Téma: A vipera

5/10
borzi84 2021 jún. 18. - 21:54:10 5/10 Előzmény napraforgó
(123/523)
Nem tudni, mi van a háttérben, Sara elutasító viselkedéséből én még nem vonnék le messzemenő következtetéseket.
Ne felejtsük el a Veronicával szemben tanúsított magatartását, annak alapján bárki azt hihette, hogy Veronica ki tudja, miket követhetett el, ha a nénikéje úgy bánik vele.

Veronica elé sem állhat úgy oda egyszerűen, annyi év után...
Szerintem Demetrio nem a legjobb szövetséges, - legalábbis jelenleg - de majd meglátjuk, hogyan alakulnak a történések...
5/10
borzi84 2021 jún. 18. - 21:49:46 5/10 Előzmény napraforgó
(122/523)
Virginia gátlástalan és aljas, ahelyett, hogy meghúzná magát, még ő fenyegetőzik!
Számomra is furcsa, hogy magáénak tekinti Juan vagyonát!

Afelől nem lehetnek kétségeink, hogy egy esetleges válás botránnyal járna, de szerintem mindent megérne, hogy megszabaduljanak tőle!
Sőt! Rosszabb, ha úgy keveri botrányba a család nevét, hogy közben javában a család tagja marad!
Teodorónak most ismét magánnyomozót kellene fogadnia, s bizonyítékokat gyűjteni Virginia ellen!
A Santiagóval folytatott viszonya jó kiindulási alap lehetne, és szerintem további bizonyítékokat is sikerülne találni ellene!
5/10
borzi84 2021 jún. 18. - 21:41:42 5/10 Előzmény napraforgó
(121/523)
Én még azt is hajlandó vagyok elhinni, hogy van efféle képesítése, de ha van is, akkor hamar rájöhetett, hogy "a tudósok mind szegények...", s egyéb tevékenységgel több pénzre tehet szert.
A jelek szerint igen széles skálán mozog a tevékenysége:
"cukrosbácsi", autólopások, gyilkosság...és szerintem ez még nem is a teljes lista.

Közönséges bűnöző, nem más, akinek már régen börtönben volna a helye, s remélhetőleg hamarosan rács mögé kerül - természetesen "kedvenc tanítványával", Virginiával együtt!
6/10
napraforgó 2021 jún. 18. - 10:32:33 6/10 Előzmény kisbalaton
(120/523)
Megnéztem, tényleg csinos fiú. De látni nem láttam semmiben, nem nézek mai latin szappanoperákat.
Ezt is azért, mert annak idején kimaradt.
6/10
napraforgó 2021 jún. 18. - 10:30:29 6/10 Előzmény kisbalaton
(119/523)
Irodalom professzornak mondja magát, de még sosem láttuk katedrán. Nekem fura, hogy a lakásán tart irodalomórákat.
kisbalaton 2021 jún. 18. - 09:59:10
(118/523)
Csak érdekességként egy dolog: a lányunokám (külföldön él) írja "mama,most ő a kedvencem",és mellékel egy képet egy jóképű férfiról,aláirás: Jon Ecker. Utánanéztem,és kiderült,hogy A vipera főszereplójének a fia. Kicsi a világ.
kisbalaton 2021 jún. 18. - 09:49:00 Előzmény napraforgó
(117/523)
Ezen a Santiago vonalon én is elgondolkodtam már.
Tulajdonképpen ki ez az ember? Akit mindenki ismer (hiszen az esküvőn mindenki köszönt neki),és aki mindenkit ismer. Viszont nem vesz részt semmiben, mert az esküvőről lelépett a Virgínia féle és a Pepe féle botrány előtt. Aki a háttérből ad "okos" tanácsokat Virgíniának,és aki névtelenül zülleszti le a tanítványait. Nem egy szimpatikus figura.
6/10
napraforgó 2021 jún. 18. - 04:52:33 6/10
(116/523)
Érdekes, hogy Miranda Demetrioban keres szövetségest, hogy a lányát "visszakaphassa". Azért valami csak van Miranda füle mögött, ha ilyen hátulról közelit. Teodoroval és Sarával nyilván nem jó a viszonya, hisz ha jó lenne, rajtuk keresztül akarna eljutni Veronicához. Veroval valószinűleg sehogy sem tudná közvetlenül felvenni a kapcsolatot, mert a lánya mindenképp neheztelne rá, amiért elhagyta.
6/10
napraforgó 2021 jún. 18. - 04:38:33 6/10
(115/523)
Virginia most kimutatta a foga fehérét, közölte az "ő imádott Juanjával", hogy csak a neve és a pénze miatt ment hozzá, na és már mindene az övé is. Ezen eléggé csodálkozom, hisz a legtöbb jogrendszerben csak az ún. "közösen szerzett vagyon" oszlik meg fele-fele arányban, az is csak a házasság felbontásakor jön szóba, az egyik fél házasság előtti korábbi vagyona nem megy a közösbe.
Én azt elhiszem, hogy nagy botrány nélkül nem nagyon tudnak majd Virginiától megszabadulni, vagy ha mégis, a nő nagyon megkéri majd az árát. Most pont elég lenne, ha letiltanák Virginia hozzáférését a családi bankszámlához, vagy ha az eleve nincs neki, akkor a hitelkártyáját limitálni. Ha nem tud korlátlanul költekezni, hát mit tehetne?
Amin csodálkozom, az, hogy Virginiának a Santigoval folytatott viszonyára eddig még nem derült fény. Vajon miért nem figyeltetik Virginiát ilyen előzmények után? Itt mindenki elhiszi, hogy olyan baromira szereti Juant???
5/10
borzi84 2021 jún. 18. - 04:31:51 5/10 Előzmény napraforgó
(114/523)
Örülök, hogy egyetértünk!
Tényleg rossz volt hallgatni Demetrio és Juan panaszáradatát!
Viselkedjenek férfi módjára, s fogadják el, még ha nehéz is, hogy mindketten kiérdemelték a "címeres ökör" titulust.

