Téma: A vipera

kisbalaton 2021 júl. 14. - 08:22:28 Előzmény napraforgó
(263/523)
Ez nekem is szöget ütött a fejemben. Mármint az,hogy oda sodorta a víz Demetriot meg a doktort,ahová Veronikát akarta vinni régebben Demetrio. Merthogy akkor arról volt szó,hogy a hegyekbe fognak menni.Most tehát a hegyekbe vitte őket a víz! Ez egy elég nagy baki a sorozatban.
kisbalaton 2021 júl. 14. - 08:16:13 Előzmény borzi84
(262/523)
Tényleg,Miranda mi a nyavalyának akar Veronika után menni egy olyan helyre,ahol betegség meg káosz van a természeti katasztrófa következtében?!
Többszöri elbaltázott közeledési kísérlete volt már Veronika felé. El nem tudom képzelni,hogy mire gondol a család is,amikor azt mondják,hogy ez egy jó alkalom arra,hogy közelebb kerüljön a lányához.
Kiváncsian várom,hogy fog hozzá ehhez a "közelebb kerüléshez" ott,ahol nyomor és kétségbeesés van!
6/10
napraforgó 2021 júl. 14. - 04:47:05 6/10
(261/523)
Számomra teljességgel érthetetlen, hogy honnan veszi Jacinto, hogy a mérnök és a doktor meghaltak? Hisz nem látta a holttestüket. Belot figyelmezteti is, hogy ne dobálózzon a szavakkal.

Igen meglepődtem, hogy Demetrioék sodródnak a vizzel, hisz ott, ahol beleborultak a patakba, kb. bokáig ért a viz. Miért nem lábaltak ki?

Aztán Veronica és Irma mi a bánatért nyűglődnek Madonna kép alatt, ahelyett, hogy továbbra is segitenének a rászorulóknak? Mert most ahogy látom, csak Williams atya látja el őket. Belot is csak ott sertepertél, hogy majd megy megkeresni Demetrioékat, ténylegesen ő sem látja el a sérülteket.

És valóban, Francisco komolyabb sérülést szenvedett a lábán és sok vért is vesztitett. Ami viszont hihetetlen, hogy a büdös bánatba kerültek fel a hegytetőre, pont oda, ahová Demetrio el akarta hurcolni Veronicát????? Azért ennyire nem emelkedett fel a viz!
Ahová korábban lóval kaptatttak fel, most a lábán sérült Moguel és Azunsolo csak úgy feljutottak???
Ez annyira hihetetlen!
És ami hihetelen, csak nagyon kevés vizük van! Ami azért fura, mert anno Demetrio anno azzal bizta meg Jadirát, hogy rengeteg palackozott ásványvizet vigyen fel! Mert épp oda akarta felhurconi Veronicát.

És ami még hihetelenebb, amikor Aguirre kölcsönad egy teherautót, akkor körülötte napsütéses táj, még szellő sincs, nemhogy pusztitó vihar. Azért ilyen messze nem lehet a falu, és egy vihar sem szokott annyira kicsi helyre korlátozódni. Ezek szerint a pusztitó vihar ahogy jött, úgy el is ment, látható nyomokat nem is hagyva a természetben.

Irma önmarcangolása nevetséges, habár az első képkockákban Moguel szintén őt hibáztatta, ha netán történik velük valami. Szóval Irma mazohizmusa tényleg nevetséges. Már miért lenne ő a hibás Moguél bármely hülye dolgáért?
5/10
borzi84 2021 júl. 14. - 02:05:38 5/10
(260/523)
Így van, a rossz hír hatására Veronica és Irma is mennyire kétségbeesett!
Veronica kész megbocsátani Demetrionak, Irma magát okolja, aminek aztán végképp semmi értelme!
Demetrio tényleg nem sérült meg súlyosan, a doktor viszont a jelek szerint igen, úgyhogy remélhetőleg minél előbb megtalálják őket.
Nem kétséges, hogy ha sikerül megtalálni őket, akkor Veronica és Irma is rohan majd vissza a férjéhez.
Juannak aligha lesz esélye, pláne, ha a gyerek-dolgot is sikerül tisztázniuk.

