Téma: A vipera

6/10
napraforgó 2021 jún. 13. - 04:51:22 6/10
(83/523)
Na jó, várom a 45.részt, a nagy leleplezést, aztán majd meglátjuk, hogyan tovább.
6/10
napraforgó 2021 jún. 13. - 04:49:19 6/10
(82/523)
Demetrio viharos gyorsasággal kezdett udvarolni Veronicának, de ahogy itt láttuk, nem szánt rá hosszú időt. Elvitte párszor ebédelni, néhányszor vacsorázni, párszor lovagolni, adott egy-két szerenádot és már meg is kérte a lány kezét. Az esküvőt nagyon sürgette a fontos dolgaira való hivatkozással, majd a beigért, vagy legalábbis elvárt nászút helyett már az esküvő utáni napon minden magyarázat nélkül vitte is Veronicát a birtokára. Ráadásul egy roppant bonyolult útvonalon, amikor repülővel, vagy hajón mindenféle átszállás nélkül mehettek volna, mint az később kiderült.

Demetrio és Juan elvileg barátok voltak. Na de hogyan? csak úgy, hogy Juan is ügyködött egy ideig Európában és ott ismerkedtek össze. És jó haverként nyilván megkérte Demetriot, hogy ha legközelebb Mexikó cityben jár, látogassa meg őt, meg a családját.

Nem nagyon fejtették ki, de azért lehetett tudni, hogy Veronica sem Mexikócityben tanult, hanem valami más városban (hogy mit, az nem derült ki, de egy gazdag családban nem is ez a fontos, csak az, hogy tanuljon, művelődjön).
Igy tehát, amikor Veronica és Juan is hazatért a tanulmányaik befejezése után, újra találkoztak és a korábbi testvéri rokonszenv egy ici-pici szerelemmé alakult. Veronicának is imponált Juan, ő meg egyenesen beleszeretett a lányba. Virginia mindeközben végig otthon volt és próbálta Sarát maga felé hajlitani - mondhatni sikeresen.

És igy én Juant nem kaszáltam volna el eleve, hisz Vero szerette őt, barátilag, testvérileg, és ismerte is jól, tudhatta, hogy mellette szép és nyugodt élete lehetett volna. Mint Sarának Teodoro mellett.
Demetrio a szenvedélyes szerelmet jelenthette volna - már ha Demetrionak ez lett volna a célja.
Veronica reszkirozott - és veszitett.
6/10
napraforgó 2021 jún. 12. - 20:21:59 6/10 Előzmény borzi84
(81/523)
Valóban nagy kár, hogy Miranda miatt félbeszakadt Demetrio beszámolója. Már emlitette a levelet, csak Teodoro már nem figyelt rá. Pedig ha Demetrio megmutatja azt a levelet, Teodoro felismerhette volna Virginia kézirását. És ha szóba került volna a V alakú kitűző is, már semmi kétsége nem lett volna, hogy Virginia követte el mindazt, amivel Veronikát megvádolta.

Bár nekem az a véleményem, hogy egy bankárnak kellene lenni olyan eszének, hogy összerakja a kirakóst. Na mindegy, a holnapi részben megtörténik a nagy leleplezés és mindenki kellőképpen megdöbben.
5/10
borzi84 2021 jún. 12. - 19:26:16 5/10 Előzmény napraforgó
(80/523)
Juannak valóban nem tudok szívből szurkolni, de Belot valóban illene Veronicához! :-)
5/10
borzi84 2021 jún. 12. - 19:25:14 5/10 Előzmény napraforgó
(79/523)
Így igaz, mindezt tudják, s mégsem foglalkoztak azzal, hogy végére járjanak a dolgoknak.
Juan is visszautasította apja arra vonatkozó javaslatát, hogy mégse vegye feleségül Virginiát.
Azok után, hogy tisztában van azzal, hogy Virginia összevissza hazudott Veronicáról, szerintem legalább meg kellett volna fontolnia a lehetőséget, mégsem tette.
Ergo: Azt gondolom, ha fény derül Virginia minden aljas tettére, az nagyrészt az újdonság erejével hat majd.

