vino-et-veritas 2016 jan. 24. - 22:21:05
(132/152)
Pontosan ezért nem szeretem a 2. részt. Cameron ide vagy oda, inkább egyfajta akciófilm sejlik fel benne (kõkemény, harcos figurákkal), mint sci-fi. Akik persze jól otthagyják majd a fogukat...

Az elsõ rész újszerûségével meg is újította a mûfajt, de ennek ellenére sem rajongok érte.

Az utolsó rész meg már-már a GMO-k aktuálisan vitatott világába vezet (a szintén szokásos "gonosz" tudósokkal).


Hozzám - minden fogyatékosságával együtt is - ez az ontopic rész (3.) áll a legközelebb és a fegyencek komor világa ellenére is a legemberibb.

Hozzátéve, hogy nemigen vagyok a sorozat nagy kedvelõje...
offtopic
cellasto 2016 jan. 24. - 20:32:05
(131/152)
köszi,jó kis oldal :))
Torolt Felhasználo 2016 jan. 24. - 20:28:53
(130/152)
Ez a HAZUGSÁG amit Fincher terjesztett.
Aztán kijött a Director's Cut és kiderült hogy Fincher egész végig HAZUDOTT amint az sejthetõ volt, hiszen sehol nem adott közre infót miben is tért volna el az õ verziója.

Pusztán menteni akarta a karrierjét.
Ami láthatóan - és érthetõen - ma sem szárnyal.
offtopic
cellasto 2016 jan. 24. - 20:09:31
(129/152)
nahh ezt az infot nem tudtam,akkor ezért volt ilyen fércmunka
fincher csinált amugy pár jó filmet azért(pánikszoba,játsz/ma,hetedik,benjamin button,tetovált lány)
Torolt Felhasználo 2016 jan. 24. - 19:02:21
(128/152)
A 3. rész Fincher gyenge ötlete volt az õ gyenge rendezésében.

Fincher sz*r. Egy jó filmje lett, és az a Harcosok Klubbja, de azt úgy tolták a s*gge alá. Az imdb már nem is rendezõként jegyzi, hanem producerként (pedig ott még kevesebb címhez járult hozzá mint egyébként).
csabaga 2016 jan. 24. - 18:20:55
(127/152)
Szerintem pont az elsõ rész nem forog körülötte,fõképpen Dallas haláláig nem.
csabaga 2016 jan. 24. - 18:15:28
(126/152)
Jó ötlet,a hosszabb változat itt sokkal jobb!
10/10
ceia 2016 jan. 24. - 18:11:47 10/10 Előzmény ValeK
(125/152)
LOL Még szép hogy õt kapja el elõször :D Most már nekem is rémlik valami. 1992-ben vettem meg a könyvet, akkor jött ki éppen. Azonnal elolvastam, aztán még a következõ két évben is. Szóval 94-ben olvashattam kb. utoljára :P Csak 199ft volt! Ma már percegõ, régiesek a lapjai, pedig én vettem újként, új illattal a könyvesboltban..

St3vEn
"Minden rész Ripley körül forog" Csak két rész volt, ami körülötte forgott. Bár szerintem inkább csak az elsõ, a másodikban bejött a képbe Newt. De abban több sztár is lett, jobban, mint az elsõ részben. Az elsõ rész többi karakterét nem kedveltük meg különösebben, talán csak Parkert. (én mindenképpen) De a máodik részben sokan megkedvelték a többi karaktert is, erényeik és hibáik miatt egyaránt. Hickset, Vasquezt, Drakeet, Hudsont, Ferrot, Aponet.. és Bishopot. És milyen jól lehetett utálni Burkeöt! Míg Asht például nem, hiszen õ csak egy robot. De õszintén, kit kedveltél meg a harmadik részben? Talán még Ripleyt sem. Ebben nem volt olyan hõs, olyan pozitív, mint elõtte. És a film több hibája mellett ez pl. az egyik legsúlyosabb. Akkoriban sokan lehúzták Finchert, pedig el kell ismerni, ebbõl a gyenge történetbõl a lehetõ legjobbat hozta ki, és a végén még így is egész jó lett a film. Na persze egy ilyen jó alien nélkül rém unalmas lenne :)
10/10
ceia 2016 jan. 24. - 17:47:56 10/10 Előzmény go84
(124/152)
Na akkor mégis leforgatták marhával is ! Meg kell nézzem a rendezõit ! Biztos jobb, mint ez.
ValeK 2016 jan. 23. - 17:28:39
(123/152)
Bezárják az Alient abba a helységbe és a meg kattant rab aki a gyengélkedõn le volt kötve engedi ki aztán persze öt is azonnal meg öli .
5/10
gregga 2016 jan. 23. - 03:10:37 5/10
(122/152)
"ha már huszonvalahanyadik század akkor mért nem rakták tele számítógépekkel/monitorokkal a helyszínt, akárcsak annyira mint a mi szokványos világunkat. Vagy ott van a vége felé az a jelenet mikor megjönnek a Cég emberei és a legócskább nejlon esõkabát van rajtuk idióta partyszemüveggel menõ ûrruha vagy Alien 2-es katonai szerkó helyett... "

