Téma: A vipera

5/10
borzi84 2021 jún. 10. - 22:58:41 5/10
(43/523)
Folytatván a történetet, ezután lépett színre Demetrio, aki "természetesen" bosszút esküszik, s "természetesen" maga kíván az "igazságosztó" szerepében tetszelegni.
Ő akar igazságot szolgáltatni, mégpedig kellő körültekintés nélkül.
Azért, ha valaki ilyesmire adja a fejét, akkor alaposan utána kell járni a dolgoknak.
Csak a vak düh és gyűlölet irányítja, az pedig mindig rossz tanácsadó.

Szinte kezdettől fogva elkönyvelte, csakis Veronica lehet a "bűnös".
Érthetetlen, hogy egy tanult, művelt ember hogyan viselkedhet úgy, akár egy címeres ökör.
Többek között azért sem szeretem az ilyen sorozatokat, mert ez a viselkedés általában jellemző a férfi főhősökre.

Az lett volna a minimum, hogy Demetrio megvizsgál minden lehetőséget, ennek ellenére Virginiára nemigen gyanakodott, pedig ezt is fontolóra kellett volna vennie.

Veronica flörtölt volna?
Én nem nevezném annak.
Egyszerűen arról van szó, hogy Veronica kedves és közvetlen, s könnyen barátkozik, könnyen szót ért az emberekkel.
Nem gondolnám, hogy a viselkedését flörtnek lehet nevezni, mert soha nem hitegetett egyetlen férfit sem.
Elmondása szerint Demetrio az első szerelme, mi tagadás jól beleválasztott.

A vak is látja, hogy Virginia mindig is irigykedett Veronicára amiatt, mert ő sokkal népszerűbb volt, s mindenki jobban kedvelte, kivéve a "kedves Sara nénikéjét", aki majomszeretettel csüng a "viperán", s ennek meg is van az eredménye, valóságos szörnyeteg lett belőle.
Veronica nem tett és nem tesz különösebb erőfeszítést a népszerűségért, egyszerűen csak önmagát adja.
Nem véletlen, hogy Irmával is azonnal jó barátságba került, s Gildarda és a kislánya, valamint Williams atya is rögtön megkedvelte.

Veronica kedves és jószívű, ellenben Virginia álnok és kétszínű teremtés, ez remélhetőleg hamarosan mindenki számára nyilvánvalóvá válik!
Virginia addig keverte a kártyákat, míg végül mindenkiben kétségeket ébresztett Veronicát illetően.
Szomorú, hogy Demetrio fenntartás nélkül hitt neki, bár az is igaz, hogy ebben az is szerepet játszott, hogy HINNI AKART.
Egyértelmű, hogy a "hallgattassék meg a másik fél" elve alapján meg kellett volna kérdeznie Veronicát is, ehelyett nem tett mást, mint kínozta, valamint alattomos célzásokat tett, utóbbinál pedig nincs rosszabb!
Teodoro és Juan is elhitte Virginia minden hazugságát, legalább a "bácsikájának" bíznia kellett volna benne, s rákérdeznie.

Demetrio körömszakadtáig ragaszkodott Veronica bűnösségéhez, persze, hogy nehéz elfogadnia, milyen könnyen az orránál fogva vezették.
Megérdemli, hogy Veronica elhagyta, már jóval korábban meg kellett volna tennie!
Most főhet a saját levében, remélem, alaposan meg kell dolgoznia azért, hogy visszaszerezze Veronicát!
Afelől nincs kétségem, hogy végül így vagy úgy, de célt ér, mert ezek a sorozatok már csak ilyenek, a főhős általában megbocsátást nyer, holott nem érdemli meg!

Kíváncsi leszek "Sara néni" reakciójára is, amikor rájön, hogy az "angyali Virginia" valójában egy álnok vipera, aki mindenkin átgázol, beleértve őt is.
Ő pláne megérdemli ezt a pofont!

Most megjelent Veronica "édesanyja", ha ugyan annak lehet nevezni...
Szerintem ő is elég sok bonyodalmat okoz még...