Érthetetlen, Teodoro miért nem volt hajlandó megszakítani az esküvőt, s miért nem hallgatta meg Veronica mondanivalóját.
Természetesen nem úgy gondolom, hogy a násznép előtt teregették volna ki a szennyest, hanem szűk, családi körben, mondjuk a sekrestyében beszélik meg a dolgokat.
6/10
napraforgó 2021 jún. 12. - 19:06:27 6/10
(78/523)
Teodoro és Juan azt tudja, hogy Virginia hazudott nekik mindenről Veronicával kapcsolatban. Ha kicsit gondolkodtak volna, összeállhatott volna bennük a kép, hogy honnan tudott mindenről Virginia, amivel Demetrio az öccse szeretőjét megvádolta, akkor még névtelenül.

És milyen érdekes, amikor Teodoro a templom felé vezette Virginiát, a lánynak volt egy gonosz kis megjegyzése, hogy biztos jobban örülnél bácsikám, ha most Veronicát vezethetnéd az oltárhoz (Juannal) Akkor Teodoro azt mondta,most még leállithatjuk az esküvőt.
Aztán néhány perccel később, amikor megjelent Veronica és ő kérte, hogy Teodoro állitsa le az esküvőt, vagy legalább halassza el egy órával, akkor kerek-perec visszautasitotta.
5/10
borzi84 2021 jún. 12. - 18:49:09 5/10 Előzmény napraforgó
(77/523)
Nagy kár, hogy félbeszakadt az ominózus beszélgetés, mivel Demetrio kész volt arra, hogy tisztázza a dolgokat.

Nem tudom, Teodoro és Juan mit tud és mit nem!
Szerintem nem állt nekik teljesen össze a kép.
Azt már tudják, hogy nem Veronica volt Ricardo szeretője, de a szavaikból nem derült ki egyértelműen, hogy tudnák, ha nem ő, akkor Virginia volt az!
Már ne is haragudj, de az azért nem egy kis "apróság", hogy nem elég, hogy Virginia megvádolta Veronicát, a tetejében ő követett el minden aljasságot, beleértve az abortuszt is.
Demetrio is ott volt az esküvőn, s ő is igazolhatja Veronica szavait, előkerülhet az ominózus levél is.

Nem kétséges, hogy Sarában egy világ omlik majd össze, ha rájön, hogy az "angyali Virginia" hogyan vezetett félre mindenkit, s valójában aljas, számító teremtés!
(Ha jól emlékszem, ő az abortuszról egyáltalán nem tudott, úgyhogy számára mindenképpen újdonság lesz!)

Virginia pedig ezután nyugodtan abbahagyhatja a színlelést, már nincs sok értelme annak, hogy a "jó kislány" szerepét alakítsa.
Juan is szembesülhet azzal, hogy Virginia egyáltalán nem szereti őt, pedig ő csak ezért vette feleségül, még mindig hitt abban, hogy a "vipera" őszintén szereti...
Úgyhogy nem tudom, milyen lesz a család reakciója, de épp elég baj zúdul a nyakukba, s ezt nagyrészt maguknak köszönhetik!
6/10
napraforgó 2021 jún. 12. - 18:44:09 6/10 Előzmény borzi84
(76/523)
Ez igy van. Kicsit puskáztam már előre, megnéztem a nagy leleplezést.
6/10
napraforgó 2021 jún. 12. - 18:42:24 6/10 Előzmény borzi84
(75/523)
Juan nekem is olyan szintelennek tűnik, de hát itt nem ő a hősszerelmes. Ha karakteresebb lenne, mindenki neki drukkolna és nem ez az alkotók célja.
Belot viszont nagyon jóképű és döbbenetesen szélesvállú. Nem is hittem, hogy ennyire széles a válla, amig nem volt az a strandolós jelenet, amikor a meztelen mellkasát lehetett látni.
5/10
borzi84 2021 jún. 12. - 18:35:03 5/10 Előzmény napraforgó
(74/523)
Kíváncsi leszek erre a "családi körre".
Elvileg az esküvőt fogadás követi, ott pedig elég sok ember van jelen...
Szerintem nagyobb botrány nem lesz, legalábbis nyilvánosan nem, épp elég az, hogy az esküvőre végül sor került, s a "vipera" elérte a célját.
Most majd kedvére gonoszkodhat, ráadásul még a látszatra sem kell adnia...