Persze, kényelmesebb minden felelősséget Virginiára hárítani, ugyanakkor hajlamosak elfelejteni, hogy ők nagyban asszisztáltak Virginiának ahhoz, hogy elérje a célját!
Virginia hazudott, ők pedig hittek neki, ezek a tények, a többi csak mellébeszélés.
Demetrio igyekszik kisebbíteni a saját szerepét, nem akaródzik vállalnia a felelősséget.
Juan is mentegetőzik, hogy ő kész lett volna megbocsátani...a semmit!
Nagyon szép ez a gesztus, ennél már csak az lett volna szebb, ha nem hiszi el Virginia hazugságait!
Az pedig igenis legyezgette a hiúságát, hogy Virginia annyira bizonygatta, milyen önzetlenül szereti.
Miután Veronica visszautasította, szívesen tetszelgett abban a szerepben, hogy "ő ugyan nem szereti Virginiát, de amaz szereti őt, ezért felségül veszi..."
Játszotta az önzetlen lovagot, s alaposan ráfázott!
Mondjuk, Sara is kivette s részét abból, hogy sor került az esküvőre.
Mindenáron el akarta érni, hogy a "gyermekei" összeházasodjanak, s most rá kellett jönnie, hogy kígyót melengetett a keblén!
5/10
borzi84 2021 jún. 18. - 04:15:10 5/10 Előzmény napraforgó
(113/523)
Kíváncsi vagyok Miranda történetére, vajon miért hagyta magára annak idején a gyermekét?
Eddig csak egyoldalú vádaskodást hallottunk, engem érdekel az ő verziója is.
Az biztos, hogy szegény Veronica sokat szenvedett emiatt, mert Sara sokszor utalt rá, hogy a szülei miatt bánik úgy vele, ahogy.
Szomorú, hogy ilyen igazságtalan volt Veronicával szemben, miközben Virginiát ajnározta és Juant is nagyon szerette.
Veronica viszont amolyan "Hamupipőke" - szerepet töltött be a háznál.
Folyton hallgathatta a szüleire vonatkozó gonosz célzásokat, nemcsak Sarától, de Virginia is csatlakozott hozzá.

