Téma: A Vasember

sexykex 2018 jún. 20. - 12:48:07
(407/427)
Végre egy szórakoztató, humoros képregény-film. Kár, hogy mindig eljutunk ahhoz az értékelhetetlen CGI részhez, amikor a jó és a rossz összecsap.
8/10
King Diamond 2018 márc. 17. - 00:58:47 8/10
(406/427)
Hát, az a rövidke hozzászólásom még 2009-ből kicsit karcsú. Nekem jobban tetszett az első Vasember rész az első Amerika kapitánytól. Érdemes ezt az után megnézni, hiába készült korábban, így már összekapcsolhatjuk például Howard Starkot, stb. Vasember karaktere is abszolút szimpatikus volt nekem, Robert Downey Jr. is remekül hozza a szerepet. Van még benne néhány ismert színész, mint a többi filmben is, ők is jók. A zenék viszont állatul szólnak, jót tesznek a filmnek a többségében rock számok. A magyar hangok is jók. Itt is célszerű megvárni a stáblista utáni jelenetet, Samuel L. Jackson feltűnése és karaktere is nagyon jó. Az értékeléssel is egyetértek, olyan 8-8.5-et adnék most is neki.
7/10
Kit Fisto 2018 márc. 11. - 18:42:24 7/10
(405/427)
Nem vagyok rajongó, nem szeretem a képregény adaptációkat, de még Ironman a legjobb szuperhõs. Õ nem néz ki nevetségesen és nem kívül viseli az alsóját. :)
Krennic 2017 júl. 01. - 15:17:37
(404/427)
Ez a film 50 IQ alatt nyújt csak felhõtlen szórakozást.
Egy Marvel képregénybõl csináltak egy olyan filmet, aminek nem csak hogy történetileg szinte semmi köze hozzá, még Tony Starkból is egy perverz, szexmániás alakot csináltak.
Egy kicsit is okos embernek ez a film túl gagyi, egy kisgyerek meg egyszerûen nem érti a sok szexuális témájú szöveget, ami általában 2 akció közt hangzik el.
Akkor kinek is való? Ahogy már mondtam: 50 IQ alatti felnõtt nézõknek. :D
9/10
sztracsatellavagyok 2016 márc. 27. - 15:28:32 9/10
(403/427)
Nagyon imádtam! Egy idõre a kedvenc karakterem lett Vasember :)) Zseniálisnak tartom, nagyon jó sztorikezdõ ráadásul! Nekem nem hiányzott belõle semmi, ez a film pont nem az akcióról kell szóljon, hanem az okokról és miértekrõl, szóval a kezdetekrõl. A stílusa nagyon vicces, és a késõbbi filmekben is visszatér - tõle ez az elvárás. Bár azért érdekes látni, hogy az évek alatt hogyan "komolyodik" a mozivásznon. :D Összességében nagyon szórakoztató, laza film!
10/10
Zakurowolfy 2016 márc. 26. - 11:47:55 10/10
(402/427)
Nem értem a sok negatív kommentet, szerintem nagyon jó film, én nagyon élveztem :)
4/10
sawyerx 2016 márc. 25. - 12:02:13 4/10
(401/427)
Én is azon gondolkodok, vajon melyik korosztályt célozták be, de szerintem mindegyiket. Csak idõsebb korosztálynak ez a film gagyi, a fiataloknak meg van néhány "durva" jelenet, szóval nem tudom. Ahogy azt sem, hogy képregényben milyen lehet Tony Stark, de itt a stílusa egyenesen irritáló. Az asszisztensnõje viszonylag korrekt, de a közös párbeszédeiktõl hányni tudnék, a gonosz pótfaterrel eleinte csak az a baj, hogy lerí róla, hogy õ a nagy szarkeverõ, a végére viszont a szövegei lehúzzák nagyon. Úgy látszik, nincs szuperhõs-film felesleges pofázás meg kommentálás nélkül. Már nem is film, ha nem mi látjuk a színészi játékról a szereplõ érzéseit, a helyzet súlyosságát, mindenképp ki kell mondani az ostoba nézõknek? Vagy ez kinek jön be egyáltalán?
A sztori gagyi, az elején az elõretekintés teljesen felesleges, 10 perccel késõbb úgyis beéri a sztori, a bunkeres részek unalmasak, a szabadulást követõen olyan minden, mintha semmi nem történt volna. De a film végéig nem éreztem, hogy tétje lenne bárminek is. Starkot nem tudtam megszeretni, az utána koslató ügynökkel jobban szimpatizáltam, mint vele. Összességében egy kiszámítható, izgalommentes, kevés akciót tartalmazó látványfilm, sablon karakterekkel, pocsék fináléval. Nem tudom, mit esznek rajt annyian.
6/10
caseyjones 2016 jan. 16. - 11:12:53 6/10 Előzmény breeder
(400/427)
Igazából nekem sem tetszett annyira, a folytatásairól azt gondolom, jobbak. Én hiányoltam belõle az akciójeleneteket. Persze volt benne, csak én kevésnek találtam.
breeder 2015 jan. 28. - 23:19:38 Előzmény sawyerx
(399/427)
Hát én sem ájultam el ettõl a filmtõl, de lehet nem is az én korosztályomnak készült.
Pedig a Pókemberes, Batmanes filmeket nagyon kedvelem...
Paltrowtól meg inkább nézem a Hetediket, vagy a Tehetséges Mr. Ripley-t.
Filmfanatic 2014 szept. 12. - 14:50:42 Előzmény boom48
(398/427)
Köszönöm a válaszokat!
boom48 2014 szept. 09. - 21:12:20 Előzmény Filmfanatic
(397/427)
A standard ruhák energiafegyvereket használnak (ugyanazt a cuccost amit repülésre használ), illetve erõsen limitált mennyiségû rakétát, ami elfér a ruha vastagsága miatt.

