Téma: A vadászat

10/10
Andzsie 2020 máj. 27. - 22:04:51 10/10
(176/216)
Hidegrázós. Nagyon jó.
filoszemitabéluska 2020 ápr. 15. - 12:21:16
(175/216)
Szar ügy, amiből képtelenség jól kijönni, akkor is, ha színtiszta rágalomról van szó. Ismeri mindenki Karinthy zseniális humoreszkjét "A kabátlopás"-t. Egy törzsvendégnek ellopják a kávéházban a kabátját és évek múltán már mindenki csak úgy emlékszik rá, hogy "ja az az ember, akinek az a kabátlopási ügye volt?"
Saját bőrömön tapasztaltam, hogy milyen kellemetlen tud lenni, ha valaki felelőtlenül pletykálkodik és hadilábon áll az igazmondással. 20 éves koromban egy munkahelyen kerültem ilyen szituációba. Egy Gabi nevű kolléganőm egy nap elújságolta, hogy Éva nevű kolléganőnk szerinte ki akar velem kezdeni. Én erre azt válaszoltam, hogy én nem tapasztaltam ilyesmit. Már el is felejtettem az egészet, amikor Éva (aki egyébként az osztályvezető lánya volt)szemrehányást tett nekem, hogy én miért terjesztem, hogy ő ki akar velem kezdeni? Se köpni, se nyelni nem tudtam erre. Természetesen Gabi keverte a szart és hozott kellemetlen helyzetbe, amit megpróbáltam kimagyarázni, de Éva vagy hitt nekem, vagy nem.
Most gondoljuk el, ha egy gyerek fantáziálgat és beszél légből kapott esetekről x bácsival kapcsolatban. X bácsinak esélye sincs, hogy ugyanúgy folytatódjon az élete, mint Izéke fantáziálgatása előtt. Persze az is igaz, hogy elég rossz a statisztika gyermekmolesztálás terén. Ismerősök, nagypapák, nagybácsik kapnak gusztust gyerekhúsra elég nagy számban. Ezeknek persze kijárna minimum egy farokhosszal való megkurtítás.
10/10
rafadelpo 2020 ápr. 15. - 11:15:06 10/10
(174/216)
10/10 Mestermű.
7/10
Edward prof 2020 jan. 27. - 17:18:38 7/10
(173/216)
A tíz csillag egy kicsit sok, de egy 7-est legalább megérdemel, nem unalmas film.
10/10
Vídia. 2019 szept. 07. - 19:15:27 10/10 Előzmény Egon.ka
(172/216)
nem érdemes bosszankodnod. emlékezz vissza, volt az általánosban ütődött osztálytársad? na, belőlük lesznek az ilyenek..hahaha. ilyen a világ
10/10
Vídia. 2019 szept. 07. - 19:13:07 10/10 Előzmény idõjós1010
(171/216)
a legnagyobb filmek egyike..
a dán Dogmás rendezőtől
Egon.ka 2019 jún. 01. - 13:58:29 Előzmény idõjós1010
(170/216)
Sajnálom, hogy így látod csodálatos film.
10/10
zimike 2019 márc. 05. - 14:32:38 10/10 Előzmény nick név
(169/216)
Brilliáns összefoglaló a filmről....100%-ban egyetértek.
1/10
idõjós1010 2018 szept. 28. - 22:44:25 1/10
(168/216)
Ez a film egy katasztrófa. Nem értem a magas pontszámokat. Bár gondolom, mindenki, aki ennyire pozitívan értékelte úgy érzi, hogy reálisan lett ábrázolva a helyzet, és talán még egy darab film sem volt, mely ezzel a témával foglalkozott volna. Így hát evidens, hogy megérdemli a nyolc-tíz csillagot. Szerintem egyrészt ennek a sztorinak teljesen fölösleges majdnem két órás játékidő. Másrészt rendkívül vontatott a film. Továbbá abszolút nem realisztikus. Rendezés pedig csapnivaló, mint ahogyan a szövegkönyv is egyszerű mint a faék. Én 55 percet láttam belőle, de elég is volt.
9/10
Riccs89 2018 jún. 11. - 17:09:20 9/10
(167/216)
Spoiler!!!
Nagyon tanulságos film, Az elején rettentő dühítő amikor a kislányt kikérdezik, És ő azt mondja "Nem történt semmi" De mindent a szájába adnak, Mert azt akarják tőle hallani hogy "igen a bácsi molesztált" Ő meg csak bólogat rá. Nagyon tanulságos és dühítő az. Hogyan képes megváltoztatni embereket , egy teljesen valótlan állítás, Ez nem csak erre az esetre vonatkozik, Hanem szinte bármilyen esetben alkalmazható. Hogy az embereket mennyire könnyű megvezetni. Vagy bogarat ültetni a fülükbe. És kiforgatni az eseményeket. Belegondoltam abba is, Milyen érzés lehet, abban a tudatban élni, hogy mindegy hogy az egész csak egy félreértés volt. És semmi nem volt igaz az egészből, de többet valószínűleg nem mossa le magáról ezt még akkor sem ha ártatlan. Bicskanyitogató egy film, De nagyon tanulságos
10/10
zimike 2018 jan. 06. - 11:36:19 10/10
(166/216)
Jól alakított a kislány apukája is !
SPOILER
A náci árjafejû külsejével ,aki csak ölni akar és alig várja már
hogy okot találjon rá. Mint annak idején a németek a zsidókkal :
kitalálták hogy azért nem élnek jól mert hát ugye a zsidók akik
helyettük is JÓL ÉLNEK !
Megoldás : le kell õket VADÁSZNI és a helyzet egybõl meg fog változni.
