napraforgó 2012 jún. 01. - 13:55:58
(2113/2153)
Tony, Carlota, Lucia - megtalálták Ivan és Camilo kocsiját. Sõt megtalálták Gordo holttestét is. Lucia átmegy meglátogatni Alexet.
Utána Tony elmondja, hogy más emberek vérét is megtalálták Gordo mellett.
Antolin és Carolina is ideges Camilo miatt. Antolin Tonyhoz indul tudakozódni.
Az indián - halász - kölyök fél, hogy a hatóságok kellemetlenkedni fognak. Régebben megölt egy embert, aki meg akarta erõszakolni a húgát. Az anyja erõszak-ellenességrõl papol neki.
Ivannak magas láza van, nyöszörög. Hol vagyok? Camilo után érdeklõdik. Itatják és pipacs is kell (?)
Camilo rosszabb állapotban van.
Alex a fogsága szenvedéseirõl beszél. Az apját várta, de nem jött. Lucia megkérdezte, vajon fogdosták-e a rablók. Ivanról ugyanazt hazudja, mint Anthony, elutazott.
Antolin a anyjának és húgának meséli a híreket, de semmi biztosat nem tudnak. Antolin oda akar menni, ahol Gordot megtalálták. Arcelia megint fohászkodik. Antolin z anyjára bízza Carolinát.
Curiel nõk - aggódnak, már 4 nap eltelt és semmit se tudnak, nem jelentkeznek, talán már nem is élnek. Lucrecia bíztatja, még van remény, nem találták meg a testüket, tehát nem biztos, hogy meghaltak.
Antolin a zsarukkal veszekszik, hogyhogy nem találtak semmit, menni akar õ is keresni. A rendõr ellenzi.
JJ, Esther és David Saulról értekezik, gazember lett, JJ hallani sem akar róla. Esther azt kéri, hogy a kapcsolataival segítsen a fiának, de JJ hajthatatlan.

Tony mesét olvas Alexnek, hogy elterelje a figyelmét. Alex nehezményezi, hogy az apja fel sem hívja, ha már elutazott.
Az indián lány orvost és kórházat javasol az anyjának, aki csitítja, a bátyja fél a fehérektõl.

Sault a kórházban csak Esther és David látogatja. Ígérik szereznek neki ügyvédet. Ivanról kérdezik - Saul reméli ottrohad a sivatagban. Esther imádkozik, Saul átkozódik.
Antolin és Tony újra el akar menni a sivatagba, megegyeznek, másnap reggel indulnak. Tony Carlotára és Luciára bízza Alexet, aki még mindig azon filózik, hogy az apja miért nem veszi fel a telefont.

A vízparti kunyhóban Ivan hánykolódik, Camilot keresi. Camilo is magához tér, de nem emlékszik a lövésekre. Ivan a telefonját keresi, de nem volt nála. Aggódik a barátjáért, orvost akar neki, segítsenek.
A gyógyító asszony a fiát akarja elküldeni a városba orvosért, de az nem vállalja.
Ivan és Camilo a múltról beszélgetnek, Luciáról, stb. Camilo nem akar élni, már nincs miért. Ivan az anyját, húgát emlegeti, akik visszavárják, de Camilot nem érdekli.
10/10
ateate 2012 jún. 01. - 13:42:52 10/10
(2112/2153)
Amikor csináltam a feliratos változatot anno, máknak fordítottam. Meglepõdtem a pipacson. Tudom, h. rokon növények, de tényleg nincs virága. És a mákról inkább elhiszem, h. gyógyító célra felhasználható.
napraforgó 2012 jún. 01. - 13:33:04
(2111/2153)
No elkezdõdött. Két nõ jön a kietlen prérin - anya-lány. Virágot szednek, Pipacsot, állítólag, de valami bogáncsbokorról vág az idõsebb ágat. Kicsit sem néz ki pipacsanak. A lány észreveszi a fewkvõ alakokat, azt hiszi halottak. Anyja megállapítja, hogy kettõ még él, de alig. Menj el a bátyádért, segítsen. Elviszik õket valami kunyhóba, valami víz mellé. Indián festék az arcon, füstölõ, kántálás, gyógyítás.
Tony a rendõrfõnököt kérdezgeti, mit tud a fiáról. Még semmit.
Azt mondják, Saul nem tudta, hol lett volna a pénzátadás (na akkor csak kihallgatták). Lucia szerint Alexet rendben találta az orvosa.
Lucia aggódik Ivanért. Alex aggódik az apjáért, hol van, de Tony azt mondja, hogy el kellett utaznia Los Angelesbe.
Arcelia imádkozik, ne legyen baja a fiának és Ivannak sem. Korholja Carment, miért nem mondta el. De legalább Antolin és a gyerek megvan.

