Téma: A vipera

5/10
borzi84 2021 aug. 26. - 00:56:51 5/10 Előzmény kisbalaton
(463/523)
Szia!

Többször is hangsúlyozták, hogy hajnali 4 órára járt az idő, amikor Veronica és Juan visszaérkezett.
Talán jobb volt megvárni a reggelt a beszélgetéssel, mivel mindketten fáradtak lehetettek, Veronica a "kiruccanás", Demetrio pedig a hosszú út és az időeltolódás miatt is.
Szerintem szükségük volt az alvásra.

Azt hiszem, egy orosz népmesében olvastam ezt a megszívlelendő jótanácsot:
"A reggel mindig többet tud az esténél."

Szerencsére minden jóra fordult, kiderült az igazság.
Ha Veronica nyugton marad, sok szenvedést és aggodalmat meg lehetett volna takarítani, de ő már csak ilyen, nem tud kibújni a bőréből.

Juan is a legrosszabb formáját hozta.
Úgy viselkedett, akár a durcás kisgyerek, akitől elvették a kedvenc játékszerét.
Nem tudom, mégis mit várt!
Talán azt, hogy Demetrio nem keresi meg a feleségét?
Ennek ellenére személyes sértésnek vette a megjelenését.
Maga se tudta, örüljön vagy búsuljon amiatt, hogy Veronica mégsem halálos beteg.
Nevetséges volt az a képzelgése, hogy "elfeledtette volna Veronicával Demetriot, s boldogan élhettek volna".
Egyszerűen képtelen megérteni és elfogadni, hogy Veronica nem szereti, soha nem szerette!
Demetriot szereti, s a közös gyermeküket várja...
Nevetségesen viselkedett, a legjobb, amit tehetett, hogy távozott, mert Demetrio mindenképpen felelősségre vonta volna!

Sajnos teljesen belemerült az önsajnálatba, de ezt csak és kizárólag magának köszönheti!
Ha nem akar mindenáron a "gáláns lovag" szerepében tetszelegni, aki "segít Veronicának", akkor elkerülhető lett volna a baleset is!
Az a nagy igazság, hogy nem Veronicának, hanem önmagának akart segíteni, s most rajtavesztett!
Addig nyavalygott Veronica után, hogy nagy bajba sodorta önmagát, s a szüleinek is aggódniuk kell amiatt, vajon felépül-e a balesetből?
Remélem, igen, s ha így lesz, akkor végre megembereli magát, s túllép a "Veronica-mánián"!
kisbalaton 2021 aug. 25. - 22:52:57
(462/523)
Na megint egy hihetetlen baromság! Együtt alszanak,ám Demetrio csak másnap reggel mondja el Veronikának,hogy nem beteg! El tudjátok ezt hinni? Hát nem azért repülte át a fél világot,hogy a jó hírt elmondja Veronikának ? De vár vele másnapig! Marhaság.

Sokszor elmondtuk már,hogy Juan egy idióta. Na,most elütötték,és izgulhatunk az idiótáért!
6/10
napraforgó 2021 aug. 25. - 05:02:59 6/10 Előzmény borzi84
(461/523)
Szerintem ha Miranda ellentmond a lányának és nem segiti a szökésben, akkor Veronica nélküle utazik el és akkor aztán senki nem tudná, hogy hová. Később ki is jelenti,hogy azért engedett Veronicának, hogy Vero megfelelő kezelést kaphasson. Veronica a fafejű, aki nem akar semmiféle kezelést. A hisztije idegesitő.

Számomra érthetetlen, hogy honnan tudta Juan, hol vannak Veronicáék. Aztán Veronica kérdésére homályos választ ad, Veronica feltételezi, hogy megtudta a vizsgálatai eredményét, de Juan egy percig sem erősiti meg, nem is tagadja, csak sejtetei, hogy tudja, halálos beteg. Igy Veronica és most már Miranda is tovább vernyoghatnak. Engem zavar ez a sok siránkozás.

Veronica pesszimizmusa is idegesitő.
1. nem is akarja tudni a vizsgálatok eredményeit.
2. nem akar semmiféle kezelést, még akkor sem, ha az segitene, vagy még meg is menthetné.
3. Mi a farncért akar mindenáron meghalni egy képzelt betegségben???
Nem normális ez a nő sem.

