Téma: A vipera

kisbalaton 2021 jún. 12. - 16:04:03 Előzmény borzi84
(63/523)
Juannal én is így vagyok.Nem igazán kedvelem.Nem is tudom,miért,..valahogyan olyan langyos.
kisbalaton 2021 jún. 12. - 15:59:25
(62/523)
Atyavilág! Már megint micsoda abszurd történések voltak!
Először is Veronika,- aki nagy hévvel fogadkozik,hogy a saját esküvőjén leplezi le Virgíniát,---és tessék, elkésik az esküvőről! Nevetséges.
Aztán ott van Virgínia,- aki a templomba menet már kezdi megmutatni az igazi arcát a bácsikájának,aki megrökönyödik ugyan, mégsem hallgatja meg Veronikát,amikor ő azt kéri,hogy állítsák le az esküvőt.
Na és az a jelenet,amikor a szertartás alatt vitatkoznak a templomban,Veronika és a bácsikája? Egy ilyen hívő,katolikus országban ilyesmi az Isten házában elképzelhetetlen.
Aztán ott van a "nénikém", akit egyre inkább ki nem állhatok. Ha Veronikához szól,egyre élesebb a nyelve.
Egy igazságtalan dög.
Hát,az esküvő megvolt,sajnos.Most várom,hogy Veronika mit lép.
5/10
borzi84 2021 jún. 12. - 15:47:13 5/10 Előzmény napraforgó
(61/523)
Juan nekem valahogy nem szimpatikus, nem tudnám megmondani, miért.

Belot viszont igazi úriember, aki érdemes volna Veronica szerelmére, de ezt akkor sem lehet erőltetni.
Az biztos, hogy fényévekkel különbözik attól a Demetriotól, aki szintén kifogástalan úriembernek mutatta magát, az esküvő után viszont sutba dobott minden udvariasságot, s valóságos dúvaddá vált!
5/10
borzi84 2021 jún. 12. - 15:42:20 5/10 Előzmény napraforgó
(60/523)
S én is egyetértettem vele(d), hogy nem lett volna szabad várnia az esküvő napjáig a "nagy leleplezéssel"!
A barátnője, Betty is cselekvésre biztatta, ő mégsem hallgatott rá, várni akart a "nagy napig".
Mindenáron meg akarta alázni Virginiát, aki annyi szenvedést okozott neki.
Nem akarom védeni, de valahol érthető, hogy úgy érezte magát, mindenki elárulta.
Az nem volt számára újdonság, hogy a nénikéje nem szereti, de csalódott mind a bácsikájában, mind pedig Juanban, akik anélkül mondtak felette ítéletet, hogy őt megkérdezték volna.
Nagyon fájhatott neki, hogy senki sem bízott benne, viszont feltétel nélkül elhitték Virginia hazugságait.

Hálátlanság?
Én nem használnék ilyen erős kifejezést, nevezzük inkább emberi gyarlóságnak.
Felülkerekedett benne a düh és az elkeseredettség, s az, hogy torkig volt az "előkelő társaság szabályaival", azzal, hogy csakis a "látszatra adnak", a többi nem számít, éppen ennek esett ő is áldozatul.

Veronica egyértelműen hibát követett el, de az vesse rá az első követ, aki ilyen előzmények után higgadtan és nyugodtan tudja mérlegelni a dolgokat!
6/10
napraforgó 2021 jún. 12. - 06:12:14 6/10 Előzmény borzi84
(59/523)
Moguel doktor ....nagyrészt az italnak köszönhető, hogy ennyire kifordult önmagából.

Szerintem meg nem. Ez az ember alapból durva, erre az ital csak ráerősit.
Én ismerek olyan embert, aki erősen iszik, de eszébe sem jutna a családján kitölteni a mérgét. Sőt. Csak saját magát bünteti. Ez sem jó, de legalább nem veri a családját.