Az "indián" báty aggódik, volt már dolga a hatóságokkal. A húga érdeklõdik az anyjánál, vajon életben maradnak-e. Az öregasszony férgeket tesz rájuk, amelyek megeszik a rothadt húst. (vajon mitõl rothadt meg tegnap óta?)
Mindenesetre azt mondja, hogy van, aki elfogadja a gyógyítást, van, aki nem. És az egyik itt nem. (na vajh ki?)
10/10
Milibindi 2012 jún. 01. - 13:12:04 10/10 Előzmény ateate
(2110/2153)
Juuj nagyon köszi
napraforgó 2012 jún. 01. - 09:29:50
(2109/2153)
Hát igen. Lucrecia sokat szelidült a betegsége és Maripaz halála után. Ugyanúgy JJ. is, miután a fiai elhagyták, Saul elkanászodott, Esther elvált tõle, elveszítette a vagyona nagy részét, stb. De azért nem hiszem, hogy teljesen megváltozott volna.

Az a holló mindig akkor mutatkozott Camilo mellett, amikor egyedül volt. Szóval... hát nem tudom...

Mi van, ha az indián varázsló a két fiú közül csak az egyiket tudja megmenteni? Bár Ivan kapott két golyót, Camilo csak egyet, de ki tudja, melyik a súlyosabb.
10/10
Gaby87 2012 jún. 01. - 09:09:00 10/10
(2108/2153)
Indián törsz. :) Na az érdekes lesz biztos. Most csak azt nem tudom, hogy talán Maripaz halála elõtt ott volt a holló a hotelben. Remélem Camilo elkerüli a fekete madarat!
Én inkább arra leszek kíváncsi, hogy J.J. egyedül marad-e vagy tud-e valami meghatót mondani a gyerekeinek, hogy valamelyik meghatódjon.
Aztán lagzi és fin.
Én csak este tudom megnézni, szóval utána majd jövök nézem miket írtatok.
napraforgó 2012 jún. 01. - 08:42:48
(2107/2153)
Valószínûleg igazad van. Antolin nyilván megtudhatta volna Saultól - legalább hozzávetõlegesen - hogy hol van a pénzátadás. Azt megértem, ha a gyerek biztonsága érdekében nem mentek oda, de azt nem, hogy ha nem szóltak a rendõröknek. Csak úgy hazaautóztak, amikor tudták, hogy Ivan és Camilo még veszélyben vannak... Szóval szerintem mutatniuk kellett volna, hogy telefonálnak a zsaruknak, vagy legalább valami utalást tenni erre otthon, amikor Alexet már lefektették. Ha a gyereket már nem kellett félteni, azért a két fiatalember élete érdekében már kellett volna valamit csinálni. Szóval ez nekem hiányzik. Akkor lehet várni a zsaruk értesítését, megtalálták õket, jól vannak, vagy nem, elkapták az emberrablókat, vagy nem, stb, stb. Szóval egy részt legalább erre is áldozhattak volna.

A tartalomismertetõ szerint ma valami indián törzs, vagy sámán, varázsló, vagy ki tudja kicsoda fogja megmenteni õket, meg valami indián faluba vinni, stb. Hát erre kíváncsi vagyok, nem nagyon hiszem, hogy valami õsi indián törzs, falu, stb. létezhet a mai Mexikóban, azért annyira nem elmaradottak, még a hegyekben sem.
Camilot illetõen kétségeim vannak, én is sajnálnám, ha meghalna, most már nem is szolgálna semmilyen célt a halála, legfeljebb megint lehet síránkozni egy strófát. Habár az a sok holló... nekem nem sok jót ígér.
Az biztos, hogy a fõhõs nem halhat meg, akkor mi lenne a pompás esküvõvel, ami a kötelezõ záróakkord ebben a mûfajban.

Na majd meglátjuk.
10/10
Gaby87 2012 jún. 01. - 08:04:24 10/10
(2106/2153)
Akkor valószínûleg tényleg reggel érhettek haza, és Alexet tényleg a kimerültség miatt parancsolhatták ágyba. És a fokozáskedvéért a végén visszaugrottunk az elõzõ estére. Ja és ha szóltak volna a rendõröknek azért Sault biztos megkérdezték volna, hogy hol van a pénzátadás. Egyébként az orktól miért nem kérdezték meg hol vannak Ivanék? Nem hinném, hogy Antolin nem tudta volna kiszedni belõle, mert Fausto mielõtt elindult azért elmondta körülbelül, hogy hova megy, habár lehet, hogy hazudott. Na nem baj, így vesztenek egy kis vért, meg otthon lehet siránkozni.

