Téma: A túlélõ

10/10
Unger Attila 2014 máj. 14. - 19:18:43 10/10
(61/161)
Olvasom itt a "magas röptû" hozzászólásokat. Olvastátok egyáltalán a könyvet? Most jelent meg. Javaslom mindenkinek. A film a teljes történet kb. 40%-t írja le a csatára kihegyezve a történetet. Ott megtudhatjátok azt is miért engedték el a kecskepásztorokat. (Amibõl ugye az egész balhé kezdõdött). A story megtörtént eseményen alapul ami a könyvben telje egészében le van írva. ggga-nak különösen javasolnám a könyvet. Így legalább a pontokba szedett okoskodására is választ kapna.
bepofazo 2014 máj. 14. - 16:53:54 Előzmény ggga
(60/161)
Igaz, de az ak47 kb. 3x erõsebb mint egy sima pisztoly!
Az a kevlár nem fogja meg, csak a kerámiabetétes!

Amúgy van ez magyar szinkronnal?
Mert szerintem még nincs!
ggga 2014 máj. 13. - 01:24:49
(59/161)
Muszáj javítanom az elõzõ hozzászólásom hülyeségét: ak47 7,62 lõszer van és nem 9mm-es. Sorry :$
ggga 2014 máj. 13. - 00:55:08 Előzmény mojoking
(58/161)
Spoiler:
A film nem tetszett, az amerikai különleges erõk megszégyenítése. Reagálva az elõzõ hozzászólókhoz: nem zuhannak 20-30 métereket max 5 méteres szikláról esik le és több találatot is eltudnak viselni, különleges kevlár páncélt viselnek, ami viszonylag közelrõl leadott 9mm ak47 lõszert is megfog.
Na, akkor sorban:
1. Egy ilyen egység nem megvitatja, hanem a szakaszparancsnok utasításait követi, idézõjelben szó nélkül.
2. Az elfogott kecskepásztorokat(felderítõket-->telefon), azonnal megkötözik és betömik a szájukat és magukkal viszik és hátravonulnak. (nem aggódnak a farkasok,meg a fagy(???) miatt, egy átlag katona vezetõ nélkül meg gondolhat ilyet, de egy elit nem)
3. Nem egy körülvehetõ és "könnyû" célpontot adó erdõben bújnak el, ahol az ellenség fedezék mögül tüzelhet.
4. A mûholdas telefon nem krepál be tiszta égboltnál, és a rádió is mûködik, fõleg ha közel a bázis.(ja, az is vicces, hogy a parancsnok "Mike vagyok" szöveggel jelentkezik be a felettesénél)
5. Egy elit nem pazarol jól becélozható célpontra 4 lövést, tartalékol a munícióval.
6. Rpg nem csak elfüstöl egy sziklán, hisz -egy fajtától,típustól függõ- erõteljesebb páncélt is átüt. Az egység katonáit közvetlen rpg találat nem éri, így nekem elfogadható, hogy a repeszek nem érik el õket.
7. Egy elit nem így gurul, csúszik le egy sziklás részen.+ a sisakjuk is becsatolják, harci körülmények között és nem szétverik az arcukat és a fejüket. Ja, és a kevlár mellény úgy mûködik esés közben, mint nálunk egy protektor, iszonyú sokat meg tud fogni...jó a fát oldalról elkapni így is bordatörés lehet valószínûleg.
8. A lõtt sebbe való föld belegyömöszölés nekem is kiütötte a biztosítékot. Egy szanitéc már a vietnámi háborúba is használt egyfajta fehér vérzéscsillapító port(ott kifordult belû katonákat tudtak megmenteni, ezeknek pedig csak a föld maradt???), a mostani katonáknak komolyabb felszerelésük van..amit nem tudnak csak úgy elhagyni.
Na, mindegy, engem nem kötött le...jó lenne már egy jó filmet megnézni.
5/10
offtopic
nyenye 2014 ápr. 26. - 12:56:14 5/10 Előzmény bkz60
