Téma: A vipera

5/10
borzi84 2021 júl. 30. - 21:52:17 5/10 Előzmény napraforgó
(363/523)
Szia!

Minden felvetésed helytálló!
A menekülés...arról már írtam korábban, s fenntartom a véleményemet.

Egyértelmű, hogy Veronicának az ő állapotában nem szabad lett volna vért adnia!
Ez amúgy is kockázatos, nagyon meg kell fontolni.
Egyébként vannak olyan emberek, akik eleve nem adhatnak vért, amiatt pl., mert alacsony a vérnyomásuk, stb.
Értem én, hogy a doktor arra játszott, hogy Veronicának és Mirandának megegyezik a vércsoportja, de ő akkor sem adhatott volna.
Mivel Mirandának nem ismerték a vércsoportját, az is kockázatos lett volna, ha ő ad vért.
Itt egyértelműen az lett volna a legjobb megoldás, ha Mirandát elszállítják egy kórházba, ahogyan Veronicával is tették!
5/10
borzi84 2021 júl. 30. - 21:44:58 5/10 Előzmény kisbalaton
(362/523)
Szia!

Engem is ért már olyan vád, hogy degradálom a dél-amerikai telenovellákat, pedig nem így van!
Hozzád hasonlóan én is elfogadom, hogy ízlések és pofonok különbözők.
A lényeg, hogy engem ne kényszerítsenek arra, hogy nézzem!

Az ismeretterjesztő csatornákat én is szívesen nézem, én pedig emiatt, valamint a régi magyar filmek szeretete miatt kapok dehonesztáló megjegyzéseket.
A vetélkedőket én is hiányolom, amik vannak, azok sajnos szót sem érdemelnek.
Nagyon remélem, hogy az ismerősödnek nem lesz igaza, s még megérjük, hogy minőségi műsorok készülnek, amik érdemesek a megtekintésre!
6/10
napraforgó 2021 júl. 30. - 16:14:25 6/10
(361/523)
A mai rész is fura lesz az ismertető szerint:

"Miranda állapota javul, fel is ébredt végre és az első akit meglátott maga mellett a lánya, Veronica volt. A hatóság és a család Santiago-t és Virginia-t gyanúsítják a történtekkel kapcsolatban. Nicole továbbra is próbál közelebb kerülni Demetriohoz, ám a férfit csak Veronica érdekli.'"

Komolyan mondom, ebből a NIcole-ból elmebeteget csináltak?
A tegnapi rész úgy ért véget, hogy amikor Nicole belépett a szobába, akkor csókolózni látta Demetriot és Veronicát. Korábban már részletesen megbeszélték a terhességet is, tehát tudnia kell, hogy ez a két ember összetartozik. Saját szemével látja, mennyire szeretik egymást.
Nem értem, miért irtak neki ilyen hülye szerepet, hogy ennek ellenére még mindig Demetrio után veszkődik???? Nyilván nem fogja tudni szétszakitani őket, csak hülyét csinál magából.

Az ilyen ostobaságok miatt nem nézek mexikói szappanoperákat sem. Ezzel kivételt tettem, mert anno, huszonéve nem láttam és nagyon tetszett a főcimdala.
kisbalaton 2021 júl. 30. - 14:24:06 Előzmény napraforgó
(360/523)
Ezen a véradás dolgon én is kiakadtam,de nagyon!
Terhes nő vért ad,-vércsoport meghatározás nélkül! Ez az egyik legnagyobb baklövés a sorozatban (a sok egyéb baklövésen kívül).
Meg persze Santiago menekülése is . Na persze,súlyos sérülés,nagy vérveszteség után egy helikopteren lógva !!! Ha-ha-ha !
6/10
napraforgó 2021 júl. 30. - 13:14:46 6/10
(359/523)
Még valami a vérátömlesztésről.
Megjön Demetrio, miután megtette a feljelentést a rendőrségen. Megkérdi Veronicát, hogy van Miranda.
Vero erre közli, hogy nemrég rosszabbul lett, ezért ISMÉT vérátömlesztésre volt szüksége. Na ezen megdöbbentem. Egy terhes nőtől egyáltalán nem szabad ennyi vért levenni, nemhogy egymás után kétszer!