A film LEGFÕBB MONDANIVALÓJA mégis :
\" Az egyszer kimondott szót sosem lehet már többé visszavonni ! \"
Ember tehát vigyázz kirõl mit gondolsz de arra még jobban :
KIRÕL MIT MONDASZ !!!
8/10
nick név 2017 jún. 09. - 18:37:23 8/10
(165/216)
A pc világ dogmatizmusát és diktatórikus mivoltát élesen megvilágító film A vadászat (egy kis spojler).
Pontos látleletet ad a sötét módon gondolkodó társadalomról. A törvényszerûen agresszor, bántalmazó férfi és a törvényszerûen áldozat kislány esete. A prekoncepciók mintapéldája, ahol a bizonyítottság hiányában is megvan az ítélet.
Ez a fajta pc diktatúra az egyik legsötétebb mind közül, mert míg szabadságot, nyíltságot és felvilágosodást hirdet önmagáról, addig szellemében jóformán sötétebb, mint a középkori inkvizíció.
A film vége számomra egy kicsit el lett rontva, egy kihagyott helyzetnek érzem a lezárást. A közösségben meglapuló további ellenszenvet és a korábbi prekoncepció által meghozott ítélethez hû magatartást persze a vadászat alkalmával bemutatja a film, de sem konkrét meghasonlást nem ábrázol az alaptalanul ítélkezõk részérõl, sem nyílt ellenszenvet nem mutat Lucas irányába. Persze világos, hogy sokszor így lehet ez az életben is, de a számomra valahogy hiányzott a katarzis, vagy pont a továbbra is ítélkezõk nyílt, direkt ellenszenve. És a kislány. Én értem, hogy a fõszereplõ magas erkölcsi színvonallal rendelkezik és hogy a kislánynak még nem volt kifejlett erkölcse, értékrendszere, de azt biztosan tudhatta, hogy rosszat csinál. Ezután mégis, mintha semmi nem történt volna. Mintha a film végén kapott volna egy puszit apától és anyától és kész. Semmi baj kislányom, legközelebb is bátran vádolj meg ártatlan embereket komoly bûncselekményekkel...
Szóval valahogy a két szék közé esett a film lezárása a számomra. De ettõl függetlenül egy remek film, fontos és érdekes módon ki nem tárgyalt témában.
10/10
Gollam247 2017 márc. 26. - 12:38:41 10/10
(164/216)
Nagyon jó film, tökéletes képet mutat arról, hogy mennyi elõítéletes, könnyen manipulálható idióta él a világban, akik szinte bármit bekajálnak, amit eléjük tesznek.
Mads Mikkelsen hatalmasat alakít, a film pedig csak azért nem lett Oscar-díjas, mert volt egy Paolo Sorrentino film is jelölve akkor.
zegorias 2017 márc. 16. - 23:57:14
(163/216)
A fõhõs egy tiszta pozitív karakter, akit tönkretesznek, viszont negatív karaktere nincs a filmnek, ami egy érdekes, de dühítõ szituációt eredményez. Tanulságos film.
10/10
Zol33 2017 márc. 16. - 22:54:09 10/10
(162/216)
Ilyen erejû filmet nem nagyon láttam...
csabaga 2017 márc. 07. - 18:16:56
(161/216)
A "Dogma" meg átesett a másik végletbe,bár itt nem én hoztam szóba...
csabaga 2017 márc. 06. - 17:29:09
(160/216)
A gyereket hagyjuk,én is kitaláltam nem létezõ dolgokat (bár ezt nem,de nem is volt "divat"),a felnõtteknek kellett volna helyre tenni az ügyet,de a kislány apja és az óvónõk egyaránt irigykedtek erre a férfire és szándékosan keresztbe tettek neki.

A gyerek vissza is vonta,amit mondott,nem rajta múlt.
kockanadrág 2017 márc. 06. - 16:24:32 Előzmény olahmiki1959
(159/216)
SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER !!!!!!! "Ha az embernek egy drámai csúcspontszerûséggel még sikerül is tisztáznia magát, a vérvád után akkor is úgy kell a többiek szemébe néznie, hogy tudja: mindig emlékezni fognak arra, hogy egyszer kabátlopási ügybe keveredett, még ha soha nem is hordott kabátot." nem akarta senki lelõni, az a félelem volt. a sok holivudi szutyok után még egy viszonylag egyszerû filmet sem tudunk már értelemezni?
kockanadrág 2017 márc. 06. - 16:09:21 Előzmény Zoli049
(158/216)
nem értelek. ez nem holivúd, ahol,megmenekülnek, kiderül az igazság, mindenki happy, nyernek 10millió dollárt, majd elhangzik a 'menjünk haza mondat', és vidáman kellhetsz fel a szétfingott foteledbõl, mert minden jóra fordult, nem úgy mint a sajátodéban.. ez az élet öregem. mit akarsz elvarrni?! az élet megy tovább, majd elvarródik amikor elássák a fõhõst egy sírba...
kockanadrág 2017 márc. 06. - 16:03:00 Előzmény mushi
(157/216)
"van pár jel arra, hogy ez a kislány (bár inkább mondanám kis ribancnak) is csupán figyelemre vágyott ezzel a kijelentésével (ennek ellenére úgyszintén leköpném, mint Marcus). elsõ, mikor a boltnál áll 'elveszve', mert a szülei nem figyeltek rá és elcsatangolt. második, mikor kint áll az utcán hogy oviba menjen és hallani, hogy bent azon veszeked..." nem a kislány hibája,h az apja alkesz, az anyja meg nem figyel rá...