Ezüstliliom 2010 nov. 21. - 00:33:05
(28/88)
Pontosan honnan is ez az idézet?
Ezüstliliom 2010 nov. 21. - 00:30:47
(27/88)
"Nagyon jó adaptáció, de lehetett volna ez még csontighatolóbb, elvégre nem akármilyen az alapanyag. Olyan, mint amilyenre Orson Welles csinálta volna (illetve meg is tette, csak a mû megsemmisült, s ez olyan veszteség, amilyenre nem tudnék példát mondani a filmtörténetben)."

Jajjj!:( Ez tényleg fájó veszteség. Én is kíváncsi lettem volna rá.
Ezüstliliom 2010 nov. 21. - 00:15:45
(26/88)
Ezüstliliom 2010 nov. 21. - 00:00:33
(25/88)
Shakespeare meséi mindig elvarázsolnak. "Nem mind arany, ami fénylik." Szóval innen van a mondás.:)

Amit talán még senki nem említett: gyönyörû volt a zene. Vajon ki énekelte a végén azt az éteri dalt?
Felhasznalo888 2010 nov. 20. - 23:59:33
(24/88)
Valóban jó film, de Shakespeare elmehetett volna sci-fi írónak, vagy meseírónak is, annyi a fantasztikum benne. Az esküszegõknek megbocsátanak a hazudozók, aztán mindenki boldogan megy az ágyba...
10/10
Gabriella54 2010 nov. 20. - 23:51:40 10/10
(23/88)
Köszönöm szépen, visszaadtad az emberiségbe vetett hitemet!
10/10
offtopic
Gabriella54 2010 nov. 20. - 23:45:37 10/10
(22/88)
Neked nem tanítottak kultúrát vagy el sem jutottál a felsõ tagozatig?
Persze Shakespeare sem tetszhet mindenkinek, de a kifejezésed és a stílusod...édes jézusom, hová jutott a világ? Ha meg nem tetszik, ne nézd (sajnos nem kötelezõ, pedig egy-két emberkének nem ártana!)
Helyetted is szégyellem magam!
10/10
Ford Mustang 2010 nov. 20. - 23:12:23 10/10
(21/88)
Én nézem, remek film, és tényleg végre normális idõben, reklám nélkül és vágatlanul vetítenek egy nagyszerû filmet.
És mint mondtad; Al Pacino zseniális, mint mindig, persze Jeremy Irons is szintén utánozhatatlan.
3/10
kolombi2 2010 nov. 20. - 23:03:58 3/10
(20/88)
latom jol elvagy ...


minden alkalommal tolod, pedig ratyi ez a film.
persze nem a "film"-sege miatt ratyi, hanem termeszetesen sekszpiiiir a ratyi a velejeig.

Pacino termeszetesen itt is jot jatszik, de termeszetesen egy nem-ratyi kozegben sokkal jobban ki-tudja jatszani magat.