Az egy sztereotipia, hogy aki iszik, az egy vandál vadállat, aki veri a feleségét. Ez nyilván nem igy van. Pont forditva. Aki egyébként is egy vandál vadállat, ha iszik, akkor nem korlátozza magát és a nála gyengébbeken, - asszony, gyerek - éli ki magát. Ilyen ez a Moguel doktor is.
És Irma is hülye, hogy vele marad, mondván, hogy szereti. Vajon mit szeret benne? hogy ordit vele? Hogy rángatja, hogy megüti?
Mert egy jó szót nem kap soha, egy kedves ölelést, egy csókot, stb.
6/10
napraforgó 2021 jún. 12. - 05:55:24 6/10 Előzmény borzi84
(58/523)
Ami azt illeti, Veronicának két hódolója is van, akik őszintén szeretik, Juan és Belot is. Én persze nem erőltetném, hogy bármelyikük ajánlatát elfogadja, ha nem szereti őket, de az biztos, hogy nőként rám mindenképp hatott volna Belot udvariassága, a tiszteletteljes hódolata, az hogy nem erőltette rá magát a nőre, hanem a háttérben maradt, de mindenben segitette őt.
De ha Veronica túljut a Demetrio okozta csalódáson és újra képes szeretni, akkor ő ott lenne kéznél és megbecsülné a nőt. Biztos, hogy később nem a hülye Demetrio után epekednék.
6/10
napraforgó 2021 jún. 12. - 05:48:59 6/10 Előzmény borzi84
(57/523)
Sajnos Veronica a jelek szerint későn érkezik, ----> mondod, de én pontosan azt mondtam, hogy már hamarabb szólhatott volna Juannak. Mert azt látom, hogy Veronica már napokkal az esküvő előtt Mexikóvárosban volt, vagyis módja lett volna megkeresni Juant, hogy elmondjon neki mindent és megóvja egy rossz házasságtól. De Veronica nem tette ezt, sajnos, mert ő nagy botrányt akart csapni az esküvőn. Én ezt nem találom jó ötletnek, szép húzásnak.

Veronica helyében pont elég lett volna, ha a család előtt leplezi le Virginia ármánykodását, mert mi szükség lett volna arra, hogy egy egész esküvői gyülekezet előtt csinálja ezt?
Hisz ez nemcsak Virginiára vetett volna rossz fényt, hanem őrá is és az egész Fernandez -Negrete családra is. Miért akart ő mindenkit megalázni? A bácsikáját, a nénikéit, az unokabátyját és mindenkit, akinek köze van a Fernandez-Negrete házhoz?
Nem, ez nagyon nem jó ötlet, lehet mondani, hogy hálátlan dolog lenne az őt felnevelő családdal szemben.
5/10
borzi84 2021 jún. 12. - 01:37:08 5/10 Előzmény napraforgó
(56/523)
Nekem van egy elméletem, nem tudom, igazam lesz-e.

Tipikus szappanoperára jellemző klisé, hogy a főhőst valamilyen baleset vagy egyéb baj éri, s ekkor a hősnő megenyhül az irányában, s hajlandó megbocsátani neki, mert ráébred, hogy a történtek ellenére is szereti a főhőst.



Az biztos, hogy én semmiképp sem tudnék neki megbocsátani, nem érdemli meg!
Most már persze szánja-bánja, amit tett, de addig, amíg azt gondolta, hogy Veronica "bűnös", addig semmi könyörületet sem mutatott.

Egyértelmű, hogy a közös gyermek nem elég ok a megbocsátásra, Veronica képes rá, hogy egyedül is felnevelje.
Ami az új hódolóját illeti: Szerintem az ilyesmit nem lehet és nem is szabad erőltetni, ráadásul neki nincs szüksége feltétlenül egy újabb férjre. Ha beleszeretne, az természetesen más!



Szegény Irma is sokat szenved a férje állandó durvasága miatt.
Nem tudom, van-e még a doktor számára visszaút...Talán, ha le tudna szokni az italról, akkor volna esély arra, hogy megváltozzon, mert szerintem nagyrészt az italnak köszönhető, hogy ennyire kifordult önmagából.

