Téma: A vasálarcos

10/10
Viktor6665 2013 márc. 19. - 16:30:05 10/10
(138/158)
Brutál jó film. Leonardo óriásit alakít ebben.


***SPOILER***

Azért volt pár érdekes dolog:
Honnan tudták, hogy Fülöp Lajos személyiségének ellentéte, mi lett volna, ha a sok börtönév tébolyt és pusztításvágyat gerjesztett benne?
Darthagnant a legjobbnak mondta az egyik muskétás, ha harcmodorra értette(amit kétlek) nem vitatkozom, de azért azt az embert aki megcsalja a "jó" király feleségét és õ lesz az apja a két trónörökösnek(ami ezzel a királyi vérvonalat végét is jelenti egyben) nem hívnám a legjobb embernek. Csak mint egyetlen gyerekeként szerette, nem királyként.Nekem úgy tûnt le is mondott megnevelésérõl, amint megtudta van egy másik normálisabb fia.

***SPOILER VÉGE***
9/10
Vilmácska 2012 dec. 30. - 22:52:41 9/10
(137/158)
Ebben a percben lett vége a filmnek. Újranéztem, mert régen láttam. Engem mindig elvarázsol, nagyon érdekes história. :) A színészek is nagyot alakítanak benne. Szóval nagyon szeretem, és ajánlom!
És már DiCaprio-nál is írtam - de most is írom - hogy vétek õt beleszorítani a szépfiú karakterbe. Tehetséges színész, én rengeteg filmjét láttam, különbözõ karakterekben szerepelt benne és nagyon jól! Plusz nem hagyta magát beskatulyázni, és komoly szerepeket vállalt komoly filmekben (A tégla, Véres gyémánt, Eredet stb.). Kiemelten ajánlom még tõle a Gilbert Grape-et, amiben egy fogyatékos fiút játszik, zseniálisan!!!!
Õ nem tûnt el a süllyesztõben az egyszer nézhetõ limonádékban, mint sok színésztársa... Hál'istennek! :)
James Uram Benson Madame 2011 dec. 23. - 22:53:35
(136/158)
Talán SPOILER

Most néztem meg hd-ben és nem is emlékeztem rá, hogy ez a film ennyire jó. És elgondolkoztam a mítoszon is: ez afféle törtánelemszépítés lehetett a franciák részérõl, mert gondolom Lajos ifjúkorában tényleg egy f@sz lehetett, viszont mégis nagy királyként vonult be a történelembe - kellett tehát ez a csere sztori :)) A maga idejében ugye Mátyást is utálták nálunk mint a szart. Aztán megszületett az "igazságos" mítoszt. Persze lehet hogy túl cinikus vagyok, de még a D'Artagnan-királynõ-zabigyerek sztori is totál hihetõ, életszerû :)))
arwen1995 2011 jún. 11. - 21:42:01
(135/158)
Még valami...amikor Leonardo Fülöpöt játszotta én végig beleborzongtam.
arwen1995 2011 jún. 11. - 21:40:45
(134/158)
Jó film, az egyik kedvencem. Bár szerintem kissé elvették a sulykot amikor Lajost és Fülöpöt D'Artagnan fiainak állították be.
Gyogyszeresz30 2011 márc. 12. - 23:34:17
(133/158)
RemeK film kiváló színészekkel.Szórakoztató s nem untató.
JEREMY IRONS IS BEST
Gyogyszeresz30 2011 márc. 12. - 23:31:22 Előzmény az utolso szamuráj
(132/158)
fostos szamuráj
10/10
Tomi-Levi fia 2010 dec. 30. - 22:55:51 10/10
(131/158)
Valóban nagy alkotás!A 2 kedvenc színészemmel Malkovichhal és Ironssal!Leo szerintem hitelesen alakította a két testvért nem értem hogy kaphatott Arany málnát.És végül a zene az nagyon el lett találva ,mint minden más filmnél ennél is hatalmasat nyom a latba a jóféle filmzene
angim 2010 nov. 04. - 23:59:31
(130/158)
ez egy rettentõ jó film. megvolt vhs-en, sokszor megnéztem már. évek óta most néztem meg elõször a filmet, és felnõtt fejjel már belelátok sok mindenbe. tartalmilag más, mint gyerekfejjel nézni.

