Téma: A vipera

6/10
napraforgó 2021 jún. 23. - 19:22:26 6/10
(163/523)
Ami nekem nem tetszik, az hogy Veronica is issza a sok tequilát a bárban, Belot mellett, amikor már tudja, hogy állapotos. az sem szerencsés, hogy pont akkor esett teherbe, amikor szintén részeg volt, de most már jobban kéne vigyáznia magára.
Azt még megérteném, ha pl. ebédhez meginna egy deci vörösbort, de röviditalt semmiképpen. Ő meg úgy lépett be a bárba, hogy közölte Belottal, hogy "le akarom inni magam". És meg is ivott pár dupla tequilát.
Ehhez képest Demetrio részegeskedése nem is érdekel. Nála biztos nem válik ez állandó szokássá, valószinűleg most elsiratta a saját ostobaságát.
5/10
borzi84 2021 jún. 23. - 16:37:31 5/10 Előzmény napraforgó
(162/523)
Aligha hinném, hogy Moguel doktornak "megnyugvást hoz", ha leissza magát.
Szó szerint elitta már az eszét, s az alkohol csak a legrosszabbat hozza ki belőle.
Ittasan még elviselhetetlenebb, mint általában, pedig egyébként is nehéz természetű!

Korábban is írtam már róla:
Lehet, hogy egyesek azt gondolják, az alkohol segít a gondok elfelejtésében, s akkor majd "rózsaszínben látják a világot" - Ahogyan azt az egyik rokonunk is folyton hajtogatta.
Pedig ez sajnos nem így van!
Mivel kis közösségben éltem és élek, volt "szerencsém" végignézni, hogyan rombolt szét családokat az alkohol, hogyan tette tönkre sok ismerősünk egészségét, akik végül belehaltak abba, hogy nem tudtak lemondani a káros szenvedélyükről.
A legritkább esetben fordult elő, hogy az alkohol jó hatással lett volna bárkire is az ismeretségi körünkből.
A legtöbben az alkohol hatására teljesen kivetkőztek önmagukból.
Persze, voltak pozitív példák is, de ebből volt a kevesebb.
Ahogyan szerencsére voltak olyanok is, akik még idejében észhez tértek, s nagy akaraterővel leküzdötték a betegséget, s ennek köszönhető, hogy ma is élnek!

Vissza a sorozathoz:
Ricardot egyértelműen a doktor szoktatta rá az italra, erről korábban volt szó - még a sorozat elején.
Ugyanakkor bármennyire is elkeseredett, nem szabad lett volna öngyilkosságot elkövetni, egy nő sem ér annyit!
Mondom ezt úgy, hogy anno a közvetlen környezetünkben - a szemünk előtt zajlott le egy ehhez hasonló dráma.
Hol voltak még akkor a szappanoperák!
Hírüket sem hallottuk, az bizony a kőkemény valóság volt.
A fiatal feleség megcsalta a férjét, aki teljesen összeroppant.
Ráadásul erről az egész falu tudott, jöttek az alattomos célozgatások, a gonosz megjegyzések, s a férfi annyira elkeseredett, hogy véget akart vetni az életének.
Szerencsére nem sikerült, de az eset mindenkit nagyon megrázott.

Azért remélem, Demetrionak több esze lesz, s a tegnapi egy egyszeri kilengés volt, ami többé nem ismétlődik meg!
Ahogyan fentebb is írtam, egy nő sem ér annyit, hogy valaki eldobja emiatt az életét, Ricardo mégis ezt tette.
Demetrio esete valóban teljesen más, ő csakis magának köszönheti, hogy a felesége elhagyta.
Amikor azt írtam, hogy "kezdetnek nem rossz", hogy legalább önmagának beismerte, hogy magának köszönheti a jelenlegi helyzetét, nem arra gondoltam, hogy ez sikerre vezethet Veronica visszaszerzésében, hanem arra, hogy ezzel a beismeréssel talán véget vet az önsajnálatnak, s azzal is felhagy, hogy mást hibáztasson amiatt, amiért csakis magát teheti felelőssé.

