Téma: A vasálarcos

seelöwe 2009 ápr. 12. - 07:30:07
(98/158)
Minden szép és jó a filmben, csak egyvalami zavar benne: XIV. Lajos, mint történelmi személy hitelessége. Õ ugyanis messze nem volt az a nyálas szépfiú, amit di Caprio egyénisége sugall.
10/10
udyanna 2009 ápr. 11. - 19:22:11 10/10
(97/158)
Szia buba!
engem érdekel, hogyan döntöttél, úgyhogy majd írd meg:)
én is ugyanezen filóztam, hogy melyiket nézzem de mivel az elfújtát még sosem láttam és mindenki oda van érte ezért én elkezdem ezt és majd átváltok arra :)
10/10
buba66 2009 ápr. 11. - 15:49:56 10/10
(96/158)
Megunhatatlan film, szinte kívülrõl fújom a szövegkönyvet, de valami hihetetlen erõvel vonz mégis a képernyõ elé. A színészek egyszerûen zseniálisak, a történet is elég csavaros ahhoz, hogy sablonos legyen, és a rengeteg érzelem mellett szerepe van a humornak és a kimondatlan értékeknek is.
Nagyszerû film.
Most vagyok bajban, mert az Elfújta a szelet viszont még sosem láttam, és az mégiscsak szintén alapfilm...így lehet, hogy ezt el kezdem nézni, aztán majd átváltok az Elfújtára...de szerintem maradni fogok itt....
:)) majd elmondom, hogy döntöttem, ha érdekel valakit... :)))
9/10
King Diamond 2009 ápr. 05. - 23:07:27 9/10
(95/158)
SPOILER lehet!
Rendkívül szép film. Talán ez lenne a legmegfelelõbb szó rá. A szereposztás zseniális, jó alakításokkal, és igen, hiába a három testõr + Leo, Gabriel Byrne szerintem is kiemelkedik. Sajnálom, hogy meg kellett halnia a végén. A magyar hangok is el lettek találva, szinte mindegyik fõszereplõjé. A zenét is érdemes még megemlítenünk, egész sokszor figyeltem fel rá, pedig általában annyira nem szoktam.
9/10
zolikiraly 2009 márc. 03. - 10:30:29
(94/158)
Üdv!
Csak annyit,véleményem szerint a 98-as év egyik nagy sikerfilmje volt, és ez a siker, szerintem azóta is töretlen. Én 9 évesen láttam elõször moziban, és bevallom lenyûgözött, a szereposztás páratlan, a kösztümök is, a zenei aláfestés, és az akkori kor ábrázolása nagyon ott van. 98-óta évente legalább kétszer megnézem. Véleményem szerint megunhatatlan, ugyanúgy mint pl Fegyencjárat,( John Malkovic), Ál/ARc stb..
Leora visszatérve, valóban igen jó színész, sztem a Titanic óta egyre csak jobb lesz, bár ott is igazán jól alakított. Korábbi filmjeit lehet hanyagolni, bár AZ ILYEN A FIÚK SORSA, máig is nagy nyomot hagy ...
Az hogy érdemel e Oscart.? Mindenki döntse el maga. Sztem már rosszab helyre került az a szobrocska!!! Leo pedig úgy vélem az elmúlt tíz évben jócskán tett le az asztalra. Nem tartozik a kedvencek közé, de jó színész.
Lehet majd lassan õ is kiérdemli, mint Kate Winslet az idei Oscaron!!
Mickey Rourkról meg csak annyit, hogy elég jó volt a Pankrátor, de a beharangozása jóval nagyobb. Elõször szedje rendbe magát és az életét aztán esetleg kopoghat Hollywood kapuján...!!!
dr.tigriske 2009 febr. 07. - 23:40:11
(93/158)
honnan lehet letölteni magyarul ezt a filmet??? már ezer helyen néztem:( de sehol nem találom. lécci vki, akár feliratosan is jó lesz
Tücsök@ 2009 jan. 25. - 23:21:21
(92/158)
"Jajj. Na ne, ez lefárasztott. Leo remek színész Oscar nélkül is. És természetesen fog majd kapni, ha más nem, majd egyszer kárpótlásképpen. Mickey Rourke meg azért ne kapjon, mert elitta az eszét, jézus. Na mindegy."

Õ... téged lefároasztott,én meg nem értelek.... :D
Mickey Rourke NE kapjon...Én ezen az állás ponton vagyok... de tényleg mindegy.
zee944 2009 jan. 24. - 14:37:30 Előzmény Tücsök@
(91/158)
Nekem mindegy, hogy kapott-e érte jelölést. Igyekszem nem díjak alapján megítélni senki teljesítményét, mert ezerszer is bebizonyosodott, hogy értelmetlen. Egysíkú szerep volt a Véres gyémánt, kétféle arckifejezés kellett az eljátszásához. Hú, akkor már lehet, hogy kétsíkú.
Tücsök@ 2009 jan. 23. - 23:15:24
(90/158)
Én nem azt mondom, hogy attól lesz jó színész valaki, hogy kap egy szobrocská, de sajnos a mai világban...az hogy valakit valamiért kitüntetnek nagyon is sokat számit a "beszükült gondolkodású közönség számára" ...hûû neki van oscárja juj de jó színész ...szal kb ez megy (tisztelet a kivétlenek)
Vagy ha valaki pályája kezdetén kap díjat, akkor annak utána elég sokan hirtelen tudni fogják a nevét...