Azt viszont végképp nem értem, Miranda miért akar annyira odamenni, semmi keresnivalója nincs ott!
Segíteni úgysem tud, Veronica nem kedveli, úgyhogy jobb lenne, a városban maradna, s ott várná a híreket.

Az már nem újdonság, hogy Virginia folytatja a gonoszkodást, a magam részéről soha nem találtam ezt izgalmasnak.
Velejéig romlott, s ezúttal a bácsikáját vette célba, nem kétséges, hogy a róla írt újságcikk is arra szolgál, hogy tönkretegye.
Remélhetőleg hamarosan sikerül leleplezni minden aljasságát, s a terv nem jár sikerrel!
Teodorónak akár az egészsége is rámehet erre, többször is szorított már a szíve, s egy ilyen megrázkódtatás hatására akár komolyabb baj is érheti...
Virginiát nem valószínű, hogy meghatná ez, sőt!
Szerintem akkor még jobban igyekezne, hogy az anyagi romlás mellett akár a sírba is tegye a bácsikáját...
Ha Teodoróval netalán tényleg történik valami, akkor szerintem nem nagyon van, aki útját állhatná.
Juan puhány alak, Sara pláne nem tényező...szabaddá válhat az út a vipera számára!
kisbalaton 2021 júl. 14. - 00:05:03
(259/523)
Lám-lám,a halál (ez esetben a halálhír) mennyire megváltoztatja a véleményeket és átírja a viszonyokat!
Jó kis jelenet volt Veronika alkudozása Istennel (ha nem halnak meg e gyermek szülei,akkor stb.stb...)
Bár nem értem, hogy mernek olyant mondani,hogy a dr és Demetrio meghaltak,mert elmosta az utat a víz? Túlzás.
Virgínia engem kezd idegesíteni.Sokáig izgalmasnak találtam a ravaszságát,sőt a megátalkodottságát is,-de most már elviselhetetlenül hidegvérű,és durva. Sajnos,semmi jele nincs annak,hogy valamikor lelepleződik. Érthetetlen a sok gyalázatos cselekedete, viszolyog az ember a gondolattól,hogy őt egyszerűen maga a bűn élteti. Mindegy mi az,csak másoknak rossz legyen.Rémes.
5/10
borzi84 2021 júl. 13. - 19:38:20 5/10 Előzmény napraforgó
(258/523)
Én ezt a blokkot még nem láttam. :-)
Azért ki tudja?
Lehet, hogy mégis nagyobb baj lesz, s az ominózus jelenet már csak a "gyógyulás" utáni állapotokat mutatja.
S vajon a doktor? Ő is megússza néhány karcolással?

A "nyomozás" sajnos egy helyben toporog, ezért is írtam, hogy kevés esélyt látok arra, hogy az érvénytelenítés terén másképp járjanak el.
6/10
napraforgó 2021 júl. 13. - 19:17:05 6/10 Előzmény borzi84
(257/523)
szerintem "vizes lábnál" komolyabbat írtak bele a történetbe ------> a reklámblokkokban jól látszik, hogy Demetrio hajára rábiggyesztettek egy kicsi mull lapot (még a fejét sem kötötték át), miközben azt búgja Veronicának, hogy minden éjjel ilyen gyengéden fogja szeretni, amikor csak a nő akarja.
Na ezért mondtam, hogy nem lesz súlyos sérülése, csak egy láthatatlan kis bibi a haja alatt.

Jó lenne, ha már a magánnyomozó jutna valamire, de ezt a szálat is félbehagyták ott, hogy kiderült, hogy Gilbert doktor mégis csak végzett abortuszt.
5/10
borzi84 2021 júl. 13. - 18:55:23 5/10 Előzmény napraforgó
(256/523)
Szerintem itt most az volt a lényeg, hogy végül mindenki, így vagy úgy, de a helyszínen legyen!
Az, úgy látszik, vajmi keveset számít, hogy eközben ott a számos logikai bukfenc, amit Te is említettél.
Gildardának és a lányának tényleg semmi keresnivalója nem volt ott, szerintem akkor sem lenne, ha netalántán mégis élnének a rokonai.