Az, hogy Veronicát vissza tudja-e szerezni, nemcsak rajta múlik.
Veronica még mindig szereti Demetriot, de egyelőre nem sok hajlandóságot mutat a megbocsátásra, amit nem lehet neki felróni.
Az idő majd eldönti, hogyan alakul a kapcsolatuk - beszéltünk róla, hogy szerintünk mi lesz a végkifejlet, ezt továbbra is fenntartom.
5/10
borzi84 2021 jún. 23. - 16:06:14 5/10 Előzmény napraforgó
(161/523)
Jacinto valóban rendes ember, szereti és tiszteli is Yadirát.
Szerintem a végén úgyis házasság lesz belőle! :-)
5/10
borzi84 2021 jún. 23. - 16:03:18 5/10 Előzmény napraforgó
(160/523)
Félreértés ne essék:
Én sem tudnék beszélni ezekről a dolgokról a barátnőmmel, s nem is beszéltem soha.
Csak próbáltam megérteni Veronicát, vajon mi indíthatta arra, hogy ilyen intim részleteket is elmeséljen Bettynek.
6/10
napraforgó 2021 jún. 23. - 09:49:33 6/10 Előzmény kisbalaton
(159/523)
Nekem tetszett az az ének, amit a kocsmai zenészek énekeltek. Bár elég fura, hogy vagy húszszor eléneklik egymás után, de maga az a latin zene nagyon szép volt.
kisbalaton 2021 jún. 23. - 08:43:54
(158/523)
A hosszúra nyújtott kocsmai jelenet számomra érdektelen volt. Ennyi ideig részegeskedést mutatni,-ennek mi értelme volt?
Ugyanez a véleményem Demetrio "bűnbánatáról" is. Szerintem túl hosszúra sikeredett.
Veronika - barátnőjének tett vallomásáról - egyetértek napraforgóval. Túl bizalmas,intim .Nekem is vannak barátnőim,de a szexuális életem részleteit nem tárgyalom ki velük. Lehet,hogy az én korosztályom túlságosan szemérmes?


6/10
napraforgó 2021 jún. 23. - 03:23:31 6/10 Előzmény borzi84
(157/523)
Moguel doktor mindenre egyetlen gyógyirt tud csak, igyák le magukat a sárga földig. Csakhogy ez őneki megnyugvást hoz, de Ricardonál és talán Demetrionál is az öngyilkossági kisérlethez vezet.

Ricardonál megvolt az a helyzet, hogy nem a saját hibájából, hanem az álnok barátnője, Virginia hibájából jutott olyan mélyre, volt kit hibáztatnia.
De Demetrio nem hivatkozhat semmiféle külső hatásra, ő a saját hülyesége miatt jutott oda, hogy a felesége elhagyta. Veronica nem Virginia miatt hagyta ott, hanem azért, mert a férje olyan borzasztóan rosszul bánt vele, megalázta, tönkretette lelkileg. Demetrio ezt most már belátja, na de mit segit ez a helyzetén? semmit.

Az egyetlen esélye az, hogy Veronica a terhessége miatt újra közelebb engedi magához, hisz nem akarja a gyerekét elvágni az apjától.
6/10
napraforgó 2021 jún. 23. - 03:14:16 6/10 Előzmény borzi84
(156/523)
Jacinto tényleg rendes ember a környezete, a falusi férfiak között. És talán tényleg nem iszik, és ami fontos, nem veri a nőket, mint a többi falusi suttyó. Yadirához jobban illik, mint a gazda. Demetrio előbb-utóbb megmondja neki, hogy nála semmi esélye.
6/10
napraforgó 2021 jún. 23. - 03:10:00 6/10 Előzmény borzi84
(155/523)
Veronica nagyon is intim dolgokat oszt meg Bettyvel. Nekem elég furaa, hogy még olyasmiket is elmond, hogy milyen volt szeretkezni Demetrioval, hogy érezte magát közben, meg utána....
5/10
borzi84 2021 jún. 23. - 01:10:02 5/10
(154/523)
Demetrio szégyellheti magát!
Úgy látszik, valóban nem marad ki semmi a repertoárból.
Összetörte a berendezést, majdnem ugyanúgy végezte, mint Ricardo, most pedig jól felöntött a garatra.
Legalább Ricardo példájából okulhatott volna!
Ha jól emlékszem, a doktor nála is hasonló "kezelést" alkalmazott, s ez végzetesnek bizonyult.