(57/161)
Sorry az alábbi hozzáoszlásomból nem derült ki ,hogy igazából ezt az üzenetet bkz60 reakciójára tettem amit Catharin válaszára adott. (57-es számú comment)
5/10
nyenye 2014 ápr. 26. - 12:30:54 5/10
(56/161)
Kedvesem! Az egy dolog, hogy halvány sejtelmed sincs a fizikáról és a racionalitásról de legalább ne hurrognád le azt aki két lábbal áll a talajon és értelmes szempontok alapján ír kritikát errõl az Amerikai hatásvadász giccshalmazról. Szerinted "ez a VALÓSÁG feldolgozása, igencsak dokumentarista hûséggel"?! ...Kedvesem, a kacsamesékben több a realitás!
Tudod tengerészgyalogosokra és a SEAL alakulatra is úgy hat a fizika mint bármelyik emberre ezen a bolygón. Teszem azt ha vkit fél méterrõl hátba robbant egy RPG az már nemigen fog szaladgálni legyen akármennyire képzett is. Hõseink film folyamán ezt többször is túlélik, akárcsak a teljes menetfelszerelésben való bukfencezést a sziklás hegyoldalról. Valószínû nekik is természetes karbonszálak erõsítik a csontozatukat mint a kék vackoknak az Avatár-ból. Gond itt az, hogy 1000 sebbõl vérzik ez az alkotás akárcsak nagyon értelmes katonáink akik két jól irányzott b*zdmeg között homokot szórnak a nyílt sebbe mert úgy látszik hiányoztak biológia óráról általános iskolában és nem tudják azt, hogy a talaj különbözõ baktériumok és gombák melegágya amik csúnyán elõsegítik a fertõzéseket.
De többek között kiemelhetném azt is vajon miért nem lehet telefonálni egy mûholdas telefonal akármilyen völgybõl...még is mi a retkem árnyékol egy mûholdas telefont? Ugyanis a rádióhullámok egyenes irányban terjednek felfelé a több 100 katonai mûhold egyikére amik az ûrben keringenek. Azt sem igazán értem, hogy emberünk miért ugrik bele ruhástul egy jéghideg hegyi patakba nem számolva azzal, hogy talán a vadonban kel majd éjszakáznia ami nem annyira jó dolog nedves ruhában mikor lehûl a hõmérsékletet éjszaka...Jahogy szomjas volt csak éppen nem vitt vizet a bevetésre mert kellet a hely váltás alsógatyáknak a 30 kilós málhazsákjában. Szerencséjére éppen megjelentek az anti-Tálib kecske pásztorok akik annyira oda vannak a Jenkikért, hogy elõnyben részesítik az Amcsi katona életét a saját és családtagjaik életénél??? Persze, hogy elviszik a falujukba mert nem érdekli õket ,hogy esetleg a tálib harcosok ha ezt megtudják a földel teszik egyenlõvé a kis falujukat ahol generációk óta próbálnak éldegélni...nem számít! Lényeg, hogy az amcsi katona épségben hazajusson ha már elrepült ide a bolygó másik oldalára, hogy "védje a hazáját" A csúnya gonosz Kalasnyikovos kecskepásztoroktól, mert õk aztán tényleg k*rva nagy fenyegetést jelentenek Amerikára nézve hisz valószínû garmadával dúsítják az uránt a kis vályogházaikban.
Persze az amcsi katonák is ugyanígy rokonszenveznek az Afgán néppel ami ki is derül az egyik roppant színvonalasra sikeredett bárgyú párbeszédbõl amibõl még több is akad a filmben:

" - Sajnálom Mike.
- Mit?
- Hogy nem tudtunk több ilyen szemetet megölni.
- Rohadtul ne sajnáld. Majd ölünk még sokkal többet.
- Bassza meg!
- Soha ne add fel a harcot! "

