Ford Mustang 2011 júl. 02. - 14:27:39
(41/61)
Nem hiszem el, nem hiszem el!!!!!!!!!!!!! Egy idõben a Millió dolláros bébivel és a Bûntény a támaszpontonnal!!!! De miért????? Miért????!!!!!! Szemét mûsorszerkesztõk!!!!!!
10/10
Noncika 2010 aug. 24. - 23:19:40 10/10 Előzmény gabe16
(40/61)
Egyetértek az elõttem szólóval! A tûzoltókat amúgy sem csak tûzesetekhez hívják ki, hanem egyéb balesetekhez is. Én (bár nincs személyes kapcsolatom tûzoltóval) úgy látom, hogy sok áldozatot hoznak a munkájukért, amit már inkább hivatásnak hívnék és éppenséggel sokkal több pénzt érdemelnének, mint amennyit kapnak, minden tiszteletem az õvék.

A filmrõl:

Mikor elõször láttam a végén potyogtak a könnyeim. Azóta többször is megnéztem és nagyon tetszik. Joaquin meg továbbra is bebizonyította, hogy írtó tehetséges színész.
10/10
gabe16 2010 aug. 13. - 17:47:24 10/10 Előzmény vitkovits
(39/61)
az én édesapám tûzoltó parancsnok volt a belvárosban és meghalt immár 10 éve, tudom hogy budapest elég mozgalmas város de aki tûzoltó az mind 1 hogy havi 1x vagy havi 100x de berohan a bentrekedtekért az égõ épületbe látod hogy elég 1x-is bármikor meghalhatnak
Elég érdekes gondolat hogy a tûzóltóknak 1 hónapban csak 1 hétig van munkájuk szóval te arra gondolsz hogy megdolgozhatnának a pénzükért? :OOO tudod te barom ( bocs a kifejezésért) a tûzóltók mindig súlyos esetekhez mennek ki általában szóval te azt kívánod hogy legyen több halott csak hogy azok akik életetmenthetnek több munkája legyen? mien beteg állat kíván ilyet??????? már megbocsáss... -,-'

A film szerintem bámulatra méltó bemutatja hogy egy tûzoltó mien áldozatot hoz de szerintem a besorolása inkább dráma minstem akció :D De azon kívül 100/10 csak azt nemértem miért nem kapott szobrocskákat
10/10
sunnydive 2010 aug. 01. - 20:39:26 10/10
(38/61)
Kár, hogy "csak" 10-ig lehet szavazni..
Timek84 2010 febr. 01. - 11:06:22
(37/61)
Tegnap néztem meg,nekem nagyon tetszett,kivéve a vége,bár már a film címe is engedte sejteni a végkimenetelt.Minden tiszteletem a tûzoltóké és valóban nem mindenki tenné kockára az életét ekkora fizetésért,amit manapság kapnak.Ezért is gondolom,hogy aki ezzel foglalkozik,nem elsõsorban a pénzért teszi,hanem hivatásnak tekinti ezt a munkát.Õk aztán végképp megérdemelnék az anyagi elismerést.Viszont semmi esetre sem lennék tûzoltó feleség.
Johnnyy 2010 jan. 22. - 08:14:40
(36/61)
OFF- én bizony még meg is emelném a tûzoltók fizetését.. Az életükkel "játszanak" mások életéért cserébe. Szerintem ez minden tiszteletet megér. Számomra a tûzoltók azok, akik a leginkább megérdemelnék a magas fizetést.
5/10
scn 2009 dec. 15. - 11:29:26 5/10
(35/61)
Az ismertetõ elég lapos volt, de Travolta miatt mégis megnéztem. Kár volt... A történet sablonos, a színészi alakítások elég közepesek, a poénok pedig kifejezetten erõltetettek és életszerûtlenek. Még Travolta sem tudott villantani a tehetségébõl, nem is értem miért vállalta el ezt a szerepet.
8/10
melinda79 2009 dec. 14. - 21:40:45 8/10
(34/61)
magazd hozzászólására reagálva:
tényleg!!!
XD XD XD :D :D :D
Klank 2009 dec. 14. - 20:52:36 Előzmény vitkovits
(33/61)
off
Kedves barátom nagyon gyenge volt a hozzászólásod. A vízszivattyúzáson, és az effektív tûzoltáson kívül a közúti balesetekhez is a tûzoltók mennek. Õk szedik pl. azt aki beszorult a kocsijába, és mondjuk folyik a benzin mindenfelé. Ezek a szituációk rendkívül precíz ismereteket igényelnek. És akármilyen kisvárosban is szolgál egy tûzoltó heti rendszerességgel mentenek életet. Nem tudom mire gondolsz amikor több munkát adnál nekik, de én kifejezetten örülök ha nem vonulnak. A fizetés kérdése pedig igen relatív. 90-140 ezer közötti havi nettóért senki sem szívesen mászkál be égõ épületekbe, akárcsak félévente egyszer ahogy állítod.
magazd 2009 dec. 14. - 20:46:04
(32/61)
Lehet, hogy valaki már észrevette, de az ismertetõben olvashatjuk:
"...tûzoltó, Jack Morrison (Joaquin Phoenix). Phoenix a város legbátrabb lánglovagja..."
Akkor most ki is a tûzoltó? :-))))
8/10
melinda79 2009 dec. 14. - 19:39:10 8/10 Előzmény horeszocseme
(31/61)
Kedves horeszocseme!

