7/10
offtopic
efes 2008 okt. 09. - 15:53:36 7/10 Előzmény beryll
(19/39)
Való igaz, nem elvesztette, hanem megégett. A Guiness Jazzzenészek Lexikona szerint: "1928-ban a (cigány)karavánt ért tûzben bal kezének két ujja megégett. Túllépett ezen a handycapen, különleges ujjtechnikát fejlesztett ki..." Lényeg, hogy három ujjal gitározott.
Lery 2008 okt. 09. - 15:22:30
(18/39)
Nem egy szokásos Woody Allen film, de pont ez a legszebb benne, hogy a mester még idõs korában is képes valami újat nyújtani.. Szerintem király film ;)
beryll 2008 aug. 12. - 16:08:42
(17/39)
Nem úgy volt, hogy Django-nak 2 ujja sérült meg (megégett, asszem) és egy különleges technikát fejlesztett ki arra, hogyan fogja le az akkordokat?
Tehát nem elvesztette, csak nem használta õket. Vagyis nem tudta.
moksa 2008 máj. 20. - 19:44:09 Előzmény efes
(16/39)
django reinhardt: mint bach a komolyzenében, mint beatles a popzenében: alap(fogalom).
7/10
efes 2008 máj. 20. - 19:42:15 7/10 Előzmény efes
(15/39)
Mondjuk az azért kicsit komikus volt, ahogy Sean Penn össze-vissza birizgált a gitárnyakon... Persze, ezt csak az veszi észre, aki fogott már kezében gitárt, és ismer legalább egy akkordot.
7/10
efes 2007 nov. 10. - 16:05:47 7/10
(14/39)
hogy ON topic legyek: az általatok emlegetettekhez képest, a világ legjobb gitárosa, akihez képest a második, a sean penn által alakított csávó: django reinhardt. aki pedig, egy: nem tudott kottát olvasni, és lesz*rta hogy szeptim meg dúrmoll, kettõ: a gitár nyakán játszó kezén három( azaz 3) ujja volt. na erre varrjatok gombot....:)
Alternat 2007 ápr. 13. - 20:35:40
(13/39)
Tommy Emmanuelrõl senki nem hallot még???
Akkor ti nem is láttatok még igazi gitárost. Ez a fickó ugyan azt megcsinálja akusztikuson, mint az általatok emlegetett emberek szóló gitáron. Arról nem is beszélve, hogy pár számban egyszerre játszik akkordot, dallamot és basszust, a sajátságos iszonyat jó kis zenei fûszerezéseirõl ne is beszéljünk. Én 10 év intenzív gitározás után 1 számát próbáltam meg eljátszani, két taktusig jutottam és az is szarul megy. :-D

<a target="_blank" href="http://youtube.com/watch?v=mPe3NsUJ54o" title="http://youtube.com/watch?v=mPe3NsUJ54o">youtube.com</a>