De számomra Leó nem lenne attól jobb, hogy kapna egy oscárt...de ahogy delamico irta: "sok nevet lehet felsorakoztatni a Nem Kapott, de Érdemelne Oscart kategóriában, csakúgy, mint a KAPOTT, de MIRE IS? kategóriában..."
Szal ha másért nem, egy olyan színész aki gyerek kora óta játszik, és még se veszett el a süllyesztõben, sõt.. igen is érdemelne már egyett... és megin csak nem jelölték... helyette majd kap Mickey Rourke...akit nem leszólni akarok, nem láttam még ezt az új filmjét...de ilyen fejjel én a helyébe utcára nem mennék, nemhogy kamerák elé...aki egyszer elitta az agyát és tönkretette a saját pályáját az vessen magára. É nem kéne még most mindenféle díjjal visszahozni.
offtopic
delamico 2009 jan. 22. - 18:07:41
(89/158)
Igen. Ne.
offtopic
meszag 2009 jan. 22. - 17:35:29
(88/158)
Ja, ha csak ilyen alapon..akkor se. :)
delamico 2009 jan. 22. - 17:29:18
(87/158)
Jaj, de nem ám. Szerintem igen sok nevet lehet felsorakoztatni a Nem Kapott, de Érdemelne Oscart kategóriában, csakúgy, mint a Kapott, de Mire Is? kategóriában...
delamico 2009 jan. 22. - 17:26:29
(86/158)
Leo határozottan fejlõdõ tendenciát mutat, de ettõl nem lesz különösebben érdemes az Oscarra...De ha Matt Damonnak van, õ mért ne kaphatna, ennyi erõvel...?
offtopic
delamico 2009 jan. 22. - 17:21:50 Előzmény Tücsök@
(85/158)
Jogodban hát. Mondtam én, hogy nem?
offtopic
meszag 2009 jan. 22. - 12:46:20
(84/158)
Leonak Oscart? Erõsen híján van annak amit úgy neveznek manir, vagy klissékészlet
Tücsök@ 2009 jan. 21. - 22:21:06 Előzmény zee944
(83/158)
:) a Véres gyémántért Oscar jelölést kapott, hm...milyen akkor ezek szerint elég jót kihozott ebbõl az "egysíkú szerepbõl"

De igaz... majd ha szerencsétlenek végre adnak már egy Oscart (hnp teszik közzé a jelöléseket)....na majd akkor kritizálja bárki.
Tücsök@ 2009 jan. 21. - 22:18:10 Előzmény delamico
(82/158)
Igazad van...bocsi, jogodban áll nem szeretni, és leszólni ;)
De legföképpen azon tudok fennakadni, hogy amikor emberek színészeket bírálnak, egysíkúan attól teszik függövé, hogy mondjuk a film "pocsék" szal nem tetszett neki. Az a baj, hogy mivel egyikünk se sem film kritikus nem tudunk elvonatkoztatni (ki a kedvencétõl, ki az utáltjától)de attól még lehet maga a szinész nagyon is jót alakított.

Nekem meg jogomban áll, szeretni "Leóka pofikáját" (nem mintha ettõl jó színész lehetne egy akárki...)
zee944 2009 jan. 21. - 20:02:54
(81/158)
Márpedig A vasálarcosban tényleg elég rossz DiCaprio. A Véres gyémántot meg akárki eljátszhatta volna, annyira egysíkú szerep.
delamico 2009 jan. 21. - 20:00:28
(80/158)
ÉN azt teszem, nem ÉN hülyéztelek le téged(ezt jó, ha észben tartod, mielõtt még egyszer felhívod a figyelmem, hogy tartsam tiszteletben a véleményed).
Igen, azt mondtam, hogy utálom Leót, de elismerem, hogy van, ahol nagyon jól játszik, például a Téglában, igen. (ezt a Tégla topicban is leírtam, tetszett az a film és Leó jól játszott) De attól függetlenül, hogy vannak filmjei, amiben jól játszik, még nem játszik minden filmben jól. És szerintem A vasálarcos produkciója, meg a Titanic meg a gyerek szerepei ha már itt tartunk pocsékak. Ez nem zárja ki, hogy te szeresd, vagy eltérõ véleményen legyél, vagy hogy nekem tetszen a Téglában. Ezért nem is értem, hogy mit vagytok úgy fennakadva azon, hogy nem bírom Leóka pofikáját, pláne, hogy TI vágjátok hozzám, hogy tartsam tiszteletben a véleményeteket...
Tücsök@ 2009 jan. 21. - 19:50:50 Előzmény delamico
(79/158)
hát te hülye vagy... :D már bocsi
(lehet egy színészt nem szeretni, de egy jó színészre nem mondjuk azt h pocsék, az elsózott leves az a pocsék)

Ebbe a filmbe is nagyon jó, de ha ilyen véleménnyel vagy Leóról akkor: tégla, véres gyémánt, kapj el ha tudsz, hazugságok hálójában, és akkor még a gyerekori filmjelinek remek sora ...
de hát mindkinek meg van a maga véleménye ... én tiszteltben tartoma tied...te is tedd azt ...