Közben Teodoró kideriti, hogy hová repült a magánrepülő Veroékkal, bár az még nem tuti, hogy hol szállt le. Spanyolország volt a végcél. Azt tudják, hogy Mirandának van Madridban háza, tehát feltételezhető, hogy oda mentek.
5/10
borzi84 2021 aug. 24. - 23:37:28 5/10 Előzmény napraforgó
(460/523)
Szia!

Nekem az a véleményem, pláne a legutóbbi epizód tükrében, hogy Miranda igenis hibáztatható!
Érthető, ha segíteni akar a lányának...egy bizonyos pontig!
Azzal aligha szolgálja az érdekét, ha hagyja, hogy fejjel menjen a falnak!
Mindenképp meg kellett volna győznie Veronicát, hogy várja meg az újabb vizsgálatok eredményét, hisz hivatalosan még nem is szerzett tudomást a betegségéről, csak a kórházi személyzet fecsegése nyomán jutott a tudomására.
Rendben, nem tette, hanem teljesítette Veronica kívánságát, elutaztak.

Te valószínűsítetted, hogy "lesz annyi esze", hogy hazatelefonáljon - nem volt annyi esze.
Azt is elfogadta, hogy Veronica nem akar orvoshoz menni, pedig akkor talán még véletlenül kiderült volna, hogy nincs semmi baja!
Az igaz, hogy "Don Juan" megjelenése "kissé" megkavarta a dolgokat, mivel a "gáláns lovag" egyértelműen azt sugallta, hogy az újabb vizsgálatok is megerősítették azt, hogy Veronica súlyos beteg!

Szerintem Veronica valóban beteg, súlyos agybaja van, Juannak nemkülönben!

Most már engem is egyre jobban idegesít a sorozat!
Kíváncsi leszek, milyen "csavart" találnak ki a még hátralévő epizódokban!
Egyáltalán: Lehet még fokozni a hülyeséget? (Attól tartok, lehet!)
5/10
borzi84 2021 aug. 24. - 23:22:24 5/10 Előzmény kisbalaton
(459/523)
Szia!

Veronica a "se szó, se beszéd" - eltűnésével igenis nagy fájdalmat okozott!
Sovány vigasz, hogy nemcsak a szeretteinek, de önmagának is, mert ha hajlandó várni egy kicsit, akkor önmagát is megkímélte volna a fájdalomtól.

Juan pedig...A viselkedésére nem lehet szavakat találni!
Bárhogyan is hangoztatja, hogy "ő csak segíteni akar", valójában a színtiszta önzés vezérli!
Amikor Veronica a legutóbbi vizsgálatok eredményéről kérdezte, hallgatott, mint a sült hal, nem mondta meg, hogy azokról nem tud semmit.
Szégyellhetné magát, mert ezt semmiképp sem lett volna szabad elhallgatnia!

Miranda is "levizsgázott", mert miután Veronica kereken megtagadta azt, hogy újra kivizsgáltassa magát, mindenképpen haza kellett volna telefonálnia, s érdeklődnie a vizsgálati eredmények felől!

Szerencsére felgyorsultak az események, Demetrionak sikerül kinyomoznia Veronica hollétét, s azt hiszem, "Don Juan", a "gáláns lovag" végképp leléphet a színről!
Örülhet, ha Demetrio nem veri laposra, mert szerintem alaposan viszket a tenyere, s most minden oka megvan arra, hogy dühös legyen Juanra!
kisbalaton 2021 aug. 24. - 22:52:55
(458/523)
Veronika azt mondja: azért jöttem el,hogy ne okozzak gondot ,fájdalmat a többieknek.
Hát most aztán nem okozott mi? Azzal,hogy elszökött.

Féleszű Juan még mindig nyomul, és amikor Veronika megkérdezi,hogy akkor láttad ugye a második vizsgálataim eredményeit?, Juan csak mosolyog,és nem válaszol! Borzasztó !