Azért a gépekkel-monitorokkal csak óvatosan, kedves sci-fi tervezõk, azok is nagyon gyorsan avulnak, pár év után nevetségessé válnak még a kevésbé kritikus szemléletûek számára is.
Hát igen, ezek elég viccesek voltak, ahogy a zuhanás egyben túlélése, az android akupunktúrája is, akinek a lába fájt, nem a feje. De ezek nem ütöttek el a korábbi realitásától. Az idegesítõ kezdeti vágások, meg a borzasztó, géphangnak elképzelt monoton borzadály alapján azért sokkal rosszabbra számítottam. Az erõsen túlértékelt elsõ résznél sokkal jobb.
St3vEn 2016 jan. 22. - 22:35:00 Előzmény Sadenal
(121/152)
Gagyi CGI? :D Oscarra is jelölték.
1993-as a film, és még mai szemmel se rettenetes. Elavult, de nem ocsmány...

Akkoriban ettõl mindenkinek leesett az álla, illetve ha jól tudom, ez volt az elsõ film amiben ilyesfajta speciális effekteket használtak (számítógépen készített)
St3vEn 2016 jan. 22. - 22:30:27
(120/152)
Szerintem meg teljesen rendben van minden szempontból ez a rész, méltó, és korrekt "lezárással"
A 4. rész már teljesen felesleges és erõltetett baromság, bár nem rossz, de már nem illett bele a képbe.

SPOILER

Szerintem pont jó volt hogy kiírták a második rész túlélõit, bár nekem is hiányoznak, de talán pont ez volt a lényeg---Minden rész Ripley körül forog és mindig egyedül õ éli túl, ez után kivéve. Mert végül õ se ússza meg--- Arról nem is hogy elég reális hogy nem élték túl, szép is lett volna mindenki túl él egy olyan zuhanást kisebb sérülésekkel--Ripley-nek kellett hisz õ a fõszereplõ :)
Új fajta Xenomorf is, stílusát tekintve az egy és a kettõ között van (Horror is akció is, de inkább az egyre hajaz)

SPOILER OFF

Nekem tetszett.
go84 2016 jan. 22. - 22:27:41
(119/152)
A rendezoi valtozatban tehen van ha jol emlekszem es meg jo par plussz jelenet.
10/10
ceia 2016 jan. 22. - 21:44:26 10/10
(118/152)
A regényben tényleg egy marhában fejlõdik ki a lény! A kutyát azért találták ki, mert könnyebb vele dolgozni. A marhával körülményes lett volna. Különben a regényben el is kapják az idegent és bezárják egy helyiségbe, aminek csak egy vastag acélajtaja van, semmi más. De a lény lefejeli párszor, és ettõl kitüremkedik az ajtó! Bevallom, arra már nem emlékszem, hogy jött ki onnan - már borzasztó régen olvastam. De arra emlékszem, hogy jobbnak tartottam, mint a filmet.

