Téma: A vadászat

Edmond Dantes júl. 10. 15:55:44 Előzmény Edmond Dantes
(189/189)
A filmrol par eve mar beirtam (142), jo.
offtopic
Edmond Dantes júl. 10. 15:52:09 Előzmény filoszemitabéluska
(188/189)
Ketfele baj tortenhet ebben a temaban: ha kikezdesz valakivel, aki nem akarja vagy ha nem kezdesz ki valakivel, aki akarja.
8/10
nick név jún. 17. 16:00:41 8/10
(184/189)
Meglehet, hogy másképpen láttuk ebből a szempontból.
A kipécézés tényleg valós jelenség és bőrszíntől teljesen függetlenül megtörténhet bárkivel. Az a baj a mai átpolitizált tömegkultúrával, hogy pont, hogy a gerjedelemre apellál, azaz az aktuális narratívája szerint manipulálja a tömegembert, ösztönvilágának sötétebb oldalán keresztül. És ez persze nem csak egy irányba hathat.
A filmhez, egyébként hagyományosan megvan a társadalmakban a férfi és a nő közötti különbségtétel, teljesen más benyomást kelt, ha egy nő ad puszit egy idegen gyereknek a nyílt utcán, mintha egy férfi. Lehet triviális példa, de mégis leírja amire gondolok. Más a nemek megítélése az élet bizonyos területein - ez egy hosszú téma és nem hiszem hogy érdemes itt és most belemenni -, amire a mai politikailag aktív közösségi irányzatok egy hangos része rátesz három lapáttal - sztereotípiákat erősít, miközben elvileg ellenük harcol (hát, meglehetősen szelektív módon). A filmben is ez a minta jön ki, Lucas bizalmas viszonyba került egy gyerekkel, a gyerek pedig állít valamit, innentől kezdve irreleváns a közvélemény számára, hogy mik a körülmények, hogy ő mit állít, Lucas egyszerűen egy erőszaktevővé válik a tömeg szemében. Felvilágosodás, ártatlanság vélelme, ugyan... Ez az az eset, ami egy Lucia-val ilyen szinten nem történne meg.
Az, hogy a filmben bebizonyosodik Lucas ártatlansága, ami után mégiscsak rálőnek (mellé) az erdőben, szintén a ma átpolitizált és be/elbuborékosodott, a saját igazságot minden fölé helyező berögzülésre utal. Természetesen abban egyetértek, hogy ennek a jelenségnek a tömegember vérszomja szolgáltatja az alapját, viszont a felvetett téma miatt elvonatkoztatni sem tudok az erre ráépülő kontextustól.
10/10
dave555 jún. 17. 10:49:32 10/10
(183/189)
Az ugye mindenkinek feltűnt, amikor a kislány megcsókolja a főszereplőt a film elején. Tehát a maga éretlen módján egy kicsit vonzódik a férfihoz, még ha nem is tudja ezt kifejezni. Valamiért azt hiszem, hogy ez is részben oka lehetett a hazugságnak. Valami féltékenység féle, hogy a férfi nem viszonozta ezt. A nők nagyon aljasok tudnak lenni, ha nem kapnak meg egy férfit. Lehet, hogy ezt láthattuk kezdetleges formában?
10/10
dave555 jún. 17. 10:43:17 10/10
(182/189)
Ez a film egyértelműen Vinterberg A születésnap c. filmjének a párja. Az ennek a filmnek a másik oldala. Aki csak az egyiket látta, mindenképpen nézze meg a másikat is.
10/10
dave555 jún. 17. 10:38:58 10/10 Előzmény zegorias
(181/189)
Nem elég negatív neked a lincselő kisvárosi tömeg?
10/10
dave555 jún. 17. 10:37:08 10/10 Előzmény nick név
(180/189)
Érdekes, én egyáltalán nem láttam meg ebben a filmben a férfierőszak ellen küzdő kurzus kritikáját. Sokkal inkább a vérszomjas tömegembert, amely élvezi, hogy időnként kipécézhet valakit. És ha éppen nem színesbőrűekkel teszi, akkor még egy pedofíliával hamisan vádolt óvóbácsi is megteszi. A lincselő tömegnek ez a vérszomja lelhető fel mindenféle kirekesztés mögött. A film csak azt mutatja meg, hogy az embernek ehhez még rasszizmusra sincs szüksége.