De a végén legalább megjelent Demetrio (mert már kezdtem félni,hogy az utólsó részig Veronikát fogja hajkurászni Európában!).
kisbalaton 2021 aug. 24. - 14:57:55
(457/523)
Igaz. Nem nagy szám ez a sorozat.
De.
Tudtok ajánlani valami mást,ami nézhetőbb?
Mert ennek hamarosan vége lesz,és ha nem is hagy bennünk mély nyomokat,- legalább jókat beszélgettünk róla.
És ha a sorozat nem is,-ezek az eszmecserék hiányozni fognak!
Magenta99 2021 aug. 24. - 09:42:56 Előzmény napraforgó
(456/523)
Nekem első perctől kezdve elment hülyébe ez a sorozat.
Itt mindenki elhisz mindent bárkinek első szóra, soha semmit nem próbáltak meg letisztázni, hanem ugrottak rögtön.
Most pl. itt van Veronica anyja, neki igenis rá kellett volna venni e a lányát, hogy várják meg a leleteket és csak azután lépjenek le, ha beigazolódik a rák.
Virginia is mennyi alvilági kapcsolattal rendelkezik, mégis hogy csodálkoznak, hogy de hát hogyan tudna az ágyból ártani bárkinek is - fel sem merül senkiben, hogy megbízhat bűnözőket ezzel-azzal?
6/10
napraforgó 2021 aug. 24. - 07:37:10 6/10
(455/523)
Jajj, egy csomót irtam már, de valahogy elszállt.

Na, nekem az a véleményem, hogy Miranda nem hibás, hogy a lánya pártját fogta. Ha nem segit neki, elvesziti a lánya nehezen megszerzett bizalmát. És abban sem hibás, hogy bejelentette egy onkológiai klinikára. Az tuti, hogy ott előlről kezdték volna a vizsgálatokat, még abban az esetben is, ha viszik magukkal a mexikói klinika vizsgálati eredményeit. Pláne, hogy azokat be sem várták. Nincs orvos, aki elkezd rákkal kezelni valakit, akinek nem látta a leleteit.

Az szerintem hülyeség, hogy Juan bejárkál Virginiához és hallgatja a fröcsögéseit. Miért teszi? nincs rá semmi oka. Virginia összeharácsolt vagyona pont elég, hogy élete végéig ellássák, amúgy meg nem is kéne törődni vele.

Carlitos az, aki rájön, hová mehettek Veronicáék - Spanyolországba és ő az, aki felbiztatja Juant, menjen Veronica után. Röhejes, hogy a nagy Spanyolországban Juan pont abban a szállodában találja meg őket, aholmegszálltak, mintha csak az az egy szálloda lenne abban az országban. Na és persze Juan is titokban jött el otthonról, más úticélt megjelölve, nehogy követni tudják.

Veronica nőgyógyásza, Espinoza doktor elmondja a családnak,hogy Veonicának az égvilágon semmi baja, és elkezdi a keresést a legelső lelet meghamisitása miatt. Meg is találják a tettest, akit a rendőrség le is tartóztat.

Na, ostoba Veronica, csak szenvedj még pár napig, ha olyan hülye voltál, hogy nem vártad be a leleteidet.
Most már elment hülyébe a sorozat.
5/10
borzi84 2021 aug. 24. - 00:28:34 5/10 Előzmény napraforgó
(454/523)
Szia!

Virginiának súlyos téveszméi vannak, ha valóban el is hiszi, amit összehord.
Elég gyorsan fény derült az igazságra, de sajnos ahhoz nem elég gyorsan, hogy Veronica ne kövessen el ostobaságot - Miranda hathatós közreműködésével.

Ha Mirandának egy csepp esze is lenne, lebeszélte volna Veronicát az utazásról!
Ráadásul most még Juan "megjelenése" is...
Attól tartok, hogy nem lesz itt semmiféle telefon, Demetrionak magának kell utánajárni Veronica hollétének, máskülönben soha nem derül ki az igazság, Miranda és Juan pedig vállvetve "segítik és támogatják" a "halálos beteg" Veronicát... :-(
No comment!
5/10
borzi84 2021 aug. 23. - 23:24:03 5/10 Előzmény kisbalaton
(453/523)
Szia!

A Veronicával kapcsolatos újabb "csavart" így lehetne jellemezni:
"Sok hűhó semmiért"!

