Téma: A vipera

5/10
borzi84 2021 aug. 30. - 23:22:54 5/10 Előzmény napraforgó
(483/523)
Nicole mellett nekem is Betty lett volna a másik jelöltem, de ő Carloshoz megy hozzá, úgyhogy csak Nicole marad.
Ha Nicole tényleg olyan sokat változott, mint ahogyan azt beharangozták, akkor nem reménytelen a dolog! :-)

Én azért néztem meg a sorozatot, mert megfogadtam, hogy megteszem.
Ígéret teljesítve, úgyhogy azt hiszem, jó időre végeztem az ehhez hasonló sorozatokkal.
Azért csak sikerül elkerülni a sorozat-dömpinget.
Hála Istennek vannak DVD-k, a videómegosztókon olyan filmek, amiket már régen láttam, úgyhogy azt hiszem, ezzel nem lesz gond. :-)
5/10
borzi84 2021 aug. 30. - 23:16:45 5/10 Előzmény kisbalaton
(482/523)
Szia!

Semmi értelme nem volt, hogy Veronica Demetrio után menjen, annál is inkább, mivel pont Juan szobájában beszéltek telefonon, s a vallomását a kórházban is fel tudták venni.
Demetrio is nagyon aggódott érte, s ő is azt akarta, hogy minél előbb hazamenjen és pihenjen.

Megmosolyogtam, ahogyan Sara megbotránkozott amiatt, amiért Lety "kimaradt" éjszakára. :-)
Mintha Lety fiatal bakfis lenne, akiért aggódni kellene! :-)

Szerencsére a dolgok kezdenek egyenesbe jönni.
Juan is rájött végre, hogy eddig milyen gyerekesen viselkedett!
Betty talpraesett és kedves lány, kár, hogy már foglalt!
Egyébként ez is úgy jött, mint derült égből a villámcsapás, Betty és Carlos románcából az égvilágon semmit sem láthattunk.

Virginia ugyan szeretné folytatni a gonoszkodást, de olyan ő már, mint a fogatlan oroszlán.
Szerencsére már nem tud ártani senkinek!
Veronicának tökéletesen igaza volt mindabban, amiket mondott neki, bár kötve hiszem, hogy Virginia hallgatna rá és megszívlelné a szavait.

Miranda és Belot szépen egymásra találtak, s a jelek szerint hivatalosan is összekötötték az életüket.

Veronica pedig szülés előtt áll...
Ami "természetesen" nem lehet mentes a komplikációtól, de én is biztos vagyok benne, hogy a végén minden jól alakul!
kisbalaton 2021 aug. 30. - 22:57:21
(481/523)
Veronikának - miután megvizsgálták - nem a férje után kellett volna menni? Hiszen látta,hogy a rendőrség elcipelte Demetriot a verekedés miatt. Ő azonban eszetlenül Juan szobájába ment.
Viszont Virgíniának jól beolvasott.Tetszett,hogy azt mondta neki:mindenki azt kapja,amit megérdemel.
Hanem ez a szülés! Most megint izgulhatunk,mert a doktor szerint nagy baj van.
De mivel már csak 1 rész van hátra, és valószínű a happy and, ezért olyan nagyon mégsem izgulok.

6/10
napraforgó 2021 aug. 30. - 19:32:31 6/10 Előzmény borzi84
(480/523)
Nicole jó választás lene, ugyanolyan mániákus, mint Juan. De ott van még Betty is, őt is régóta ismeri, azonos körökből valók és Betty jólelkű lány.

Nekem is elegem van most a sorozatokból. Ezt is csak azért néztem meg, mert annó kimaradt.
Pedig most ömlik ránk a rengeteg török sorozat és pár új mexikóit is kezdenek. Nehéz lesz kikerülni, mert különben maradnak a borzasztó surviverek és totemek.
5/10
borzi84 2021 aug. 30. - 18:19:28 5/10 Előzmény napraforgó
(479/523)
Van igazság abban, amit írsz, mindenesetre azt azért el lehetett volna nélkülözni, hogy Teodoróra fegyvert fogjanak.
Dicséretes, hogy ilyen lelkiismeretesen végzik a munkájukat, kár, hogy más alkalmakkor nem így tettek.
Nem tudom, Juan mennyire van kihallgatható állapotban, s Veronica is eléggé rosszul volt,, de még mindig inkább ő az, aki alkalmas arra, hogy tanúskodjon Demetrio mellett.

Reméljük, igazad lesz, s Juan talál magának egy másik nőt!
Nekem az is megfordult a fejemben, hogy talán Nicole-lal kellene összehozni, ő épp "kéznél van". :-)

Igen, ha minden igaz, holnap befejeződik a sorozat!