Nem tudom, mit hoznak ki a balesetből, azaz: milyen sérülés éri őket, meglátjuk...
Én azért ezt nem bagatellizálnám el, szerintem "vizes lábnál" komolyabbat írtak bele a történetbe.

Teodoro viselkedése nagyon meglepett, miszerint mégsem hisz feltétlenül Virginiának, ahogyan azt eddig gondoltuk.
De: Semmiképp sem szabadna nyílt kártyákkal játszania! - Virginiával szemben nem!
Még mindig nem tanult a leckéből?

Az nem újdonság, hogy Virginia nem szereti Juant, s csupán a pénz és a pozíció miatt akart a felesége lenni!
Ettől függetlenül őt sem értem: Mire jó neki, ha sárba tiporja a nagybátyja, s ezáltal a család becsületét?
Akkor ugyan sokra megy a "Fernandez - Negrete asszony" titulussal, hisz az sokkal inkább szitokszó lesz, semmint irigylésre méltó titulus.

Nem tudom, mennyire mélyítik el az egyházi bíróság - szálat, szerintem nem nagyon fogják részletezni, már ha a korábbiakból indulunk ki. (A komolyabb nyomozás elmaradása, stb.)
Ennek tükrében nem tudom, ezt vajon végigviszik-e?
Pedig engem is érdekelnének az ezzel kapcsolatos fejlemények!
6/10
napraforgó 2021 júl. 13. - 04:52:35 6/10 Előzmény borzi84
(255/523)
Na, ez teljesen érthetetlen.
Álitólag Demetrio és Francisco indultak el leghamarabb, nem is tudom, milyen járművel, mert ugye egy idő után már csak terepjáróval mehettek tovább.
Veronica és Belot repülője viszont gond nélkül leszállt ott, ahol a Dmetrioéké nem tudott volna.
És Gildarda a lányával mi a fenéért ment vissza, az rejtély, állitólag a családja miatt, ami azért érdekes, mert eddig nem volt senkije. Csak annyit tudtunk, hogy elhagyta a rabbiátus férjét, talán el is vált tőle, de igazából nem volt senkije.
Aztán Demetrioék beleborultak a patakba és rögvest rájuk talált egy lovas csapat. És mégis azt mondják Veronak, hogy meghaltak??? Miért nem azt, hogy balesetet szenvedtek és még nem tudnak semmi biztosat? (Kb. vizes lett a lábuk, ha kilábaaltak a patakból.)

Teodoró most szint vallott, eddig sem hitte el Virginia egy szavát sem, de vajon miért tájékoztatja erről a viperát???
Virginia féltékenykedése nem annak szól, hogy Juan Verot szereti és talán gyereke is lesz tőle, hanem arról, hogy elvesziti a pozicióját, a Fernandez-Negrete asszony cimet és az ezzel járó vagyont. Őt Juan kicsit sem érdekli, csak a név és a vagyon.
Kiváncsi leszek az egyházi biróságra, hisz Juan és Virginia a házasságkötés után nem háltak együtt. Vajon számit-e a házasságkötés előtti együttlét? lehet-e érvényteleniteni igy a házasságukat?
5/10
borzi84 2021 júl. 13. - 01:29:21 5/10 Előzmény napraforgó
(254/523)
Szia!

Lehetett érteni a mondandódat, akkor is, ha lemaradt egy szó.
Úgy tűnik, Juan folytatja a kisded játékait, pedig tényleg jobban tenné, ha nem ingerelné Virginiát, pláne nem egy ilyen hazugsággal.
Egyetértettem Teodoróval, amikor megrótta Veronicát amiatt, mert bizonytalanságban tartja Demetriot a gyermekkel kapcsolatban.
Szerencse, hogy Veronica nem kérte meg Juant, arra, hogy vállalja az apaságot, mert azt pláne biztatásnak venné, s még ennél is messzebbre menne.
Pedig Virginia bosszút forral, kész arra, hogy tönkretegye mind Veronicát, mind pedig az egész családot.