5/10
borzi84 2021 jún. 12. - 01:26:56 5/10 Előzmény napraforgó
(55/523)
Így van, Sara kezdettől fogva igazságtalanul bánt Veronicával - többek között a szülei miatt, s amiatt, mert ő nem volt olyan "jó kislány", mint Virginia, jobban mondva nyílt volt, eleven, vidám és őszinte.
Sara süket és vak volt, mert nem vette észre, hogy Virginia milyen gonosz teremtés, jobban kedvelte a színleg meghunyászkodó, ámde álnok leányzót, mint az őszinte és nyílt Veronicát.
Remélem, ha mindenre fény derül, igazságot szolgáltat majd Veronicának.
Virginiával kapcsolatban nem lehetnek illúzióink, ő már régóta arra készül, hogy félreállítja "szerető nénikéjét".
Veronicával ellentétben ő egy cseppet sem hálás azért, amiért befogadták és saját lányukként nevelték.
(Az, hogy semmi hálát nem érez, még a legfinomabb megfogalmazás.)

Virginia soha nem tett mást, mint egyfolytában nyafogott, hogy őt senki sem szereti, s közben folyamatosan áskálódott, "rakta a tüzet".

Lety és Teodoro valóban sokkal jobban szerették Veronicát, ennek ellenére mégsem voltak képesek arra, hogy időben leleplezzék Virginiát.
Szomorú, hogy Juan is beleesett Virginia csapdájába, s elhiszi, hogy a "vipera" mennyire szereti, talán még hízeleg is a hiúságának, hogy Virginia "önzetlenül és őszintén" szereti.
Sajnos Veronica a jelek szerint későn érkezik, Virginia eléri a célját, s emiatt valószínűleg sok szenvedés vár még a családra.

Én sem értem, mi volt Virginia célja azzal, hogy írt Ricardonak az abortuszról!
Utána egyértelműen Veronicának akart ártani azzal, hogy elmondta fűnek-fának.
Talán arra számított, hogy Juan emiatt meggyűlöli Veronicát, s a bácsikáját is igyekezett Veronica ellen fordítani.
Nem biztos, hogy lebukott volna, hiszen Veronica nevén jelentkezett be az abortuszra, s a doktor is mindaddig azt hitte, Veronicának hívják, amíg össze nem találkoztak az étteremben.
Ekkor döbbent rá a doktor a csalásra, s emiatt kellett meghalnia.
Abban egyetértek, hogy mint oly sok minden, ez a szál is eléggé abszurd és valószerűtlen!
5/10
borzi84 2021 jún. 12. - 01:08:07 5/10 Előzmény kisbalaton
(54/523)
Ez már csak így van, ha mindenre gyorsan fény derülne, nem folytatódhatna a sorozat.

Azért a luxusjacht és a szálloda nem minden.
Veronica sokat szenvedett, ráadásul rá kellett jönnie, hogy a férfi, akit szeretett, mindvégig hazudott neki, s csak azért vette feleségül, hogy kínozza és bosszút álljon rajta.
Ez lelkileg nagyon megviselte, mert neki - Virginiával ellentétben - vannak érzései!
6/10
napraforgó 2021 jún. 11. - 18:15:42 6/10
(53/523)
Nem tudom, hogyan oldják meg, hogy

a végén Veronica megbocsát Demetrionak, mert ahogy a férfi bánt vele, az megbocsáthatatlan. Ő is gonosz volt, ahogy kinozta a lányt, élvezettel nézte a szenvedéseit.
Én biztos nem tudtam volna megbocsátani neki, még akkor sem, ha becsúszott egy gyerek. Veronica okos, talpraesett nő, egyedül is fel tudta volna nevelni.
Ráadásul ott volt a jóképű, udvarias Belot, aki mindig tisztelettel bánt vele. Én egy percig sem haboztam volna, ha a férfi szerelmet vall.
De Demetrioból pont elég volt az a tapasztalat, amit átélt vele.

Remélem Irmával is kezdenek valamit, mert nem normális az sem, hogy eltűri, hogy a férje ordibáljon vele és megüsse. Irma hagyja el a bunkó dokktort!


6/10
napraforgó 2021 jún. 11. - 18:03:09 6/10 Előzmény borzi84
(52/523)
Sara sohasem kedvelte Veronicát. Én arra gondolok, hogy a szüleivel szembeni ellenszenvét vetitette ki rá. Szó volt róla korábban, hogy Vero apja lump alak volt, az anyja meg lelépett, elhagyta a gyerekét.
Most feltűnt Miranda, az anyja isten tudja hány év után, de még nem derült ki, hogy annak idején miért is hagyta el a férjét és a gyerekét.

