KurtWagner 2012 dec. 27. - 15:49:44
(132/232)
Hát ez egyik sem gyõzött meg. Azon kívül, hogy csak feltételezések, egy szimpla biztosítási csalás, ha már lúd legyen kövér, egy egyszeri bevétel, ott ahol egy-két év alatt több pénz vándorol a pénztárcájába (a bérleti díjak a WTC-nél átlagon felüliek voltak, sok emelet, sok iroda, sok cég), nyomozati papírok eltüntetése, az Internet és számítógép, laptop korában... A 30-as években talán, de 2001-ben... Arab terroristák sem voltak, akkor ezek szerint õk szentek, meg az írek is az Egyesült Királyságban, a baszkok Spanyolországban, az abortuszellenzõk az USÁ-ban, stb. lehet, hogy a céljaik jók a követeléseik jogosak, de az eszközeik..., és néhány fanatikust mindig lehet találni, és az igazi összeesküvés, nem a WTC aláaknázása, hanem ezek céljainkra való felhasználása, mert én nem vonom kétségbe az összeesküvést akár így, akár úgy, tisztában vagyok a pénz, a hatalom, a politika játszadozásaival, de nem ilyen kisstilûen. Egyébként megjegyzem az összeesküvés elméletek gyártása is összeesküvés, mert valakiknek hasznot hoz pl. azoknak akik irigyek erre az állítólagos pénzügyi hatalomra, és nem jobbak, nem nemesebbek, csak sajnálják, hogy nem õk rendelkeznek vele, vagy szintúgy ellenérdekelt és nem kevesebb hatalommal rendelkezõ pénzügyi, hatalmi körök, akik így akarnak betenni az ellenlábasnak, mert balgaság lenne azt hinni, hogy csak egy ilyen kör van, aki minden földi rosszért felelõsé tehetõk, és nem több ellenérdekelt kör, és mi csak tehetetlen bábuként sodródunk a fél igazságok és hazugságok között.
SzabóIstván22 2012 dec. 27. - 11:46:10 Előzmény technokrata
(131/232)
Te még életedben nem jártál utána semminek, egyszerûbb összeesküvés-elméletet kiabálni, meg a tv híradásait bekajálni, mint utánaolvasni. (A természeti katasztrófáiddal nem foglalozok, nemtom mit akartál vele mondani) Érdekes csernobil, fukusima stb. kapcsán nincsenek alternatív verziók. A 9/11 bûzlik a hazugságoktól. Te honnan szedted hogy arabok voltak? Ha van bizonyítékod szívesen olvasom. Ja csak ezt mondták a tv-ben.. :)
Tudod miért vannak usa barát és usa-t bíráló arab országok? Nézz utána, többek között pl. a dollár pozíciójának meggyengüléséhez van köze. Te azt hitted gonosz diktátorok miatt van ellentét.
"És szerintem a világot sem irányítja a "hét vezér" ". Gondolom ezzel kapcsolatban is sokat kutakodtál könyvtárakban és a neten. Pár adatot megosztok Veled: Gondolom tudtad, hogy az amerikai jegybank(FED) egy magántulajdonban lévõ intézmény. A tulajdonosai 1913 óta próbálnak titokban maradni -persze azóta kiderült kik ezek-, elbújtak az arctalan pénzviszonyokban. Szóval a FED szervezetét 4 nagy magáncég ellenõrzi: BlackRock, State Street, Vanguard és Fidelity. A nyolc legnagyobb amerikai pénzügyi érdekeltség (JP Morgan, Wells Fargo, Bank of America, Citigroup, Goldman Sachs, U.S. Bancorp, Bank of New York Mellon és Morgan Stanley) mögött 100%-ban ugyanaz a tíz tulajdonos áll (nem sorolom), és van négy olyan vállalat, ami mindig minden döntéshozatalban jelen van: BlackRock, State Street, Vanguard és Fidelity. Ismerõs felsorolás? A 9.-ik nagybankot nem ez a bagázs irányította. Ennek neve Lehman Brothers volt. Ismerõs 2008-ból? Tudod, világválság kirobbanása meg ilyenek.
