Téma: A Védelmezõ

k11zoltan 2014 dec. 28. - 22:40:27
(61/161)
Több akcióra számítottam.
5/10
r0t0 2014 dec. 28. - 16:05:22 5/10
(60/161)
A film elsõ fele egész jó! Kiváló zene, fényképezés, hangulat. DW is jól hozta a formát, bár már elég sok akciófilmjében láthattuk ugyanezt a figurát.
A második felét viszont csak az elsõ fele menti meg. A cselekmény vezetése tele van megmagyarázatlan, logikailag védhetetlen ostobaságokkal. Ha el tudod fogadni, hogy a film realitásszintje a végére nem lesz több, mint egy szuperhõsös Marvell-es feldolgozásnak, akkor még talán szórakoztató is lehet.
7/10
Findzs 2014 dec. 28. - 12:20:28 7/10
(59/161)
Egyébként meg pont ma 60 éves Denzel Washington.
Isten éltesse, egyik kedvenc színészem.
7/10
Findzs 2014 dec. 28. - 12:17:43 7/10
(58/161)
jó film volt ez, egy erõs 10/7 pontot adnék rá
Tony Scott rendezésében azért jobb lett volna (már ha még élne)

spoiler
a végén nem értem miért nem használta a hangtompítós géppityut
az elsõ kinyírt csávótól elvehette volna
felesleges volt szerintem akkus fúróval fejet kifúrni stb.
spoiler
8/10
Atis88 2014 dec. 27. - 20:04:52 8/10
(57/161)
Denzelnek is kellett már egy ilyen öregedõs keménykedõs film, nem csak a feláldozhatók nagy öregeinek. És ez jobb is lett. Denzel is jó formában van korához képest. Bár a vége talán már kicsit el volt túlozva, de ezzel együtt is jó film. 8/10.
3/10
gusztavka 2014 dec. 27. - 10:44:05 3/10
(56/161)
Húú de szar volt.
Querelle 2014 dec. 26. - 19:46:44
(55/161)
Na ez az amirõl beszélek. Sajnos attól, hogy Denzel nagyon tud nézni,még a film nem lesz remekmû.
xzsoltzsoltx 2014 dec. 25. - 21:19:45
(54/161)
Hááát...ezt a filmet csak a végig dübörgõ "én vagyok a kemény csávó" dumdum filmzene viszi végig, (bár a végén már az is idegesített) anélkül sima B kategóriás akció. Komolyan olyan érzésem volt, mintha a Transformers zenéjét (ami ugye illett a nagy harci robotokhoz) bekeverték volna valami 90-es évekbeli Steven Seagal filmhez.
6/10
Sadenal 2014 dec. 25. - 16:40:50 6/10
(53/161)
Egynek elment de ez a megváltó komplexus nagyon idegesített a vége felé. Túl idealista és valószerûtlen.


