Téma: A Vasember

silent4112 2008 máj. 08. - 17:05:14
(67/427)
Ja, nem angolul...magyarul ... de akkor is, búrkoltan leterroristázták a magyart:(
norton15 2008 máj. 08. - 17:00:30
(66/427)
Miért?:) A Die Hard 3.-ban lévõ magyar terrorista Jeremy Ironson is nevettem.:D Nem kell ezt komolyan venni. Képzeld, hogy az arabok, oroszok, ukránok stb hogy érezhetik magukat, pedig õk többször voltak fõgonoszok.:)

A filmrõl annyit, hogy a trailer is nagyot üt, holnap nézem meg, szerintem marha jó lesz lesz.:)
silent4112 2008 máj. 08. - 16:26:41
(65/427)
ÉRDEKESSÉG: moziban mivel magyarul láttam nem vettem észre, de az angol verziót megnéztem és a 31-32. percben, mikor Stark a Mark I.-et tölti fel a professzorral, MAGYARUL beszél a két terrorista. Ugyanebben a jelenetben angolul ezt mondja Jenszen: ''Égy pérc'' ....kicsit felháborító nem? Mármint hogy Hungarian=terrorista...az amerikai tudatlan rendezõknek biztos... nem akarok belemenni de azért na.....
Mage 2008 máj. 08. - 11:07:32
(64/427)
Nem vitatkozni járok ide, teljesen reménytelen, de válaszolok a kérdésedre.
Pókember, Batman Returns, Hulk (az Ang Lee féle): ezek jó filmek.
Hipervándor: agyatlan.
Fantasztikus négyes: nem tudom, kihagytam.

A film mûfajával érvelni nem túl komoly hozzáállás. A mûfaj nem határolja be a mû lehetséges értékeit.
Mage 2008 máj. 08. - 11:03:53
(63/427)
Nem igazán írtam spoilereket, a felsorolt konkrétumok az elsõ 10-15 percben történnek.
gubbby 2008 máj. 08. - 09:46:35
(62/427)
Tényleg köszi a spoilereket!:D

Egyébként a kritikádhoz csak annyit:

"A vas rideg és kemény, az emberi test törékeny, meleg és puha, így Vasember már önmagában akkora ellentmondást képvisel"

Az nem zavar, hogy a film fantasztikus és nem életrajzi dráma:D
Aki megnéz egy ilyen filmet szerintem tisztában van azzal, hogy ez egy fikció, kitalált, nem valós, nem életszerû, de attól még szórakoztató, mert az ilyen filmek azért készülnek, hogy szórakoztassanak, hogy amikor beülsz a moziba, a film kikapcsoljon 2 órára!
Ennyi erõvel a 11 oscaros Gyûrûk Ura - A király visszatér is gagyi, mert ugyebár orkok nincsenek, meg mi az hogy beszélnek a fák, nincs is szájuk, meg hangszálaik:D persze én is szénné fikázok néha egy-két filmet, mint pl. a Vas, ami nevetséges és teli van hülye dumával, amitõl égnek áll a hajam, de az nem fantasztikus film, hanem egy sima akciófilm, ami tele van hülyeséggel!
A vasembert nem láttam, lehet, hogy ebben is vannak gagyi dolgok, de legalább az elején felhívják a figyelmemet, hogy
"színes magyarul beszélõ amerikai fantasztikus akciófilm"
ami azért utalást ad arra, hogy mire számíthatok!
De ettõl függetlenül, Neked ez a véleményed és kritikád a filmrõl! Ezt tiszteletben tartom! Mielõtt az elõbbi mondatomba belekötne akárki is, tartsa tiszteletben azt, hogy ez pedig az én véleményem és kritikám az Õ kritikájáról! Na ez kicsit gubancos lett:)
Redfield 2008 máj. 08. - 09:40:24
(61/427)
Van vele egy aranyember... :)
Dantes 2008 máj. 08. - 09:02:15
(60/427)
Hát ez elég vicces...vicces vagy.
Úgy elemzel egy komolytalan filmet, mintha komoly lenne.
Hát...khm...igaz amit mondasz, de mégis marhaság, remélem érted.
Nem a Vasembert kell így elemezni
Redfield 2008 máj. 08. - 08:23:50
(59/427)
Remekül megfogalmazott érvek, amik meg is állják a helyüket, ha egy szuperhõsös filmtõl mély realisztikát várunk el.
Gabe007 2008 máj. 08. - 08:17:04
(58/427)
Hello Mage!
Tipikus sznob hozzászólást olvashattunk! Köszönjük. Azért megkérdezném, hogy ha az egyébként remekül sikerült A vasember-rõl ilyen jó véleménnyel vagy akkor vajon mit szólnál az olyan "alkotásokhoz" mint a Pókember 3,A hipervándor,a Fantaszikus négyes 1-2 és a szintén f... I.e.10000? 1ébként mindösszesen annyiban értek 1et veled, hogy A vasember fináléja picit gyengusra sikeredett /és a 2 acéltest ütközetén sokat ront még a szinkron,a mi 1ébként jól sikerült, ezt a jelenetsort leszámítva/.
De persze nem kell, hogy egy véleményen legyünk, ez a csodálatos bennünk emberekben, hogy különbözõ véleményünk lehet ugyanazokról a dolgokról, csak tudod a stílus volt kissé sznob!Nem is kissé!:-)
Mage 2008 máj. 08. - 01:37:18
(57/427)
Vasember