Úgy tűnik, igazad volt, tényleg megtörtént a baleset.
Csak arra nem számítottunk, hogy Demetrio mellett a doktort is baj éri.
Egyértelmű, hogy a halálhír csak vaklárma, szerintem biztosan túlélték, kérdés, mennyire súlyos a sérülésük.
Annak idején én is félig viccesen arról írtam, hogy a főhőssel általában "történik valami", aminek hatására a hősnő megbocsát.
Úgy látszik, itt most jött el ez a pillanat, s ha jól sejtem, nemcsak Demetrio, de a doktor is számíthat arra, hogy bocsánatot nyer.

Teodorot a jelek szerint mégsem ejtették teljesen a fejére, mert nem hisz Virginiának.
Sokszor elmondtuk már, s csak ismételni tudom magamat, hogy elővigyázatosabbnak kellene lennie, mert Virginia tönkreteheti a jó hírét.
Könnyű azt mondani, hogy a "vagyon elvesztése nem számít", de itt a becsülete forog kockán.

Az azért több, mint furcsa és nem is életszerű, hogy a veszély ellenére Belot, Veronica és Irma is útnak indultak, s mellettük még Gildarda és a kislánya is, Demetroékról nem is beszélve, de az ő menetelüknek legalább van valami értelme.
Ahogy láttam, a doktorra nagy szükség lenne, de jelen esetben most ő is segítségre szorul.
kisbalaton 2021 júl. 12. - 22:57:59
(253/523)
Veronikának végre feltette a nagy kérdést a bácsikája: hogy ha Demetrio a gyermeke apja,akkor miért téveszti meg Juant és a családot ! Szerintem Veronika magyarázata nem teljesen elfogadható,sőt!
Ugyanígy Juan vitája Virgíniával megint csak elfogadhatatlan.Mire való huzigálni az oroszlán bajszát? Hogyan képzeli,hogy féltékennyé teheti Virgíniát,- büntetlenül?! Hiszen az a bestia már nyiltan fenyegetőzik !
Azt viszont nem értem,hogy Virgínia mindig kutat,turkál különféle hivatalos papírok között,-és talál is mindig valami neki megfelelő iratot,amitől a család hanyatt esik. Egy bankár és a családja nem egy széfben,hanem fiókokban tartja a fontos dokumentumokat? Ugyan!
Ja? A rettenetes időjárás miatt alig-alig megközelíthető birtokra Veronika ,Irma és Belot repülövel mennek,-de Hildarda a kislánnyal busszal utazik akkor,amikor állítólag veszélyesek az utak.
Ami a mostani részben feltűnő volt,az az,hogy Virgínia kezd kijönni a sodrából.



6/10
napraforgó 2021 júl. 11. - 05:47:15 6/10
(252/523)
"hagyta magát rábeszélni egy, a Virginiával kötendő" házasságra. jujj, lemaradt az utolsó szó Bocsi.
6/10
napraforgó 2021 júl. 11. - 04:11:17 6/10 Előzmény borzi84
(251/523)
Igazad van, Juannak inkább Virginiára kellene figyelnie, ahelyett, hogy Veronicáért veszkődne.
De sajnos Teodoro is csak a bank ügyeivel van elfoglalva és mindent beszop Virginiának. Ahelyett, hogy jobban a körmére nézne az alapitványi pénzügyeknek.

Igazad van, az, hogy Veronica szerelmes lett és férjhez ment, bizony nem elég ok arra, hogy Juan is megnősüljön. Sőt! Pont most kellett volna ellentmondani az anyjának és közölnie vele, hogy szerelem nélkül nem akar megnősülni. Az egy nagy butaság volt, hogy hagyta magát rábeszélni egy, a Virginiával kötendő.

Visszatérve a közeledő viharra, Moguel doktorra nyilván nagy szükség lesz a falujában, sőt, talán más orvosokra is. Demetriora kevésbé, hisz a megbizottja, Aguirre is el tudja látni az irányitási feladatokat. De ha Demetrio oda akar menni disznek, hát nosza.
Az előzetesből már látszik, hogy Demetrio meg is fog sérülni - gondolom, hogy a haján, mert oda tettek egy kis mull-lapot jelzésnek, amitől aztán Veronica úgy meg fog ijedni, hogy rögvest meg is bocsát a hülye férjének.