Így kell gitározni... :-)
Zolkó 2007 ápr. 07. - 14:44:47
(12/39)
Igazad van, maradjunk annyiban, hogy egy szinten vannak. Talán egy kicsit elkapott a hév a kijelentésed után:) Ettõl függetlenül a rock, blues, metal mûfajok nem ritkán összemosódnak, sokan ötvözik ezeket, más stílusba is belenyúlnak.
Említhetem pl. A Dream Theater-t, minden tagja kimagaslót nyújt a maga hangszerén. De ott van még a Whitesnake, Skid Row, Metallica, Iron Maiden, Helloween, Twisted Sister, Slaughter, White Lion, Cinderella, és a lentebb említett gitárosok, különösen Vai:). Ha egyébre, vagy albumokra is kíváncsi vagy, azt elküldöm külön.
Zolkó 2007 ápr. 06. - 15:43:51
(11/39)
No, hamár metalnál tartunk:) Egyre távolodunk a filmtõl, de azért nem bírom ki, hogy ezt ne hagyjam válaszolatlanul:)
Ha a zenészek hangszeres tudását nézzük, a jazz után õk vannak a második helyen. A hörgés amirõl beszélsz, az a mûfaj egyik fajtája, amit a metal rajongók közül is sokan nem szeretnek. És épp ez az, hogy a mûfajt mégis ez alapján ítélik meg a (bocsánat) hozzá nem értõk. Kb 20 éve még csak 4-5 fajtája volt a mûfajnak, és abból csak az egyik volt a hörgõs (death), de most már annyi féle van, hogy én sem tudom követni... Ha jól emlékszem Doors fan vagy, és attól a metal néhány lágyabb válfaja egyáltalán nincs messze.
Alternat 2007 ápr. 06. - 00:48:01
(10/39)
Az biztos, hogy létezik ez a fajta (akkor maradjunk ennél a kifejezésnél) sablonjazz, amit Te mondasz, így mostmár értem mire gondolsz, én szerencsére még nem találkoztam koncerten ilyennel, de személyesen beszélgettem már ilyen emberekkel. Vettem már részt jó pár nemzetközi jazz fesztiválon, ahol a világ profi jazz zenészeinek igencsak a színe-java megfordul, én ott kottát egy darabot nem láttam. Sõt, csak hogy egy példával éljek, volt egy amerikai úriember (természetesen az a tipikus 3-4 hangszeren oda-vissza bármit), aki úgy szállt be a végén egy ilyen összenépi jamelésbe, hogy nem is ismerte a számot, csak annyit közöltek vele, hogy G-ben van. Na én az ilyet nevezem jazz zenésznek.
Konzis emberekkel én is beszéltem már, mint említettem, tudom milyenek. Amikor nem tudják elképzelni, hogy két szeptim után, hogy jöhet egy szext akkord. Hiszen õk szabályokat tanultak és azok között játszanak. Szerintem borzasztó lehet nekik.
Pontosan tudom mi a különbség a rock és a metál között. Csupán azt ne feledjük el, hogy a metál nem a semmibõl lett, hanem a rock zenébõl született. Metál az 30-40 éve még nem nagyon volt, de rock az igen. Éppen ezért közös akkord világról beszélünk, erre gondoltam, amikor írtam. Sõt, van egy jó pár zenész társam, aki a metált a rock zenén belüli almûfajnak tekinti. Nézõpont kérdése, de szerintem mind a kettõ helyes látás mód. Mostanra már megnõtt a metál hordereje annyira, hogy akár különálló mûfajnak is tekinthetõ legyen.
A progresszivitásról nekem meg mindig a modern mûanyag "zene" jut eszembe... felfordul tõle a gyomrom, bocsi ezért... errõl nem tehetek. Sajnos ma már akár tetszik akár nem, mindenhová beette magát ez a divatorientált, salátazabáló stílus. Még a rock, vagy a metál zenébe is.
Alternat 2007 ápr. 04. - 22:35:06
(9/39)
Az biztos, hogy metál és metál között is rengeteg különbség lehet.
Egyébként milyen az a sablon jazz? :-D Már csak azért, mert egy totál improvizatív mûfajról beszélünk. Meg hát a rock mûfaj kb 50-100 akkord foglal magába, míg a jazz ennek a jóval többszörösét... szinte kizárt hogy sablon legyen. A lefogásokról ne is beszéljünk mert akkor közel 4000-nél járunk jazz esetében.
Alternat 2007 febr. 23. - 17:27:32
(8/39)
Én majd pörgök a fejemen... mondjuk azt 1 üveg házipálinka után akár jazz-re is. :-D
Alternat 2007 febr. 23. - 17:26:00
(7/39)
Nem tudom, hogy bigin-e, sajnos nem néztem meg a filmet. Pedig megtehettem volna már egy párszor. A számot se ismerem sajna, pedig Cseh Tamást szeretem.
Nem is tudom melyiket mondjam.... talán ha ismered, akkor tipikus bigin pl Lovasinak a Vedd fel a szép ruhád címû száma.
Rap...fasza lenne... :-D Nah, Brody, majd készülj, Newcastle United-ot elvisszük valahova rappelni. Bár én se tudom, hogy kell, de majd figyeljük a többieket. :-D
Newcastle United 2007 febr. 23. - 14:24:09
(6/39)
Elõbb esek össze a piától, mint hogy technora, trash metalra, gagyi popra, rapre vagy akár mulatósra ugráljak.:)
Alternat 2007 febr. 23. - 11:24:19
(5/39)
Abban igazad van, hogy lehet különbséget tenni jazz és jazz között. Én pl a dixit nem annyira szeretem, de a ragtime-ot és a swinget imádom. Sõt utazásnál, vagy amikor dolgozok akkor a legjobbak.
De például metált is hallgatok, amikor rossz kedvem van, az meg akkor jó. Sõt nagy bosanova rajongó vagyok, az meg jöhet bármikor. A biginrõl ne is beszéljünk. A techno és társai meg hát... számomra a zene abban merül ki, hogy zenészek játszák hangszeren, ezek pedig ebben a definícióban nem kapnak helyet.
Mindenesetre amit ki akartam hozni az egészbõl, lehet hogy akkor félreértettük egymást, csak nekem ez a "ráhangolódok a zenére" kifejezés, ez azt juttatta eszembe, hogy akkor most leülök valami mûfajt hallgatni és nem érdekel, hogy nincs hangulatom hozzá, hanem ráhangolódok, ha beledöglök is. És ha nem sikerül ráhangolódnom, akkor így jártam, majd máskor. Én úgy hallgatok, vagy játszok egy stílust, hogy akkor azt amihez van kedvem és akkor ott nem kell ráhangolódni, mert hát.. ahhoz van kedvem...
De biztos ti is erre, vagy ilyesmire gondoltatok, csak elértettelek titeket. :-)
Egyébként ez nem vita, hanem kommunikatív centírozás. :-)
Alternat 2007 febr. 23. - 08:55:32
(4/39)
A jazz az nem éppen egy olyan zene, amire rá kell hangolódni, ahhoz kicsit nehéz mûfaj. Vagy szereted, vagy nem. Én például imádom, a gitárokat meg fõleg.
Szóval én pontosan a zene és a fõkarater miatt szeretem ezt a filmet. De egyébként a patkánylövöldözõs részektõl eltekintve, nem röhögtem halálra magamat.
Newcastle United 2007 jan. 24. - 13:40:58
(3/39)
Vontatott és a zenére se tudtam igazán ráhangolódni.
Camilla 2007 jan. 24. - 10:15:17
(2/39)
dejó öteltet adtál, igen ez a film megy most a kedvemhez.
Jól felvidít ebben az esõs genya idõben....
kösszz:-))

ja a film szuper, SP akkkorát játszik benne, tényleg élmény megnézni.
amatõr 2007 jan. 23. - 21:31:07
(1/39)
A film szerintem nem egy nagy durranás, sõt...
Viszont a zene pöpec!
Naná, hogy Django Reinhardt a legjobb, végre egy film, amiben õ az isten.