Virginia meg már gyerekként egy álnok kis bestia volt, aki a képmutatásával az ujja köré csavarta Sara nénikéjét. Lety és Teodoro nem dőltek be annyira neki, ők inkább az egyenes és nyilt Veronicát kedvelték. De sajnos ők sem jártak utána Virginia hazugságainak. Az ember azt hinné, hogy a legkézenfekvőbb az lett volna, ha rákérdeznek Veronikára, de érthetetlen módon nem tették. (Ja, persze, akkor vége lett volna a sorozatnak.)

Az abortusszal kapcsolatban már irtam, hogy a szakitólevélben sem kellett volna ezt megirnia Ricardónak (főleg, hogy nem is az övé volt a gyerek), ez kifejezetten gonoszság volt részéről.
Aztán meg miért kellett Demetrionak, Juannak, meg Teodoronak is azt hazudnia, hogy Veronicának abortusza volt, mert nem tudhatta, hogy nem derül-e ki az ellenkezője. És le is bukott volna, ha Juanéknak sikerül beszélniük Gilbert doktorral. A jó doktornak azért kellett meghalnia, hogy ne azonosithassa őt.
Ez az egész hazugság az abortuszról annyira életszerűtlen. Ilyesmiről egy nő sem beszélne nyilvánosan a családjának, az ismerőseinek. Ez még most is tabu téma, hát még akkoriban, pláne egy erősen katolikus országban.
kisbalaton 2021 jún. 11. - 17:57:36 Előzmény borzi84
(51/523)
Valahogy minden beszélgetés (ami nyilvánvalóvá tenné,hogy Virgínia a bűnös ) félresiklik. Ez a kollektív mellébeszélés juttatta Veronikát ilyen pocsék helyzetbe. ( Na persze luxusjachton megszökni, és drága szállodában lakni ----nem nevezhető éppen pocsék helyzetnek.)
5/10
borzi84 2021 jún. 11. - 16:05:48 5/10 Előzmény napraforgó
(50/523)
Én sem értem, miért kellett Virginiának "közhírré tenni" az abortuszt.
Itt kétségkívül hibát követett el!

Teodoronak mindenképpen kapnia kellett volna az alkalmon, s végre tiszta vizet önteni a pohárba, amikor Demetrio felvetette a témát.
Bár, az is igaz, hogy a beszélgetésüket megzavarta Miranda váratlan telefonhívása.

Szerintem Veronica mindenképpen az esküvő napjára tartogatja a "nagy bejelentést", pontosan azért, hogy méltó bosszút álljon Virginián.

Szerintem jobb lett volna, ha már az esküvő előtt tisztázza a dolgokat, mert ahogy az lenni szokott, a számításába hiba csúszik, s az esküvőre végül mégis sor kerül.


5/10
borzi84 2021 jún. 11. - 15:59:20 5/10 Előzmény napraforgó
(49/523)
Demetrio nem tett mást, mint vádaskodott, s célzásokat tett ugyan, de Veronica ezeket csak akkor érthette volna meg, ha valóban ő a "bűnös".
Virginia bezzeg rögtön "kapcsolt", s kihasználta az alkalmat, hogy az aljas tettét is a saját javára és egyben Veronica ellen fordítsa!

Demetrio tetteire egyszerűen nincs mentség!
Feleségül vett egy szép és kedves teremtést, aki őszintén szerette őt, ehelyett mit tett? -
Kínozta és megalázta! :-(
Ráadásul azt gondolta, ehhez minden jog megvan!
Most verheti a fejét a falba, mert ilyen előzmények után nem nagyon van miben reménykednie...

Gyerek ide, gyerek oda, én többé szóra se méltatnám!
Attól tartok, Veronica nem ezt a példát követi, mert szerintem a történtek ellenére még mindig szereti Demetriot.


5/10
borzi84 2021 jún. 11. - 15:50:22 5/10 Előzmény napraforgó
(48/523)
Szia!

Én pláne nagyon ritkán nézek sorozatokat, nincs türelmem egy 100 vagy annál több részes sorozatot végignézni.
Már akkor sem volt, amikor ezt mutatták, pedig 20 évvel ezelőtt még nem volt ilyen bő választék szappanoperákból / telenovellákból.
Azóta akkora dömping van, hogy a nap 24 órája se lenne elég, ha mindegyik most futó sorozatot nyomon akarnám követni valamilyen módon.