*** SPOILER ***

Szerintem a CGI nem volt rossz. Nekem eleve az egész történet nem tetszik. Pont egy börtönbolygóra, ahol csak férfiak vannak, Ripley kopasz, és semmi értelme, hogy az elõzõ részt nagy nehezen túlélõk már halottak a film kezdetén áááááh. Úgy tûnt, hogy Ripley összejön Hicksel, és örökbefogadják majd Newtot. Még Bishop sem úszta meg a kiírást. Önálló filmként jó, de harmadik részként nagyon el lett rontva. Kb. egy szinten van a szintén nagyon elbaltázott negyedik résszel. De abban legalább láthattunk pár szép alienes jelenetet. Ahogy összeverekednek, a királynõs részt, a víz alatt úszósakat. -Bár jó eséllyel egy ilyen lény nem tudna úszni, mert baromira nehéz* (szilícium alapú ha minden igaz) és a teste nem éppen áramvonalas a sokféle kiálló izével. A végén pedig ennél jobban nem is lehetett volna bánatosabbá tenni a rajongókat, mint hogy látjuk Ripleyt amint aláhull egy kisebb tavat kitevõ olvadt ólomba, és hogy még lássuk is amint vége, elõbújik belõle egy királynõ poronty.. Ha lenne olyan díj, hogy a legrosszabb folytatás, akkor ez simán megkaphatná. Az ember úgy távozott a moziból, hogy vége, nem lesz több része, hiszen meghalt a fõhõs. Ha már le akarták zárni, jobb lett volna egy újabb nagy kaland a négy megmenekült karakterrel, amely során felrobbantják az idegenek bolygóját aztán visszatérnek a Földre, és Bishoptól barátként válnak el. Ripley megkérdezné Bishopot: Ugye találkozunk még? Mire az rejtélyesen: Ki tudja, talán..!

*A Második részben is egetverõ hülyeség, hogy amikor Ripley megküzd a királynõvel és ki akarja repíteni az ûrbe, a hatalmas és súlyos lény Ripley egyik bokájába kapaszkodva lóg! Ripley pedig tartja, az egyik karját keresztül dugva a létrán! Persze ettõl még szuper a film :)
Torolt Felhasználo 2016 jan. 22. - 12:32:38 Előzmény abisztriczky
(117/152)
Amikor elmentek az Alien2-ben a bolygóról egy arctámadó fellopakodott a mentõhajóra és megdugta Ripleyt.
ondok 2016 jan. 22. - 11:14:11 Előzmény Meklód fia
(116/152)
ne hasogasd a szõrszálat!:)
abisztriczky 2016 jan. 16. - 20:22:43
(115/152)
Lehet, hogy én nagyon lemaradtam valamirõl a filmben, de hogy került a lény Ripleybe??
7/10
Sadenal 2015 szept. 16. - 14:31:42 7/10
(114/152)
Kissé csalódás volt ez a rész. A gagyi CGI tönkre-vágta a filmet. Egyáltalán nem tudta visszaadni az elsõ rész hangulatát. Valamiért nem volt olyan korszakalkotó technikailag, mint az elõdei.


6.5/10
Meklód fia 2014 okt. 23. - 18:33:49
(113/152)
Igen, megrendezni is kár volt ilyen forgatókönyv alapján.

Röviden:

Hõsünk ezúttal egy Fiorina 161 bolygón találja magát, ahol valami nõktõl mentes kanbuli folyik. Ripley váratlanul kitalálja, hogy mindenképpen dugni akar egyet most és azonnal. Ezt azzal indokolja, hogy már régóta van úton. (itt megjegyezem, hogy ezek szerint ha én a tõlünk legtávolabbi boltba megyek, akkor már jogosan szólíthatok le nõket, hogy dugni akarok velük)
Ezután felbukkan végre a várva várt Alien, aki nem preferálja az itt folyó kanbulikat, ezért gyors pusztításba kezd.
Kiderül, hogy Ripley gyomra nem a sunyiba befalt tejfölös székelykáposztától görcsöl, hanem a benne fejlõdõ királynõtõl. Attól a királynõtõl, aki lámpaláza miatt csak a film végén hajlandó kibújni belõle, amikor már késõ.