Az az igazság, hogy viszolygok a részeg emberektől, talán valami rossz tapasztalat hatására, de irtózom tőlük, s mélyen megvetem azokat, akik az italhoz menekülnek.
(Sajnos volt rá példa a családban, az illető "rózsaszínben akarta látni a világot" - nem sikerült elérnie a célját.)
Remélem, Demetrionál ez csak egyszeri alkalom volt!

Utána szinte már megsajnáltam, amikor atyával beszélgetett, a bűnbánata őszintének tűnt.
Az is valami, hogy beismerte, az esztelen bosszúvágy nem vezet sehová!
Kezdetnek nem rossz! Meglátjuk, a szavakat tettek is követik-e, s képes lesz-e arra, hogy valóban megváltozzon.

A doktor eközben egyre mélyebbre süllyed.
Szegény Irma! Sürgősen el kellene hagynia, amíg még nem késő.

Arról azóta sem tudhattunk meg semmit, mi vezette Mirandát arra, hogy elhagyja Veronicát.
Pedig reméltem, hogy kiderül valami, és sikerül kibogozni a rokonság kérdését is, de ezzel is adósak maradtak.
Sara és Lety mintha kicsit megenyhülni látszanának Miranda irányában, most Sara sem volt vele olyan ellenséges, mint korábban.

A gyerekkel kapcsolatban továbbra is az a véleményem, hogy ha Veronica nem mondja el Demetrionak.
Előbb vagy utóbb, de meg kell tennie.

Virginia eközben továbbra is keveri a kártyákat.
Egyre magabiztosabb, pedig nem hiszem, hogy valahogyan ne lehetne kiebrudalni.
Az nagy hiba, hogy nem figyeltetik, pedig akkor már régen rájöttek volna a Santiagóval való kapcsolatára, s legalább lenne valami a kezükben ellene.
Santiago egy bűnöző, s Virginia nyakig benne van a kétes ügyletekben.
Lamentálás és sopánkodás helyett ennek kellene a végére járni!
5/10
borzi84 2021 jún. 22. - 21:25:03 5/10 Előzmény napraforgó
(153/523)
Yadira már régen rájöhetett volna, hogy Demetrio számára ő, mint nő, egyszerűen nem létezik.
Jobb lenne, ha megfogadná Gildarda tanácsát, s leszállna a földre, és megbecsülné Jacintot, aki igazán rendes ember, nem iszik...
(Ez sem utolsó szempont, főleg, ha a doktorra gondolunk...)
S amellett szereti Yadirát, bár a leányzó aligha érdemli meg.
Remélhetőleg megjön az esze, s elfogadja Jacinto házassági ajánlatát.
5/10
borzi84 2021 jún. 22. - 21:18:13 5/10 Előzmény napraforgó
(152/523)
Belot úriember, és szerintem hódolóból egyre inkább "hűséges baráttá" válik
Az előzmények után nem lehet csodálkozni, hogy Veronica nem bízik Demetrioban!
Egyszer már pórul járt, amikor feltétlenül megbízott benne.

Veronicának szerintem jólesett, hogy kiönthette a lelkét valakinek.
Akárhogy is gondolkodom, leginkább Betty jöhetett szóba, a barátnő, akiben megbízott.
Belot hűségesen támogatja, s a nagybátyja is nagyon szereti, de az ilyesmit mégsem beszéli meg férfiakkal az ember.
Édesanyja ugye nincs, jobban mondva Miranda felbukkanásáról még nincs tudomása, de ha tudná, akkor sem mondaná el neki.
Sara néni sem jöhet szóba.
Bár átértékelte a dolgokat, azért nem hiszem, hogy Veronica annyira megbízna benne, hogy ilyen dolgokról beszéljen vele.

