Mindfuck 2006 aug. 31. - 21:23:38 Előzmény Lordius
(12/232)
Az ilyen populista demagógiától hánynom kell. "Az amcsik". Ez a film nem "az amcsikról" szól hanem 40 hõsrõl. Tök mindegy, hogy milyen ország polgárai (ráadásul nem is volt mindegyik amerikai). Semmi közük nem volt az iraki háborúhoz, sem a Bush adminisztráció politkájához.

Majd arról is készül egy film. Akad arra is vállakozó ember. Sztem Paul Greengrass maga is csinálna róla filmet.
De ezt felemlegetni ennek a történésnek a kapcsán szerintem több, mint gusztustalan és ostoba.
10/10
ryood 2006 aug. 29. - 20:06:56 10/10 Előzmény Lordius
(11/232)
amiota láttam Paul Greengrass remekmûvét, rendszeresen beugranak képek, zenék, hangok a filmbõl.pl mikor megyek az utcán, vagy ülök a villamoson, ebedelek...stb hát igen nagyon erõs film, azt hiszem az év 3 legjobb filmje között ott lesz a helye, alig várom, hogy kijöjjön dvd-n....

amugy nagyon jólenne ha készüle egy film az irakban történt/történõ dolgokról is...azért az is hozzátartozik a történethez...
Lordius 2006 aug. 24. - 13:21:18 Előzmény Jim Raynor
(10/232)
Ja ja igazad van a terrorizmus télleg borzasztó, de azért az amcsikat se kell félteni. Ugyanilyen szivbemarkoló filmet lehetne csinálni Iraki kisgyerekekrõl akiket részeg amerikai katonák erõszakolnak meg...
Jim Raynor 2006 aug. 21. - 20:15:29
(9/232)
Sziasztok!

Ma néztem meg a filmet és tényleg nagyon sokkoló.
Mentes a mesterkélt feszültség-teremtéstõl és talán éppen emiatt, mert a rendezõ hidegvérrel, hitelesen ábrázolta az eseményeket, vérfagyasztónak tûnik az egész, komolyan, olyan érzése van az embernek, mintha eredeti felvételt nézne.
Most jobban tudatosult bennem, hogy tragédia történt akkor és egyre világosabbá válik számomra, hogy az arab világ a terrorizmussal csakis egy dolog megtételére képes, csakis egy célt képes teljesíteni : hogyan kell barbár módon, értelmetlenül ártatlan emberek életét kioltani.

Félreértés ne essék : a film nem mondd ítéletet, nem rangsorol, nem tesz különbséget vallási nézetek és politikai ideológiák között, csak a tényeket közli, kommentár nélkül és számomra éppen ilyen körülmények között vált világossá, hogy a terrorizmus mennyire haszontalan és értelmetlen eszköz... amely a valóságban, a való életben, a tragédia bekövetkezésekor ( és természetesen utána ) semmi másról nem szól, csak céltalan mészárlásról, akármi ellen is szeretne küzdeni.
gabikaa 2006 aug. 18. - 22:00:29
(8/232)
Sziasztok !Én ma néztem meg a filmet , és mondanom sem kell, hogy az elejétõl a végéig torokszorító az egész film.Igen is át lehet élni mindazt a tehetetlenséget amit õk éreztek, addig amíg össze nem fognak, hogy vissza szerezzék az utasok a gép feletti irányítást.A légiutas kisérõk és az utasok mind megérdemlik, hogy a történetükbõl film készült, és ne felejtsük el, hogy ez bármikor velünk, és a hozzátartozóinkkal is megtörténhet mingez.
A WTC filmet is nagyon várom.
KisNufi 2006 aug. 18. - 09:38:30
(7/232)
Már ne hari, de milyen 6 év-rõl beszélsz?
Most lesz az 5 éves évfordulója, arra készûlt a film.
A WTC is az 5 éves évfordulóra készûlt.
És azért egy ilyen film létrehozása nem egyik percrõl
a másikra történik. Infókat összegyûjteni se lehetet könnyû.
Már csak azért sem, mert nem lett volna szép rögtön zaklatni az elhunytak hozzátartozóit.

;)
Mindfuck 2006 aug. 16. - 14:41:04
(6/232)
Semmi önigazolás nincs a filmben. Éppen ellenkezõleg: meglepõen õszinte a film és feltárja a hibákat is. Még a terrroristák is emberként jelenek meg benne.

Az meg, hogy hasznot próbálna az eseménybõl húzni bárki is: ezzek az erõvel miért készült el a második világháborúról, a vietnámi háborúról vagy bármilyen valós konfliktusról esemény, ahol emberek haltak meg?
A produkció egy millió dollárt adományozott a hozzátartozóknak, akik teljes támogatásával készült ez a film.

Szóval sztem, aki a mostanság divatos antiusa érzelmeit akarja kivetíteni a filmre az elõbb nézze meg, és utána gondolkodjon el azon igaza van-e... Vagy csak nõjjön fel. Ez a film minden csak nem zászlólengetõ.

És egy utolsó adalék: a filmet egy olyan angol rendezte, aki nem rajong a Bush kormányzat politikájáért. Az "USA" mint szó el sem hangzik egyszer sem a filmben.

Ez a film egyszerûen emberekrõl szól...
DrClark 2006 aug. 16. - 08:51:03
(5/232)
Nem csodálom! Amerikának egy nagy arculcsapás volt az egész! Szerintem ez az egész egyébként egy önigazoló film! Undorító, hogy emberek tragédiájából hasznot akarnak húzni...
Skaff 2006 aug. 15. - 19:19:29 Előzmény Hugh
(4/232)
6 év alatt siekrült feldolgozniuk filmben ...hát nemkapkodták el :DD
Hugh 2006 aug. 12. - 19:58:31 Előzmény Mindfuck
(3/232)
Nem jött be ez a film, helyenként nagyon lelassított. Sõt, kimondottan untatott.
Az ledöbbentõ volt, hogy két-három huszonéves arab hülyegyerek hogy meg tudja támadni Amerikát.
Mindfuck 2006 aug. 04. - 17:07:55 Előzmény DrSpoke
(2/232)
Én most láttam, és nehéz szavakat találni ezután ami az emberre rázúdul.. Elképesztõen sokkoló, torokszorító és emberi film. Mentes mindeféle hálivúdi sallangtól, klisétõl.

Paul Greengrass Rendezõ a hasonlóan sokkoló Véres vasárnap (Bloody Sunday) után a legmegfelelõbb ember volt ennek a filmnek az elkészítésére. Dokumentarista stílusa itt még kegyeleti okokból is indokolt.

Szóval ezt mindenkinek látni kell. Az év filmje számomra.
DrSpoke 2006 júl. 16. - 19:31:01
(1/232)
A bemutató alapján úgy tûnt, hogy ez egy olyan film lehet, amelyben nem a "gonosz közel-kelet, aranyos amerika" demagóg szöveget nyomják, hanem egy konkrét esetet dolgoznak fel...engem érdekel. Várom