Használt fegyverek a filmben:
http://www.imfdb.org/wiki/Iron_Man

A prototípusban és az "Iron Mongerben" ezen kívül rentgeteg hely volt, bõven akadt hely üzemanyagnak a lángszóróba és tölténynek a gépágyúkba, fõleg hogy az Iron Monger kívülre felcsatolt fegyverzetet és lõszertárakat használt, l. képek.
Sz Peter 2014 szept. 09. - 18:46:27 Előzmény Filmfanatic
(396/427)
Milyen temérdek lõszerre gondolsz? Mert FMJ-lõszert nem igazán használ. :)
Az energiát a többi fegyverhez pedig - milyen meglepõ - az energiaforrás tárolja.
Filmfanatic 2014 szept. 09. - 15:26:07 Előzmény buncow
(395/427)
Nem értem. Kérhetném a hozzászólásod bõvebb kifejtését? Köszönöm!
buncow 2014 szept. 03. - 19:22:38 Előzmény Filmfanatic
(394/427)
Wallmart
Filmfanatic 2014 aug. 01. - 22:08:25
(393/427)
Valaki elárulná, hogy ez a Vasember, mégis honnan szerzi azt a temérdek lõszert akció közben??
Azt is a ruhája alól, aha...
ti értitek?! :)
10/10
filmimádóó 2013 jún. 11. - 23:58:38 10/10
(392/427)
Egyetértek veled, mindhárom részt imádom...
8/10
Murphyyy 2013 jún. 11. - 22:37:24 8/10
(391/427)
A vasember szériából az összes nagyon jó kis film lett, poénokkal teleszórva, tökéletes movie, jól lehet rajtuk szórakozni és izgulni is! Pár nap alatt néztem meg nemrég mindhárom részt, és azt kell mondjam...mindhárom tetszett!
trudy 2013 jún. 11. - 22:23:45
(390/427)
Talán az egyik legjobb szuperhõsös-képregényes mozi. Pont annyira veszi komolyan magát, ami még jól áll neki. Robert Downey Jr. zseniális figura, nem beszélve a többi nagy névrõl, akik igen sokat hozzáadnak a színvonalhoz. A jó akciófilmekre jellemzõen a romantika - szexualitás mennyisége igencsak mérsékelt, nincs felesleges figyelemelterelés, Gwyneth Paltrow karakterének nem elsõsorban a mellei, hanem a személyisége van kiemelve, ami külön pozitívum. Bár már 5 éves filmrõl van szó, a technika szerelmeseinek is megfelelõen kielégíti a vizuális igényeit.
10/10
Aggiep007 2012 szept. 27. - 17:19:20 10/10 Előzmény Sz. Péter
(389/427)
Ezzel tényleg azt fogják elérni, hogy még kevesebbet nézek tévét.
Amúgy sem alálok el a felhozataltól, mert ez a Jóban-Rosszban, Barátok közt meg egyéb magyar sorozatok (tisztelet a kivételnek, ami nagyon kivétel) és régen elcsépelt és kívülrõl fújt, vagy épp undorító filmek nem hoznak lázba.
Néha bekapcsolom a tévét és elsírnám magam kínomban, hogy nem csoda, hogy ott tartunk magyarok, ahol tartunk, hiszen olyan mûsorokat adnak le, amik nem építenek, hanem rombolnak minket.
De ez azt hiszem tényleg csak a saját bajom, hogy nem érdekelnek azok a marhaságok.
Persze, lehet mondani, hogy a Vasember és társai, vagyis szûken nézve mondjuk a Marvel-es filmek nem egy klasszikus mûveltséget növelõ dolgok.
De ezeket legalább tudom ott nézni, ahova tartoznak. De nem a káromkodás és az elbutulás - elnézést a kifejezését - elparasztosodás jön nekem le belõlük.
De lehet velem persze vitatkozni... :-D
grebel 2012 szept. 24. - 20:05:59
(388/427)
A sablonos történettõl eltekintve egész jó.