ez a történet tele van szenvedéllyel, titokkal, amik a film legvégén leleplezõdnek, nagyon-nagyon izgi a történet, amikor már majdnem sikerül elvinni a királyt, de hamar lebuknak. én még mindig úgy sírok, amikor d' artagnan meghal. dicaprió hitelesen adja elõ azt a fájdalmat, hogy elvesztett valamit, amire épp akkor talált rá. lajos egy nagyon szemét karakter volt, aki a saját igényei szerint ugráltatott bárkit. ha szar kedve volt, akkor bált rendezett a pórnép adójából, miközben õk meg éheztek ... nem is tudom, ezek most is így vannak, csak nem csinálnak reklámot belõle. nade ebbe ne menjünk bele.

én akkor röhögtem fel nagyon, amikor megláttam dr. house-t :DDDDDD nem is emlékeztem, hogy õ is benne volt a filmben :))))))) vicces volt látni abban a parókában, és mikor megtudta, hogy a király halálra ítélte :))) az az arc ........ meg amikor az anyakirályné gyónt, akkor úgy kezdte, hogy: áldj meg, atyám, mert vétkeztem! - khhmm ... dícsérjen már meg valaki, mert lecsaptam a szomszédomat egy szívlapáttal. ez kb. így hangzik :DDDD nem azt szokták mondani, hogy "oldozz fel, atyám"?