Aztán az is fura, hogy Belot házából átvitték Mirandát Demetrio birtokára. Ennyi erővel inkább helikoptert kellett volna hivni, vagy egy kisrepülőt és kórházba vinni. Ott megfelelő ellátást kapott volna. Minek hurcibálták innen oda?
Amikor Veronica leesett a lóról és megsérült, akkor Demetrio habozás nélkül repülőt hivott hozzá, most vajon miért nem?
6/10
napraforgó 2021 júl. 30. - 09:19:28 6/10
(358/523)
Hajnalban én is irtam véleményt, de úgy tűnik, elfelejtettem rákattintani a küldés gombra.

Kuko mégiscsak segitett valamennyit Santiagonak ,hozott neki vizet és talán kötszert is. Hálából Santiago ellopta az atya váltás ruháját, igy papként könnyebben menekült.
Az tényleg megint egy idétlen fogás, hogy helikopteren menekül, lóg a talpon. A nagy szalmakalap miatt persze nem látni a kaszkadőr arcát.
És igen, valahogy fura, hogy Demetrio, meg az üldözők sehogysem értek oda időben az egyetlen busz elé!
A véradás meg, jajj. Na úgy tudtam, hogy azt eljátszák itt is. Hát hogyan adhatna vért egy állapotos asszony egy betegnek, ha a vércsoportjukat nem azonositották? És ha Nicole már többször adott vért, akkor miért nem közölte, hogy őneki mi a vércsoportja? Azt tudom, hogy Amerikában, a keleti parton a legtöbb embernek '0'-ás a vércsoportja, igy tulajdonképp alkalmasak a véradásra.

Igazából én nagyon dijaznám, ha olyan alapvető adatok, mint a vércsoportmeghatározás szerepelne a személyi igazolványon, sőt lehetne ott jelőlni a HIV pozitivitást, meg a hepatitis B-t, stb. is közölni, hogy egy esetleges balesetnél, stb.az orvosok tudják, miféle pácienssel van dolguk.

Az ilyen próba-szerencse eljárás nekem nem tetszik. Mert ha Mirandának merőben más a vércsoportja, akkor egy ilyen vérátömlesztéssel épp elteszik az útból.
kisbalaton 2021 júl. 30. - 05:52:23 Előzmény borzi84
(357/523)
Hasonlóan érzek én is,-alig várom,hogy vége legyen.
Van egy barátnőm,aki olyan szenvedéllyel nézi a dél-amerikai sorozatokat,hogy számomra érthetetlen.Azt mondja,hogy én lenézem azt,amit oly sokan szeretnek.Pedig nem így van. Én elfogadom,ha valaki szereti nézni azt,amit én nem. Csak nekem ne kelljen nézni a nagyon átlátszóan logikátlan, vagy a józan észnek ennyire ellentmondó történéseket tartalmazó sorozatokat,mint amikről beszélgettünk.8-10 évvel ezelőtt még volt néhány török sorozat,amit megnéztem, igazi történetek voltak,és igazi ismereteket adtak a török szokásokról,családokról és a gyönyörű török tájakról. Nem beszélve a színészeikről,akik mind kiválóak voltak. Nekem a legújabb török sorozatok már mind csalódást okoztak. Abba is hagytam .
Van néhány ismeretterjesztő tv csatornám,-azokat nézem leginkább.Szeretem a természetfilmeket,történelmi-régészeti filmeket----ilyesmit.
És nézem én is a régi magyar filmeket. Régebben voltak jó kis vetélkedők,mostanra azok is "kihaltak".
Azt mondja egy ismerősöm,hogy a TV-nek már leáldozott! Azért remélem,hogy nem így van!
5/10
borzi84 2021 júl. 30. - 01:28:10 5/10
(356/523)
Sajnos ott folytatták, ahol legutóbb abbahagyták, folytatódott a szerencsétlenkedés.
Hihetetlen, hogy Santiagonak sikerült egérutat nyernie!
Ráadásul előtte hosszan diskurált Kukoval, telefonált Virginiának, majd buszra szállt, s közben a Virginia által küldött helikopter is megérkezett.
Mégis mit csináltak ezalatt Demetroék?
Nyilván malmoztak, máskülönben ezt nem lehetett volna véghez vinni.