5/10
borzi84 2021 jún. 10. - 21:56:06 5/10
(42/523)
Már az alaptörténet is elég valószerűtlen...
Virginia - a "vipera" - becsapja Ricardot, aki elkeseredésében öngyilkosságot követ el.
Már ez is eléggé abszurd, nem hiszem, hogy ne lehetett volna más kiutat találnia.
Virginia nem ér annyit, hogy ezt tegye, az anyagi téren való tönkretételt pedig lehetett volna orvosolni.

Megtehette volna, hogy felkeresi Teodorot és őszintén elmond mindent neki a Virginával való kapcsolatáról, beleértve azt is, hogy a "vipera" minden szempontból becsapta és anyagilag is tönkretette.
Teodoro kedvelte Ricardot, becsületes embernek tartotta, Virginiát illetően viszont kezdettől fogva voltak fenntartásai, Ricardo vele szót tudott volna érteni.
Nem beszélve arról, hogy "corpus delicti" gyanánt ott volt az ominózus levél, a bross, Virginia fényképe, amit ő ajándékozott Ricardonak, s az utolsó levél mellett lennie kellett még többnek is, ahogyan arra Virginia a levelében utalt, arra kérve Ricardot, "égesse el a többi levelet".
Ezek megcáfolhatatlan bizonyítékok, s Virginia hiába nyafog és hazudozik, fény derült volna az igazságra.
Persze, akkor nincs történt, ha Virginia kétszínűsége már az elején bizonyítást nyer! :-)

A Ricardot ért anyagi veszteséget mindenképpen lehetett volna orvosolni, más szempontból pedig szerintem nem érte nagy veszteség, Virginia egy lyukas garast sem ér, a gyermek pedig nem tőle volt.

5/10
borzi84 2021 jún. 10. - 21:41:32 5/10
(41/523)
Sziasztok!

Ha jól olvastam az előző hozzászólásokból, 100 részes a sorozat.
Azt hiszem, ennyit még kibírok valahogy. :-)

Megfogadtam, ha megismétlik, mindenképpen végignézem.
Egy olyan valaki kedvence volt ez a sorozat, aki kedves volt számomra, s annak idején hiába kapacitált, nem tudott rávenni arra, hogy vele nézzem.
Azóta is folyton arról beszélt, milyen jó lenne, ha megismételnék!
Sajnos ő ezt már nem érte meg, alulmaradt a koronavírus elleni küzdelemben. :-(
A halála után nem sokkal olvastam, hogy műsorra kerül a sorozat, nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan be kell váltanom az ígéretemet.

Azt is megfogadtam, ha törik, ha szakad, mindenképp végignézem, pedig eléggé nehezemre esik, a sok ellentmondás és zagyvaság miatt, ami az efféle sorozatoknak óhatatlanul sajátja.
6/10
napraforgó 2021 jún. 10. - 16:40:05 6/10
(40/523)
Szereposztás
Szerepnév Színész(nő) Magyar Hang