A film amúgy pörgõsre és látványosra sikeredett csak ez édeskevés ahhoz ha így kezdünk egy filmet "megtörtént események alapján készült" (amúgy mostanság nagyon divatos kitenni ezt a jelzõt a filmek elé mert több embert vonz be a mozikba lásd Paranormal activity v Démonok között) max annyi lehet a valóságtartalma, hogy valóban volt 4 katona akik közül csak egy tért haza a többi a rendezõ fantáziájára volt bízva, hogy igazából mi is történt velük. Gond itt csak az, hogy Peter Berg-nek a halványlilafingja sincs hogy mi az a realitás többet között neki köszönhetjük a Csatahajót az Amazonas kincsét, Füstölgõ ászokat...stb! Amik a maguk stílusában szórakoztató alkotások csak éppen közük sincs a realitáshoz mint ahogy ennek a filmnek sincs! 10/5
8/10
melody03 2014 ápr. 21. - 22:57:06 8/10
(55/161)
Jó kis hatásvadász film volt, sok- sok golyóval, vérrel, lehetetlen jelenetekkel, de a táj, a zenei aláfestés, az operatõri munka és Mark Wahlberg színészi játéka sokat dobott a filmen, így nálam ez a film 8/10.
egon12 2014 ápr. 11. - 08:53:44
(54/161)
Peter Berg és csapata kiváló munkát végzett,a film oda szögezi az embert a székéhez,köszönhetõen a mesteri operatõri munkának,hangeffekteknek,/és persze ez még csak a jéghegy csúcsa/mindeközben bepillantást nyerhetünk-e nem hétköznapi emberek életébe,lelkivilágába,mely az emberi természet széles spektrumát tárja elénk.Külön öröm számomra,hogy a filmben néhányszor feltûnik egy-egy kocka erejéig az "igazi Marcus" hús vér valójában!Összességében a történet igazán megható,és nem utolsó sorban elgondolkodtató....
9/10
offtopic
bkz60 2014 ápr. 08. - 13:13:27 9/10
(53/161)
Az utolsó mondatod telitalálat. Esetleg magadra is vehetnéd, mint felszólítást.
9/10
bkz60 2014 ápr. 08. - 12:52:51 9/10 Előzmény Catharin
(52/161)
Kedvesem! Az egy dolog, hogy halvány sejtelmed sincs a tengerészgyalogosok, azon belül a SEAL alakulat teljesítõképességérõl és azt hiszed egy dramatizált videójátékot láttál. De barátom, ez a VALÓSÁG feldolgozása, igencsak dokumentarista hûséggel! Olvass kicsit, és ne csak a fõcímeket...
4/10
Catharin 2014 márc. 26. - 18:59:46 4/10
(51/161)
Ez a film szörnyû. Nevetséges az egész. 4 amerikai katona rengeteg afgán ellen, a 4 katona kétszer is legurul több métert egy hegyrõl,oké õk hõsök és szuper edzettek szóval abszolút semmi bajuk nem lesz,talán egy kis horzsolás és ennyi. Kb 2 méter távolságra van tõlük jó pár tálib , az amcsik egy nagyobb kõ mögé bújnak,mögöttük a tálibok mint egy õrült lövöldöznek,és ez megy percekig,az amcsik ki se dugják a fejüket,de az ellenség csak lõ és lõ,persze semmi nem ér célba. A filmben végig ehhez hasonló jelenetek sora,tálibok lõnek,amcsit elkerüli a golyó,vagy ha hátba,gerincbe,hasba stb kapnak is jó pár golyót az nekik meg sem kottyan. Úgy éreztem bár 4 amcsi katona van olyan mintha egyenként 12 életük lenne. Nevetséges,utálom az ilyen túlzásokat,ez már vicc kategória. Ja és persze ,ha az amcsik lõttek bármilyen távolságból is de tökéletesen célba ért.
Nagyon jó filmet hozhattak volna össze,de ez így semmit nem ér!
9/10
Dudvarek 2014 márc. 22. - 22:35:47 9/10
(50/161)
A film értékelését hagynám, jó kis hollywoodi akció. Sok benne a golyó, a vér, nem lazít a tempó. Nem kifejezetten rajongok az ilyenekért, de ez igazán tetszett.
A színészekrõl inkább: Mark hozza a tõle megszokottat, nem lehet róla negatívat mondani, ebben is nagyon jó.
Megdöbbentett a Kitsch srác játéka, így mehet tovább, mert akkor még komoly szerepeket is hazavihet.
Ben Foster: õrült a pali, kár, hogy itt is csak mellékszerepet kap, talán õ volt a legjobb a filmben.
Út a vadonba gyerek sem rossz, (Eric Bana semleges és soha nem is lesz jobb sajnos).