sekszpiiiir unalmas, rozsaszin ragogumi.... gejjjj


pfujjj
10/10
offtopic
Gabriella54 2010 nov. 20. - 22:28:02 10/10
(19/88)
Nézi most valaki? Pedig végre jó filmet adnak, végre emberi idõben, ráadásul reklám nélkül! A többit majd ha vége van!
10/10
offtopic
Gabriella54 2010 aug. 22. - 15:13:05 10/10
(18/88)
Miért is mentenék fel? A kettõnek köze sincs egymáshoz.
Azért nem ártana, ha észrevennéd: Shylock-ot megalázták, mégis hozzáfordultak, amikor szükségük volt rá. Mi ez, ha nem képmutatás? Ha annyira megvetem, akkor egyáltalán nem tõle kérek segítséget - vagy ha már vagyok annyira megalkuvó, akkor igyekszem a vállalt kötelezettségemet teljesíteni. Ennyire egyszerû.
10/10
Gabriella54 2010 aug. 22. - 13:15:49 10/10
(17/88)
A film valóban kiváló, Al Pacino pedig remek (persze mikor nem az?)
Annyit viszont hozzá kell fûznöm, hogy a bosszúállást elítélendõnek tartod - a kirekesztést akkor miért nem tartod annak? Semmivel sem kártékonyabb valakit kirekeszteni, mint a kirekesztett bosszúállása! Tudom, vannak olyanok, akik a legapróbb dolgokért képesek bosszút állni, de a kirekesztettség, a gyûlölet nem nevezhetõ apró dolognak. Ha valakibe állandóan belerúgnak, elõbb-utóbb elege lesz belõle.
Shylock-nak pedig legalább annyi emberi tulajdonsága van (akár jó, akár rossz), mint Antonio-nak, Bassano-nak vagy Portia-nak.
Beks 2010 aug. 22. - 12:58:43
(16/88)
Komolyan, röhejesek ezek a hozzászólások - tisztelet a kivételnek. Már megfigyeltem, hogy ha egy filmben - amennyiben az zsidókról is szól - a zsidó fõhõs nem (csak) negatív fényben van feltüntetve, egyesek már egybõl összeesküvés-elméleteket keresnek a háttérben. Miért nem lehet magát a FILMET értékelni?
Különben meg nem tudom, hol volt Shylock pozitív hõs. Szerintem a bosszuállás egyáltalán nem pozitív tulajdonság, nem tudom,ki hogy áll vele. Vagy azért, mert a film valahol bemutatta, hogy õ is ember?
Szánalmas ez a szõrszálhasogatás... Nagyon szeretem Shakespearet, szerintem jóval megelõzte korát.
Ez a film pedig nagyon jó film, és Pacino remekül eljátszotta Shylockot, nagyon hitelesen adta vissza, pedig nem lehet könnyû egy ilyen szerepet hitelesen megformálni. Láttam színházben is ezt az elõadást, de a film nekem most valahogy jobban tükrözte az érzelmeket. Csak ajánlani tudom. 9/10
demeter1993 2009 máj. 05. - 19:33:12
(15/88)
NINCS IGAZSÁG? CSAK JOGSZABÁLY! ezt már megtanulhattad volna.
Az évszázadok alatt a törvény talán annyit ölt, mint amennyi lelket mentet, mégis nélküle érdekesebb lenne az élet. Nem tudom hogy jobb vagy...
Mókusfiú 2008 nov. 21. - 23:42:20
(14/88)
Remek Shakespeare adaptáció (láttunk már roszabbat is). Engem fõként Shylock karaktere kötött le benne, és szerintem Shylock nélkül elég unalmas lenne. Szerencse hogy van. Pacino remekül játsza a vitatott Shylockot, akinek a sorsa nagyon elszomorító. Elhagyja a lánya, jussát nem hajthatja be, leköpik és megalázzák, ráadásul a végén még neki kell "beérnie" a dózse parancsával. Utánna meg már idegesítõ nézni ahogy a többiek egy rohadt gyûrûn civakodnak!
10/10
kavlade@index.hu 2008 szept. 25. - 08:41:06 10/10 Előzmény peca1000
(13/88)
A cseszegetés okaiba nem mennék bele(igazak-igaztalanok egyaránt jócskán vannak), de a darabot illetõen rámutatnék, hogy a dolog azzal kezdõdik, miszerint Shylock Antonio vérét óhajtja venni. A dolog másik szépsége, hogy a kölcsönt Antonio barátja, Bassanio kéri, Antonio a kezes. Alapvetõen nem az adósság visszafizetése a cél, ez jól benne van a darabban, mindjárt az elején, ha még mûködik az emlékezetem.
Ha Shakespeare nyelvezetét megmodernítanák,az olyan lenne, mint ha a hozzászólásokat 16. sz.-i nyelvre változtatná a moderátor: hamisítás. Szoktak lenni ilyen parafrázisok, de nem az igazi.
7/10
Coleman 2008 aug. 21. - 21:59:01 7/10
(12/88)
Szerintem A velencei kalmár egyike a legjobb Shakespeare mûveknek, bár az általános vélekedés nem ez. Pedig brilliánsan megírt figurákkal találkozhatunk és olyan fenomenális mondatokkal, amiket nem sok író képes alkotni (na meg mnodanivalóban sem szenved hiányt a darab). Michael Radford egy tiszteletteljes adaptációt tett le az asztalra, ami többé-kevésbé fantasztikusan sikerült. Vannak benne felesleges toldások és fájó csonkulások (pl. a bolond és apjának jelenete), de amúgy jól átadja, nagy húséggel, igényesen interpretálja az eredeti mûvet. Shylock figuára szerintem itt még inkább szánandó, és itt kell rátérni Radford filmjének legnagyszerûbb pontjára: Al Pacinora! Gigantikus alakítást nyújt, mindent és mindenkit elhalványít, pedig a többiek is egészen kiválóan játszanak. Kicsit sajnálom, hogy pl. a hercegek túlsáogsan is komikus szinezetet kaptak és Antonio ennyire elhalványult, de hangsúlyozom: ez egy remek film! Mindazonáltal igazán emlékezetes Pacino miatt marad!
Miki1900 2008 aug. 03. - 16:43:32
(11/88)
nekem is tetszett. de nem annyira, h megvegyem.
peca1000 2008 máj. 11. - 23:49:40
(10/88)
Ma néztem meg, és nagyon tetszett. A színészek fantasztikusak, egyszerûen mintha Shakespeare róluk írta volna a mûvet. A díszletek, és ruhák csodálatosak. Szegény Al Pachino, nagyon sajnáltam. Ahogy a film végén ott áll magára maradva, meg amikor a bíróságon összetör. Pedig csak elégtételt akart venni az õt és a népét ért megaláztatások miatt. És J.Irons ha az elején nem köpi le, akkor elég lett volna kifizetnie az adósságát. Ami még tetszett azok a gyönyörû nõk (hercegnõ, zsidó lány stb. pár szexjelenetel megtoldhatták volna a filmet :)Egyet enm tudok megszokni a Shakespeare filmekkel kapcsolatban, méghozzá a nyelvezetét. tudom, hogy így lesz hitelesebb, de akkor is!! Ja és magyarázza el már valaki nekem, hogy miért cseszegetik folyton a zsidókat? Én nem vagyok az, de engem nem zavarnak.
10/10
r-win 2007 júl. 15. - 00:20:35 10/10
(9/88)
Jó film, tetszett.
Al Pacino olyan eszméletlenül jól játszott, hogy majdnem leestem a székrõl. :-)
Mivel megtehettem, eredeti nyelven néztem, felirattal. Mindenképpen így javaslom mert Pacino és Irons nem csak remekül játszik, de a hangjuk is nagyon jó.
A történet, a dráma és a humor(!) Shakespeare, ennek átadása pedig Al Pacino-ra, Jeremy Irons-ra és Joseph Fiennes-ra "jut".
Kívánhatnánk-e ennél jobbat?