A vas rideg és kemény, az emberi test törékeny, meleg és puha, így Vasember már önmagában akkora ellentmondást képvisel, mint a kijelentés, miszerint "Magyarország a vas és acél országa lesz".

Tony Stark (Robert Downey Jr.) csodagyerek, bohém milliomos. Lakásában minimum négy, önálló, mesterséges értelemmel bíró, látni, hallani és szellemesen társalogni képes robot dolgozik. Tipikusan olyan hely, ahova bárki, bármikor észrevétlenül be tud lopózni - és ezt az összes szereplõ megteszi. (A betûk után van még egy rövid jelenet).

"Elég neked az én kegyelmem, mert az én erõm erõtlenség által ér célhoz" - írja Pál a korintosziakhoz címzett levelében, miután vitatható eredménnyel kérte Istent, vegye ki a tüskét a testébõl. Hiro Nakamurával az apja közli, hogy "a sárkány legyõzéséhez a hõsnek ki kell vágnia a saját szívét".

Nem túl bíztató, igaz? Szerencsére Amerika másképp mûködik. Tony birtokolja az ország legnagyobb fegyvergyárát, õ maga fejleszti a legújabb és legkorszerûbb fegyvereket, és fogalma sincs arról, hogy a találmányaival embereket ölnek emberek, vagy hogy ez esetleg rossz lehet. Afganisztánba kell utaznia, hogy tüskéket szúrjanak a testébe, és hogy késõbb kitépjék a szívét - amire õ egyedül képtelen. Ettõl az amerikai multimilliárdos észbe kap, és kezdetét veszi a Szent Küldetés.

Nem tudom, létezik-e olyan szuperhõs, akinek elsõsorban nem a saját maga által teremtett ellenségektõl kellett folyamatosan védenie a világot. Amíg Batman nem rohangált guminadrágban, legfeljebb néhány ócska útonálló fosztogatta az éjszaka gyalogosan közlekedõ milliárdosokat, aztán a második munkanapján létrehozza az örök ellenfelének számító Jokert. (Joker a képregényben nem zúzza halálra magát). Superman hiányában Lex Luthor unatkozó milliárdos marad egy ahhoz hasonló, jobbára ártalmatlan cég élén, mint amilyennél dolgozom. Pókember hármasával kreálta az antihõsöket. (Ha valakit mélyebben érdekel az elmélet, olvassa el az évtizedekkel ezelõtt íródott Kozmikus fõnyereményt - minden oldalában több az értelem, mint a teljes Vasember-filmben.)

Vasember motivációja - miután megvilágosodott, jó útra tért, és mindenkivel szembeszállva hozzáfogott Szent Küldetéséhez -, hogy sebezhetetlen páncéljában halomra gyilkolja Afganisztánban az arabokat. A vas erõt jelent, az arany és a platina gazdagságot szimbolizálnak, tehát az erõs, gazdag, sikeres és jó amerikai fõállásban gonosz arabokat öl. A film negatív szereplõje, a megátalkodott gonosz többnyire nem szeretné megölni az arabokat, hanem üzletelne velük. Pont.