10/10
dave555 jún. 17. 10:30:38 10/10 Előzmény idõjós1010
(179/189)
Tudod a rossz ízléseden kívül leginkább az ostobaságod a dühítő. Nem azzal van gond, ha nem tetszett a film, van ilyen. Bár szerintem ez a világ egyik legjobb filmje, de te tudod, ebbe nem akarok beleszólni, nem is ez a problémám. De hogy semmilyen normális magyarázatot nem adsz, és képes vagy erre a filmre 1 pontot adni, az arról árulkodik, hogy először is nagyon dühös vagy és dühből adtad ezt az 1 pontot. Nem is emlékszem, mikor adtam 1 pontot utoljára filmre. Talán a Pappa Piára adtam. Na, az valóban egy pont. Vagy az Álom.net. Ezek egy pontos filmek. Nem tetszett ez a film? Oké, adj neki mondjuk 5 pontot. Egy ilyen filmnél az felér egy megégetéssel. De nem! Te látványosan 1 pontot adsz, és ezzel azt akarod jelezni, hogy ez egy nagyon rossz film. Az a baj, hogy vannak minimális szakmai szempontok egy filmnél, amik alapján ez a film kb 5-ről indul. Itt az az egy pont. Engem igazából az érdekelne, hogy miért voltál ilyen dühös. Hol talált el téged ez a film, hogy 1 pontot adtál rá?
10/10
dave555 jún. 17. 10:23:21 10/10
(178/189)
Kiváló film, remekül ábrázolja a lincselő tömegembert, akinek csak ürügy kell, csak ki kell adni a kilövési engedélyt valakire és már indul is a vadászat. Nem pusztán ostobaságról van szó. Az persze furcsa, hogy senkinek eszébe sem jut a férfit hazugságvizsgálóra kötni, nem látunk nagyon komoly pszichológiai vizsgálatokat, csak óvónéniket, akik ítéletet hoznak egy ember felett. A tömeg bármilyen aljasságra rávehető. Van, amikor azt kell kirekeszteni, akinek más a bőrszíne. Olyankor a feketéket nem engedjük be a boltba vagy a szórakozóhelyre. Ezúttal még ez sem kellett, csak egy nagyon gyenge lábakon álló vád. És már az sem számít, hogy a kislány is bevallja, hogy nem mondott igazat. Nem véletlen, hogy a gyerekek nem büntethetők. Nem csak azért nem, mert emberségesebbek vagyunk velük, mert gyerekek, hanem mert nem tudnak komoly döntéseket hozni, nincs érett személyiségük. És persze a pedofilok ezzel simán vissza is élhetnek. Csakhogy itt előbb kezdődik a lincselés, mint az eljárás. Ez a probléma. A filmben teljesen mellékes maga az ügy. A vérszomj van a középpontban. A kisvárosi tömeg, amely most kiengedhette magából a vadállatot.
7/10
qwerty7 jún. 16. 08:43:01 7/10
(177/189)
Jó, hát én értem, hogy a legtöbb ember nem IQ bajnok, de ettől még valahányszor olyan filmet kell látnom, ahol teljesen máshogy reagálnak, mint ahogy én tenném, ott én elveszítem az azonosulási pontokat teljesen, és már alig tudom beleélni magam a történetbe. És már inkább csak fáj, hogy ennyi buta ember van. Mert az, hogy például ennyire képtelenek az ártatlanság vélelmére legtöbben, az kétségbe ejtő, de sajnos reális...
Jó kérdés ugyanakkor, hogy vajon mivel lehet felnyitni az ilyenek szemét? Ha egy olyan történetet mutatsz be, ahol mindenki józanul gondolkodik, példát mutatva mi a megfelelő hozzáállás. Vagy azzal ami itt történik...