Hogy Irma és Moguel kapcsolata hogy alakul, azt nehezebb megjósolni, feltételezem, hogy a sebesültek ellátásánál Irma annyit segit majd, hogy a doktor kénytelen belátni, hogy a felesége igencsak rátermett teremtés, nem olyan buta és haszontalan, mint aminek ő titulálta korábban.
5/10
borzi84 2021 júl. 11. - 03:17:06 5/10
(250/523)
Így igaz!
Belot ugyan megkérte Veronica kezét, s felajánlotta, hogy apja lesz a gyermekének, de ez össze sem hasonlítható Juan tettével!
Bár szereti Veronicát, mégis képes elfogadni a "nem"-et.

Juan viszont olyan, akár egy elkényeztetett kisfiú, aki azt hajtogatja: "Az enyém, az enyém!"
Ha Veronica helyében lennék, keményen rendreutasítanám, hogy hagyja abba ezt a gyerekes viselkedést!
Egyszer és mindenkorra tudomásul kellene vennie, hogy Veronica nem szereti!
Ezúttal Demetrio heves természetét próbálja kihasználni, s azt reméli, hogy addig hajtogatja, hogy ő a gyermek apja, míg végül Demetrio elhiszi, s faképnél hagyja Veronicát.
Pedig jobban tenné, ha a feleségével foglalkozna!
Virginia bármire képes, jó lenne, ha végre komolyan venné!
Most bosszút forral, s ki tudja, mit talál ki megint, amivel árthat Veronicának.

Tetszik vagy sem, akármit mond Juan, csakis saját magának köszönheti, hogy ilyen helyzetbe került.
Azért, mert Veronica visszautasította, nem kellett volna rögtön beleugrani egy házasságba.
Az sem mentség, hogy Sara is erőltette.
Beismeri vagy sem, a visszautasítás után igenis hízelgett a hiúságának, hogy Virginia elhitette vele, önzetlenül szereti.
Ő pedig a "gáláns lovag" szerepében tetszelgett, s annak ellenére feleségül vette Virginiát, hogy tudta, Veronica és Demetrio között kenyértörésre került sor.
Megnősült, s önmagán kívül mást nemigen hibáztathat emiatt.

Érthető, hogy Veronica óvatos Demetrioval kapcsolatban, s nem tud egykönnyen megbízni benne.
Az viszont érthetetlen, hogy miért hagyja bizonytalanságban a gyermekkel kapcsolatban.
Amikor ráébredt, hogy gyermeket vár, meg akarta mondani Demetrionak, s arról beszélt, hogy "reméli, a gyermek az apjára hasonlít majd".
Nem arról van szó, hogy rögtön boruljon a nyakába, de gyermekük lesz, s még ha el is válnak, a gyermek örökre összeköti őket.

Azért Moguel és Demetrio helyzete korántsem hasonlítható össze!
Veronica körül ott legyeskednek a hódolók, Juan megnyilvánulásai láttán nekem is viszketne a tenyerem.
Azt azért megnézném, hogyan reagálna a doktor, ha hirtelen Irmának is elkezdené valaki csapni a szelet!
Szemernyi kétségem sincs afelől, hogy igen erős indulatokat váltana ki belőle, s most még finoman fogalmaztam...

Ami a vihart illeti: Az egyértelmű, hogy a doktornak vissza kell térnie, mivel valószínűleg lesznek sebesültek, akiknek szükségük lesz az orvosi segítségre.
Demetrio is jobb, ha visszamegy, mert ilyen helyzetben a gazdának kell kézben tartania a dolgokat.

Azt viszont én sem értem, hogy Veronica és Irma miért kockáztatnak.
Elég lenne, ha elküldenék az adományt, a jelenlétükre nincs szükség, csak bonyodalmak származhatnak belőle, ha ott rekednek, s nem tudnak visszatérni.
Vagy: Lehetséges, hogy ez így van megírva, hogy odamenjenek, s ne tudjanak hazatérni?
6/10
napraforgó 2021 júl. 10. - 07:12:36 6/10
(249/523)
Hahhh! tényleg, most már Belot is bejelentkezik Veronica gyermekére. Igaz, ő nem olyan hűbelebalázs módjára, hogy kijelentené, hogy ő a gyerek apja, csak felajánlja Veronicának, hogy mellette áll, szivesen lenne a gyerek apja, a nő férje, de enélkül is mindig a barátja lesz és segit neki. Hát igen, ez sokkal kulturáltabb, mint Juan verekedős fellépése.

