Téma: A Védelmezõ

Erik Olah 2014 dec. 19. - 18:23:12
(41/161)
Én nem vagyok egy profi mûkritikus , csupán egy amatõr mûkedvelõ ,aki azért nem néz végig akármilyen akciófilmet vagy krimit.Ha nem tetszik lekapcsolom , átkapcsolom de inkább nem untatom vele magamat tovább. Hát most nem álltam fel a Tv elõl, nem mentem kávét fõzni vagy akár wc-re inkább végig szorítottam az egész kicsivel több mint 2 órát , mert nem tudtam levenni a szemem a képernyõrõl,talán levegõt se vettem. A véleményem :igen ez Denzel Washington , igen ez az akciófilm.
10/10 , ha kell még többször végignézem akár a héten , mert olyan jó.
5/10
Senhora 2014 dec. 19. - 08:07:24 5/10
(40/161)
Durva, hogy ez a pasi nem öregszik!

De rátérve a filmre: nekem csalódás volt - negatív értelemben.
Úgy 1 óra után eluntam. Chloe Grace Moretz-rõl azt gondoltam, hogy fontosabb szerepet kap és csak elején volt benne.
Nekem nem volt elég pörgõs és a sztoriban sem találtam semmi izgalomra.
pihes 2014 dec. 18. - 16:08:23
(39/161)
Néhány filmet láttam már, soknál, az a probléma, hogy azt nézi az ember a lejátszón, mikor jár le az idõ. Azért, sok ilyen van.
Már rég nem tapasztaltam azt, hogy egy film, ennyire leköt, szórakoztat, és izgalmas. Ennél, még több dolgot is lehet felfedezni...

9/10
skin72 2014 dec. 18. - 12:54:30
(38/161)
Marton Csokas nem hazánkfia. Új Zélandon született egy helyi asszony és egy magyar emigráns fiaként.
7/10
rob83 2014 dec. 18. - 07:22:37 7/10
(37/161)
Ezt százszor láttuk már,egyszer meglehet nézni de semmi ujjat nem hoz a film.
8/10
lotto 2014 dec. 17. - 21:27:05 8/10
(36/161)
Egy percig sem unatkoztam. Ilyet sem írtam még egy filmre.:) Jó kis movie volt. Nemmellesleg mert szeretem a közelharci jeleneteket, azok tökéletesek voltak, de úgy összeségében az egész, nomeg Denzel is hozta a formát és a többi karakter is el lett találva.
10/10
yaka 2014 dec. 14. - 23:42:43 10/10
(35/161)
Ez egyszerûen tökéletes volt!!! 10/10
1. kiváló forgatókönyv
2. mesteri tempójú rendezés
3. tökéletes színészi játék
4. vérprofi operatõri munka
5. remek filmzene...
8/10
Dyrtyho 2014 dec. 08. - 18:01:19 8/10
(34/161)
Ma végre eljutottam oda, hogy ezt az alkotást is sikerült még moziba megnézem, hála a Sugár Decemberi Mozi ünnepének, amikor is 590 forintért vetítik le az õsz legjobb filmjeit. Hát hogy õszinte legyek, nekem nagyon tetszett a film, egy picit lassan indul be, de utána végig leköti a nézõt. Engem, picit emlékeztett a Tûzben Edzett Férfi, Éli Könyve, és Elrabolvához mintha csak ennek a három filmnek lenne az összegyúrt folytatása.

A mûvészi és véres gyilkolás szerintem elég jól volt kivitelezve, mivel eddig nem sok hasonló alkotást láttam . Mellesleg a zenék is nagyon el vannak találva, de egy ici-pici elõ sztorit, vagy flashbacket én is hiányoltam az filmbõl, hogy hogyan jutott ideáig, ilyen képességekre miként tett szert, stb. Ettõl függetlenül tényleg az év legjobb akció moziját kapja az ember, a történet felvezetése is korrekt lett. Viszont a karakterek is egytõl egyig jól alakítják a szerepüket, bár én hazánk fiára Csókás Mártonra még csak most figyeltem fel, de jó látni hogy azért a magyarok is lassan de biztosan erõsen ott vannak Hollywoodba, Osvárt Andrea, és Dobó Kata után