Verónica Fernández-Negrete Kate del Castillo Kisfalvi Krisztina
Demetrio Azúnsolo Guy Ecker Forgács Péter
Virginia Fernández-Negrete Karla Álvarez Timkó Eszter
Juan Fernández-Negrete Sergio Basáñez Crespo Rodrigo
Teodoro «Teo» Fernández-Negrete Eric del Castillo Kránitz Lajos
Sara Fernández-Negrete Rosa María Bianchi Zsurzs Kati
Dr. Francisco Moguel Salvador Pineda Vass Gábor
Irma Moguel Tina Romero Menszátor Magdolna
Pablo Williams atya Aarón Hernán Izsóf Vilmos
Santiago Terrazas Luis Gatica Viczián Ottó
José «Pepe» Díaz Carlos Cámara Láng József
José «Pepe» Martínez Antonio de la Vega
André Belot Tony Bravo Sztarenki Pál
Nicole Belot Mayrín Villanueva Huszárik Kata
Leticia «Lety» Silvia Mariscal Szabó Éva
Antonia «Toña» Amparo Garrido Illyés Mari
Yadira Roxana Castellanos Kiss Eszter
Miranda Montesinos Blanca Guerra Vándor Éva
Gildarda Claudia Eliza Aguilar Földesi Judit
Aguirre professzor Guillermo Rivas Besenczi Árpád
Beatriz «Bety» Vanessa Arias
Jacinto Israel Jaitovich Németh Gábor
Nataliso «Don Nato» Gómez José Antonio Ferral Imre István
Ernesto Salce ügyvéd Sergio Reynoso Jakab Csaba
Gilbert asszony Liza Willert Antal Olga
Maruca «Maruquita» Gabriela Arroyo
Carlitos Jr. Julio Bracho Markovics Tamás
Mauricio Vicente Herrera
Marcos Alex Trillanes
Irazema Claudia Troyo
Mosita Ximena Adriana
Pepe Mike Biaggio
Chantal Montserrat Campos
Karla Audrey Vera
Karla anyja Elsa Cárdenas
Ignacio Sosa Miguel Garza
Genaro Martínez Gustavo Negrete
Ricardo Platas Rodrigo Abed Petridisz Hrisztosz
kisbalaton 2021 jún. 10. - 14:59:49
(39/523)
A módosabb házak szolgái sok mindent látnak-hallanak ugyebár. A Fernandez Negrete ház alkalmazottja ( Tonya?) is most mondja Demetriónak,hogy "Veronika kisasszonyért bármit megtennék....de Virginia kisasszony egy gonosz teremtés". Azonnal tudta azt is,hogy az esküvői meghívót Virginia direkt nem küldte el Veronikáéknak. Nem értem,-ha sok mindent tud Virginia viselt dolgairól,-miért nem próbálja meg figyelmeztetni Juant,vagy a szüleit?
A doki,meg a felesége érdekes egy házaspár.A nő kedves,csupa finomság,a férfi meg egy durva.részeges disznó.Az ellentétek vonzása.
6/10
napraforgó 2021 jún. 10. - 10:33:19 6/10
(38/523)
Ezt a Moguel doktort is ki kellene nyiffantani. Szemét módon bánik a feleségével és amikor Demetrio nyifog neki, hogy csúnyán bánt Veronicával, kár, hogy Irma nem mutatta meg hamarabb azt az újságkivágást, Moguel csak legyint: hisz ő is csak egy nő. Ergo nem számit, akármilyen ocsmányul bánt is a feleségével.
6/10
napraforgó 2021 jún. 09. - 11:27:46 6/10
(37/523)
Én nagyon kulturáltnak tartom Belottól, hogy nem ment vissza, hogy ő maga szöktesse meg Veronicát, csak a yachtját küldte vissza a rendelkezésére. Ha ő is ott van, a nőt megbélyegzik, hogy a szeretőjével szökött meg. Igy csak baráti segitséget nyújtott.

Mindenesetre fura, hogy Veronica iratok és pénz nélkül hagyta ott a birtokot, csak a két kitűzőt vitte magával. Jó, Belot segitségére számithatott, de azért mégis kinos egy szál ruhában elszökni.
Én a helyében később összepakoltattam volna a dolgaimat Gildardával és utána küldettem volna egy megadott postacimre.

Demetrio sebesülésén meg röhögnöm kell, lett egy pici karcolás a homlokán, aztán mindenki úgy ugrált körülötte, mintha halálos beteg lenne.