Én valahogy megértem Veronicát, hiába szereti még Demetriot, mert a szerelem ritkán múlik el máról holnapra, de már nem bizik a férfiban. Nagyon és sokszor megbántotta őt, mellőzte, megalázta, hát mitől is bizna meg benne? Ráadásul már most a gyerekét is rá kéne bizni, hát hogyne lenne még óvatosabb.

Demetrio nagyon rosszul fog hozzá, ezekkel a kirohanásokkal. Még Moguel is jobban csinálja. Sokkal alázatosabbnak, bűnbánóbbnak kéne lennie, nem akaratoskodni, követelőzni, pláne nem verekedni.

Na, de jön a vihar, mindent tönkre tenne, hát mennek menteni a menthetőt. Én nem igazán tudom, ki a csuda is ez az Aguirre professzor, de ő már ügyesen intézkedik, új medret ásat a folyónak, ne az agáve földeket árassza el a viz.

Hogy Veronica és Irma mi a bánatnak akarnak odamenni a vészhelyzetbe, azt nem tudom, mert semmi értelme nincs.
kisbalaton 2021 júl. 09. - 22:51:41
(248/523)
Jesszum! Ez a Teodoro ! Tényleg komolyan gondolja,hogy Virgínia mindent megbánt? Komolyan gondolja!
Meglett bankár létére így átrázza egy erkölcstelen nő! Virgínia nem is erkölcstelen,- jobb kifejezés rá az,hogy egyszerűen erkölcs nélküli !
Hitvány.
Veronikának meg elment az esze,úgy összekeverte a dolgokat. Most már hárman is bejelentették igényüket a gyermekére. Ez aztán a kapós embrió!
Sajnos, Moguel doktor hiába öltött emberi külsőt és modort, Irma - jogosan - nem bízik benne.
Na,de most jön a vihar,és biztosan hoz magával egy csomó dolgot!
5/10
borzi84 2021 júl. 09. - 06:17:15 5/10 Előzmény napraforgó
(247/523)
Veronicának egyszerűen annyit kellett volna tennie, hogy leszögezi, a gyermek a férjétől van - nem többet, nem kevesebbet.
Ha ezt megteszi, akkor Juan egész egyszerűen nevetségessé válik a hőbörgésével.
Azt gondolom, Veronicának csak volt annyi esze, hogy ne kérje ilyesmire Juant, így szerintem magától "partizánkodott".

Juan nekem egyáltalán nem szimpatikus, Belot viszont tényleg igazi úriember, aki soha nem volt erőszakos Veronicával, pedig szereti.

Persze, Veronica nem mondta Juannak, hogy szereti, de azt sem közölte határozottan, hogy ne reménykedjen!
Bár, még ha meg is tette volna, szerintem Juannak hiába mondaná, nem jutna el a tudatáig.

Nem tudni, Moguel doktor hogyan viselkedne, ha Irma mégis megbocsátana neki.
Szerintem végérvényesen abba kellene hagyni az ivást, akkor talán volna esély arra is, hogy a változás tartós legyen.

Az biztos, hogy Demetrio esetében célravezetőbb lenne, ha megpróbálná ismét meghódítani Veronicát.
Kérdés, tud-e még hinni neki.
Demetrio egyszer már eljátszott a lovagias úriembert, utána viszont teljesen megváltozott, úgyhogy...

Virginia egy álszent kígyó, aki kiválóan manipulálja az embereket, de egyszer csak leáldozik a csillaga!
6/10
napraforgó 2021 júl. 09. - 04:53:20 6/10
(246/523)
Moguel úriemberségének én nem nagyon hiszek. Ha Irma visszamenne hozzá, hamar visszazökkenne a régi kerékvágásba. Én az ő esetükben nem látok esélyt a kibékülésre. Vagy ha mégis kibékülnek, akkor Irma bolond és vessen magára.