Bár a napnál is világosabb, hogy Santiago a tettes, mégsem biztosak benne...
Nem tudom, mit lehet kezdeni a rendőrségi feljelentéssel.
Virginia lefizette az orvost, egyelőre segít Santiagonak, persze csakis a saját érdekeit tartva szem előtt.
A bűntársa lebukása őt is magával rántaná.
Az egész jó gondolat, hogy értesítik Josét a történtekről, ő talán intézkedik, és Santiagot sikerül majd fülön csípni.

Napraforgónak javaslom, vegyen lottószelvényt, nagyon jól ráérzett arra, hogy Veronica ad majd vért Mirandának!
Amit elvileg valóban nem tehetne meg, de ebben a sorozatban semmi sem lehetetlen! :-(

Némi pozitív történés, hogy Teodoro a jelek szerint meggyógyult, ezután pláne sor kerülhet arra, hogy végrehajtsák a tervüket, remélhetőleg sikerrel zárul a "tranzakció"!

Azt is megtudhattuk, hogy amikor Miranda elhagyta Veronicát, a férje még életben volt, ráadásul Veronica apja aligha volt alkalmas a gyermeknevelésre.
Nem hiába hajtogattam, hogy egy Veronica korú gyermeknek szüksége van az édesanyjára, Vero sem volt ezzel másképpen.

Demetrio és Veronica között szent a béke, s ennek Nicole is szemtanúja volt.
Jó lenne, ha végre belátná, hogy az erőfeszítései hiábavalók!
5/10
borzi84 2021 júl. 30. - 00:39:14 5/10 Előzmény kisbalaton
(355/523)
Szia!

Költői kérdést tettél fel!
Rengeteg csatorna, sok-sok sorozat, de sajnos nézhetetlenek. :-(
Én a török sorozatokkal nem is nagyon próbálkoztam, mert hamar rájöttem, hogy nem az én világom.
Más kultúra, más szemlélet...Ami náluk természetesnek hat, azt én nem tudom elfogadni.
A telenovellákat / szappanoperákat szintén nem preferálom, ezt becsületből végignézem, mert megfogadtam, hogy megteszem, de már alig várom, hogy vége legyen!

Azt hiszem, be kell látnom, hogy ezek az efféle sorozatok nem nekem valók.
Annak idején még néztem egyet-kettőt, akkor, amikor újdonságnak hatottak, s nem futószalagon mentek.
Máskülönben maradok a kosztümös minisorozatoknál, a kosztümös filmeknél, a régi magyar filmeknél...
Ezeknek van élvezeti értékük, a régi vígjátékok jókedvre derítenek, míg ezen a sorozaton jobbára csak felbosszantom magam.
kisbalaton 2021 júl. 29. - 12:59:29 Előzmény napraforgó
(354/523)
Egyetértek !!
6/10
napraforgó 2021 júl. 29. - 10:59:51 6/10
(353/523)
Jajj, ez a sötétben történő szerencsétlenkedés is.... Az egész epizód egy rakás sz.r.
6/10
napraforgó 2021 júl. 29. - 10:52:02 6/10
(352/523)
Tényleg érthetetlen, hogy amikor Carmelita átment Williams atyához jelenteni, hogy a vendége eltűnt, miért nem telefonon értesitették Demetrióékat a birtokon? Szerintem az atyának megvan Veronica mobilszáma is, őt is felhivhatta volna - akárhol van is. De ez a szerencsétlenkedés, hogy menjünk ki a birtokra, jajj, hát.... És az atyánk még lova sincs, autója sem, hogy hamarabb odaérjenek.