Azért ne feszítsük már keresztre Veronicát!
Minden igaz, amit leírtál, s ő eddig a legnagyobb tiszteletet tanúsította azokkal szemben, akik felnevelték.
Tisztelte a nénikéjét is, pedig az nem sok szeretetet mutatott iránta.

Virginia viszont...Ő egy percig sem érzett sem tiszteletet, sem szeretetet a család iránt, aki gondoskodott róla!
Sőt! Neki semmi nem elég, tovább szövögeti az aljas terveit, s ne legyen igazam, de még sok fejfájást és fájdalmat fog okozni az egész családnak, mind anyagilag, mind erkölcsileg igyekszik majd romlásba dönteni őket...Legalábbis ez a terve!
6/10
napraforgó 2021 jún. 12. - 18:35:00 6/10
(73/523)
Érdekes, hogy Demetrio elmondja Teodoronak, hogy tévedés volt, hogy Veronikát hibáztatta az öccse haláláért, mert a lány ártatlan mindenben, amivel megvádolták. Aztán jött Miranda és emiatt félbeszakadt a beszélgetés.

Aztán Teodoro még aznap este beszélt Juannal és elhangzott, hogy Virginiától hallották , hogy Veronica Ricardo Platas szeretője volt. Vagyis tudják! Tudták még az esküvő előtt. Tudták, hogy Virginia irigységből, vagy ki tudja miért megvádolta Veronikát, de nem törődtek vele, továbbra is meg akarják tartani az esküvőt.
Őnekik nem lesz olyan nagy meglepetés, amikor Veronica előáll ezzel. Legfeljebb az lesz újdonság, hogy minden, amivel Virginia megvádolta Veronicát, azt ő követte el.
Szóval Veronica megint csak magát húzza fel, hisz nem sok újat tudott mondani a jelenlévőknek. Az igaz, hogy adták a megdöbbentet.
5/10
borzi84 2021 jún. 12. - 18:23:08 5/10 Előzmény napraforgó
(72/523)
A doktor egyértelműen alkoholfüggő.
Az ő esetében a "józanon" való agresszivitás akár elvonási tünetként is felfogható, azaz az alkoholfüggőség velejárója.
Ha korábban - mielőtt inni kezdett - egészen másképp viselkedett, akkor a személyiségtorzulást egyértelműen az alkohol okozza.

Erre igazából csak akkor kapnánk megfelelő választ, ha a doktor megpróbálna leszokni az italról, akkor derülne fény rá, képes-e még arra, hogy megváltozzon.
5/10
borzi84 2021 jún. 12. - 18:14:38 5/10 Előzmény napraforgó
(71/523)
Ezzel is egyet kell értenem!
Demetrio esztelen bosszúvágyára nincs logikus magyarázat!
Úgy tűnik, bár ők ketten csak féltestvérek voltak, mindketten hajlamosak túlreagálni a dolgokat.
Ricardo öngyilkossága sem volt törvényszerű, de erről már írtam korábban, s úgy tűnik, Demetrio sem akar lemaradni mögötte!