a király hihetetlenül önzõ és nagyon gyáva. ez a film tele van szebbnél szebb kifejezésekkel, és színtiszta érzelmekkel. rengeteg igazság van benne, ami ma is helyt állna, ha nem lenne a világ ennyire liberális. ma már szinte mindenki a saját önzõ akarata szerint él, és mindenkin csak átgázol. manapság már nem nagyon tapasztalhatjuk azt, hogy valaki tekintettel lenne egy másik emberre. itt még számított az összetartás, a testvériség, az egyenlõség ... nagyon fontos dolgokról beszélnek, pl., mikor athos mesél arról, hogy miért akarja, hogy más legyen a király. azt mondta, hogy nem azért akar másik királyt, mert az megölette a fiát, hanem azért, mert a népnek szüksége van változásra. és gyerekek, ez a nem mindegy ....... felülkerekedett a haragján és a fájdalmán, és ez nagyon nagy dolog. ugyan ki lenne erre képes manapság? a szülpk, a média arra nevel már mindenkit, hogy önzõ és felszínes legyen. valódi értékeket már ciki képviselni. a pénz, a könnyûélet, az utazgatások az élet egyesek szerint. de egy jó kis könyv, vagy egy nagy beszélgetés már nem divat .... vagy segíteni valakin.
9/10
sawyerx 2010 okt. 27. - 22:44:17 9/10
(129/158)
na ez egy nagyon jó film : )
az utolso szamuráj 2010 okt. 24. - 10:38:48 Előzmény csendlerbing
(128/158)
Engem nem sértettél,hát ne kövess meg.Igazából az se láttam s érdekelt,te mit írtál:hisz Te véleményed,ki vagyok én,hogy megszóljam?
Hja,hogy Te amúgy logikát is keresel ?Nos,akkor elárulom,az akkori idõk egyik legjobb kovácsa épp az "Üsd a vasat,amíg meleg" címû,szakmai havilapot lapozgatta,aminek mellékletében meglátta a sajátságos pofafedõt.Kihívásnak érezte,és mivel 2 hónap múlva Lyonban lett megrendezve a "Nagy pöröly,te ökör!" kovácsverseny,úgy döntött bemelegítésnek megteszi.Épp az utómunkálatoknál járt,mikor Athos arra sétállt egy pillangó röptét tanulmányozva,mely megfigyelésbõl a Himalája havának gondolattöredékét kívánta megsaccolni,ami...uppsz,eltértem a tárgytól,nem érdekes.Szóval,derék testõr barátunknak feltünt némi hasonlóság,és lecsapott a tulajdonképpeni csak gyakorlat miatt készített álarcra.
Ez hát a hiteles története ennek a valóban érdekes momentumnak,mely jogosan vert szívedbe és elmédbe kétkedést,remélem,segítettem.Az igazság további részéhez hozzátartozik,azt a börtönõrt kerékbe törték,aki eladta a lapnak a mûszaki rajzot,mibõl kovács barátunk dolgozott.
Remélem,segítettem.
jay89 2010 okt. 24. - 01:51:39
(127/158)
JÓl mondod, nagy divat volt anno DiCapriót cikizni. Nem kötekszem ezzel, de ha az ember egy szerelmes fiatal eljátszásától lesz híres (Titanic), ez ezzel jár. De ezt kérte tõle a rendezõ: fiam Leo, iylen meg oylan karaktert játsz el... és megoldotta.. véleményem szerint jól. HÁl Istennek, amikor egy másik rendezõ egy másik karaktert kért tõle (mondjuk a Tégla-beli vagy a Véres gyémánt-beli karakterét), azt is marha jól eljátszotta..nemhiába jelölték Oscar-díjra. Ebben a filmben ezt kérték tõle, és megoldotta. Bár az igaz, hogy a filmben számomra nem DiCaprio, hanem Depardieu karaktere tetszett a legjobban.:D Állandóan sír, hogy nem áll a zászló:D:D::DD:D:D Nagyonnagy:D
1/10
csendlerbing 2010 okt. 23. - 19:31:09 1/10
(126/158)
Az egy kosaras naplója tényleg jó, persze azt sosem fõmúsoridõben játszik. Finomítok: DiCaprio játéka ERÕSEN hullámzó, és ha nem ilyen partnerei vannak, ez a Vasálarcos is rég eltûnt volna a süllyesztõben.
atti1974 2010 okt. 23. - 19:27:47
(125/158)
Di Caprio valóban itt(is)nyálas,ugyanígy beskatulyáztam mint te,de nézd csak meg az Egy kosaras naplóját,vagy a Téglát.Zseniális színész,tutira megkedveled.Nekem a Véres gyémántokban is tetszett.
1/10
csendlerbing 2010 okt. 23. - 19:13:03 1/10
(124/158)
Mindenkit megkövetek, rosszul emlékeztem. Ez egy jó film, annak ellenére, hogy kapribogyó is játszik(?) benne. Laurie a fõtanácsos két jelenetben. Malkovich jó, Depardieu frenetikus. Csak azt tudnám, hogy kaphatta meg a vasálarcot a király csomagban, mikor azt utána Fülöp nézegeti vidéken?... Kettõ volt? Akkor mikor vitték el a másikat és kik? Na mindegy. Ceterum censeo, DiCaprio nyálas, de a film jó. Azért jön még ma Bruce Willis is.
az utolso szamuráj 2010 okt. 23. - 17:36:02
(123/158)
Nézhetõ,szerethetõ és észrevehetõ,az irodalmi anyag mennyivel erõsebb:))
Di Caprio jó színész,de azért itt labdába nem rughatott a nagyok mellett,fõleg G. Byrne volt remek,ahogy örlödött szíve és esze közt,a kötelesség és a barátság nehéz próbatételén.
Képi világ megfelelõ,ami még hihetetlen gyönyörû,a zene.És a franciák egyik legjobb színésze arra is képes,ne játssza túl a részeget!
Steve1 2010 okt. 23. - 16:57:13
(122/158)
Az elõbb láttam parókában. A király egyik mókusa.
jay89 2010 okt. 23. - 16:52:53
(121/158)
HÁt Én még nem láttam itt bicegni:D
Amugy itt egy jó cikk a vasálarcos férfirõl. Van valóságalapja, mint minden legendának.

http://www.sfportal.hu/remhiresek-vi-a-vasalarcos-2006.scifi
Steve1 2010 okt. 23. - 16:15:58
(120/158)
Ebben játszik Dr. House is? :)
jay89 2010 okt. 23. - 15:59:45
(119/158)
ja..nyálas..határozd meg, hogy mi DiCaprioban a nyálas..... fõleg az újabb filmjeit megnézve....