Én sem szenvedhetem a kivételezést, sajnos a családban volt rá példa. :-(

Csak helyeselni tudom, hogy Veronica a saját kezébe akarja venni a sorsát.
Nem valószínű, hogy elfogadja Demetrio pénzét, annál is inkább, mivel ott van az öröksége, s Belot mindenben segíti, akár tetszik ez Demetrionak, akár nem!
6/10
napraforgó 2021 jún. 18. - 03:55:04 6/10 Előzmény borzi84
(112/523)
Nagyon egyformán látjuk a dolgokat. Tényleg röhejes, ahogy Demetrio és Juan sajnálják magukat, hogy őket mennyire becsapták!
És Demetrio kissé elnagyolja azt, hogy ő mennyire galádul bánt Veronicával. Minden Virginia hibája, mert becsapta őt! ő persze nem annyira hibás, mert nem viselkedett volna amúgy, ahogy, ha tudja, hogy mindaz nem igaz.... Igazából nem is ő a felelős.
Juan "megértő" viselkedése is kiakaszt, mert ő mindent megbocsátott Veronicának, ami korábban volt, a régi szerelmét, az abortuszt, stb. És egy percre sem merült föl benne, hogy az egész nem igaz, hogy mégis jobb lenne tisztázni a dolgokat, mint látatlanban mindent elhinni és megbocsátani.
6/10
napraforgó 2021 jún. 18. - 03:19:58 6/10 Előzmény kisbalaton
(111/523)
Én nem utálom Mirandát (még nem), mert nem tudni, hogy mikor és főleg milyen körülmények között hagyta el a férjét (és a gyerekét). Talán olyan volt a szitu, hogy kénytelen volt elhagyni (mint Veronica Demetriot), hogy nem lehetett normálisan együtt élni azzal az emberrel. Talán egy új szerelem volt az oka. Az, hogy a legtöbb anya nem hagyná ott a gyerekét, nem jelenti azt, hogy ezért meg kell vetni, elvégre nem idegenre hagyta a gyerekét, hanem a saját apára, akinek éppúgy kötelessége azt a gyereket ellátni, felnevelni, ez nem csak az anya privilégiuma. Nem tudjuk, hogy az apa miért nem tette ezt, felelőtlenségből, vagy mert meghalt? vajon az anya tudomást szerzett-e erről és mikor? És ha igen, miért nem jelentkezett? Végül is Miranda tudta, hogy 20 év után hol keresse a lányát, a Fernandez-Negrete házban.

Sara 20 éven át tartó szeretetlenségét sokkal jobban elitélem. Mert ha ő elvállalta a kislány nevelését, akkor nem lett volna szabad ennyire kivételeznie a másik kislánnyal, pláne az ő rovására. Nagyon nem birom az olyan szülőket, akik az egyik gyereküket jobban szeretik, mint a másikat - talán mert az egyik fiú, vagy kislány, mert nagyobb, vagy kisebb, pláne legkisebb, vagy mert szőke, vagy bármi más okból.

Sara maga is tudja, látja, hogy Veronicát soha nem szerette annyira, és azt is, hogy a szülei miatt. Most is jól látja, ha tudta volna, hogy Virginia miket mondott róla, még keményebben bánt volna vele.

Az tetszik, hogy Teodoró megpróbálja jóvá tenni a Veronicával szembeni elhidegülését. Megpróbálja kinyomozni, hogy halt meg Gilbert doktor (habár ez messze nem az ő dolga és most már szinte felesleges is, hisz az abortusz ügye kiderült). Az apai örökségét is átadja neki, igy Veronica mindenkitől függetlenül meg tud élni.
5/10
borzi84 2021 jún. 18. - 03:16:31 5/10 Előzmény napraforgó
(110/523)
Én is megértem Veronica érzéseit!
Ő sokáig kitartott, pedig öntudatos és büszke, nem az a fajta, akit "csak úgy", kedvére megalázhat egy férfi...

Demetrio viselkedése...nem is tudom, mi a jó szó...Finoman szólva is idétlen volt!
Nem a legmegfelelőbb módszert választotta , hogy kiengeszteljen egy megbántott nőt!