Még Veronica körül sem ugráltak igy, pedig ő komolyabb sérülést szenvedett. Csak Irma ápolta, meg Gildardára számithatott. Fura volt, hogy róla is belső sérülésekről beszéltek, aztán hopp, hirtelen ő is meggyógyult.
kisbalaton 2021 jún. 09. - 08:59:53
(36/523)
Na végre ! A sok vádaskodás,mellébeszélés,elbeszélés egymás mellett,- véget ért.Szinte mindenki közrejátszott abban,hogy idáig fajultak a dolgok. Örültem,amikor Veronika otthagyta Demetriót. Rémes volt látni,hogy hiába mutatott rá Irma az újságban a bűnös ( Virgínia) képére,-Demetrió még akkor is kételkedett,szinte fanatikusan ragaszkodott Veronika bűnösségéhez,- és a szolgálólánnyal is bizonyíttatni akarta a dolgot.
Szép kis jellem ez a Virgínia,nem? Elmegy - mondván,hogy kikézbesíti az esküvői meghívókat,-közben a szeretőjével hetyeg. És ezt a nőt pátyolgatja a nagynéni,-miközben láttuk,hogyan bánik Veronikával.
Ez a másik dolog,amit látni szeretnék: hogy a nagynéni végre nagyot koppan!Remélem,hogy koppan!
6/10
napraforgó 2021 jún. 08. - 13:16:33 6/10
(35/523)
Hát 40 rész kellett ahhoz, hogy kiderüljön mivel vádolja Demetrio Veronicát. Valahol Vero azt mondta Irmának, vagy Bettynek (?) hogy már 8 hónapja vannak a birtokon, lassan már gyereke is lehetne, ha Demetrio szeretné. A nőnek angyali türelme van, ha ennyi megaláztatást kibirt a férje mellett.

De Theodoro és Juan se sokat kételkedtek Virginia szavaiban, habár néha megjegyezte egyik, vagy másik, hogy nem hisznek Veronica bűnösségében. De egyiküknek sem jutott eszébe megkérdezni Veronikát hogy igaz-e, amit róla hallottak.
6/10
napraforgó 2021 jún. 03. - 10:56:54 6/10 Előzmény kisbalaton
(34/523)
pont igy érzek én is!
kisbalaton 2021 jún. 03. - 09:28:08 Előzmény napraforgó
(33/523)
Tényleg pocsék a tartalom ismertetése.Sőt ,némely beszéd valódisága is. Pl: Veronikát valahová a világ végén levő birtokára vitte el Demetrió,ahol alig-alig van áram,meg telefon,stb. Aha.De szuperszónikus magánrepülővel (amihez komoly kifutópálya szükségeltetik) simán elérhető.Meg a luxusjachttal is.
Engem is zavarnak ezek a dolgok,amiknek semmi köze a valósághoz,de más csatornáknál sem jobb a helyzet.
Eleinte kedveltem a török sorozatokat,mert új világot mutattak meg. De mostanra mintha már kevésbé lennének érdekesek.De lehet,hogy csak én lettem öregebb és türelmetlenebb.
Mindenesetre a Viperát végignézem,mert látni akarom,ahogyan Virgínia meglakol.Legalábbis remélem,hogy meglakol! (Legalább a filmekben nyerje el méltó büntetését a bűnös,ha már a való életben úgysem!)

6/10
napraforgó 2021 jún. 03. - 05:31:49 6/10
(32/523)
Aztán: "Virginia az eredeti menyasszonyi ruhája tönkremente miatt kénytelen a nagymamája ruhájában esküdni, amin egy V alakú kitűző van."
Hát nem, az eredeti menyasszonyi ruhát épp Virginia tette tönkre a hisztijével, emiatt hozták neki elő a nagyi ruháját. Amin nem volt semmi kitűző!
Még nem volt, de talán a nénikék javasolják majd, hogy dobja fel a ruhát a nagyitól kapott kitűzőjével!
Ami viszont lehetetlen, hisz azt Riccardónál hagyta és most Demetriónál van.

Annyira zavar a dilettáns tartalomismertető.
6/10
napraforgó 2021 jún. 03. - 05:23:31 6/10
(31/523)
Annyi rossz tájékoztatás van a tartalomismertetőben. A 36. részben azt irják, hogy Lety meg akarják akadályozni, hogy VIrginia elmondja Sarának, hogy együtt töltött egy éjszakát Juannal. Mivel a lányban fölmerült a gyanú....
Hát röhögnöm kell, Lety néni ugyanis már rég nem lány, hanem egy középkorú elvált asszony, aki jól látja, hogy Virginia hazudozik a családnak.
6/10
napraforgó 2021 jún. 01. - 13:57:52 6/10 Előzmény suxel new
(30/523)
Annál jobb. valahogy azt hittem, hogy jobb lesz a sorozat.
suxel new 2021 jún. 01. - 13:54:19 Előzmény napraforgó
(29/523)
100. Anno a 2000s evek elejen is 100ban adtak le.
6/10
napraforgó 2021 jún. 01. - 13:45:05 6/10
(28/523)
Virginia apránként adagolta a hazugságait, jó érzékkel erősitette meg Demetrió gyanúját Veronica bűnösségét illetően. Mikor Demetrio kételkedni kezdett, akkor megint adagolt valamit, amivel eloszlatta a kétségeit.