Az természetes, hogy sajnálja a testvérét, még az is természetes, hogy tovább szeretné vinni és felvirágoztatni a vállalkozást, amit Ricardo elkezdett.
Ezzel sokkal inkább állít méltó emléket a testvérének, mint azzal, hogy bosszút akar állni egy olyan nőn, akinek a személyazonosságában nem lehet teljesen biztos.

Virginia, mint angyalarcú?
Számomra semmi angyali nincs benne, kétszínű, alattomos teremtés.
Demetrio elég sok időt töltött Veronicával, s ha vette volna a fáradtságot, hogy alaposabban megismerje, tudnia kellett volna, hogy nem képes olyan aljasságra, amivel megvádolta.
Ráadásul azt is tudnia kellett, hogy Virginia gyűlöli Veronicát és féltékeny rá, s mégis hitt neki...

Na igen, most majd jöhet a mentegetőzés, hogy Virginia őt is félrevezette...
Erre mondom én, hogy: Késő bánat...
A Veronicával szembeni minősíthetetlen viselkedését nehezen teheti jóvá, ha jóváteheti egyáltalán!
6/10
napraforgó 2021 jún. 12. - 17:53:46 6/10
(70/523)
Igazából az a sok ember amúgy sem tudott semmit arról, hogy Virginia mivel vádolta meg Veronicát, úgyhogy pont fölösleges lett volna ott tisztázni magát. Ez eleve egy ostoba ötlet volt.
6/10
napraforgó 2021 jún. 12. - 17:45:54 6/10 Előzmény borzi84
(69/523)
Szerintem jobb igy, hogy Veronica nem a templomban csapott nagy botrényt a "nagy leleplezéssel", hanem otthon, családi körben leplezi le Virginiát. A fél város ott volt a templomban, mi haszna lett volna, ha megszégyenit egy köztiszteletben álló bankárt, a bácsikáját, akit állitólag szeret, Juant, akit szintén szeret.
Mert akármennyire meg van bántva Veronica, azért kb. 25 éves koráig mégiscsak Teodoro gondoskodott róla, luxus körülmények között nevelte, tanittatta, stb. Az, hogy minden hazugságot elhitt Virginiának az nagy hiba, de azért csak nem teheti semmissé azt a sok évet, amit rá szánt.
6/10
napraforgó 2021 jún. 12. - 17:19:26 6/10 Előzmény borzi84
(68/523)
A doktor akkor is bunkó a feleségével, amikor józan. Tehát őt nem az ital változtatja bunkóvá, ő alapból ilyen.
6/10
napraforgó 2021 jún. 12. - 17:17:28 6/10
(67/523)
Én azt is túlzásnak találom, hogy Demetrio annyira belelovalta magát a bosszúba. Mint tudjuk, Riccardo csak a féltestvére volt (persze, ettől még szerethette nagyon). Nem tudjuk, hogy mennyire nőttek ők fel együtt, egyáltalán mekkora volt köztük a korkülönbség.
Az is elhangzott (vagy fog), hogy Demetrio 15 évig Európában élt . Mirandának mondja, aki meg 20 évig.
Ha vesszük Demetrio életkorát (35 és 40 között lehet), akkor valószinű, hogy rögtön az egyetem elvégzése után távozott Mexikóból. Vagy már az egyetemet is külföldön végezte, ez eddig nem derült ki. A lényeg az, hogy vagy nem is látta az öccsét 15 éve, vagy csak igen ritkán találkozhattak.

Nekem ez azt jelenti, hogy ilyen körülmények között azért olyan fene közel nem állhattak egymáshoz, tehát ez a "dúvaddá válás" igen erős túlzás. Persze, gyászolja meg szépen az öccsét, de hogy emiatt tönkretegyen egy nőt, ráadásul úgy, hogy nem is győződik meg a nő bűnösségéről, mindösszesen egy angyalarcú vipera pletykáira alapozza a gyanúját. Ez annyira dilettáns viselkedés, ami semmiképp nem tolerálható.
Most meg jön azzal, hogy bocs, tévedtem. Meg engem is becsaptak, megtévesztettek.
5/10
borzi84 2021 jún. 12. - 16:18:26 5/10 Előzmény kisbalaton
(66/523)
Úgy látszik, ez "így volt megírva", hogy Veronica ne érjen oda időben...
Ha odaér, s mindenre fény derül, vége lenne a sorozatnak...

