k11zoltan 2014 ápr. 13. - 15:44:03
(4/4)
Volt benn pár jó zene, meg pár jó helyszín, de az utolsó 45 perc (az Ausztrál rész) unalmas volt.
4/10
picipc 2013 febr. 10. - 23:59:51 4/10
(3/4)
SPOILER IS VAN BENNE

A filmet új megvilágításba helyezte amikor rájöttem, hogy trilógia, aminek rendezõi változata is létezik. Wenders-rajongóként természetesen megnéztem a három részes rendezõi változatot is. Hogy érdemes volt-e? Talán a kiváló színészekért és a helyszínekért igen.

A sztori két fõ része: (1) világ körüli csavargás, amolyan igazi road movie, és (2) képek hatalma és álomvilág az atomvillanás után kettétöri a filmet. Igazából két film egyben és valójában így egy sem. Mint LVT Melankóliája.

Kedvenc idézet a vége felé: "I've always cherished the Gospel according to John. 'In the beginning was the word.' I was now afraid that the apocalypse would read, 'in the end there were only images'."
10/10
far vik 2012 máj. 26. - 20:13:26 10/10 Előzmény picipc
(2/4)
Nekem tetszett. Meditatív hangulatba kerültem tõle, ugyanakkor valami felfokozott várakozás is végig jelen volt.
4/10
picipc 2012 márc. 25. - 10:24:02 4/10
(1/4)
A világ végéig fényévekre van Wenders legjobb alkotásaitól, elsõsorban a történet kuszasága miatt. Örömmel megnézek WW-tõl sok mindent újra, de ezt nem vágyom másodszorra látni (ezért a 4 pont). A zenéje sláger volt a maga korában és ma is kellemesen lehet rá nosztalgiázni.

Nagyon kíváncsi lennék a pozitív szavazatot adók véleményére, mert lehet, hogy csak nekem nem jött át a film...