Bármikor szívesen megnézem újra, jó film 10/9.
offtopic
MartiniG!rl 2014 márc. 18. - 09:00:20
(49/161)
Elkövettem azt a hibát, hogy elolvastam mások véleményét a filmrõl (szerencsére filmnézés után), de csak felbosszantott. Nem értem, ki mit várt el ettõl a filmtõl... Az igaz, hogy tipikusan "hollywood-i rudi", ahogyan a párom kategorizálja az agyonpromózott filmeket, a maga kis sablonjaival, de nekem mégis nagyon tetszett!
Korábban nem szerettem a háborús témákat, de egy-kettõ le tudott ültetni, és ez is egy ilyen volt.
10/10
SpencerBarnes 2014 márc. 14. - 22:48:31
(48/161)
Elkövettem azt a hibát hogy egy Black Hawk Down féle filmet vártam, ami anno ( és még most is ) odaszegezett
a vászon elé, de nem tudom miért, itt ez valahogy nem jött át, pedig a szereplõket komázom.
A film elsõ fele dögunalom, és azzal telik, hogy rádióznak(/nának) ha mûködne a cucc. Meg filózgatnak a civil
életükön, értem én hogy valamivel ki kell tölteni a mûsor idõt, de akkor vették volna rövidebbre 2 óra helyett.
Valaki valahol megjegyezte, hogy élete legjobb háborús filmje, bevallom csak sajnálni tudom az illetõt,
ha más nem jutott neki, és ez számára a Nr1
Nagy jóindulattal 5/10, és nem egyszer tekertem bele...pedig HD néztem, és 4 méteres vásznon.
Az meg röhej, hogy párszáz méter zuhanások alatt ( sziklákon ) egy törött kéz vagy láb sem jött össze...gumiemberek...
domo.robi 2014 márc. 13. - 18:04:23
(47/161)
Nem vagyok elégedett a filmmel. Mindjárt meg is mondom, hogy miért.

*** SPOILER ***
A filmek egyik fontos szerepe - szerintem - az, hogy az emberi nagyság megnyilvánulásainak állítsanak emléket, fõleg ha egy film valós történet alapján készül.