Veronica egyértelműen hibázott akkor, amikor engedte, hogy a sértődöttség eluralkodjon rajta, s ragaszkodott ahhoz, hogy vár az esküvő napjáig.
A bácsikája viszont meghallgathatta volna a mondanivalóját, ha már annyira kérte, hogy legalább egy órával halasszák el az esküvőt.

"Sara néni" viselkedésén nincs mit csodálkozni!
Azt sem nagyon akarta, hogy Veronica egyáltalán részt vegyen az esküvőn.
(Persze, ez az ötlet is Virginia fejéből pattant ki, de Sara szégyellheti magát, hogy Virginia ilyen könnyen az orránál fogva tudta vezetni.)
Azután pedig Veronica megjelenése, s a tény, hogy meg akarta akadályozni azt az esküvőt, ami Sara régi álma volt...
Ha tudná, mekkora fájdalmat okoz az imádott fiának...
Nagyon remélem, hogy ha kiderül az igazság, megbánja a korábbi viselkedését!

Afelől nincsenek kétségeim, hogy Veronica nem hagyja annyiban a dolgot, s ha az esküvő előtt nem sikerült, akkor utána leplezi majd le Virginiát, de ez már amolyan "eső után köpönyeg".
Attól tartok, a "viperától" ezután elég nehéz lesz megszabadulni.

5/10
borzi84 2021 jún. 12. - 16:05:40 5/10 Előzmény kisbalaton
(65/523)
Nagyon jól jellemezted! :-)
5/10
borzi84 2021 jún. 12. - 16:04:35 5/10 Előzmény napraforgó
(64/523)
A doktorra vonatkozó véleményemet arra alapoztam, azért írtam nagyrészt az ital számlájára a durva viselkedését, mert Irma elmondása szerint korábban teljesen más volt, de mióta inni kezdett, teljesen kifordult önmagából.

Az emberekre a legkülönfélébb módon hat az ital, sajnos ezt tapasztaltam mind a közvetlen, mind a tágabb környezetemben.
Nagyon kevés olyan embert láttam, akire az ital jó hatással lett volna, bár kétségkívül vannak ilyenek is.
A legtöbb ember viszont ittas állapotban durvává és agresszívvé válik.
Egyesekben ez józanon is "bennük van", másokból viszont egyértelműen az alkohol hozza ki a legrosszabbat.

Számos példát tudnék erre felsorolni, sajnos testközelből is megtapasztaltam, mivé képes válni valaki az ital hatására.
Volt olyan ismerősünk, aki halálra rémítette a családját, tört-zúzott, miközben józanon kenyérre lehetett kenni.
Végül maga is belátta, hogy ez így nem mehet tovább, s vállalván az elvonókúrát, sikerült leszoknia az alkoholról, s a házasságát is sikerült megmentenie, mert a felesége, amikor látta, mennyire igyekszik, maximálisan mellé állt és segítette a "küzdelemben".

Mások sajnos "elbuktak", sajnos ők vannak többen. :-(

A doktorra visszatérve: Azért gondolom, hogy talán még volna számára visszaút, mert ha képes volna belátnia, milyen állat módjára viselkedik, s törekedne arra, hogy megváltozzon, talán sikerülhetne neki, s visszanyerhetné az eredeti énjét.
Ahogy látom, ha rászánná magát, hogy végre önmagáért is tegyen valamit, Irma mindenképpen melléállna és segítene neki.
Bármennyire nehéz elhinni, minden megaláztatás ellenére még mindig szereti a férjét.
Mondanom sem kell, én a helyében már régen elhagytam volna!