mozizozo 2007 jan. 12. - 23:57:42 Előzmény Adamo
(7/327)
Igen, én is régebben láttam, még a kereskedelmi tévék elõtti idõszakban ment az mtv1-en. Nagyon félelmetesnek, izgalmasnak találtam akkor. Nagyobb kölcsönzõkben biztos megvan. Vagy jó drágán netrõl megveheted magyar hanggal is. Neten angolul biztos fenn van. A film 82-es, az Alien 1 része 79-es. Amúgy még játék is készült belõle azonos címmel, ami gondolom nem lehetett túl jó, mert nem nagy hírét halottam. ***SPOILER*** Egyébként olyasmi mint az Alien 1, hogy egy idegen(?) "valami" öldösi az embereket, lemásolja õket, vagy beleköltözik, vmi ilyesmi. Erre rájönnek, és nem lehet tudni, hogy ki kicsoda valójában, és ekörül forog a feszültség. *** SPOILER VÉGE *** Az Alien is jó volt a maga idejében azért. A folytatásokban túl sok új elemet nem tudtak hozni, ezért nem is ütöttek olyan nagyot szerintem sem.
Adamo 2006 dec. 26. - 08:24:55
(6/327)
A sarkkörön játszódik egy kutatóbázison. Egy szánhúzó kutyát befogadnak, akit egy másik kutatóállomás embere meg akart ölni. Innen kezdõdnek a gondok...a kutya nem is kutya.
A filmet sikerült megszereznem dvd-n, bár azt hiszem meg sem jelent még itthon. Szerintem az egyik legkiválóbb horror.
Timon 2006 okt. 13. - 17:31:03
(5/327)
Én A dolog néven ismertem ezt a filmet, a magyar szinkronban is "dologként" emlegetik az ismeretlent, de úgy látszik többféle címfordítás van, én azért megmaradok A dolog-nál:)
Egyébként nálam a legjobb horrorfilmek között van számon tartva, igazán rémisztõre sikeredett, a gyomorforgató képsorokat sem nélkülözi és a feszült légkör is végig jelen van a film során, amit a zene méginkább tetõz.
Nem vagyok túlzottan horrorfilm párti, de ezt tényleg érdemes megnézni.
bandita18 2006 aug. 24. - 20:12:11
(4/327)
Heló tudna valaki segíteni abban hogy szerezhetném meg ezt a filmet? Még nagyon régen láttam és azóta próbálom megszerezni.
10/10
Redfield 2006 máj. 18. - 11:01:31 10/10 Előzmény Newcastle United
(3/327)
Nekem is az egyik kedvenc horrorom. A történet, a zene, a megfelelû feszûltség, és a minden képeletet felülmmúló brutalitás nagyon összhangban van, és ha minden igaz, még régebbi is, mint a Nyolcadi Kutas. És jobb is. Én is jónak tartom, hogy nem készítettek neki folytatást, hiszen ma már csak el lenne csépelve az egész. De azért érdekel, mit hoznának ki még ebbõl? :) Én is írtam neki egy folytatást 1-2 éve, ami állítólag nem lett rossz. Legalább a rajongók elvannak magukkal. :)
Pippa 2006 márc. 30. - 12:36:20
(2/327)
Ez az a film, amitõl napokig nem tudtam aludni.
Newcastle United 2006 márc. 26. - 23:57:08
(1/327)
Csak most volt szerencsém megnézni ezt a filmet, de van olyan jó mint az Alien. Talán jobb is, hogy nem készültek erõltetett folytatásai.