system 2023 jan. 15. - 08:46:40
(34/34)
Jaj, nekem nagyon tetszett!!!! (az igazsághoz hozzátartozik, hogy vak vagyok, így csak hallottam)
Margo Hriczu 2022 júl. 21. - 09:00:19
(33/34)
Egyáltalán nem tetszett ez a feldolgozás!! Mikor fogják az eredeti, kicsit meseszerű Varázsfuvolát leadni ???Pl. szuper előadás/ok/ volt Miklósa Erika az Éjkirálynője szerepében s minden nagyhírű operaházban óriási sikerrel adták..
10/10
kékibéla 2021 ápr. 15. - 10:06:15 10/10
(32/34)
Mozartot imádom, Kenneth Brannagh is a kedvenceim közé tartozik. Most épp olyan hangulatban vagyok, hogy tetszik. Fura a finoman szólva is drótmentes drótakadály a lövészárkoknál, de végül is ez egy kicsit modernizàlt opera, nem akciófilm.
tanhu 2014 jan. 31. - 16:01:34 Előzmény Ezüstliliom
(31/34)
Az mi-en elõfordul.Azonban egy olyan moslék mint a "shopping királynõk" mennyivel értékesebb mint Mozart?Ki az a marha aki ERRE a hülye idõpontra teszi a Varázsfuvolát?!Minden bizonnyal a nõre csak emlékeztetõ szoping ribancok és az ilyeneken élvezkedõk másfajta fuvolát fényeznek mennél serényebben,csak hogy mihamarabb mehessenek végre vásárolni.Mit nekik kellem vagy szellem...
perry 2012 dec. 24. - 22:45:36
(30/34)
Jó kérdés, de vásárolt jogdíjakról van szó, vagy is gondolom ez még nem járt le.:)
Ezüstliliom 2012 dec. 24. - 22:29:00
(29/34)
A létjogosultságát nem vitatom, csak nem értem, miért csak ezt az egyet ismételgetik újra meg újra.:/

Igen, a képek alapján ez lehet az a látványvilág, ami tetszene. Illetve talán láttam is, és azóta is ezt a Bergman féle Varázsfuvolát szeretném újralátni. Ezt miért nem adják le?
perry 2012 dec. 24. - 21:59:11 Előzmény Ezüstliliom
(28/34)
Szerintem minden izgalmasan értelmezett feldolgozásnak létjogosultsága van.
Számomra Ingmar Bergman verziója jelenti azt a bensõséges mesevilágot és egyben nagyon ember központú rendezést
a színházat az operában és Mozartot a televízióban ami mellé minden körülmények között leteszem a voksomat.
http://www.port.hu/a_varazsfuvola_trollflojten/pls/fi/films.film_page?i_film_id=2633
Jelen esetben azt gondolom az aktualizálás pontosan azt vette el A varázsfuvolától amit zenei misztikumnak nevezünk, a varázslatos világot.
Értem Branagh koncepcióját a háborút feloldja a béke az emberek boldogok lesznek és egymásra találnak.
Mind ez csak értelmezés kérdése és természetesen ízlésé, jelesül melyik áll közelebb hozzám vagy hozzád.
Ezüstliliom 2012 dec. 24. - 21:50:59
(27/34)
MIÉRT??? Miért csak ezt a verziót tudják leadni újra és újra???:((( Pedig már úgy örültem, hogy fel tudom venni...
Ezüstliliom 2012 febr. 08. - 22:34:27 Előzmény ehajno
(26/34)
Semmi baj nincs Veled.:) Valószínûleg Neked is a mese tetszik ebben az operában a zene mellett.
1/10
ehajno 2012 febr. 08. - 14:21:27 1/10 Előzmény Ezüstliliom
(25/34)
Örülök hogy neked sem tetszett, már azt hittem valami baj van velem. :)
10/10
drProktor 2012 jan. 13. - 23:42:48 10/10
(24/34)
Na, lement az újabb Varázsfuvola a Mezzo-n, nem volt teljesen hagyományos,
de úgy szolván tökéletes elõadás volt( 2006-os salzburgi).
Nem tudom, lehet-e ezt a zenét úgy elõadni, hogy az bántóan hibás legyen
(azt, hogy hamis hang becsúszik, hogy rossz bizonyos részek tempója,
azért nyilvánosságnak szánt elõadásoknál gondoljuk lehetetlennek).
Az biztos azonban, hogy a szóban forgó KennethBranagh filmet soha sem fogom elfelejteni,
a mezzo-n közvetített tökéletes elõadás meg egy a tucatnyi tökéletes elõadásból.
Ezüstliliom 2012 jan. 03. - 21:30:28 Előzmény nil_nocere
(23/34)
Hát nekem bizony nem tetszett.
Ezüstliliom 2012 jan. 03. - 21:30:04 Előzmény Sorozatfüggõ
(22/34)
Kár, hogy csak a Mezzon adnak klasszikusan rendezett Varázsfuvolát. Nem sokan fogják látni, köztük én sem.:(
10/10
drProktor 2012 jan. 03. - 19:07:36 10/10 Előzmény Sorozatfüggõ
(21/34)
Én köszönöm, hogy fölhívtad a figylmem.
Ráadásul Sarastro ugyanaz lesz, mint a tárgyalt filmben.
De az azért nem biztos,hogy teljesen hagyományos.
Persze, hülye vgyok, hszen te láttad. . .Hagyományos?
1/10
ehajno 2011 dec. 31. - 23:38:58 1/10
(20/34)
Sajna semmilyen csomagom sincs, örülök, hogy ennyi év után végre tv-m van! :(
Sorozatfüggõ 2011 dec. 31. - 15:16:07
(19/34)
Ha szeretnél "rendes" Varázsfuvolát látni, akkor nézd meg holnap, Újév napján a Mezzo adón 17 órakor! Feltéve, ha tudod fogni, mert nem ez az a csatorna, amit a legolcsóbb csomagba szoktak rakni, de hátha. Ismétlik még 13-án és 17-én egyaránt 13.30-kor. Ajánlom mások figyelmébe is!
1/10
ehajno 2011 dec. 31. - 14:36:40 1/10 Előzmény nil_nocere
(18/34)
Én csakis a zenérõl beszéltem, nem a témáról. Lehet, hogy velem volt a baj, nem voltam képes ilyen feldolgozásban megnézni.
Ha legközelebb valahol mûsorra tûzik, ígérem, hogy meg fogom nézni. Bõvebben majd akkor írok.
nil_nocere 2011 dec. 31. - 09:48:32 Előzmény ehajno
(17/34)
"Szép" opera? A zene tényleg szép, de ugye mi most itt a képekrõl, mondhatni a történetrõl beszélgetünk. Ami viszont egyáltalán nem szép!
Akkor nézzük:
Tamino az országa szélén eltéved és megtámadja egy veszélyes és halálos fenevad: a határokat állító lövészárkok labirintusában gáztámadás történik, amely ellen nincs védelem.
A két ország, az Éj királynõje és Sarastro birodalma között háború folyik, a dühös Éj el akarja pusztítani Sarastrót és mindent, amit az képvisel.
Sarastro birodalma a béke szigete, amely körül az Éj királynõje már mindent elpusztított.
Éj csellel ráveszi Taminót, hogy titokban hatoljon be az ellenség táborába és szöktessen ki egy rabot: színtiszta kommandósakció, túszmentés.
Benn a kommandósok (Tamino és Papageno) szeme felnyílik és átállnak az ellenség oldalára, mondhatni: dezertálnak.
A dezertõröknek három feladatot kell elvégeznie: azaz a frissen átállt katonák hûségét az új felettes próbára teszi. Teljesen szokványos eljárás. De úgy is mondhatnám, hogy a dezertõrök élete kevésbé fontos, mint a saját embereké, ezért a legveszélyesebb feladatokra a dezertõröket küldjük, akik sikeresen be is hatolnak az ellenség fõhadiszállására és "semlegesítik" azt.