Teodoro és Demetrio beszélgetése tök fölösleges, csak ismételgetik, ami már jóval korábban elhangzott. Ez nyilván azoknak szól, akik nem látták a korábbi részeket.
Demetrio meg elég hülyén próbál kibékülni Veronicával, inkább próbálna meg udvarolni neki, úgy, mint régen, az akaratosság és erőszakosság helyett.

Virginia, meg a hazugságai. Remekül tudja keverni az igazságot a hazugsággal és mindenki bedől neki.
De azért remélhetőleg hamarosan lebukik.
6/10
napraforgó 2021 júl. 09. - 04:40:49 6/10 Előzmény borzi84
(245/523)
Én is épp erre gondoltam. Szerintem sem kérte meg Veronica, hogy vállalja magára az apaságot, ez Juan magánakciója volt. Nyilván úgy gondolja, hogy igy közelebb kerülhet Veronicához.

A végén Veronoca nem tagadta Demetrio apaságát, igaz Juanét sem erősitette meg, csak annyit mondott, hogy egyikőjükre sincs szüksége.
És végre visszatér Belot is. Nekem ő tetszett legjobban. Jóval korábban azt mondta Veronak, hogy ha szereted még Demetriot, mond meg neki, bocsáss meg neki és éljetek boldogan. Tette ezt úgy, hogy ő is szerelmes volt a nőbe, ráköltött egy csomó pénzt (a szöktetés, utána a szállodák,a ruhák, a vacsorák, stb-k.) De józanabbul fogta fel a helyzetet és nem erőltette magát forró fejjel a lányra, úgy , ahogy Juan.
Veronica sohasem mondta Juannak, hogy szerelmes csak a szeretetéről biztositotta. Igaz ezt eléggé félreérthetően tette, de talán a spanyol nyelvben jobban elkülönül a szeretlek (szerelmes vagyok beléd) és a szeretlek (igazán kedvellek) jelentés.
5/10
borzi84 2021 júl. 09. - 04:07:57 5/10
(244/523)
Ez a cirkusz elkerülhető lett volna, ha Veronica egyszerűen elmondja az igazat, azt, hogy a gyermek természetesen Demetrioé.
Juan "magánakciója" felháborító, szerintem Veronica végül nem kérte meg arra, hogy "vállalja" az apaságot, a saját szakállára cselekedett.
Úgy látszik, minden ostobaságra hajlandó, hogy Demetriot eltávolítsa Veronica közeléből.
Még ha sikerrel járna is, abból nem következik, hogy Veronica őt választja, sőt!
Végszóra megérkezett Belot is, s most már hárman vannak, akik Veronicáért "ringbe szálltak".
Kivételesen megértem Demetrio indulatait, mert mégis a gyermekéről van szó.

Teodoro is alaposan elkésett azzal, hogy felelősségre vonta Demetriot a Veronicával szembeni viselkedése miatt.
Erre mondom azt, hogy "eső után köpönyeg", ezt már jóval korábban meg kellett volna tennie!

Virginia továbbra is keveri a kártyákat, hihetetlen, hogy mindent meg tud magyarázni, még azt a tényt is a saját javára tudta fordítani, hogy kiderült, köze van Don Natohoz.
Teodoro pedig képes elhinni minden hazugságát!
Érdekes, mennyire felcserélődtek a szerepek:
Korábban Sara volt az, aki feltétel nélkül mindent elhitt Virginiának, most viszont Teodoro az, akit az orránál fogva vezet, Sara már nem tud hinni neki.

A doktor úgy látszik, komolyan gondolja a dolgot, s tényleg megbánta, hogy korábban semmibe vette a feleségét.
Mosolyognom kellett az igyekezetén, ahogyan próbált úriemberként viselkedni, de ezt bizony még gyakorolnia kell!
Veronica jól tette, hogy ellátta tanácsokkal.
(Bár az is igaz, hogy tanácsot adni mindig könnyebb, neki sem ártana néhány jó tanács!)
Kérdés, lesz-e a doktorban elég kitartás ahhoz, hogy sikerüljön elnyernie Irma bocsánatát.
Az biztos, hogy nem lesz könnyű, mert Irma öntudatos, magabiztos nővé vált, akit már nem lehet megfélemlíteni.