Ezzel a sorozattal kivételt tettem, a korábban már említett okok miatt, kedves rokonom emlékére nézem végig.

Nagyon örülök, hogy egyetértünk! :-)
Az általad felvetett kérdések teljesen helyénvalók.

Veronica mindenképpen hibázott abban, hogy sokkal erélyesebben kellett volna fellépnie, s követelnie, hogy Demetrio a homályos célozgatások helyett végre árulja el, miért változott meg ennyire a viselkedése, s miért kínozza egyfolytában?
Demetriot a vak düh és gyűlölet irányította, és sajnos nem tudott józan fejjel gondolkodni.
Ha egy kicsit gondolkodik, rá kellett volna jönnie, hogy valami nem stimmel.

Azt mindenképpen tudnia kellett, hogy Virginia gyűlöli Veronicát, s ennélfogva Veronica aligha őt avatta volna a bizalmába, pláne ilyen horderejű kérdésben.
Ha pedig tovább gondolkodik, akkor szépen összeáll a kép.
Ehelyett rögtön elhitte Virginia minden hazugságát.
"Angyalnak" nevezte - Ez még viccnek is rossz!

A "flörtölés" kifejezés valóban nem állja meg a helyét!

Azt én is furcsának találom, hogy Virginia ilyen könnyen tudta folytatni az "üzelmeit".
Bár...Őt ismerve, biztosan mindig talált valami hihető magyarázatot a távollétére, pl. a "tanulást".
Ne felejtsük el, "Sara nénikéje" vakon megbízott benne, még a feltételezés is sértő lett volna számára, hogy pont az "édes Virginia" téved rossz útra...
Veronicáról viszont mindig a legrosszabbat feltételezte... :-(

Teodoro is nagy hibát követett el, pont a fentebb említett okok miatt nem szabad lett volna anélkül elítélni Veronicát, hogy őt magát meg sem kérdezi.
Neki pláne tudnia kellett volna, hogy Virginia minden alkalmat megragad arra, hogy Veronicát befeketítse.
Azután pedig, hogy a feltételezett "abortusz" dátuma sem stimmelt, pláne gyanakodnia kellett volna, s végére járni a dolgoknak!
Ehelyett ült a babérjain, ráadásul a hibáját tetézte azzal, hogy komolyabb összeget bízott Virginiára.
"Kecskére a káposztát" - attól tartok, még ebből is komoly bonyodalom származik!
6/10
napraforgó 2021 jún. 11. - 12:02:39 6/10 Előzmény kisbalaton
(47/523)
Ezen én is elgondolkodtam. Mi a fenének kellett megirni Riccardónak az abortuszt? Ha Virginia hallgat róla, soha, senki nem tudta volna meg. Ha Virginia olyan fifikás, akkor erről mélyen hallgat. Miért akarta a szakitólevélben még annyira megbántani Riccardot, amikor ráadásul nem is tőle volt a gyerek?

És a mostani részben is. Demetrio elmegy Teodoróhoz, elmondja neki, hogy mekkorát tévedett, ok nélkül megbántotta Veronicát, stb. Utal rá, hogy Virginia tévesztette meg, ám Teodoro frankón elsiklik a vallomása fölött, kicsit sem érdekli, kicsit sem faggatja, csak és kizárólag azzal van elfoglalva, hogy Veronikáék nem kapták meg az esküvői meghivót.