További jó bambulást a tv elõtt.. :)
SzabóIstván22 2012 dec. 27. - 11:07:58 Előzmény KurtWagner
(130/232)
Bocsánat a késésért, nem értem rá ezzel foglalkozni. Szóval az a kérdésed ha meg volt a hadüzenetre az ok, akkor miért kellett felrobbantani a tornyokat. Hát erre nehéz biztosat válaszolni, mivel én nem vagyok beavatott és olyan aberrált, mint akik ezt eltervezték. Azt hiszem a robbantásra elég bizonyítékkal szolgálnak a fizika törvényszerûségei, a felvételek, a szemtanúk vallomásai. A kérdésedre most ötletelnem kell (amit eddig kerültem) pár adat birtokában. A tornyokat a kormány építette. KETTÕ HÓNAPpal a támadás elõtt Larry Silverstein 99 évre bérleti jogot szerzett. A tornyok azbeszt szigeteléssel épültek, amelyeket rákkeltõ hatása miatt át kellett volna alakítani, ez dollár milliárdos tétel. Silverstein jókora biztosítást kötött az épületekre(külön tételként terrortámadás esetére is). Beavatott emberként tudnia kellett a repülõk becsapódásáról, egy látványos omlás megszervezése óriási plusz bevétel, a politikai elõnyök mellett. 7 milliárd dollárt kapott a biztosítótól. A 7-es épületben voltak rendkívül fontos nyomozati papírok, banki csalásokról, korrupcióról, 70 milliárdos kaliforniai vill.energetikai csalásról stb. Ez mind-mind eltûnt. Ismétlésül, a 7-esbe nem rohant repülõ, Silverstein zavarában azt hazudta, hogy a tûzoltók robbantották fel. :)
technokrata 2012 dec. 18. - 11:34:39 Előzmény SzabóIstván22
(129/232)
Te aztán ráérsz rendesen ember! A GAZDASÁG FELLENDÜLÉSÉHEZ EGY TERMÉSZETI KATASZTRÓFA IS UNTIG ELÉG!!! A legutóbbi földrengés után elmondták, hogy mekkora hasznuk lett belõle. Ugyanis egy csomó épület, autó, út, stb. semmisült meg. Ezzel egy rahedli új munkahely keletkezik, cégek jönnek egyenesbe, illetve emelkednek fel. Azaz az USA GDP-je hatalmasat nõ egycsapásra. A négy repülõ által okozott kár (az egyik eleve semmit nem ért el, amelyikrõl a film is szól...)a földrengés káraihoz képest semmit nem hoz a konyhára...
Hihetetlen, hogy egyesek hogy benyalnak egy csomó baromságot és még komolyan is tálalják fel... És ezáltal mások is kajálják... Valaki írta lejjebb, hogy látszik, hogy az értelmesebb emberek már régen elmentek ebbõl az országból.
Most persze azt fogod bizonygatni, hogy a földrengést is az Egyesült Államok idézte elõ... Mások meg majd magasztalnak érte...
technokrata 2012 dec. 18. - 11:26:08
(128/232)
Én meg azt mondom, hogy felesleges itt összeesküvés elméleteket bizonygatni, mert baromság! A legegyszerûbb alternatíva a megoldás és ennyi. Az arabok utálják az amcsikat és fordítva. (Hozzáteszem, hogy ez se teljesen igaz, hiszen több nyugatbarát arab ország is létezik. Például a gazdagabbak, ahol még a Forma 1 is teret nyert.) És ki ki a maga módján "intézi" a dolgait. Nincs a háttérben semmiféle humbug. Ennyi a véleményem az egészrõl. És szerintem a világot sem irányítja a "hét vezér". Se zsidók, se arabok, se mások. Persze lehet összeesküvés elméleteket gyártani, mert eladható. Fõleg azért, mert jó érzés a nyomorúságunkat másra fogni, de ettõl még ez az egész baromság. Ha pedig valaki mégis tudna valamit, az már rég halott lenne. Így maximum a szórakoztatóiparban lehet keresnivalója annak, aki ilyen elméleteket gyárt. És lehet, mert mint írtam, vannak akik bekajálnak mindent és nem is próbálnak meg gondolni a legegyszerûbb verzióra.