Sejthető volt, hogy azt hozza fel védelmére, hogy ő is áldozatul esett Virginia hazugságainak...
Mondtam én, hogy a végén még maga is elhiszi, hogy ő is áldozat!
A legutóbbi részben is mit össze nem nyavalyogtak - Juannal karöltve.
Az elejétől fogva elkönyvelte, hogy Veronica "bűnös"!
Virginia ugyan szemrebbenés nélkül kihasználta és a maga javára fordította a bosszúvágyát, de csakis magának köszönheti, hogy Veronica faképnél hagyta!
Én is azt írtam korábban, amit Te.
Eleve meg sem akarta hallgatni Veronicát, azonkívül, hogy célzásokat tett, nem mondta a szemébe, mivel vádolja.
Most persze mindent megpróbál, kegyeskedik számlát nyitni Veronicának, ami addig eszébe sem jutott.
(Szerintem Veronica nem fogja elfogadni...)

Főhet a feje, mert nemcsak Belottal kell számolnia, Juan is szeretné meghódítani Veronicát, de kétlem, hogy ez sikerülne neki.
Nekem Belot egyébként is sokkal szimpatikusabb Juannál.
Most Juan is fenemód sajnálja magát, holott nem lett volna muszáj feleségül vennie Virginiát.
Veronica meghódítására nem volt túl sok esélye, ráadásul ő is elhitte Virginia hazugságait.
Persze, ő "kegyesen" megbocsátott volna...
Eléggé nevetségesnek hatott, amikor anno arról faggatta Veronicát, vajon azért nem akar hozzámenni, mert "nem érzi magát erre méltónak"?
Veronica persze nem értette, mire gondol...
No, Virginiának aztán nincsenek ilyen skrupulusai, pedig ő maga a két lábon járó erkölcsi fertő!

Hihetetlen, mennyire nincs benne semmi szégyenérzet, cinikus és aljas!
Nyeregben érzi magát, s még ahhoz is volt mersze, hogy a bácsikáját megfenyegesse!
Szegény Teodoro nagyon nincs jól, nem nehéz elképzelni, hogy a rosszullétekből komolyabb baj is lehet vagy lesz!

Azért ő is hibás, mert bármennyire is bizonygatta Veronicának, hogy "ő nem hitte el a hazugságokat", azért valamilyen szinten mégis elhitte, pedig világosan kiderült, hogy Veronicának nem lehetett abortusza, mégsem folytatta a nyomozást, nem járt a dolog végére.
S ami a legfontosabb: Ő sem kérdezte meg Veronicát!

Mirandának is vannak idegei, most megjelent, mint a "bűnbánó Magdolna".
Nem valószínű, hogy Veronica örülne a felbukkanásának, ráadásul - bármilyen furcsa is - úgy vettem észre, Veronica féltékeny rá, legalábbis erre utalt a viselkedése, amikor Mirandát Demetrio társaságában látta...
Ha ez a feltételezés igaz, akkor ez sem segíti elő Demetrio ügyét, egyébként is rosszul áll a szénája.
kisbalaton 2021 jún. 17. - 23:12:39
(109/523)
Hát bizony Virgínia kieresztette a karmait. Valószínű,hogy mostantól már nyiltan, szemtől-szemben,és mosolyogva teszi tönkre a családot. Az áldozatait. Szégyentelen és arcátlan .
Épphogy megbocsátottam Sarának - most megjelent ez a Miranda,aki (szerintem) olyan rosszul kezdett bele a 20 éve elhagyott lányával a kapcsolatot felvenni,hogy abból semmi jó nem sülhet ki. De legalább van valaki a sorozatban,akit kedvemre utálhatok!
6/10
napraforgó 2021 jún. 17. - 16:46:44 6/10
(108/523)
No, azért amilyen csúnyán viselkedett Demetrio Veronicával hónapokon keresztül, bátran elmúlhatott volna az a fene nagy szerelem.
Én abszolút megértem Veronica óhaját, hogy most látni sem akarja Demetriót.

Nekem az sem tetszett, ahogy Demetrio reggel fölkereste a lányt. Reggelit rendelt neki, majd egy virágcsokor mögé bújva jutott be a szobájába. És tette a pikirt megjegyzést, hogy de hozzá van szokva a nő, hogy kopognak és egy futár áll az ajtóban virággal a kezében.