Aztán majd hirtelen meg fog lepődni, amikor ez az ügy megint előkerül az esküvőn.
Apropó esküvő, vajon miért nem akarja Veronica még az esküvő előtt elmondani Juannak a dolgokat Virginiáról? Akkor nem lett volna ekkora balhé az esküvőn, simán le lehetett volna mondani az egészet botrány nélkül. Vagy kisebb botránnyal.
kisbalaton 2021 jún. 11. - 10:58:23
(46/523)
Itt a Balatonnál nyáron sok a buli,házibuli. Történt,hogy a szomszédom nagy fia éjszakába nyúló legénybúcsút tartott,de előtte tőlem,mint szomszédtól ,beleegyezést kért,és kapott.
Éjfélkor a rendőrség csengetett be hozzám: Ön az xy-né? -Igen,én vagyok. -Ön tett bejelentést telefonon csendháborítás miatt? -Én? Hiába mondtam,hogy dehogyis stb,stb. Mentek,és figyelmeztették a fiúkat,hogy bejelentés érkezett ellenük. (Másnap én a szomszédommal átbeszéltem a dolgot,és azóta is jóban vagyunk) De. Valaki az én nevemben,az én lakcímemmel jelentgetett a rendőrségen! Sajnos,azóta sem derült ki a feljelentő kiléte.
Ez nem nagy dolog,de irtó kellemetlen volt.
Nem így Virgínia többszörösen megcsavart hazugsága. Ha nem lenne olyan aljas,azt mondanám,hogy zseniális. Veronikának kiadni magát az abortuszon, levelet írni Ricardónak,miszerint eltetette a gyerekét,.aki nem is az ő gyereke volt,- ilyent kitalálni! Kell hozzá a gonosz zsenialitás,amint ahhoz is,hogy mindenki angyalnak tartja.Ezt nem is értem. Senki nem veszi észre a házban pl a kimaradozásait?
Azt sem értem,hogy Sara néni hogyan képes arra,hogy a saját fiával vetesse feleségül Virgíniát,amikor látja,hogy Juan Veronikát szereti.Egy anya képes boldogtalanságba hajszolni a gyerekét?!
6/10
napraforgó 2021 jún. 11. - 04:35:21 6/10 Előzmény borzi84
(45/523)
Egyetértek veled, hogy a hallgattassék meg a másik fél is elve Demetrionál nem érvényesül, abszolút nem próbál meg kommunikálni Veronicával, csak és kizárólag vádaskodik, amit a nő érthető okokból nem ért meg.

És valóban, Veronica helyében én sem bocsátanék meg soha Demetrionak, aki olyan szivtelenül kinozta őt hónapokon keresztül anélkül, hogy bármiféle tényleges bizonyitéka lett volna ellen, még annak ellenére sem, hogy

gyermeket vár tőle.


Na de a nők sokkal hülyébbek és sokkal megbocsátóbbak, igy hát a hepiend garantálható.
6/10
napraforgó 2021 jún. 11. - 04:07:48 6/10 Előzmény borzi84
(44/523)
Szia!
Tökéletesen egyetértek veled, minden egyes szavaddal.
Én is ritkán nézek mexikói sorozatot, régebben 20-30 éve csak ez volt. Ez kimaradt anno, mert ütközött az időpont valamivel, amit hamarabb kezdtem el. Aztán vagy nem volt olyan csatornám, amin ismételték, vagy az időpont nem volt kedvező, hát elmaradt.
Én is úgy voltam vele, hogy akkor most itt a lehetőség, végignézem.

És bizony nekem is vannak fenntartásaim.
Miért tűrt ilyen sokáig Veronica? Miért nem tudta elérni, hogy Demetrio elmondja, hogy ténylegesen miért hibáztatja, és pláne ezt mire alapozza?
Miért nem nézett jobban utána Demetrio, hogy a két "V" betűs lány közül ki az, akit keres? Miért bökött rá azonnal Veronicára, hogy ő az? Miért nem vizsgálta meg, hogy nem lehet-e Virginia, akit keres?

Az, hogy Veronica szeretett flörtölni csak az idétlen forditó hibája, mert a nő soha nem flörtölt, csak szeretett kedves és közvetlen lenni mindenkivel, akivel megismerkedett és méginkább azokkal, akiket már korábban megismerkedett és összebarátkozott. A "flört" az bizony egészen más.

Elég fura, hogy az olyan szigorú felügyelet alatt lévő felnőtt lányok, mint amiben Veronicának és Virginiának része volt, annyira el tudtak járogatni, hogy akár egy titkos szeretőt, sőt egy abortált gyermek is belefért a távollétbe. Sőt, Virginia rá tudta fogni az unokatestvérére az egészet.
Bár Veronicáról kiderült, hogy akkoriban nem is volt Mexikóban (tanult valamelyik másik nagyvárosban?). Na de ez nem volt elég a bácsikájának, hogy megbizonyosodjon arról, hogy hazugság, amit a lányról állitanak? Gyanakodott, de aztán simán belenyugodott a hazugságokba.