Láthatunk jó arabot is, õ számos nyelven beszél, orvos, vallási fanatikus - és hamar meghal.

Terrence Howard játssza a négert.

A szerelmi szál kimerül a rendkívül eredeti "miután a város összes jó nõjét megdöntötted és kidobtad, vedd már észre, hogy az asszisztensed szerelmes beléd, és valójában bomba nõ". Vasember voltaképp öltözködési versenyt vív Gwyneth Paltrow-val. Az arany- és a titánrétegek gyarapodásával párhuzamosan válnak az asszisztens ruhái egyre kihívóbbakká.


Az utolsó tíz percben láthatjuk, mennyit fejlõdött visszafelé az amerikai filmipar a Robotzsaru 2 befejezése óta.

4 / 10
10/10
sleepwalker77 2008 máj. 07. - 22:44:40 10/10
(56/427)
Abszolút 10-es. :)
Dius 2008 máj. 07. - 13:08:06
(55/427)
Nem mondtam én semmi rosszat rá, - az Amerikai história X óta Õ az egyik szívem csücske - és teljesen igazad van, nem karakter színész.
Hozzászólásomban csupán Eric Bana férias megjelenését méltattam, -ill. annak hiányát a Hulk-ban. Igaz, a Trójában megtestesített E. B.-ra gondolok.
Na mindegy, nem is tartozik a Vasemberhez ez igazán...
10/10
CsomiTheKing 2008 máj. 07. - 08:49:10 10/10
(54/427)
Imádom a filmet, már 2 szer megnéztem a moziban, eszéletlen jó jó lett, várom a folytatás, csak 2010 még soká lesz :D
total.sec 2008 máj. 07. - 07:18:13
(53/427)
Visszagondolva már a zenéje is tetszik.Így hát megszerztem a soundtracket is.Bár nem mindegyik szám jön be,de azért jó.Szombaton mégegyszer megnézem.
daved 2008 máj. 06. - 12:21:50
(52/427)
A végét leszámítva tényleg jó lett.
Most már a Hulkra leszek kíváncsi. Bár elõzetes alapján elég gyenge lesz.

http://forumline.extra.hu/comment.php?comment.news.317
bobo78 2008 máj. 06. - 01:37:33
(51/427)
Szerintem a film feluletes es elnagyolt, sokkal tobb van ebben a sztoriban, de sajnos csak a latvanyra utaztak Marvelek. Mondjuk az nem piskota.
Deeds 2008 máj. 05. - 21:30:00
(50/427)
Most néztem meg a filmet, sztem nagyon látványos, történetileg is a helyén van, de a végét nagyon elkapkodták és szerintem lehetett volna több eksön is.

És még azt szeretném kérdezni h mi az a plus jelenet?
Dius 2008 máj. 05. - 13:44:27
(49/427)
Egyetértek az elõttem szólóval, szerintem is a Vasember az eddigi legjobban sikerült Marvel-produkció. Talán a sztorinak, talán a kivitelezésnek, - avagy talán csak és kizárólag Robert Downey Jr.-nak?!!! - köszönhetõen viszi a pálmát a többi film közül!

Ha a Hulk-ot meg is nézem (bár bánatomra Eric Bana-t lecserélték Edward Nortonra, ki látott már ilyet..?), azt is csak azért teszem, mert Vasember - pontosabban R. D. jr. - is benne lesz.
Mert alkoholizmus ide, elvonók oda, ez az õzike szemû Robert-fiú igencsak fincsi falat még ma is, bárki bármit is mondjon... :)
Helios 2008 máj. 05. - 01:34:39
(48/427)
Nem rossz a szinkron de szerintem az eredeti nyelv jobb.

Amúgy a film szerintem évek óta az egyik legjobb Marvel filmje. Ajánlom mindenkinek, várom a folytatást és az elsõ Cross Overt ami a Hulk második részében lesz elvileg, ahol megjlenik Vasember és Robert D. Junior fogja ott is játszani.