Remélem Camilo nem hal meg, mert a Lucia ügyön már nagyjából túl vannak, ugye mondta is Ivan, hogy kibékültek, meg együtt örültek Antolin gyerekének. A sorozat eleji késeléses balhét most jóvá tette, meg azért egyébként sem volt haragszom rád.
napraforgó 2012 jún. 01. - 07:37:05
(2105/2153)
Revidiálnom kell az álláspontomat. Megnéztem a Google maps-en Hermosillot és Alamost, legalább 300-350, vagy akár 400 km-re vannak egymástól. Ha az a farm még Hermosillon innen volt, akár 100 km-re is, az út haza Almosig kocsival bizony több óra is lehet.
De azt hiszem nem töröm magam, hogy logikát találjak a történések idõrendjében, tudomásul veszem, hogy az nem feltétlenül jellemzõ a telenovellák cselekményére.

Ma viszont dupla résszel vége lesz az egésznek, a végén biztos lesz nagy buli hegyen-völgyön lakodalom, ahogy az dukál.
napraforgó 2012 jún. 01. - 05:28:58
(2104/2153)
Az a farm még 120 km-re sem volt, úgy kellett bemenniük Hermosilloba, ami még odébb volt Alamoshoz képest. 120 km-t egy óra alatt meg lehet tenni jó autóval, jó úton. Ha netán a rendõrségen is jártak volna, amit nem hiszek, Alexet agyon nyaggatták volna a rendõrök, meg orvosi vizsgálatoknak vetették volna alá, stb. Akkor tuti nem kerülnek haza olyan hamar. De nem volt szó olyasmirõl, hogy elmaradnak, csak telefon megy haza, a nõk meg várakoznak akár napokig. Akkor a rendõrök nyilván megszállták volna a környéket, hogy elkapják az emberrablókat, holott Ivan pénzátadási akciója (és Camilo titkos követési akciója) még javában tartott. Hát ilyesmi nem volt, szerintem rögtön mentek haza, 1-1 1/2 óra alatt hazaértek, Alexet ágyba dugták és utána nekiálltak aggódni Ivanért és Camiloért.

Az idõrend még azért sem tiszta nekem, mert ugye hazafelé a kocsiban - késõ este - már hívogatják Ivant és Camilot is, de nem veszik fel a telefonjukat. Valószínûleg akkor már meglõve hevernek az erdõben. Amíg Ivan csak menetelt, telefonon utasítgatta Gordo, tehát nem volt kikapcsolva a telefonja. Anthony hívását meg miért ne vette volna föl az erdõben, gyaloglás közben?
Camilo titkos akcióban volt, a telefonját nyilván lehalkította, de azért õ is tudott volna suttogva beszélni egy bokorban, és sejthette volna, hogy Tony hívása fontos, szóval szerintem õ is felvette volna, ha elérhetõ.

Szóval a végkövetkeztetésem: a szabadítási és a pénzátadási akció kb. egyidõben történhetett, nyilván egymástól néhány km-re, de azért olyan távol, hogy a lövöldözés hangja ne hallatszon el egyik helytõl a másikig. A telefont meg azért nem vették föl, mert félholtan (vagy egészen) meglõve hevertek a pusztában.