SzabóIstván22 2012 dec. 18. - 08:33:49 Előzmény KurtWagner
(127/232)
Értem a kérdésed, hamarosan fogok válaszolni. Bocs a késésért, sok munkám és elfoglaltságom akadt..
KurtWagner 2012 dec. 17. - 17:02:19
(126/232)
Nem válaszoltál a kérdésemre: miért? Azt senki sem cáfolja, hogy négy repülõgépet az USA felségterületén belül valakik arra használtak, hogy támadást intézzenek különbözõ szimbólumok ellen, ebbõl kettõ elérte a célját, egy majdnem, egy idõ elõtt - elvileg a leglényegesebb - lezuhant, a két repülõgépen 246 utas volt, halt meg, a Pentagonnál +125, a toronyban ki tudja mennyi (most ha elfogadjuk, hogy robbantás történt, akkor a tényleges végszám lényegtelen), a repülõgépek becsapódását mindenki látta, saját területen feltételezett ellenséges terroristák intézték a támadást, több száz embert így is megölve. akkor most válaszolj, miért is kellett volna felrobbantani a két tornyot? az ok a hadüzenetre megvolt, hisz az ellenség megadta, a támogatásra is. Ha erre tudsz hitelt érdemlõn válaszolni, akkor Ok. Az olaj meg ezek itt baromság.

"Aki elhiszi, hogy 2 repülõvel tökéletesen le lehet rombolni 3 acélvázas toronyházat, az mûszaki analfabéta"

És bizony a menetelõ katonák alatt nem szokott leomlani a legerõsebb híd sem. mert az is csak humbug. Két repülõgép azért valamivel súlyosabb...
black_eagle 2012 dec. 17. - 12:53:48
(125/232)
SzabóIstván22-nek ment;)
black_eagle 2012 dec. 17. - 12:53:18
(124/232)
Végre egy élesen "látó", nem agymosott birka, mint általában legtöbb idióta itt (is). :)
[kezet fog]
SzabóIstván22 2012 dec. 17. - 12:21:03 Előzmény KurtWagner
(123/232)
Ha eddig nem jártál utána, akkor nem is érdekel a "logikus válasz", csupán azt gondolod erre nem lehet válaszolni. Pedig... Ha tényleg érdekel szívesen írok errõl is, mert tetten érhetõ az események folyásában, hogyan kapcsolódik a témához a dollár hatalmának megtartása-visszaszerzése, a jegybankok rendszere, az ópium és az elcsépelt olaj. Felbecsülhetetlen értékû anyagi, politikai haszna van az amerikai kormányzatnak a 9/11-bõl. (és még biztosítási nyerészkedés, városrendezési project, fontos iratok eltûnése, stb.)
olahmiki1959 2012 dec. 17. - 06:45:56
(122/232)
Állítólag Bin Laden holmijai között találtak egy kottafüzetet, amely magyar népdalokat tartalmazott, a fedelén azzal a címmel, hogyaszondja:

"Sej, Nagyabonyban csak két torony látszik..." :)))
SzabóIstván22 2012 dec. 16. - 22:26:41
(121/232)
Te "baromarcú", a lehulló törmelék akkor még a közelben sincs. A fehér füst után kezd el leomlani az épület. Épületes hozzászólásod volt. :D
KurtWagner 2012 dec. 16. - 21:02:04
(120/232)
Jó tegyük fel, hogy robbantás történt. A kérdésem, ami az egész összeesküvés elméletet kérdésesé teszi: miért? Mi értelme lett volna?
Ha erre logikus válaszolt tudnak adni az összeesküvés elmélet hívõk, akkor talán még el is hiszem, de addig...