A barátom tûzoltó. 24 órás szolgálatban váltják egymást a csoportok, tehát nem fog leégni a háza senkinek, mert éppen pizsamában vannak otthon a tûzoltók!:)A túlóra azt jelenti, amikor pont a váltási idõpontban éppen egy tûzesetnél vannak kint, s így késõbb tudják leadni a szolgálatot.
Üdv.: Melinda
erdling 2009 dec. 14. - 19:38:54
(30/61)
nah, a lényeget lehagytam, a film sztem jó, elég kemény, életszerû, ha valaki szereti az élet kreálta drámákat, hát ez olyasmi
erdling 2009 dec. 14. - 19:37:15 Előzmény vitkovits
(29/61)
off
belegondoltál-e már abba, hogy a tûzoltó mivel is foglalkozik?
mert a hozzászólásod nem ezt tükrözi... :(
offtopic
Gera 2009 dec. 14. - 19:25:00 Előzmény vitkovits
(28/61)
Ez van. Ha valaki _akár_az_életét_is_kockáztatja_ értünk, ha kell, akkor ezt az emberek megfizetik. Persze van pár idióta, aki ezzel nem ért egyet, de a társadalom többsége tiszteli a tûzoltókat (messze a legjobban az összes közfeladatot ellátó ember közül) és esze ágában nincs senkinek a fizetésüket piszkálgatni (kivéve a faszarcú politikusokat, ami a saját pénzüket és az általuk végzett munkát összevetve arcpirító pofátlanság).
perry 2009 dec. 14. - 18:51:54
(27/61)
Ha már a filmrõl nem tudsz mit mondani legalább egy OFF jelet kitehetnél.
horeszocseme 2009 dec. 14. - 18:48:39
(26/61)
Hát, nem kívánom, de csak egyszer gyulladjon ki a lakásod, nem munkaidõben, amikor éppen nem túlóráznak a tûzoltók. És azért nem érnének ki egy órával késõbb, mert otthonról kell õket pizsamában riasztani.
vitkovits 2009 dec. 14. - 18:32:23
(25/61)
Bizonyára megható ez a film, miért is ne.
Ám abba belegondolt már valaki, hogy mennyit dolgozik ténylegesen egy tûzoltó? Abban a megyei jogú városban, ahol élek, augusztus óta nem volt komolyabb tûz, komolyabb esõzések sem voltak, hogy reggeltõl estig a pincékbõl kelljen szivattyúzni a vizet. Oké, elmegy heti egy nap az eszközök karbantartásával. Ez három hónap alatt három heti munka. És? Mire veszik föl a nem is kevés havi fizetésüket a tûzoltók, sõt, már sztrájkra is készültek a túlórák kifizetése miatt...
Milyen túlórák? Mi van?Egymillió munkanélküli van, amelybõl kb. 300 ezer kap segélyt.
doro88 2009 máj. 10. - 00:59:23
(24/61)
én nagyon szeretem,többször is láttam.
viszont ami igaz hogy tényleg nem lehet végig nézni bõgés nélkül és ráadásul még az zene is teljesen passzol a filmhez.Bár a szereplõválogatásba jobban is belemerülhettek volna. de ettõl eltekintve nagyon is valósághû és megható a történet.
10/10
hataros 2008 okt. 07. - 22:05:29 10/10
(23/61)
Nagyon tetszett a film. A szememben méltó arra, hogy emlékezzünk azokra, akik veszélyes munkákat végeznek, és akik adott esetben értünk kerülnek veszélyes helyzetbe. És valóban, nem csak egy ember drámájáról van szó, hanem a körülötte élõkérõl is: a családról, a rajról.

Külön örülök, hogy Joaq Phoenixet láttam a fõszerepben :-)
9/10
feeco 2008 szept. 23. - 23:18:45 9/10 Előzmény Vikke
(22/61)
Egyetértek Veled abban, h Joaquin Phoenix jelenleg az egyik legtehetségesebb fiatal színész (nyúlszáj ide vagy oda..), a másik szerintem Christian Bale...
Ezzel a filmmel kapcsolatban viszont nem egyezik a véleményünk - nekem abszolút hiteles, hatásos (és végre nem hatásvadász) alkotás elgondolkodtató képsorokkal.. ja, és ajánlom figyelmedbe a tûzoltó srác hozzászólását korábban..