Azt sem értem, hogy Veronica miért nem húzta le a simaszkot a betörő fejéről? Rögtön tudta volna, kicsoda és ki küldte. Na és a villany! messze van a kapcsoló?
6/10
offtopic
napraforgó 2021 júl. 29. - 10:45:56 6/10 Előzmény kisbalaton
(351/523)
Minden csatornát elárasztották a török sorozatok, egyik rémesebb, mint a másik. Én csak a reklámblokkokba bevágott ajánlókat látom, de mind teli van borzalommal, orditanak, verekszenek, lövöldöznek, stb. Én egy török sorozatot nézek, a Házasságért örökség cimű vigjáték sorozatot a Life TV-n, ami 200 részes. Az első 50-100 rész jó volt, vicces, a többi csak időhúzás. Ha vége lesz, sokáig megint hanyagolom a törököket.
6/10
napraforgó 2021 júl. 29. - 09:24:43 6/10
(350/523)
Most látom, hogy egy helyen Miranda nevét irtam Nicolé helyett. bocs.

Engem az is érdekelne, hogy hogy tudott Santiago meglőtt lábbal, súlyos vérveszteséggel olyan hirtelen elmenekülni. Hiszen Kukó nem segitett neki, még pénzért sem.
És mivel fog megszökni, hisz autója nincs, a távolsági busszal meg nem mehet. A holmiját meg Carmelánál hagyta, amit biztos tud nélkülözni, na de az iratai nála voltak? Az ember általában nem viszi magával a személyi okmányait betöréshez, gyilkossághoz.

És mi ez a bénázás, hogy ki lehetett a támadó? egyetlen idegen, ismeretlen ember van a faluban, a többiek mind ismerik egymást és soha nem történt ilyen merénylet. Na, akkor ki lehet a merénylő??? Kire is kéne gyanakodni?

Tényleg nagyon szép Nicole alakitója, de a többi nő is. Veronica, Virginia is gyönyörű nő, sőt a Mirandát alakitó hölgy is az, azzal együtt, hogy ő már kicsit idősebb.
Sőt, merem mondani, hogy Sara , Lety és Irma is szép a maga korcsoportjában. Vagy legalábbis ápolt, vonzó nők.
kisbalaton 2021 júl. 29. - 07:37:44 Előzmény borzi84
(349/523)
Sziasztok Lányok!

Reméltem,hogy nemcsak én láttam ezt a rész még a korábbiaknál is sokkal bénábbnak,örülök,hogy egyetértetek velem!
Nicolt én nem is említettem,-de szerencsére ti megtettétek. Valahogyan nem érzem odavalónak. Ennek a szegény nőnek minden megnyilvánulása visszatetsző! ( Viszont az őt játszó színésznő gyönyörű!)
Igazatok van: hol voltak a szolgák,hogy Santiago csak úgy besétálhatott a birtokra? Ezt teljesen figyelmen kívül hagyták az alkotók,pedig nagyon-nagyon feltűnő!
Szóval ez a rész tele volt olyan jelenetekkel, amik nagyon átgondolatlanok voltak.
Az meg,amikor Santiago pénzt ajánl az atya szolgájának - egyenesen egy bohózat volt!

Feltettem magamnak a kérdést : akkor mégis miért nézem?!
Nagyon pontos választ nem tudok erre adni. Nem segítenétek a kérdés megválaszolásában?

(Néztem egy darabig a "Tiltott gyümölcs"c.török sorozatot,de annyira rémesnek találtam,hogy abbahagytam.Olyan sok hazudozás,durvaság,szinjáték volt benne, annyi átrázás,egymás lejáratása,sőt a másik életének tönkretétele,-hogy azt mondtam: ez már nem szórakoztató,ez már a lelket mérgező sorozat,-és azóta nem nézem. De mondjátok,mit lehet nézni,ami még nézhető?)

6/10
napraforgó 2021 júl. 29. - 04:18:07 6/10
(348/523)
Nagyon érdekelne, hogy minek a tanára, professzora ez az Aguirre, és mi az, amiben segit Demetrionak. Vajon ő is fizetett alkalmazott?