A barkács áruház és raktár hentelési helyszínként, hááááát….. beteg, mintha csak az elõzõ két munkahelyemet látnám, csak ott autó alkatrészek és mûszaki cikkek voltak. Amiken még nagyon jót nevettem a film alatt, az az volt, hogy amilyen pofátlansággal és profizmussal intézi el, és cselezi ki DW a rosszfiúkat, hát az se semmi. Szóval nem hiába, hogy õ az egyik top kedvenc színes bõrû színészem

Mindent egybe véve nálam ez a film az év akció filmje díjat kapja, nem hinném hogy idén még látunk ilyet, szóval 8 pont. Ha lesz folytatása, amire a film végén elég erõs az utalás, akkor azt is mindenképpen moziba fogom majd megnézni

Ja és csatlakozok Pszichoapu hozzászólóhoz, miszerint ha nekem is ilyen adottságaim lennének, mint ezeknek a képzeletbeli akcióhõsöknek – akkor én is bármikor és azonnal mészárolni kezdeném a lány kereskedõket egytõl egyig.
Fahéjvirág 2014 dec. 08. - 11:31:16
(33/161)
A történet valóban triviális, ezerszer lerágott csont, hollywood-i sablon sztori. Ennek ellenére egy nagyon izgalmas, remekül fényképezett, nagyszerû zenével megkomponált szórakoztató kikapcsolódás. Muszáj még egyszer megemlítenem, hogy a fényképezés és a zene elsõ osztályú, együtt rendkívül hatásos dramaturgia!
Több, mint két órás, de végig fenntartja az érdeklõdést, cseppet sem unalmas!
Igen, talán kicsit túl "szaftos" ami a brutalitást illeti, de így ütõs és érzékelhetõ, hogy nem gyermekeknek szóló esti mesét látunk.
Van akinek tetszik, van aki fanyalog. Nem baj, hiszen mindenkinek más az ízlése, ez így van rendjén.
Nem fog a filmtörténeti alapmûvek közé sorolódni, de gondolom nem is azért készült.
Aki látni szeretne egy jó krimit, annak szívbõl ajánlom!
7/10
_Freddy_ 2014 nov. 30. - 17:31:17 7/10
(32/161)
Egész jól indult a film, mondom végre egy akciófilm amiben nem Liam Neeson játsza a fõszerepet. Aztán ahogyan haladott a cselekmény, úgy vált egyre unalmasabbá. Nevetséges motivációval elindított fõszereplõ, a karaktereket teljesen rosszul kezelik, és a játékidõ nagyon elnyújtott, viszont voltak jó jelenetei és mondatai a filmnek. A filmben nincs semmi izgalom, Denzel csak mindenkit ledarál ahogy jönnek vele szembe, semmi kihívás, ja és nem ártott volna a sok felesleges jelenet helyett inkább vmi elõsztori vagy flashback, hogy mégis miért és hogy tett szert Denzel ilyen "képességekre". Remélem a John Wick valamivel jobb lesz, azt nagyon dícsérik. Ez kap tõlem egy 10/6,5-öt de kap egy 7-est jóindulattal. Egyszer meglehetett nézni.
10/10
Levente Petho 2014 nov. 15. - 00:03:36 10/10
(31/161)
Nem értem miért szidja pár ember ezt a remekül sikerült akció filmet. A sztori igaz egyszerû de szerintem jó a karakterek pedig verhetetlenek plusz érzékelni lehet a +18as brutalitást is és még valami fontos a zenéi a filmnek eszméletelenül jók! Én 10/9 pontot adok a filmre mindenkinek nagyon ajánlom!
1/10
felandfeland 2014 nov. 02. - 21:06:52 1/10 Előzmény Pszichoapu
(30/161)
Õszinte leszek hozzátok! Bemutató és hozzászólások alapján jó filmre számítottam. Helyette egy semmilyen akciófilmet kaptam! Mintha túl "mûvészíen" próbálták volna az ölést bemutatni, túlbonyolították ezt az egyszerû történetet! DW hozta amit kell, csak miatta adok 5,5-t a filmre!
3/10
baz00kahu 2014 okt. 25. - 20:13:37 3/10
(29/161)
szerencsére elolvastam a hozzászólásokat, még mielõtt pénzt adtam volna ezért az igen hosszúra sikerült másolatmásolatánakmásolatára....
Láttam már ennél lényegesen jobb filmet is. Dencelvasington miatt, mert szeretem 3/10.
Ezért a filmért MOZIBA MENNI T I L O S !!!!
loucyber 2014 okt. 23. - 21:23:59
(28/161)
Sablonos fos.
loucyber 2014 okt. 23. - 21:22:55
(27/161)
Ezt a szart. A folyamatosan, indokolatlanul ugráló kamera, a sötétség, semmilyen atmoszférateremtõ erõvel nem bír.
10/10
Pszichoapu 2014 okt. 21. - 15:25:14 10/10
(26/161)
Kegyetlen jó akciófilm és ezt még tetézte az is, hogy imádom Denzel Washingtont! Még egy amúgy viszonylag egyszerû hátterû karaktert is olyan elképesztõ át- és beleéléssel tud megformálni, hogy az embert rögtön magával ragadja. Ugyanolyan jólesõ izgalommal néztem, ahogy ebben a filmben D. W. az orosz maffiát aprítja válogatott gyilkolási technikákkal, mint ahogy az "Elrabolva"-ban Liam Neeson az albán maffiát. A kiváltó ok mindkét esetben a leánykereskedelem, amiért - ha ilyen adottságaim lennének, mint ezeknek a képzeletbeli akcióhõsöknek - én is bármikor azonnali mészárlásba mennék át. A film eleinte valóban lassan bontakozik ki, de ez nem megy a szórakozás rovására és érdemes várni a kiteljesedésig! Ugyanazt a katarzist fogod átélni, mint a "Taken"-ben, ha azt szeretted! Nálam ez egyértelmû 10 pont, fel sem tûnt, hogy 130 perces a film!
10/10
Pszichoapu 2014 okt. 21. - 15:10:33 10/10 Előzmény zottyo534
(25/161)
Meg a libákat, meg az egész kordét, amin a tápot szokta vinni a libáknak. :)
offtopic
zottyo534 2014 okt. 12. - 17:11:59 Előzmény denyiro
(24/161)
Jó, de azért egy libatenyésztõ legfeljebb egy zsák pehelytollat tudna hozzám vágni.
domo.robi 2014 okt. 11. - 22:18:20
(23/161)
--- SPOILA ---
A 80-as években, amikor elõször találkoztam ekvalizerrel, akkor rögtön láttam, hogy ez egy jó dolog, de rosszul használják. A különbözõ frekvenciatartományok kiegyenlítése helyett a diszkósgyerekek feltolták a mélyet és a magasat, a közép pedig eltûnt.