A gyermek - dolog eléggé váratlanul jött, most gondolkodhat rajta, hogyan mondja el Demetrionak.
Az szerintem nem kérdés, hogy el kell mondania!
6/10
napraforgó 2021 jún. 22. - 04:52:11 6/10
(151/523)
Yadira egy kicsit olyan kicsiben, mint Virginia nagyban. Egész nap nyarvog, hogy mennyire szereti Demetrio utat, közben kikunyerálja Yacintótól a fülbevaló árát. Nyilván mindenben ilyen. Két vasat tart a tűzben, ha nem jön be az uraság, hát jó lesz a jószágigazgató is.
6/10
napraforgó 2021 jún. 22. - 04:47:26 6/10
(150/523)
Belot valóban egy úriember. Soha semmit nem kért cserébe a támogatásáért, sőt, azt mondta Veronicának, hogy ha szereted Demetriot, mond meg neki.
De Veronica, habár még szereti Demetriot, nem bizik benne, ezért egyáltalán nem akarja ezt megmondani neki.
Veronica elmeséli Bettynek, hogy Demetrio hogy alázta meg őt az utolsó alkalomkor, na jó, habár ez messze nem egy barátnőre tartozik.
Az meg egy dolog, hogy gyermeket vár, akkor meg végképp minek filózik Juanon, vagy akár Beloton?
5/10
borzi84 2021 jún. 22. - 01:48:14 5/10 Előzmény kisbalaton
(149/523)
Szia!
Azért bevett szokásnak nemigen nevezném.
Ugyanakkor Belot igazi úriember, s a jelek szerint pontosan tudja, hogy nincs esélye Veronicánál.
Valóban igazi úriember, hisz még Demetrio számára is igyekezett mentségeket keresni, s arra ösztökélte Veronicát, bocsásson meg neki.

Ahogy az várható volt, Sara szemrehányást tett Teodorónak, amiért az eltitkolta előtte Miranda látogatását.
Miranda sajnos nagyon rosszul időzített, hisz Demetrio pont akkor akart beszélni Virginia viselt dolgairól.
Sarát már-már megsajnáltam, mert látszik, hogy megviselték a történtek, de Teodoro is fején találta a szöget akkor, amikor emlékeztette arra, mennyire pártolta Virginiát, s aligha hitte volna el, hogy bármi rosszat is elkövethet.
Ez így igaz! Szinte körömszakadtáig védte az álnok viperát!

Anyja váratlan megjelenése aligha szerez majd örömöt Veronicának, hisz eddig valóban csak rosszat hallott róla.
Nem tudom, hajlandó lesz-e egyáltalán meghallgatni?
Az most már a napnál is világosabb, hogy Veronica féltékeny rá.
Bármennyire is bizonygatta az ellenkezőjét, még mindig szereti Demetriot.
A gyerek - dolog úgy jött, mint derült égből a villámcsapás, Veronica minden átmenet nélkül közölte a hírt a barátnőjével.
Szomorú volt hallgatni, ahogy Veronica a házasságáról mesélt Bettynek.

Demetrio - nincs új a nap alatt - továbbra is elmerül az önsajnálatban, pedig csak magának köszönheti, hogy feleség nélkül maradt.
A tehetetlen düh munkál benne, ezúttal a kezét sebesítette meg, de ugyan mit ér el vele? - Az égvilágon semmit.

Yadira nagyon ellenszenves, a Demetrio meghódítására tett erőfeszítése szánalmas!
Ostoba liba, nem más!