Egyetértek!
Miranda valóban több kárt csinál, mint hasznot!
Lehet, hogy jót akar, örül, hogy Veronica végre elfogadta, hogy a lányának szüksége van rá, de semmiképpen sem szabadna támogatnia abban, hogy ostobaságot kövessen el!
Egyértelmű, hogy le kellett volna beszélnie az utazásról, amíg biztosat nem tudnak a betegségről!
Azon én is alaposan meglepődtem, hogy rögtön időpontot kért Veronicának, holott még tényleg nincs biztos diagnózis!
Ilyen esetekben az a minimum, hogy ha megvan a vizsgálatok eredménye, akkor azt személyesen közlik a pácienssel.
Veronicának nem kellett volna egyebet tennie, mint nyugton maradnia, s megvárni a vizsgálatok eredményét.
De: Ha észszerű módon viselkedik, akkor nem lenne újabb bonyodalom!

Virginiának egyértelműen súlyos agybaja is van, hisz józan ésszel végiggondolva tudnia kellett, hogy előbb vagy utóbb, de kiderül az igazság!
Attól, hogy Veronica leleteit manipulálták, nem esik súlyos betegségbe, legfeljebb lelkileg viseli meg.
(Más kérdés, hogy Veronica a lelki gyötrelmet is jórészt magának köszönheti, annak, hogy meggondolatlanul cselekedett.)
Virginia hiába átkozódik, hosszabb távon nem akadályozhatja meg azt, hogy Veronica boldog legyen!
Ő pedig nem más, mint emberi roncs, s ezért csak és kizárólag önmagát hibáztathatja!

Juan...Azt hiszem, ezt már nem is tudom minősíteni, amit legutóbb művelt!
Szégyellhetné magát!
A "Veronica-mániája" egyértelműen beteges!
Nem szeretnék a helyében lenni, ha Demetrio ott találja majd Veronicával, mert afelől semmi kétségem, hogy ezután ő is minden követ megmozgat, hogy fényt derítsen Veronica hollétére!
Remélem, hamar rátalál Veronicára, s ekkor Veronica számára is kiderül, hogy teljesen egészséges, ergo: Nem lesz szüksége arra, hogy Juan "támaszt" nyújtson neki!
Szánalmas, hogy egy felnőtt férfi hogyan viselkedhet ilyen gyerekes módon!
kisbalaton 2021 aug. 23. - 22:52:54
(452/523)
Ezt a Mirandát sose kedveltem,mert minden lépését ballépésnek,és minden döntését hibásnak tartottam.És ez most sincs másképpen. Ő,aki egy meglett asszony (és nem egy 20 éves csitri! ), elviszi Veronikát Spanyolországba,-anélkül,hogy megvárná a biopszia eredményét?! Hát milyen döntés ez?
Tudom,hogy Veronika akart eltűnni a szerettei elől,de Mirandának erről le kellett volna beszélni őt,-nem hogy még segíteni neki! Sőt,Spanyolországban azonnal az onkológiára intéz időpontot a lányának! Micsoda eszetlen egy nó!

És igazad van,napraforgó,-de Virgínia röhejes fenyegetése,hogy ráküldi a halált Veronikára,-ez egy semmi.

Juant besorolom ugyanabba a kategóriába,mint Mirandát. Most megint azt bizonyította,hogy egy tökkelütött hülye! Mindenkinek össze-vissza hazudozni,és titokban Veronika után menni! A marha!
6/10
napraforgó 2021 aug. 23. - 10:53:56 6/10
(451/523)
Virginia hülyeségeket beszél. "Veronicára küldtem a halált" mondja, holott csak egy orvost vesztegetett meg egy rossz vérképért. Ha azt a vérképet megismétik, pláne más orvosnál, akkor nyilván kiderül, hogy minden rendben van. A világ összes orvosát nem tudja megvesztegetni.
Hogy képzeli azt Virginia, hogy egy rossz lelettől a valóságban is meghal Veronica? Azzal csak pár rossz napot szerez neki, de ténylegesen nem tud ártani vele.
Még igy is, hogy Veronica megkergült és nem várja ki a vizsgálatok végét.
De Demetrio is sejti, hogy nincs minden rendben, és bár az orvos nem árult el neki semmit, hogy mire gyanakszanak - amit bátran elmondhatott volna. Sőt, szerintem a már meglévő leleteket is kiértékelhette volna az orvos, nem igaz, hogy annak alapján ne kepott volna képet Veronica állapotáról. Az a biopszia, aminek az eredményére várnak csak megerősitené a többi leletet.

