Téma: A túlélõ

4/10
ADIZS 2014 okt. 19. - 13:45:47 4/10 Előzmény mirigy
(81/161)
Ja persze, mert biztos tök nyilvánosak a boncolási jegyzõkönyvek, és most délelõtt húztad le a netrõl, mi? :D Ne ámítsad már magad. Egy gyomorlövés után a húdekeménykommandós is nyüszítve fetrengene 20 percig a földön, mielõtt elvérezne. Meg cafatokra lõtt lábbal sem fog senki sem vidáman futkorászni. Szétlõtt vállal meg karral sem fog valaki gépkarabéllyal lövöldözni.
mirigy 2014 okt. 14. - 20:52:51 Előzmény csandi78
(80/161)
Akik nem hiszik el a sebeket azoknak elmondom, hogy a boncolási jegyzõkönyvek alapján rekonstruálták a filmben a sebeket. Bírom az usa fóbiásokat jókat mulatok rajtuk. A film meg tetszett.
wheeler146 2014 okt. 13. - 16:49:41
(79/161)
Hát.... Szerintem ez egy jó film! picit is militáns embereknek biztosan nagyon tetszik. Csajok viszont nem ajánlanám.
Beleolvastam a hozzászólásokba... Golyóálló katonák... Ugye ezt el sem tudják egyesek képzelni, hogy amíg õk egy pattanástól már a plafonon vannak, addig egy kemény katona ennek sokszorosát is kibírja?! Kénytelen kibírni, ugyanis néha csak hajszálon múlik, hogy ki tudják menteni, és visszatér a családjához, vagy ott esik össze és meghal!
Igenis megtanítják nekik, hogy tûrjék a fájdalmat!

A másik dolog a propaganda...
Engem nem érdekelnek a propaganda dolgok, mégis megnéztem a filmet, jól szórakoztam (kikapcsolt). És nem érdekel, hogy vajon mit lehet vele propagálni. Az biztos, hogy A Ryan közlegény... óta, talán ez adja vissza legélethûbben amit egy katona átél harc közben, sebesülés közben!

Nekem nagyon tetszett. A kákán meg keressétek tovább a csomót!
3/10
gyapif 2014 okt. 12. - 10:39:30 3/10
(78/161)
Erõsen túl van pontozva!Szerintem nagyon gyenge film.
tamast2 2014 okt. 11. - 22:27:22 Előzmény ReignMan
(77/161)
:) Én is valami ilyesmit akartam írni, de jobban úgysem tudnám megfogalmazni! :)
4/10
ADIZS 2014 okt. 07. - 22:22:44 4/10
(76/161)
Agyonbutított jenki háborús propaganda film. Nem mindig húz fel, ha egy film elrugaszkodik kissé a valóságtól, de elvileg ez a film valós eseményeken alapszik és nem kissé, hanem N A G Y O N röhejesen irreális dolgok történnek benne, így kb végigröhögtem a filmet.
Csak pár említésre méltó ökörség:
- a tálibok valószínûleg vakok és súlyosan szellemi fogyatékosok, mert egy orruk elõtt fetrengõ amerikai katonát nem tudnak lelõni, hanem merõ kedvességbõl puskát lóbálva rohannak-ugrálnak felé addig, amíg elõ nem kapar az kommandós egy fegyvert a seggébõl és le nem lövi
- a tálib parasztoknál valószínûleg háztartási eszköz az RPG, szerintem még a mókusokra is azzal vadásznak, mert a film alatt mintegy ötvenhét alkalommal lõnek célba sziklákra vele
- az amerikai katonák nem golyóállóak, csak szimplán tojnak a biológiára, és 15 lõtt sebbel sem hajlandóak elhalálozni. Ez már olyan mértékig röhejes a filmben, hogy bõven rontja az összképet. Szerencsétleneket viccen kívül 15 másodpercenként lövik meg, de vígan végigharcolnak egy fél napot, miközben már úgy néznek ki mint egy ementáli sajt.
- ezek a derék kommandósok nem tudom mibõl vannak, de a film alatt kétszer is legurulnak majdnem függõleges sziklafalakról, közben olyanokat csattan a fejük a köveket, hogy fáj nézni is, de õk erre is fittyet hánynak és ép csont nélkül is tovább harcolnak
- azt meg már meg sem merem kérdezni, hogy miért nem masírozott oda lelõni ezt a terrorista vezért a fél amerikai hadsereg, amikor a filmben többször is kiderül, hogy járótávolságon belül van az a falu, ahol rejtõzik. Oké, nincs szabad helikopter, nem tudnak azzal odamenni, de akkor miért nem gurulnak oda autóval vagy sétálnak oda? Ilyen vitéz daliáknak csak nem okozna gondot 2 óra séta.