Carmela is gyanút fog, ő is észreveszi, hogy Santiago elment az éjszaka közepén. El is megy az atyához jelenteni.
Kicsit idétlen helyzet, hogy az atya és Miranda Demetrio birtokára mennek és nem Belotékhoz. Ezzel nyilván jelentős időt veszitenek. (már ha a birtok tényleg messze lenne a falutól és nem két lépésnyire). És még hosszasan vitatkozgatnak is,mielőtt végre elindulnának.
Miranda felébredt zajra, megijedt és fölkelti Veronicát. És ahelyett, hogy fényt gyújtanának, villany ( ha visszajött az áram), vagy legalább gyertyát, a sötétben bújkálnak.
Veronica olyan ostoba, hogy testközelből, 20 centiről próbál sakkban tartani egy férfit. Miért nem biztonságos távolból??? És miért nem kapcsolja fel a villanyt??? Hát naná, hogy az letámadja.

Veronica aggódik a babájáért, Nicole együttérzőnek mutatkozik, segiteni próbál neki, de sajnos ez sem tartja vissza attól, hogy később is ráhajtson Demetrióra.

Az viszont egyenesen marhaság, hogy a sötétben beállitó Mirandát lelövi. Miért kellett sötétben maradniuk???? Pláne, hogy a később belépő pap már gond nélkül kapcsolt villanyt.
Egyáltalán, abból a sok munkásból miért nem maradt legalább egy a nőkkel????

És micsoda hülyeség az, hogy Veronica és Nicole a sötétben lesben állnak és várják, ki lép be, aztán minden felszólitás nélkül Vero lelövi az illetőt. Semmi villany, semmi gyertya, semmi felszólitás, hogy ki az, csak lő. Akkor, amikor akármelyik alkalmazott is beléphetett volna. Ez nagyon béna jelenet volt.
És én a félelemmel sem tudom mentegetni ezt a hülyeséget.

Most majd jön az újabb marhaság. Bár a berohanó Demetrio (aki ugye először nem a szerelmét, Veronicát nézi meg, jól va-e, hanem az anyósát, rögvest közli, hogy nem súlyos a lövés, csak súrolta a golyó. később Francisco közli, hogy mély a seb és sok vért vesztett (egy súrolásnál??!), ezért transzfúziót igényel.
És fogadni mernék, hogy majd eljátszák, hogy Veronica adhat csak vért az anyjának (vércsoport meghatározás nélkül!!!). És persze az sem számit, hogy terhes nő nem adhat vért, mert az a magzat életét veszélyeztetné.
Kezd átmenni a történet hülyébe.

5/10
borzi84 2021 júl. 29. - 01:25:46 5/10 Előzmény kisbalaton
(347/523)
Szia!

Ne szabadkozz, mert szerintem nincs ember, akinek ez az epizód tetszett volna!
Mindenki kapkodott fűhöz - fához, igazából nem tudták, mit is csináljanak!
Egyetértek napraforgóval abban, hogy sem Demetrio, sem Belot birtokát nem őrzik kellőképpen.
Elvileg Nicole segítséget kért a nagybátyja alkalmazottaitól, de mégis mit csináltak ezek a jóemberek akkor, amikor Santiago szépen besétált a házba?
Azért erre jobban oda kellene figyelni!

Mindenki meg volt zavarodva, de arra nem gondoltak, hogy esetleg odatelefonálhatnának Veronicáéknak.
Demetrio sem fogta fel rögtön a helyzet veszélyes voltát.

Nagyon szerencsétlenül alakult, hogy pont Miranda ért oda elsőnek, s Veronica pánikszerűen cselekedett.
Demetrio nem hibáztatható, hogy a sérült Miranda segítségére sietett, Williams atya lamentálása viszont valóban felesleges volt.
Ha a férfiak határozottabbak, akkor nem történt volna meg ez a tragédia.
Veronica szemmel láthatóan sokkos állapotban volt, akit inkább meg kellett volna nyugtatni, semmint felelősségre vonni.

Nagyon remélem, hogy Miranda sérülése nem súlyos, és sikerül megmenteni az életét!
Ha meghalna, Veronicát örökké kínozná a bűntudat.
Ha viszont szerencsésen meggyógyul, a sorstól kaptak még egy lehetőséget.

A "kedves és mosolygós" Nicole - nak is adtam volna egy taslit - a buta kérdéseiért.
Úgy látszik, nem tudja kiverni a fejéből, hogy Veronica hozzámegy Belothoz, még nem jutott el a tudatáig, hogy Vero meggondolta magát.
Ezután "jó érzékkel" az édesanyjáról faggatta őt...
No comment!