Remélem Mirandának lesz annyi esze, hogy majd hazatelefonál onnan, ahová elutaztak, igy majd az otthoniak közlik vele, hogy minden rendben van, Veronica makkegészséges. Sajnos addig még lesz egy-két rész teli Veronica idegesitő nyarvogásával.
6/10
napraforgó 2021 aug. 20. - 04:36:56 6/10 Előzmény kisbalaton
(450/523)
Én ezzel tökéletesen egyetértek!
Veronica meg nem normális, hogy nem várja be azt a 3 napot, amig a leletek elkészülnek. A nyarvogása meg halál idegesitő. Egy cseppet sem törődik azzal, hogy abszolút jól érzi magát (a hülyeségtől eltekintve), nincs semmilyen testi tűnete, szervi baja. Egy előrehaladott rákbetegségnél már lennének fájdalmai. De neki nincsenek. És semmi oka arra, hogy ne várja ki a leletek elkészülését. Mi a francnak kell azzal törődnie, hogy mit beszél egy műtősfiú meg egy nővér a feje fölött? neki egy orvossal kellene konzultálnia, de ezt nem teszi. Ha épp a takaritónő jött volna arra sajnálkozva, ő azt is elhitte volna.

Juan sem normális, minek járogat Virginiához? Segiteni nem tud, a fröcsögését meg minek hallgatnia? Veronicára küldtem a halált, mondja a nő, de ugyan hogyan tehette volna? Pár nap, amig kiderül a hibás leletről, hogy nem igaz, Virginia csak bosszúságot tudott okozni Veronicának és a családnak, megölni nem tudja Veronicát, hiába szeretné.
És ha Veronica nem képes kivárni ezt a néhány napot, akkor idióta, ennyi türelem nincs benne? inkább világgá szalad?
Elmeroggyantak gyülekezete.
5/10
borzi84 2021 aug. 20. - 00:24:59 5/10 Előzmény kisbalaton
(449/523)
Igazad van, bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy a legtöbbjüknek már jóval korábban elment az esze!

Sejtettem, hogy Veronica valami nagy ostobaságra készül, de ezen már meg sem lepődik az ember, mert nem ez az első eset!
Abban igazad van, hogy a haldoklók többségének jólesik maguk mellett tudni a szeretteiket, de tudnék mondani ellenpéldát is.
De: Utóbbiak már biztosan tudták, hogy hamarosan közel a vég, Veronica viszont még nem tudhatja biztosan.
Mirandának lehetett volna annyi esze, hogy rábeszélje arra, hogy legalább várja meg a vizsgálatok eredményét.
Ugyan felvetette ezt a lehetőséget, de nagyon könnyen engedett Veronica kívánságának.

Demetrio eközben semmiről semmit nem tud, s miután Veronica eltűnt, Letynek azonnal fel kellett volna világosítania a történtekről.
Azért legalább ahhoz joga lenne, hogy megtudja, miről van szó, akkor ő talán érdemben tud tenni valamit, hogy minél előbb kiderüljön az igazság, mert a többiek csak sopánkodnak és a kezüket tördelik.

Virginia valóban velejéig romlott, hogy még az ő helyzetében sem tesz mást, csak fenyegetőzik és átkozódik.
A legtöbb ember, aki ilyen helyzetbe kerül, általában önvizsgálatot gyakorol és magába száll, de tudvalevő volt, hogy nála erre semmi esély sincsen.
Juan pedig csak hallgatja az átkozódást, a kétértelmű megjegyzéseket, s nem mond semmit a családnak, legfeljebb általánosságokat.

Virginia hiába provokálja Demetriot, ő úgysem fogja bántani!
Ahogyan a többiek sem, mert ő "életre ítéltetett".
Éljen csak, a halállal viszont megszabadulna a szenvedéseitől!
Épp elég szenvedést okozott és okoz még most is másoknak, s ezért bűnhődnie kell!
kisbalaton 2021 aug. 19. - 22:58:36
(448/523)
Hát,itt most már mindenkinek elment az esze!