Aztán meg pofátlanul azt mondja, hogy meg KELL bocsátanod nekem, hisz engem is becsaptak. Mintha Virginia hazugsága és az ő folyamatos szemétkedései egyformák lettek volna. Nem Virginia kényszeritette arra, hogy rendszeresen megalázza a feleségét.

Eleve, ő nem vette a fáradságot, hogy meggyőződjön Virginia állitásairól, mindent elhitt neki, mert el AKARTA hinni. Egy lépést sem tett, hogy bebizonyitsa Veronica "bűnösségét", nem kérdezte meg tőle, hogy mi igaz Virginia állitásaiból. Csak állandóan ostorozta, hogy te ölted meg az öcsémet, stb.
Azt a rohadt levelet miért nem tudta neki megmutatni már a kezdetekben? Miért kellett 8-10 hónapot várni vele, amikor Veronica idegei már felmondták a szolgálatot és csak szabadulni akart ebből a helyzetből.
Már a régi rómaiak is azt mondták, hogy "hallgattassék meg a másik fél is", de Demetrio egyáltalán nem akarta hallani Veronica verzióját.

És van pofája a rendes, tisztességes Belotot ostorozni, hogy "miért nem hagy már minket békén?" Kicsit sem hajlandó tudomásul venni, hogy hármójuk közül most ő a fölösleges fél, neki kéne békén hagyni a feleségét és a megmentőjét.

5/10
borzi84 2021 jún. 17. - 16:30:50 5/10 Előzmény borzi84
(107/523)
Ui.: Az már más kérdés, hogy én a magam részéről kétszer is meggondolnám, megbocsássak-e neki.
5/10
borzi84 2021 jún. 17. - 13:46:19 5/10 Előzmény kisbalaton
(106/523)
Szia!

Azt tudom, hogy a szerelem vak, ahogyan azt is, hogy Veronica a történtek ellenére még mindig szereti Demetriot.
Éppen ezért is írtam, hogy Juan hiába reménykedik, aligha érhet célt.
Ahogyan azt is írtam, hogy Belot bármennyire szimpatikus férfi, a szerelmet nem lehet erőltetni.

Veronica szereti Demetriot, de azt hiszem, abban egyetérthetünk, hogy a megbocsátáshoz idő kell!
Ha Demetrio elég kitartó, - s márpedig miért ne lenne az - akkor nem kérdés, hogy elnyerheti Veronica bocsánatát!
kisbalaton 2021 jún. 17. - 12:40:49
(105/523)
Lányok,lányok! Egy dolgot kihagytok a szórásból! A leglényegesebbet!
Azt,hogy Veronika halálosan szerelmes volt Demetrióba! És,mint tudjuk,-a szerelem nem múlik el gombnyomásra. Veronika még akkor is bevallotta szerelmét Demetriónak,amikor már el akarta hagyni! Emlékeztek arra az estére,amikor kicsit betiquilázott? Naugye!
És nehogy azt mondjátok most,hogy én Demetriót védem! Dehogyis védem! De tudom,hogy egy szerelmes nő (sajnos) olyasmit is megbocsájt egy férfinak,amit egy kívülálló szerint nem kéne.
5/10
borzi84 2021 jún. 17. - 04:51:34 5/10 Előzmény napraforgó
(104/523)
Egyetértek!
Aki szeret valakit, az nem képes úgy bánni vele, ahogyan azt Demetrio Veronicával tette!
Hónapokon keresztül kínozta, megalázta...S a tetejében még volt képe azt mondani, hogy "nem volt képes bosszút állni"!

Bezzeg Virginia - a valódi "bűnös" ellen - nem tesz semmit!
Pedig ha valakin, akkor rajta igazán bosszút állhatna, hisz nemcsak a testvérének, de személy szerint neki is ártott a hazugságaival!
Valóban érthetetlen a viselkedése!
Veronica helyében én sem bocsátanék meg neki, mert a tetteire nincs mentség!
A végén eljutunk odáig, hogy ő lesz a szegény áldozat!

Nem tudom, végül mivel sikerül kiengesztelnie Veronicát, de nagyon remélem, hogy alaposan meg kell dolgoznia érte!
Ez a minimum!