Na most jöjjenek a pozitívumok:
- szép a táj
szg307 2014 okt. 06. - 22:37:08
(75/161)
...mármint ChrunchBang hozzászólásával, miszerint "Vérlázítóan gusztustalan amerikai katonai propaganda. Többszörösen undorító az egész"
szg307 2014 okt. 06. - 22:35:04
(74/161)
Egyetértek az elõttem szólóval. Vastagon.
8/10
pihes 2014 okt. 06. - 16:42:54 8/10
(73/161)
Nem szoktam nézni háborús filmeket, nem kötnek le. Ezt megnéztem, és még ebbe a kategóriába, nem láttam jobbat.
AJÁNLOM AZOKNAK, AKIK, EGY IGAZÁN JÓ FILMET SZERETNÉNEK LÁTNI!
ReignMan 2014 okt. 05. - 09:26:45
(72/161)
Hát persze, hogy tapló mindenki, aki szerint a film egy felszínes, giccses, üres és semmitmondó mozi, amit 1000-szer láttunk már, függetlenül attól, hogy amerikaiak e a készítõk...

Én így láttam a filmet:

SPOILER
Marcus, a redneck vidéki srác imádta gyerekkorában lõdözni a mókusokat családja farmján, gyakran elcsenve apja 30 darab õfegyverébõl egyet-egyet. Az iskolában elég gyakrán teljesített, így a jövõ világos volt számára, irány a haditengerészet. Kõkemény férfiak, dagadó izmok, mindig teli tár, puncihegyek, akik a lábaiknál hevernek és sorban álló arabok és kóreaiak (de inkább arabok, mert nekik van olajuk), a szabadság vad ellenségei, akiket halomra lehet lõni. Még a gondolattól is merevedése támadt. Az élet persze más volt a seregben, hiába nézte a Rambó posztert a falon, nõk sehol, esetleg barátnõ messze, marad a bohóckodás a haverokkal, kinek nagyobb a micsodája, ki fut gyorsabban, ki a jobb nõimitátor, satöbbi...
Aztán eljön a nap, rövid hegyitúra, majd szunya egy fenyõfa tövében. De sajnos egy 100 éves kecskepásztor és 2 unokája ezt megzavarja, de a morcosan ébredõ amerikai kommandósok annyira jószívûek, hogy már nem egyöntetûen, de elengedik õket és nem lövik agyon, még a gyerekeket sem. Persze tudják, hogy bajban vannak, üldözõbe veszik majd õket a tálibok, ennek ellenére könnyed hétvégi Hármashatár-hegyi pikknikk tempóban kirándulnak hazafelé, annak ellenére, hogy a kiképzés alatt szuperatléta vált belõlük, így a terroristák hamar beérik õket. Röpke 40 perc menekülés, lövöldözés veszi kezdetét, szerencsére alig fog a golyó az amerikai katonákon, köszönhetõen az Oakley lencsék Titánium bevonatának, a 40 méteres zuhanásokat is túlélik a sziklás terepen, hála az Under Armour aláöltözõk extra minõségének. Persze nem ugyanaz a helyzet, mint mókusokra vadászni, a tálibok visszalõnek, így apad a hõs kommandósok létszáma. A túlélõ csodaszerû menekülése marad a végére, jön a lovasság, segít a szabadságvágytól fûtött, amerikabarát helyi munkaerõ, apuci pedig megy haza anyucihoz és a kisfiához. Csavaros történet, el sem hiszem, ha nem lenne minden mondata igaz....
4/10
csandi78 2014 okt. 03. - 22:46:48 4/10 Előzmény stalone
(71/161)
Propagandafilmnek zseniális, akciófilmnek mulattató. Ennyi sérülést még Bruce Willisnek sem sikerült összeszednie pályafutása alatt. A 7.62-es lõszer nem csak hangyányi lyukat ütne a delikvenseken. Hollywoodi baromság fotelfüggõ marharépáknak.
stalone 2014 okt. 03. - 00:10:44
(70/161)
Csalódás a film. A nagytotálok impozánsak, a táj szép, a csihi-puhi is durva...DE! Emlékfilmnek kitûnõ, de jó akciómozinak kevés. Hiába a hiteles rendezés, de én fordulatokat és nem kiszámítható, egyértelmû történetet várok.Sajnos hamar kiderül mire számíthatunk, a többi körítés sem tudja eladni a filmet.Hát be kell érnünk nekünk nézõknek, hogy ebben a storyban csak ennyi volt, aki több fordulatot, látványt pörgést akar az kénytelen mégegyszer megnézni az Ellenséges terület c. filmet. Bár az is propagandafilm, és lobogtatják a végén az amcsizászlót, de megbocsátjuk, mert legalább kapunk egy jó "többszörnézõs" látványos akciófilmet.
ReignMan 2014 okt. 02. - 18:18:26 Előzmény -NOMAD-
(69/161)
Kicsit túlértékelted a filmet, adnék rá egy stabil 2/10-et.