Na most már kíváncsi vagyok, hogy szegény Camilot kinyúvasztja-e a forgatókönyvíró, mert nagyon köröztek felette a varjak valamikor a történet közepén. Ivan meg lesz mentve, az tuti, különben elmarad az esküvõ, meg a hepiend, és az ugye meg lesz tartva a telenovellák szabályai szerint.
10/10
ateate 2012 máj. 31. - 22:30:55 10/10
(2103/2153)
Szerintem éjjel autóztak. Reggelre értek Alamos-ba. És Alexszet meg csak azért fektették le, mert kimerült volt.
Aztán hirtelen leszállt az éj. :-) De tényleg van egy kis kavar az idõvel, mert amikor beszélgetnek a McGuire-házban, Antolin háta mögött fényes nappal van. Közben meg sötétben lövöldöznek. Ennyi idõeltolódás nincs 120 km-en. :-)
juan-ZSU 2012 máj. 31. - 21:57:26
(2102/2153)
az utolsó részekbõl nem hiányozhat az izgalom :) hiányozni fog ez a sorozat :(
Antolín nagyon jó karakter õ lett a kedvencem és nem minden napi a szerelmük se az ex vak lánnyal
10/10
Gaby87 2012 máj. 31. - 21:06:14 10/10
(2101/2153)
Hát ha éjszaka indultak el, akkor reggelre kellett hazaérkezniük nem? Vagy tényleg egy napig leadták Sault meg vallomást tettek, és úgy indultak haza, és akkor estére értek Alamosba vissza. Nem tudom miért pizsamát adtak Alexre, így most teljesen megkavarodtam. De tényleg a végére kellett az izgalom, szóval mindegy is.
napraforgó 2012 máj. 31. - 21:01:44
(2100/2153)
Szerintem sem idõrendben volt a vége, de így hatásosabb volt, hogy a lövöldözéssel ért véget és nem Alex hazaérkezésével. Én úgy láttam, hogy sötét volt, amikor Alexék hazaértek - bár ezek szobabelsõt ábrázoló stúdiófelvételek voltak, így akármikor is lehetett. Bár Alex rögtön pizsit kapott és lefektették, ezért ggondolom, hogy este lehetett.
Azért annyira nem lehetett messze San Isidoro, hogy egy teljes napig tartson a hazaút. Valamikor pár résszel ezelõtt szó volt róla, hogy Hermosillo mellett van a farm, amely 120 km-re van Alamostól.
10/10
Gaby87 2012 máj. 31. - 20:51:26 10/10
(2099/2153)
Hát a vége egy kicsit össze-vissza volt. Ugye Alexék nappal értek haza, ahol mindenki aggódott, aztán mutatta, hogy lebukik a nap, és a lövöldözést, de ez nyilván egy nappal korábban történt.
Gondolom, hogy azért csak telefonálhattak valakinek, vagy arra gondoltak, hogy Gordóék visszamennek Saulért? Na most ez nekem sem tiszta.
napraforgó 2012 máj. 31. - 20:49:03
(2098/2153)
Nekem tengerész-zsáknak tûnt, és Ivan eléggé megizzadt alatta, amíg reggeltõl-estig gyalogolt vele. Gordo rendesen megdolgoztatta.
napraforgó 2012 máj. 31. - 20:46:51
(2097/2153)
Tényleg, ezt nem tisztázták, mi lett Saullal? Leadták a rendõrségnek vajon? Csak nem hagyták ott meglõve a világ végén. Mert igen hamar, még aznap éjszaka autókáztak hazafelé hármasban, Tony, Antolin és Alex. Ha bementek volna a rendõrségre, biztos mindenkit részletesen kihallgattak volna és akkor nyilván nem szabadultak volna el még másnap sem.
Ha nem is szállították be a yardra, azért remélem egy telefont megeresztettek, hogy hol találják és mi a bûne.
10/10
Gaby87 2012 máj. 31. - 20:46:38 10/10
(2096/2153)
Na kiokosítottam magam. Hétköznapi használatban a 100 dolláros a legnagyobb, de banki ügyeletekben használnak nagyobbakat is (500, 1000, 5000 stb). Meg vannak fém pénzek is váltóként. Ebbõl legnagyobb az egydolláros, (Na most ha ebbõl volt hatmillió, akkor érthetõ, hogy akkora volt a zsák.) :) Amúgy az én értelmezésemben a sporttáska inkább az, ami Camilonál volt, na de azt nem lehetett volna ilyen látványosan vonszolni.
10/10
Gaby87 2012 máj. 31. - 20:33:08 10/10
(2095/2153)
Nagyon jók ezek az összefoglalóid, olyan jókat tudok mosolyogni rajta. Tegnap a feljebb vitte egy oktávval, ma meg a nem tesz jót az állapotának. :)
Gordo lelkiismerete kicsit feltámadt, aztán gyorsan el is altatta a rokon. Saul az agyi aktivitás jeleit mutatta, hogy nélküle nem tudnak elmenni, de utána meg elég gyorsan átvágták. A három golyót megérdemelte, de most megint meg kell mûttetnie a lábát szegénykémnek.
Lucrecia ecseteli, hogy Ivan és Alex élete egy cérnaszálon függ, J.J. meg csak hümmög. Hát így ne csodálkozzon, hogy egyedül marad.
Még jó hogy volt szerepcsere. Ha DZ bukott volna rá GS-ra az nem nyomott volna olyan sokat a latba.
napraforgó 2012 máj. 31. - 15:34:38
(2094/2153)
Haha. Most értettem meg, amit Sotoról és Zepedáról írtál. Engem már a mani jobban érdekel.