SzabóIstván22 2012 dec. 16. - 16:08:53
(119/232)
Megtaláltam elsõre:
0:33:28-tól
http://www.youtube.com/watch?v=7yw6pnoOozw
SzabóIstván22 2012 dec. 16. - 16:03:10
(118/232)
Most megint ellent kell mondanom. pont hogy filmfelvétel is van az alapnál történt robbanásról. Ha tényleg érdekel, -de csak akkor- megkeresem neked melyik filmben, hány percnél. Szerb-magyar nõi kézi, hosszabbításban 1 ide :)
SzabóIstván22 2012 dec. 16. - 12:15:35
(117/232)
Nemtom miért személyeskedsz.. A felvételeken jól látható, h a kerozin pár másodperc alatt elégett, utána csak egy oxigén hiányos égés volt(vagyis alacsony hõfokú égés), amit a füst színébõl lehet látni. A kerozin égéshõje meg sem közelíti az acél olvadáspontját, fõleg egy pár másodperces égés nem. Ún. tûzállósági határértékekkel rendelkeznek az épületelemek, mennyi ideig állnak ellen a tûznek. 1 órás oxigénhiányos füstölgés meg sem kottyan még egy panelnek sem nemhogy a világ egyik legstabilabb épületeinek. Jó tegyük fel, tûz. Mivel acélszerkezetes, ha nincs a statikailag fontos rögzítéseknél meggyengítve, akkor eldõltek volna valamerre. A tetején van tûz, akkor hogy gyengül meg az alatta lévõ szinteken? A hõ felfelé áramlik, az acél mégsem bírta lejjebb sem.. Ahhoz h 3 épület ilyen szépen leomoljon sok elõkészület kell, különben nem kellenének robbantási szakértõk.
Ezt a nagy erejû rengést meg sem hallottam inkább. Ilyen még a hivatalos verzióban sem szerepel.
Tûzoltó tiszt vagyok, tehát van rálátásom a szakmára. Robbantáshoz nem értünk sem itt sem a tengerentúlon. Tudod, életmentés a fõ területünk. Megöltek 343 tûzoltó bajtársat...
SzabóIstván22 2012 dec. 16. - 11:35:15
(116/232)
Tudod én azokat tudnám agyonverni, akik megszervezték ezeket a gyilkosságokat. De kik azok?
technokrata 2012 dec. 16. - 09:39:05 Előzmény Vlado63
(115/232)
Mit vársz tõlünk? Magyarok vagyunk. Nem hiszünk el semmit és mindenbe belekötünk. Ezek vagyunk mi. Ennyi. Egyébként a napokban hallottam egy ismerõsömtõl, hogy hányan irányítják a világunkat és milyen származásúak. Zsidók, arabok, meg a faxom tudja. A mi kormányunkat is õk irányítják mindig és orbán a Szabadkõmûvesek rendjébe is benne van... ÉS EZT EGY ISMERÕSÖM MONDTA... Ha ennyi mindent tud, már rég kinyírták volna. Csakhogy hallotta egy szintén szakértõ okostojástól, aki szintén "megbízható" forrásból értesült a dolgokról. Hihetetlen, hogy mekkora birkák vagyunk.
technokrata 2012 dec. 16. - 09:34:09 Előzmény SzabóIstván22
(114/232)
Aki néhány ügyesen összevágott interjúból világraszóló összeesküvés-elméletet képes elhinni, az tipikus magyar... A toronyházakról meg annyit, hogy a Pentagon épületével együtt elmagyarázták SZAKEMBEREK, hogy miként történhetett az, ami. A Discovery csatornán láttam. Persze gondolom ott is hazudtak... Kár, hogy mi magyarok mindenbe bele akarunk kötni és nem akarjuk a legegyszerûbb dolgokat, elméleteket elfogadni... Mindig is ilyen nép voltunk és ilyenek is leszünk... (Lehet, hogy mi magyarok csináltuk az egészet?...)
1/10
synthol01 2012 dec. 15. - 21:25:48 1/10
(113/232)
Végre valaki LÁT!!!!!
Remélem mással is hasonló képpen gondolkodsz! Minden jót!