Demetrio helyében én azért rögtön az elején megpróbáltam volna valami módon irásmintát szerezni mindkét lánytól.
Mivel Virginia kézirással irta a Riccardónak szóló levelét, össze tudta volna hasonlitani a két irást a levéllel.
Na de ez túl egyszerű lett volna és akkor nincs a jó 100 részes sorozat.
6/10
napraforgó 2021 jún. 01. - 13:43:28 6/10 Előzmény kisbalaton
(27/523)
Lehet, hogy Veronica többet flörtöl és több hódolója akadt, de mégis Virginia volt, aki stikában erkölcstelen életet élt. Nemcsak Riccardó volt a szeretője, hanem párhuzamosan mellette Santiagó is, majd harmadiknak Juan is. Erre mondják, hogy alamuszi macska...nagyot ugrik.
kisbalaton 2021 jún. 01. - 13:30:38 Előzmény napraforgó
(26/523)
Szerintem Demetriót megtévesztette az,hogy a Negrete házba lépve flörtölni látta Veronikát,és mások azt mondták neki,hogy Veronikának rengeteg hódolója van,de ő mindenkivel csak flörtöl. Aztán ott van a nagynéni,aki bizony nem bánik szépen Veronikával,Virgíniát viszont isteníti,- ezért is gondolhatja azt Demetrió,hogy a nagynéni nem bánna ilyen keményen Veronikával,ha nem lenne valami a lány füle mögött. Ennek ellenére el kellett volna gondolkodnia a két V betűs lányon! Az elején legalábbis.Mert amikor Virgínia elkövette "A HAZUGSÁGOT", az már a végső döfés volt.
6/10
napraforgó 2021 jún. 01. - 12:51:26 6/10 Előzmény kisbalaton
(25/523)
Nagyon csodálkozom, hogy Demetrio, aki mérnök és igy tanult ember olyan hülye, hogy a Fernandez Negrete házban, ahol két V betűs lány is lakik, rábök az egyikre és minden valódi bizonyiték nélkül elhatározza, hogy ő volt az öccse szeretője. Meg sem fordul a fejében, hogy a másik V betűs lányt is meggyanúsitsa, vagy legalább megvizsgálja.

És igen, nagyon zavaróak Demetrio célozgatásai, anélkül, hogy konkrétan elmondaná miről van szó.
De Veronika sem törte magát nagyon, hogy megtudja miről van szó, miért olyan undok vele a férje.
Elég különös, hogy egy külső személy, Irma többet tud, mint ő maga.
De most már majd minden kiderül és Veronika elégtételt vehet a férjén.

Bevallom, hogy a you tube-on már puskáztam kicsit, előre néztem eredeti nyelven. Bár spanyolul nem tudok, de azért elég jól érthető a cselekmény.

Veronika elhagyja Demetriót és a férfi majd teperhet, hogy visszaszerezze. Sajnos a mexikói sorozatok sajátja, hogy a dög, bűnös krapekoknak a végén megbocsátanak a nők (ami számomra teljességgel érthetetlen).


kisbalaton 2021 jún. 01. - 12:23:48 Előzmény napraforgó
(24/523)
Alighanem a 133 lesz az igaz. Egy szavunk nem lehet,mert nem is nagyon darabolták fel, egy 100 részes mexikói sorozatot 133 részben adnak le .
Mit szólsz a cselekményhez? Szerintem nagyon elbeszélnek egymás mellett. Veronika helyében én már rég megkérdeztem volna ( nem elfogadva a célozgatásokat és a homályos utalásokat ),hogy miért ilyen goromba Demetrió.