1.) Veronika - egy eszetlen.! Meg sem várja a vizsgálat eredményét,-elhuzza a csíkot,otthagyva egy búcsúlevelet,és otthagyva azt az embert,akit legjobban szeret! Általános tapasztalat,hogy a haldoklók a szeretteik körében akarnak meghalni.Veronika meg otthagyja a szeretteit. Marhaság!

2.) A nénikék ! Mindenki -Demetrióval az élen- tanácstalanul áll Veronika viselkedése előtt,de nem ám,hogy megmondanák nekik,hogy rákos leleteket kapott korábban a lány! Á ! Idióták!

3.) Juan,a hülye. Virgínia világosan megmondta neki,hogy pár nap múlva megtudja,mi lesz Veronikával,-de a hírrel nem hogy rohanna az anyjához,Demetrióhoz,akárkihez,hanem a maga állóvíz módján kezeli a dolgot. Virgínia világosan megmondja neki,hogy "a büdös életben senki nem fogja gyanítani,hogy én voltam",-és Juannak ez sem üt szöget abban a nyámnyila fejében.

A csavaros eszű Virgínia tudja,micsoda vacak helyzetben van. Ügyesen próbálkozik ,de szerintem Demetrio nem fogja megölni őt.
6/10
napraforgó 2021 aug. 19. - 04:41:17 6/10 Előzmény borzi84
(447/523)
Sajnos az orvos és a nővér beszélgetéséből Veronica megtudta, mire gyanakszanak. Bár nem lett volna szabad erről beszélgetniük egy alvó páciens felett, (legalábbis ők úgy hitték, hogy alszik) hisz még csak gyanú állt fenn és nem a bizonyosság, a diagnózist még nem állitották fel.

Vajon egy nyirokmirigyrák esetén honnan vesznek biopsziát??? A nyirokrendszer hasonlóan működik a vérkeringéshez, nem lokalizálódik egy pontban. és mi szükség lehetett erre egy korábbi, negativ vérkép után? Mert Veronica vérképének jónakkellett lennie!

És azt sem értem, hogyha ez a kilinika megismétele a vérvételt és sokkal szélesebb vizsgálatokat végzett, mint ahová először mentek (ahol Virginia megvesztegette az orvost), akkor hogy nem vették már észre, hogy nem egyeznek aaz adatok?

Egy rákgyanú esetén MINDIG kell második vizsgálatot is végezni, hátha az első tévedett. Ezt még az azonos kórház, klinika is elvégzi. Egy másik kórház meg pláne.
Egyszóval ez már megint egy zöldség, amivel csak a nézőket hülyitik.

Ez a rész számomra azzal telt, hogy mindenki, az egész család sajnálkozott, hogy Virginiával ez történt (habár megérdemelte), továbbá azzal, hogy Veronica végigsirta a fennmaradó időt. Hát, nem volt túl izgalmas.
5/10
borzi84 2021 aug. 19. - 03:44:31 5/10 Előzmény kisbalaton
(446/523)
Igazad van, a legutóbbi epizódról nem sok mindent lehet írni.
Legfeljebb annyit: Ha már a bíróság nem szolgáltatott igazságot, Santiago megtette, s Virginia elnyerte a büntetését.
Ahogy azt várni lehetett, semmi megbánást nem tanúsít, szokás szerint vádaskodik, önmagán kívül mindenkit vádol, az eszébe sem jut, hogy netalántán ő is hibás abban, hogy idejutott!
Azért gondoskodott arról, hogy Veronica is szenvedjen.
Remélem, gyorsan kiderül, hogy teljesen egészséges, még azelőtt, hogy elkeseredésében valami butaságot csinálna!
5/10
borzi84 2021 aug. 19. - 03:36:23 5/10 Előzmény kisbalaton
(445/523)
Persze, hogy nem magyar sajátosság!
Ez sajnos mindenütt így van! :-(
kisbalaton 2021 aug. 18. - 23:00:01 Előzmény borzi84
(444/523)
Ezt nagyon jól mondtad!! A nagyok megússzák,-a kicsik pedig bűnhődnek! ( Megnyugtató ,hogy ez nem csak magyar sajátosság!)