Ebben a filmben is szépen feltolták a közepet is. A mély pisztolydörrenések és a magas filozófiai gondolatok mellett a középszerûség is szépen lett ábrázolva. Annyira szépen, hog az már szinte idegen volt. Szétunnám magamat, ha csak annyit csinálnék naphosszat, hogy a helyi walmartban húzom az igát, este pedig könyvet olvasok egy csehóban.

Szerencsére ezt DW is is így érzi, ezért kitör a saját életvitele rabigájából, és kiegyenlít. Véresen, persze, hiszen a gonosztevõk is ilyen módszereket alkalmaznak, jogos tehát, hogy õk is így múljanak ki.

A "Védelmezõ" fordítás abszolút melléfogás. A védelmezõ attitúd egy másik DW filmre, a Deja Vu-re jellemzõ. Az ekvalizer szlengben a lõfegyvert jelenti, ráadásul a történet sem a lány megvédésérõl szól, hanem arról, hogy DW "egyenlít".

A sok gyilkolás elég gyomorforgató volt, a RED 2 ügynöklevadászása nem volt ennyire nyomasztó, sõt vicces volt. De ez a film nem a viccrõl szólt.
denyiro 2014 okt. 11. - 15:24:20 Előzmény zottyo534
(22/161)
Igazából senkivel nem kell ok nélkül és akkor nem lesz probléma. 8)