Virginia a jelek szerint elszánta magát, hogy tönkreteszi a "bácsikáját", szégyentelen perszóna!
Sejthető volt, hogy nem marad nyugton...
kisbalaton 2021 jún. 21. - 23:03:34
(148/523)
Sok minden érthetetlen és furcsa dolog történt.
Először is : ha egy férfi házat és autót vesz egy nőnek, még ha az üzleti partnere is,- ez számomra hihetetlen. Bár lehet,hogy gazdagéknál ez bevett szokás.
Aztán ott van Miranda, aki el akarja magát fogadtatni a 20 éve nem látott lányával. Hát,ha Veronika nyilvánvaló féltékenységi jelenete után is folytatni fogja a titkolózást,-akkor aligha fog szimpátiát kiváltani Veronikából. Aki - hoppá! - gyereket vár !
Virgínia pedig,úgy látszik,kibontakozott,mint üzletasszony. Főgonosz üzletasszony. Szerintem sok keserű percet szerez még Teodoróéknak.Mert Virgíniának aztán semmi nem drága! Ráadásul,sajnos,nagyon okos is.
5/10
borzi84 2021 jún. 20. - 18:43:49 5/10 Előzmény napraforgó
(147/523)
Azért én Juanról nem gondolnám, hogy jó választás lenne!
Veronicának nincs szüksége arra, hogy mindenáron fejest ugorjon egy újabb házasságba, annál is inkább, mivel nem szereti Juant.
Viszont ha Belot meg tudná hódítani...vele szép párt alkotnának! :-)

Demetrio viszont - hacsak gyökeresen meg nem változik, nem tudom képes-e erre - egyértelműen nem az ideális jelölt.
Talán, ha kellőképpen magába szállna, átértékelné a dolgokat, s beismerné, hogy hibázott...
A gond az, hogy egyelőre az utóbbira sem képes, folyton Virginiára igyekszik hárítani a felelősséget.
Azzal pedig aligha jut előrébb, hogy dühében összetöri a berendezést!
Remélem, legalább lesz annyi esze, s nem menekül az italhoz, ahogyan azt Ricardo is tette...
Ezt jó lenne, ha kihagyná a repertoárból!
6/10
napraforgó 2021 jún. 20. - 18:11:31 6/10 Előzmény borzi84
(146/523)
Mindenben egyetértek. Belot lenne a jó választás, de Demetrionál még a se hús, se hal Juan is jobb lenne. Igaz, hogy unalmas fickó, de Veronica mellette is biztonságban élhetne. Juan is szereti és tiszteli is. Demetrio talán valóban szereti Veronicát, de nem tiszteli. Rapszódikus, kiszámithatatlan, nem jó választás.
5/10
borzi84 2021 jún. 20. - 17:48:25 5/10 Előzmény napraforgó
(145/523)
Azért írtam, hogy Demetrio tud megnyerő is lenni, mert ezzel magyarázható, hogy sikerült meghódítania Veronicát.
Ami viszont ezután következett...
Dehogy tudnék hinni egy ilyen férfinak, sőt!
Minél előbb igyekeznék megszabadulni tőle, mert teljesen kiszámíthatatlan, mondhatni "időzített bomba", s nem hiszem, hogy egy nő ragaszkodni tudjon egy ilyen férfihoz!
Én nemes egyszerűséggel kitettem volna a szűrét, de úgy látszik, Veronica kivétel, ő nem tud szabadulni Demetriotól.
Minden jel arra mutat, hogy féltékeny Mirandára.
(Arról persze fogalma sincs, hogy az anyjáról van szó.)

Veronica helyében egyértelműen Belot mellett döntenék, ő képes arra, hogy biztonságot nyújtson egy nőnek, ráadásul jóképű is...és szereti Veronicát. :-)
5/10
borzi84 2021 jún. 20. - 17:40:52 5/10 Előzmény napraforgó
(144/523)
Nagy kár, hogy ezt nem tisztázták pontosan, legfeljebb néhány megjegyzést tettek, de azt is csak az elején.
Hátha Miranda majd részletesebben beszél ezekről a dolgokról.
Nem tudom, vajon nem-e arról van szó, hogy ez vágott verzió, s ezért maradtak ki bizonyos részletek.
(Csak találgatok, mert úgy hallottam, hogy több sorozatot is megkurtítottak vagy eleve úgy adták el a készítők.)
Ezt a szálat azért illene kibogozni!