Szerintem ez a film igazából egy harmatgyenge bakiparádé, amelyben az amerikai hadsereg tömeges baklövéseit igyekeznek szerecsenmosdatni, igen kevés sikerrel. Most azt hagyjuk, hogy az USA mit keresett Vietnámban, Afganisztánban, Irakban, vagy egyéb helyeken. Ha demokráciát akart csinálni, akkor a finoman szólva sem sikerült. Ha pedig katonai sikereket akart elérni, akkor még nagyobb buktáról beszélhetünk. amerikai katonák tömegesen mészároltatták le magukat a filmben bemutatott gagyi stratégiai és taktikai döntések miatt. Valahogy az amerikai háborúskodásnak Vietnám óta megvan egy 3 lépcsõs arculata, amely a következõképpen néz ki:
1. Bevonulnak nagy arccal, és közlik, hogy majd õk rendet csinálnak. Ok: ismeretlen, vagy homályos, vagy valami geopolitikai kamu. Rejtett ok: pénz, pénz, hatalom, pénz, pénz, illetve hatalom.
2. A helyiek honvédõ háborút folytatnak, és tönkreverik az amcsikat. Az amcsik erre - rengeteg véráldozat után - bevetik a helyi viszonyokhoz igazított fegyverzetet (Vietnámban a napalmot, stb.), és várják az ellenség megsemmisítõ vereségét. Az ellenség viszont nem semmisül meg, nem is szenved vereséget, hanem gyorsan igazodik az amcsi technikákhoz, és tovább írtja az amcsi katonákat.
3. Az amcsik nem ismerik be a vereséget, viszont a további véráldozat elkerülése érdekében megkezdik a kivonulást az országból, különféle humanitárius, vagy ENSZ, vagy egyéb kamu okokra hivatkozva, pl. az új amcsi elnök békepárti...
Vietnám óta tudható, hogy az amcsik tönkreveréséhez nem kell mást tenni, csak kitartani néhány évig, és utána szépen elkergethetõk az országból. Ezt az idõszakot pedig Afganisztánban és Irakban is sikerült áthidalni a helyi amcsiellenes fegyveres erõknek. Amerikai háborús külpolitikája tehát egy óriási kudarc, kb. 50 éve, ezt jó lenne már belátni.

Erre jön ez az amerikai film, és bemutatja, hogy "igen, megverhetõk vagyunk, puhányok vagyunk, gyengék vagyunk, szervezetlenek vagyunk, méghozzá a legfelsõ szinttõl kezdve a legalsóig." Ezzel mit akartak elérni a film alkotói? Mentegetni a bénázásokat az Illinois-i háziasszonynak? Vagy a Michigani munkásembernek magyarázkodni, hogy miért halt meg a fia a harcban? Nem tudom, de nem is érdekel. A film rossz, a benne lévõ helyzetek pedig katonai szempontból nevetségesek. A végére néhány kérdésem van:
- Ha már olyan helyre vetõdött a csapat (az elit elitje), ahol nincsen rádiókapcsolat, akkor miért mentek tovább? Hogyan akarták a felderítés eredményét eljuttatni a parancsnokságra?
- Ha már az új helyen felderítették, hogy ott a fõgonosz, akkor miért maradtak ott a hegyoldalban sziesztázni? Miért nem mentek vissza a másik hegyre, ahol még volt rádiókapcsolat?
- Ha már a pásztorok rájuk találtak a hegyen, és a katona urak megölni nem akarták õket, akkor miért nem lehetett õket leütni? Vagy ez már túl idejétmúlt megoldás? Nem ették volna meg õket a farkasok (még délelõtt volt, a farkasok éjszaka vadásznak) ha szépen leütik õket, megkötözik õket, majd a kiszabaduláshoz szükséges 1 kést beleszúrnak az egyik fába, aztán kész. Legalább 1-2 óra elõnyt szereztek volna, és nem kellett volna saját hülyeségük miatt menekülniük.
- Ha már menekülnek, akkor miért nem lehetett egy elterelõ mûveletet alkalmazni? Elindul egyik irányba, de utána egy nagy félkörben a másik irányba megy. Sziklás területen még a nagy indiánkönyv nyomolvasói sem találták volna meg õket.
- Ha már hanyatt-homlok toronyiránt menekülnek, akkor miért nem lehetett okosabban pihenni? Egy jobban kiválasztott helyen (védhetõ magaslaton) tábort ütni, és ott várni az esetleges üldözõket? Vagy túlzottan kifáradtak a katona urak? Nem bírta a lábuk a gyaloglást? Erre volt jó a méregdrága kiképzés?
- Onnantól, hogy rajtuk ütöttek, már nem volt sok választásuk, már csak kármentés volt és sodródás az eseményekkel. De ezt már legalább 5 hibás döntés idézte elõ, amelyre szemlátomást nem tanították meg a csupaizom katona urakat. Pedig a fizikum és az állóképesség nem minden, azzal még egy paintball meccset sem lehet megnyerni, ha rossz a taktika. Olyan feladat nem volt, hogy "ha nem tudsz egy krízishelyzetben jó döntést hozni, akkor rázd meg a csengõt háromszor, és vedd le a sisakod...?"