6/10
Querelle 2014 dec. 24. - 18:38:45
(52/161)
Ízlések és pofonok.Avagy kinek a pap és kinek a papné.
kybuck 2014 dec. 24. - 01:44:46
(51/161)
Végre egy rendes akciófilm az Elrabolva után, ami hozza a mûfaj szokásos és elvárható paneljeit: profi kommandós, aki visszavonult, de valami/valaki felpiszkálja, ezért újra "akcióba" helyezi magát, minimálisan moralizál ugyan, de ez pillanatig nem akadályozza meg abban, hogy minden gonoszt változatosan kinyírjon seperc alatt, mint a szél! Na, ez egy akciófilm, aminek olyan arcok tették le az alapjait, mint Stallone, Schwarzi, B. Willis és mások, megint mások harcmûvészetekkel körítve tették ugyanezt, lásd Bruce Lee, Chuck Norris, Steven Seagal. Újabban Liam Neeson aprítja az arra érdemeseket Washington mellett, aki hozta A tûzben edzett férfi karakterét, csak most Dél-Amerika helyett az USÁ-ban. Nem mondom, hogy nem lehetett volna kicsit csiszolni még a gonoszokon, hogy emlékezetesebbek, karakteresebbek legyenek, de ezzel együtt jól szórakoztam a filmen; én nagyon szeretem az akciófilmeket, és végre azt kaptam, amit vártam a mûfajtól a sok "akcióhõsnek" beállított zsúrpubi után! Nem moralizálni kell itt, hanem tökösnek lenni, pár jó szöveget bemondani - ha sikerül -, aztán kinyírni mindenkit, aki gonosz, ez a mûfaj lényege! Aki tehát akciófilmet akar látni, nosza, lásson neki!
7/10
kazama90 2014 dec. 23. - 19:54:38 7/10
(50/161)
jó film,egyszer bõven nézhetõ.Denzel nélkül tényleg b movie lenne,elviszi a hátán a filmet 10/7.
7/10
beo71 2014 dec. 22. - 21:55:27 7/10
(49/161)
Ez a film Wesley Snipes ( vagy tudok még jobbat : Steven Segal ) szereplésével egy akkora sablon, akciófilm, mint a ház. Denzel papa viszont hozzá tesz rendesen, azért ha õ néz mérgesen az ott van, na !7/10, mert nincs benne idegesítõ ( a gonoszok le vannak verve és kész )momentum, néhol ötletes és jó nézni, hogy Washington nem csak csúnyán néz, hanem csúnyán el is intéz. Azt nagyon nem bírom, mikor a magasan képzett fõgonosz agyonveri a fõhõst egy 20 percig, majd nem öli meg ,amikor lehetõsége lenne rá és egy pillanat kihagyás miatt a fõhõs felül kerekedik. Na itt ettõl nem kellett félnem, mert a csúnya oroszok nagyon genyák, de esélyük sincs a kortalan hõsünk ellen.
Querelle 2014 dec. 22. - 16:32:49
(48/161)
Köszi ! Majdnem úgy történik ahogyan írod, talán nem spoiler, hogy a pozitív mellékszereplõk egyike is megsérül, de csodák csodája , túléli ! Szóval, ez a történet übergagyi.Mégpedig azért, mert jó szerepelõket, jól kivitelezett akciókat, és nem utolsósorban sok pénzt használtak/alkalmaztak egy rendkívül primitív filmsztorihoz.
9/10
King Diamond 2014 dec. 22. - 15:39:58 9/10
(47/161)
KIS SPOILER LEHET!!!
Egy percig sem unatkoztam a filmen és ez szinte mindent elmond róla. Habár mostanában nem nagyon láttam szerintem semmit Denzel Washingtontól (a Kényszerleszállás, 2 kaliber tervben van), a Védhetetlen pedig eléggé közepeske volt. Elejétõl a végéig lekötött, nem bánom, hogy nem lett végig akciódömping. A szereplõk nagyon jók, Denzel mellett Csókás Márton is baromi profin hozza a negatív figurát (mondhatnám, hogy õ a fõgonosz, mert az effektíve fõgonosz nem sok vizet zavar), annak ellenére, hogy amilyen keménynek és agyafúrtnak tûnik, a végére annyira 'könnyen' intézi el õt is Denzel. A kiscsaj sem volt rossz, de valóban nem szerepel benne sokat. Még, hogy nem volt benne feszültség, izgalom, mint egyesek említették. Amikor megjelent a képernyõn Csókás karaktere, szinte megfagyott a levegõ. Itt-ott Denzel karaktere eléggé hasonlít Liam Neeson Bryan Mills karakterére, legalább annyira profin alakítja õ is. A film zenéje és a magyar hangok is remekül illenek bele az egészbe, Kálid Artúr ugye nagyon passzol Denzelhez, de Haás Vander Péter is tökéletes volt Csókásnak.
Azt nem mondom biztosra, hogy moziban még jobban tetszett volna, mert így is teljes mértékben meggyõzött.
9/10
Querelle 2014 dec. 21. - 18:23:16
(46/161)
Nekem a film története a tizenkettõ egy tucat kategóriába tartozik.Az tény, hogy nagyon profi módon készítették el.Viszont semmi új nincs benne.Klisé, klisé hátán.Belevaló amerikai fiú, csúnya,gonosz,és meglehetõsen balfék orosz maffiózók.Az oroszok genyóznak, az ami mindenkit helyretesz.Mi ezen olyan hihetetlenül jó ? Színészi játékról nagyon nem beszélhetünk. Jó ember, rossz ember. Árnyalat semmi.Nem értem, hogy miért értékelik sokan 10/10 - re ? A végkifejlet borítékolható,csavar a filmben nincs. Ha úgy tetszik, lineáris történetvezetés, a szereplõk motiváltsága is egyértelmû.Számomra egyszer nézõs film, ( bár kettõ alkalomra tudtam végignézni, mert az alvás jobban érdekelt, mint, hogy tovább fennmaradjak ).
Querelle 2014 dec. 21. - 10:10:44
(45/161)
Nem - e ? Ne viccelj ! A Kémjátszmában Osvárt Andreának egy teljes 20 másodperces jelenése volt ! Nem beszélve alakításairól a jobbnál jobb , világsikert megcélzó olasz filmekben ! Ezeknek több ezres nézõszáma van ! Bezony ám !
Querelle 2014 dec. 20. - 19:01:21 Előzmény jooasszony
(44/161)
Annyiban hazánk fia, hogy magyar állampolgár is, de Új-Zélandon született.
Querelle 2014 dec. 20. - 18:59:24 Előzmény skin72
(43/161)
Viszont magyar állampolgár is, még azelõtt vált azzá , hogy Viktor kitalálta a kettõs állampolgárságot. Magyar irodalmat olvas, és érettségi után az elsõ útja Magyarországra vezetett.
gilmour 2014 dec. 19. - 20:41:56
(42/161)
Nagyon jó film! Lenne ötletem, hogy kit / kiket kellene hasonló módon meglátogatnia....