Santiago szerencsére alaposan elszúrta a dolgot, ráadásul meg is sebesült.
Elvileg nem juthat messzire, mert a vérveszteségtől még alaposan le is gyengült.
Furcsa, hogy Williams atya "mindenlébenkanál" "jobbkeze" nem fogott gyanút, amikor meglátta.
Pedig értesült a támadás tervéről, s még ha nem is tudott minden részletet, akkor is gyanúsnak kellett volna találnia az ismeretlen férfit, aki ráadásul rengeteg pénzt kínált neki.
Santiago tényleg nagy bakot lőtt, dilettáns módon még azt is elárulta, hogy ismeri Veronicát.
Remélhetőleg a személyleírás alapján gyorsan rájönnek, kiről is van szó, pláne azzal kiegészítve, hogy Virginia barátja.
Santiago könnyen magával ránthatja Virginiát is, aki persze biztosan minden tagad majd, de most, -bár ő még nem tud róla - kétségkívül szorul a nyaka körül a hurok.
kisbalaton 2021 júl. 28. - 23:08:48
(346/523)
Kövezzetek meg,de ez a rész egyáltalán nem tetszett nekem.És még finoman fogalmaztam.
Először is Demetrio: amikor Miranda (viszonylag) izgatottan felébreszti ,mert veszélyt gyanít Veronika körül,--aszongya:felöltözöm.Értitek? Felöltözöm!! Ahelyett,hogy ugrott,vagy rohant volna imádott nejéhez! Vagy az úton,amikor a két csapat összetalálkozik,-Demetrio felesleges,időhúzó kérdéseket tesz fel a lövöldözésről,-ahelyett,hogy árkon-bokron át rohanna!
Aztán ,amikor végre odaérnek, mindenki a földön fekvő Mirandához rohan -,Demetrio is , . Bocs,de mit érdekelne engem,hogy ki fekszik a földön, ha a terhes feleségemet megpillantom egy lövöldözés helyszínén! És elnézést,de marhaság arra kihegyezni a történetet,hogy "jaj,Veronika,lelőtted az anyádat"!
Most azzal fog eltelni néhány rész,hogy Veronikában lelkiismeretfurdalást fog ébreszteni a társaság az atyával az élen?
És akkor még nem beszéltem Santiagoról, a botcsinálta gyilkosról. Az ő kétbalkezes szereplése is nevetséges volt.
Elnézést kérek,ha más a véleményetek,de szerintem ez egy idióta rész volt.
5/10
borzi84 2021 júl. 28. - 19:03:29 5/10 Előzmény napraforgó
(345/523)
A "hivatalos ismertetőben" többször is felfedeztünk már zagyvaságokat, az epizódismertetőkben nemkülönben.
Nem tudom, kikkel "flörtölt" Veronica, én nem fedeztem fel semmi ilyesmit a viselkedésében.
Talán a Juannal váltott csókot lehetett annak nevezni, de nagyon hamar rájött, hogy nem tudja szerelemmel szeretni, s nem hitegette, nem adott reményt a számára.
Carlos szerelmes volt ugyan belé, de Veronica őt is egyértelműen barátnak tekintette, sőt!
Észre sem vette, hogy a fiú mit érez iránta, s Carlos is hamar belátta, hogy hiába minden próbálkozás.

Mivel nem tartottam gyertyát Veronicának, ezért nem tudhatom, Demetrio előtt volt-e már férfi az életében, de azt többször is leszögezte, hogy Demetrio volt az első szerelme.
Azt sem tudom, hogy a nászéjszakán szűz volt-e?
Demetrio annyira dühös és bosszúszomjas volt akkor, hogy se nem látott, se nem hallott.
Megkockáztatom, azt se vette volna észre, ami az orra előtt van.

Ami Teodoro megjegyzését illeti:
Majdnem biztos vagyok benne, hogy akkor történt, amikor még ő is elhitte Veronica "bűnösségét", elhitte, hogy rajta hajtották végre az ominózus abortuszt, szerintem egyértelműen Ricardora gondolhatott.
Virginia remekül elhitette mindenkivel a hazugságait, s egy ideig Teodoro is abban a hitben volt, hogy mindaz igaz, amivel Virginia megvádolta.