Na, hagyjuk is a amerikai hadsereg fikázását, hiszen õk a legkiválóbbak, az elmúlt 50 év alatt is mennyi katonai sikert arattak már... Tényleg, mennyit is? Csoda hogy nem pusztultak mind ott valami dzsungelben, akkora nagy agytrösztök.
mojoking 2014 márc. 09. - 19:09:04
(46/161)
Na szoval.

(SOILER !!!!!!!!!)

Pro: Rohadt latvanyos, feszitett tempoju, porgos akciofilm, nem vart fordulatokkal.
(Tudom, persze, valosag ALAPU film. Azaz valoban volt egy negy fos szakasz, aki beszivargott az ellenseges teruletre, es akiket csuful megsz*pattak..)
Kontra: Nagyon eros propagandafilm. A kisrac, aki a vegen odamegy megpuszilni Mark Wallberget, csak mert amerikai... Ne mar...
Ketszer is zuhannak 20-30 metereket, teljes erobol vagodnak kozben neki sziklaknak, faknak, minden egyebnek, es persze semmi bajuk.
Szana szet lovik oket AK-47-esekkel, de szinten epp, hogy csak lelassulnak tole, es legalabb 5-szor kell oket kozvetlen kozelrol hatba vagy fejbe loni, hogy megalljanak. Persze, ha ok raneznek szigorubban egy fa mogul kikandikalo talibra, az rogton szornyu kinok kozott zuhan egyenest a pokol melyere...
Az, hogy a helyi talib ellenes torzs menti meg oket, meg el is fogadhato, de a tobbi...
Sokkal kissebb hos faktorral, lenyegesen megrazobb, es valosaghubb filmet lehetett volna kihozni belole. Erdekes, hogy a Black Hawk Down-nal nem volt ilyen erzesem. Ott valahogy jobban eltalaltak az egyensulyt.
offtopic
blackman 2014 márc. 01. - 01:12:39
(45/161)
valaki segítsen! mert egy kollégám nem hagy békén ezzel a kérdéssel,és mivel nem néztem még meg a filmet, nem tudom a választ... SPOILER ON Mark Wahlberg meghal a filmben??? SPOILER OFF kérem a választ privát üzenetbe. elõre is köszi :)
10/10
Mojzer 2014 febr. 27. - 19:26:56 10/10
(44/161)
Nagyon jó film.Ebben az évben talán a legjobb.Profi rendezés,jó színészek.
10/10
Zoltanus007 2014 febr. 21. - 14:17:53 Előzmény egygondolat
(43/161)
Egygondolat!

Az a probléma, hogy meg sem értetted amit láttál, és utána a meg nem értett dolgokon járattad az agyad!!!! Nekik csak a pontos felderítés volt a dolguk, és nem a likvidálás!!!! Az õ dolguk nem volt más, mint beazonosítani a célpontot és megjelölni a helyzetét! Az akciót (elfogás/likvidálás) nagyobb számú csapat hajtotta volna végre!!! EZ VOLT A KÜLDETÉSÜK!!!!

A döntésük körüli helyzetrõl, a menekülésükrõl amit írsz, hát csak azt bizonyítja hogy messze nem látod át a dolgokat :)

Szerintem nézd meg késõbb még egyszer!
10/10
lackoko 2014 febr. 19. - 01:06:22 10/10
(42/161)
Nekem nagyon tetszett,10/10.