Mindig reménykedik picit az ember, amikor egy amerikai mozifilmet 7 pont felett pontoznak az IMDB-en, hátha ez most jó lesz, de csak a szokásos holly-wood-i bullshit. Történet? Olyan nincs, helyette fél órákig nézhetjük a tökös, Helly Hansen-Oakley kombóban faszagyerekeskedõ, kõkemény tengerészgyalogosokat, ahogy mókáznak, majd 1 órán keresztül, ahogy egy jó szunya után megkergetik õket a gonosz tálib csúnya bácsik, az utolsó fél óra pedig a jó recept szerint maradt a szívhezszóló, hõs amerikai és szabad afgán segítõi által megénekelt hõsköltemény, fordulatok, izgalom, realitás nélkül, csak a haláltusa és az akciórészek lassított képeken, hogy mindenkinek leessen az álla, miket tud egy iphone 5s... Szereplõk? Hátterük, motivációik, érzelmeik háttere (szóval minden, amitõl film jó lenne) nem ismert.

És mi marad? Üres 2 óra az afgán hegyek és erdõk között, egy nagy paintball party a haverokkal és sok szenvedõ, véres arv nagytotálban. Ez kell a népnek a szórakozáshoz? Gratulálok...
9/10
Pitymalik 2014 szept. 11. - 19:19:30 9/10
(68/161)
Teljesen jó.
A sólyom végveszélyben óta ez az elsõ ami jó ebben a témában.Nem lehet rá panasz.
Kumpirka 2014 aug. 03. - 10:46:45 Előzmény gergo1010
(67/161)
Nem tetszett, hogy meghaltak a társai? Akkor szólni kellene nekik, hogy a kedvedért írják át a történelmet, és a Special Edition DVD-n még van esély rá, hogy azt a változatot adják ki, amiben nem halnak meg.
10/10
gergo1010 2014 jún. 23. - 10:24:11 10/10
(66/161)
Nekem nagyon tetszett a film,viszont az nem hogy a társai meghaltak.
Jól megtudták csinálni azt is hogy egy pár ember megkímélése milyen tragédiát tud okozni. Aki szereti a háborús, akció filmeket annak nagyon tudom ezt ajánlani. 10/10
witpen 2014 jún. 22. - 20:52:23
(65/161)
Ha nem emlékeznél: 2001. szeptember 11. Néhány tálib fütyi kavart egy kicsit az USA-ban.
6/10
-NOMAD- 2014 jún. 18. - 02:39:18 6/10 Előzmény Unger Attila
(64/161)
Ez nem online könyvár ... itt a filmet értékeljük CSAK. ÉS tény, hogy egy nagy kalap ... "hullámvölgy" (hogy hozzád hasonló ízes idézetet használjak).

Unalmas, vontatott, nulla színészi játék, felejthetõ sztori ... Az élet nem megfilmesítésre való ... nem ÍGY. Szánalom, amit itt lemûveltek, sajnálom a rá pazarolt idõt, mert kvázi egy reklám-nyali filmet alkottak. A hadzsik megkapták a magasztalást és a példamutatást (segiccsükazusákot) az amerikaiak meg addig sem zabáltak hamburgert amíg ezt nézték... Mindenki boldog, csak a minimálisan igényes nézõ nem. Köszönjük a semmit! :( :( :( 6/10, mert próbálták reálisan ábrázolni, ez tetszett egyedül.
7/10
m3246 2014 máj. 26. - 20:02:12 7/10
(63/161)
Ki ne imádná az Amcsikat... mer' ugye mindenhová odamennek valamiért ami kell nekik, háborúznak kicsit, páran meghalnak (aztán mérleglik sok vagy kevés, mi jut mi marad) aztán a csodás filmiparuk megcsinálja rájuk az army propaganda filmet :) mint itt is képesek voltak egész estés filmet csinálni a semmibõl :) 4 kommandós (akikbõl 1 megmaradt) meg egy Chinook-nyi kis trooper akik megsültek... Ennél több hajléktalan fagy halálra Pesten mikor beüt az elsõ komolyabb mínusz... A sztori és az egész film inkább nevetséges és majdnem szegény kacsát is levágták... A harci jelenetekre nem lehet panasz, de hát pont ez az n+1-ik ilyen film szóval... ha szigorúan azt nézem, hogy milyen benne a csihi-puhi akkor jóindulattal 7/10
7/10
Sadenal 2014 máj. 18. - 19:16:07 7/10
(62/161)
A kifogásokat sokan leírták lejjebb, nem olvastam a könyvet így nem tudom megítélni, hogy mennyire reálisak azok a dolgok amiket láttunk és mennyi benne a rendezõ fantáziája. Az tény hogy a vizuális és hangeffektek zseniálisak az operatõri munka is magával ragadó és a színészek is a helyükön vannak, viszont néhol átlépi a giccs határait a film ami miatt nem perfekt. Mikor ilyen amerikás-háborús filmet csinálnak tényleg visszafoghatnák néha magukat, mert nagyon átlátszó tud lenni olykor. Mindenesetre a 2 óra pár másodpercnek tûnt csupán, úgyhogy hibái ellenére is megéri megnézni. Már az effektek és a feszültség miatt is.


7/10