A témában a legjobb film egyébként a Tizenkét dühös ember. Az egy kilences film. Ez meg egy erős hetes... Elnézve a világ állapotát, már az jó lenne, ha ezt a filmet látná, és felfogná mindenki.

Ugyanakkor a főhős is és a fia is túlzásokba esik. Például nem éreztem indokoltnak hogy kidobta a barátnőjét. Ő nagyjából hitt neki. Nem volt reális egyáltalán. Ilyenkor örülsz ha valaki melletted van, és támaszt nyújt lelkileg. Nem pedig kidobod, mert egy kicsit elbizonytalanodott.
Ebben a helyzetben is, meg még többször is indokolatlanul impulzívan viselkedik. Akár csak a fia, amikor a kislányt elkezdi üldözni, és leköpi. Sokszor éreztem azt, hogy a drámai hatás erőltetve van. Főleg ezeknél a jeleneteknél. Ez pedig nálam épp azt érte el, hogy még jobban kizökkentem az egészből.

Sokszor erőltetetten művészies, erőltetetten drámai... de egyébként jó film.
10/10
Andzsie máj. 27. 22:04:51 10/10
(176/189)
Hidegrázós. Nagyon jó.
filoszemitabéluska ápr. 15. 12:21:16
(175/189)
Szar ügy, amiből képtelenség jól kijönni, akkor is, ha színtiszta rágalomról van szó. Ismeri mindenki Karinthy zseniális humoreszkjét "A kabátlopás"-t. Egy törzsvendégnek ellopják a kávéházban a kabátját és évek múltán már mindenki csak úgy emlékszik rá, hogy "ja az az ember, akinek az a kabátlopási ügye volt?"
Saját bőrömön tapasztaltam, hogy milyen kellemetlen tud lenni, ha valaki felelőtlenül pletykálkodik és hadilábon áll az igazmondással. 20 éves koromban egy munkahelyen kerültem ilyen szituációba. Egy Gabi nevű kolléganőm egy nap elújságolta, hogy Éva nevű kolléganőnk szerinte ki akar velem kezdeni. Én erre azt válaszoltam, hogy én nem tapasztaltam ilyesmit. Már el is felejtettem az egészet, amikor Éva (aki egyébként az osztályvezető lánya volt)szemrehányást tett nekem, hogy én miért terjesztem, hogy ő ki akar velem kezdeni? Se köpni, se nyelni nem tudtam erre. Természetesen Gabi keverte a szart és hozott kellemetlen helyzetbe, amit megpróbáltam kimagyarázni, de Éva vagy hitt nekem, vagy nem.
Most gondoljuk el, ha egy gyerek fantáziálgat és beszél légből kapott esetekről x bácsival kapcsolatban. X bácsinak esélye sincs, hogy ugyanúgy folytatódjon az élete, mint Izéke fantáziálgatása előtt. Persze az is igaz, hogy elég rossz a statisztika gyermekmolesztálás terén. Ismerősök, nagypapák, nagybácsik kapnak gusztust gyerekhúsra elég nagy számban. Ezeknek persze kijárna minimum egy farokhosszal való megkurtítás.
10/10
rafadelpo ápr. 15. 11:15:06 10/10
(174/189)
10/10 Mestermű.
7/10
Edward prof jan. 27. 17:18:38 7/10
(173/189)
A tíz csillag egy kicsit sok, de egy 7-est legalább megérdemel, nem unalmas film.
10/10
Vídia. 2019 szept. 07. - 19:15:27 10/10 Előzmény Egon.ka
(172/189)
nem érdemes bosszankodnod. emlékezz vissza, volt az általánosban ütődött osztálytársad? na, belőlük lesznek az ilyenek..hahaha. ilyen a világ
10/10
Vídia. 2019 szept. 07. - 19:13:07 10/10 Előzmény idõjós1010
(171/189)
a legnagyobb filmek egyike..
a dán Dogmás rendezőtől
Egon.ka 2019 jún. 01. - 13:58:29 Előzmény idõjós1010
(170/189)
Sajnálom, hogy így látod csodálatos film.