriádban hiszek, tehát a klónozásban, de engem is elbizonytalanított néhány hozzászólás. Meg kéne még egyszer nézni a filmet ahhoz, hogy el tudjam biztosan dönteni, ezt viszont egyelõre nem fogom megtenni (lévén majdnem annyira egyszernézõs film, mint a Hatodik érzék). Azért annyit hozzáteszek, hogy ha az eredeti teória áll, akkor sztem mindig a klón él tovább, és az eredeti hal meg. És ez egy nagy poén a filmben, hogy Angiert annyira meghülyíti a becsvágy, hogy diadalmaskodjon a riválisa felett, azt is bevállalja, hogy õ maga meghal, és csak a vele szögazonos klónja él tovább.
Robi90 2008 márc. 27. - 22:58:38
(273/910)
Uhhh...
Olvasgattam itt a hozzászólásokat visszábbról és ezt találtam:
"Amikor Borden azt mondta, hogy "Látom már nem féltél bemocskolni a kezed", arra gondolt, hogy Angier megölte a dublõrt.

Természetesen értem én, hogy a klónos elmélet esetében hogyan mûködött volna a dolog (a klón mindig beleesett a vízbe, és meghalt, majd elszállították a raktárba).

A lényeg éppen az, hogy ez csak a látszat volt, a tökéletes megtévesztés eredményeképp!

Láttuk 1-nél többször beleesni "Angier klónt" a vizes tartályba?

Láttunk 1-nél több "Angier klónt" a végén a tartályokban?

Láttunk a vásznon 2-nél több "Angiert" egyszerre?

A válasz: NEM! Ugyanis csak ketten voltak, Angier és a dublõre. Utóbbi esett a vízbe EGYSZER, és ugyancsak õt láttuk a végén EGY vizes tartályban.

Csak éppen azt akartuk hinni, hogy úgy van, ahogy el akarták velünk hitetni... Erre mutatott rá a film végén Angier: a nézõk nem a valóságot akarják látni, mert a valóság sivár... a nézõk el akarják hinni, hogy a varázslat valódi, mert így kis idõre kiemelkedhetnek ebbõl a világból... :-))

Amikor másodszorra néztem a filmet, minden a helyére került!!! Abszolút megállja a helyét a leleplezõ elmélet!!! Egyébként engem is sikeresen megtévesztettek a film készítõi, ha nem olvasom ezt az elméletet egy külföldi fórumon, még mindig a klónos verzióban hinnék.......

Tudom, hogy szomorú a tény, miszerint valójában nem történt varázslat, és nem sci-fi fantasy filmet láttunk, csak egy nagyon jól megkoreografált bûvészmutatványt... egy tökéletes trükköt."



És ez meggyõzött,bár még mindig vannak kétségeim. :)
Robi90 2008 márc. 27. - 22:45:18
(272/910)
SPOILER
Na jó. Számomra teljesen egyértelmû, h mi van. Nem olvastam minden hozzászólást csak néhányat, de látom vannak itt akik ilyen olyan dolgokat akarnak belebeszélni a filmbe. Egyértelmû, hogy a gép másol/klónoz. Látsd macska, kalap és hülyeség az, hogy két ugyanolyan macska volt meghogy Tesláék rakták oda a cilidereket, meg még miket irtak itt. Angier minden mûsorban klónzva lett és gondolom nem akarta, hogy 100 legyen belõle, ezért minden egyes alkalommal vízbe kellett fulladnia az egyiknek. Namost azt nem tudni, hogy az igazi vagy a klón volt az. Lehet, hogy a gép az igazit elteleportálta és az õ helyére került a másolat. Így lenne logikusabb. Tehát a klónok minden alkalommal belefulladtak a vízzel teli tartályokba, amiket azután a vak öregek vittek el. Ezért vágott olyan döbbent arcot Angier, mikor Cutter a végén elmondta neki, hogy a fulladás nem olyan mint a "hazatérés", hanem keserves kín. És a tartályokban Angier halott klónjai voltak. Gondolom azért limitálta az elõadások számát 100-ra mert nemtudta volna hova rakni a halott klónokat.
De aki be akarja beszélni magának, hogy a filmben nincs klónozás meg mittudom én az tegye azt, de akkor õ nem érti a filmet.
10/10
Pimaszka 2008 márc. 24. - 21:33:23 10/10
(271/910)
Jópár hónapja láttam eme filmet, és huh.. nagyon jó :) el kel lgondolkodni rajta, hogy akkor hogyisvanez? :P
jójójóóó!! 10/10