Szóval - ha jól meggondoljuk - a történet tökéletesen illeszkedik egy háborús szituációba, még akkor is, ha ennek az operamesének szokványosan a lelki vonatkozásait, szabadkõmûves beavatási rítusjegyeit szokták hangsúlyozni. Az elsõ világháború pedig pontosan az a háború, amely alkalmas összetett gondolati-érzelmi-szellemi folyamatok megjelenítésére: már elgépiesedett, kegyetlen, arctalan-embertelen tömegmészárlás és még vannak benne bizonyos szemtõl-szemben lovagias, hõsies és patetikus elemek. Ráadásul épp olyan történelmi távolságban van, hogy még szinte eleven tapasztalat, de a kalandos-romantikus máz már elkezdett rajta képzõdni.

Persze bármikor lehet azt mondani, hogy ez a megjelenítés nekem: "nem tetszik", "nem értem", "nem akarom". Mivel azonban ez egy mûvészi feldolgozás, egy a történetet kvázi szó szerint vevõ materialista megjelenítésnek ugyanúgy helye van, mint egy jungi analitikus értelmezésnek. Ez pusztán a rendezõ fantáziáját jellemzi és gondolkodásra serkenti a nézõt.
1/10
ehajno 2011 dec. 25. - 18:33:52 1/10
(16/34)
Egy darabig csak hallottam, aztán amikor a képernyõre tudtam nézni, akkor ájultam el. Milyen pihent agy volt, aki ezt meg merte csinálni? Nagyon rossz volt ebben a "köntösben" ez a szép opera.
Nem kell mindent modernizálni, van ami úgy jó, ahogy volt.
Sorozatfüggõ 2011 dec. 25. - 18:00:25
(15/34)
Hát nekem bizony nem tetszett. Lehet, hogy konzervatív vagyok, de inkább maradnék a "hagyományos" elõadások mellett. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy rossz volt, mert szerintem nincs "jó" vagy "rossz", csak "tetszik" vagy "nem tetszik". Szóval ez nekem nekem jött be.