Nem tudom, Veronica mit mivel hasonlított össze.
Azt viszont igen, hogy közvetlenül Veronica esküvője után, amikor a drágalátos Virginia szokása szerint Santiagoval enyelgett, szóba került közöttük Veronica.
Santiago megkérdezte Virginiát, vajon Veronica szűz-e, s a vipera nem zárta ki ennek a lehetőségét.
Egyébként Veronica megjegyzését úgy is lehet értelmezni, hogy új volt számára az élmény.

Akárhogyan is: Még ha Veronica már nem is volt szűz, ha száz évig él, akkor sem konkurálhat a magát érintetlennek beállító Virgiával, aki akkorra már túl volt egy abortuszon, s Ricardo mellett Santiagot is a szeretői között tudhatta.
(Utóbbi volt a gyermeke apja)

Apropó: Azt, hogy a férfiak mennyire rövidlátók, mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy az "erényes Virginia", amikor bebújt Juan ágyába, utána gond nélkül hitette el mindenkivel - Juant is beleértve - , hogy Juan "megrontotta".
Ha - ahogyan állította - korábban nem volt intim kapcsolata férfiakkal, akkor Juan hogy-hogy nem vette észre ennek ellenkezőjét?

Szerintem is Demetrio az, akinek megálljt kellene parancsolnia Nicolne-nak!
Szerintem előbb-utóbb meg is teszi.
Elvileg Irma és/vagy Williams atya is megtehetné, de ebben az esetben szerintem egyértelműen Demetrioé az elsőbbség.
6/10
napraforgó 2021 júl. 28. - 18:09:45 6/10 Előzmény borzi84
(344/523)
A hivatalos ismertető szerint . "Verónica (Kate del Castillo) egy fiatal és csinos lány, aki imád flörtölni a férfiakkal, és nagy álma, hogy színésznő lehessen."
Én bizony a flörtölést kacérkodásnak tekintem. Kezdetben Veronica flörtölt Juannal, sót kacérkodott a gondolattal, hogy hozzá is megy feleségül. De szerelmes volt belé Carlitos is, bár ő sejtette, hogy semmi reménye, hogy elnyerje a kegyeit. Az igaz, hogy amikor megjelent Demetrio, Veronica felhagyott a más férfiakkal való flörtöléssel.
És nem igazán hiszem el, hogy Veronica életében Demetrio volt az első férfi. Egyszer Teodoró megjegyezte Demetrionak, hogy tudomása van arról, hogy Veronica korábban már volt szerelmes. Aztán erről a későbbiekben mélyen hallgattak.

Akárhogy is, ha Veronica szűz lett volna a nászéjszakáján, azt Demetrionak észre kellett volna vennie. És akkor máris megdőltek volna Virginia vádjai, az, hogy Ricardo szeretője volt, sőt, abortusza is volt.
És mivel Demetrio nem ütközött akadályba, bizony a leányzó már nem lehetett szűz.
És Veronicának is volt egy megjegyzése a nászéjszakáját követően, miszerint nem tudta, hogy a szeretkezés ilyen szép is lehet. Vagyis összehasonlitotta a korábbi élményeivel.
Igaz, most Irmának tett egy olyan megjegyzést, hogy neki csak Demetrio volt, de ezt talán úgy értette, hogy Juan és Belot nem volt a listán.
Persze az is lehet, hogy a forgatókönyvirónak ment ki a fejéből, hogy korábban mit irkált össze.

Nicole valóban túlságosaan rámenős, jó lenne, ha valaki helyretenné. Ha valaki nem ért a jelekből, akkor világosan meg kéne neki mondani, merre, meddig. Azt hiszem, hogy Demetrionak kellene közölnie, hogy ne törje magát, mert őt nem érdekli, ő a feleségét szereti.
Veronica nem teheti, hisz ő is Andréhoz szaladgált és hitegette. Esetleg még Irma, vagy a pap szólhatna még, hogy ne álljon egy házaspár közé.