Én is remélem, hogy még majd találkozunk a fórumon, jó volt eszmét cserélni, még akkor is, ha időnként felbosszantottak bennünket a sorozatban lévő ostobaságok, ellentmondások.
Nem tudom, mi lesz helyette, de az biztos, hogy egyhamar nem kezdek bele ilyen hosszú lélegzetű sorozatba.
Talán valami rövidebb, esetleg kosztümös, történelmi sorozatot szívesen néznék, de még egy ehhez hasonlót aligha! :-)
6/10
napraforgó 2021 aug. 30. - 04:45:47 6/10 Előzmény borzi84
(478/523)
Gondolkoztam azon, hogy ha én rendőrként két dulakodó férfit látnék és ráadásul az egyiknél fegyver is van, vagy az akár már a földön van, akkor mit tennék. Hát tuti ugyanezt, mindkettőt őrizetbe venném, aztán majd ha már mindkettő az örsön van, biztonságban, majd aakkor kezdeném kihallgatni őket, kinyomozgatni, hogy mi is történt.
Az biztos,hogy nem engedném el Demetriót (sem) bemondásra, hogy nem ő volt a támadó. Látni nem láttam, majd meg kell bizonyosodnom róla. Az összes tanut ki kell hallgatnom, no meg a dulakodó kakasokat is. Aztán majd eldöntöm, ki a hunyó. Ebben nagyon sokat segithet veronica vallomása. és talán Juané is , ha épp nem aludt és látta is mi történt.

Az biztos, hogy Sara nem fog már megváltozni. Annak nagyobb az esélye, hogy Juan "átszeret" egy másik nőbe és akkor éppoly mániákusan foghozzá ragyaszkodni.

De most már mindjárt vége a sorozatnak. Remélem, hogy még itt-ott találkozni fogunk.
5/10
borzi84 2021 aug. 30. - 03:59:34 5/10 Előzmény napraforgó
(477/523)
Szia!

Örülök, hogy egyetértünk!
Szerintem is egyértelmű, hogy sem Juan, sem pedig Sara nem ismeri az "önzetlenség" fogalmát.
Teodoro különb mindkettőjüknél, ő tényleg őszintén szereti Veronicát, mindig szerette, s azt kívánja, hogy boldog legyen!
Juan sajnos tipikus "mama kedvence".
Sara sok fájdalmat okozott Veronicának, és igazságtalanul bántotta.
Ha tiszta szívből megbánta volna, akkor Teodoróhoz hasonlóan kellene viselkednie, Juan lelkére beszélnie, s rávenni, hogy hagyja békén Veronicát.
Ehelyett...
Pedig Veronicának jót tenne már végre egy kis nyugalom, amiben az utóbbi időben nemigen volt része!

Bucles szerencsére nem járt sikerrel, de szomorú volt látni, hogy a rendőrök ennyire nem látják át a helyzetet.
Persze, hogy nem engedték el, szerintem nem is fogják, de már az is épp eléggé lesújtó rájuk nézve, hogy Demetriot is őrizetbe vették.
Én is bízom benne, hogy Veronica gyorsan tisztázza majd a félreértést!

Igazság szerint nem tudom, a végén kinél volt a pisztoly.
Az biztos, hogy Demetrio megpróbálta elvenni, s dulakodtak.
Nem tudom, végül sikerült-e, s nála volt, netán a földre került volna a fegyver?
6/10
napraforgó 2021 aug. 28. - 07:40:52 6/10 Előzmény borzi84
(476/523)
Igen, igy van.
Juan szerelme nem valódi szerelem, mert a szerelem nagylelkű, önzetlen. Juan kicsit sem gondol Veronica érzéseire, pláne nem Demetrioéra. Ha igazán szerelmes lenne és nem csak a maga önző vágyaira gondolna, akkor le tudna mondani Veronicáról és hagyná, hogy boldog legyen a férjével és a gyerekével.
Na és Sara? Miután Virginiában csalódott szinleg Veronicát kezdte el ajnározni, szeretgetni, de annyira azért nem szivből, hisz őt is bármikor feláldozná a fia kedvéért. Annyi esze nincs, hogy tudomásul vegye, hogy Vero csak testvéri szeretetet érez Juan iránt, soha nem volt szerelmes belé és soha nem is lesz.
Teodoro legalább látja ezt és próbálja a fiával megértetni mindezt, de Juan csak a saját mániáját hajtogatja.

Bucles jó akar lenni Virginiánál és elhatározza, hogy megöli Veronicát és Juant is. Szerencsére nem sikerült nem sikerült neki, de az ostobaa rendőrök Demetriót is őrizetbe vették miatta. Remélhetőleg Veronica hamar maagához tér és tisztázza a férjét. Én nemláttam, hogy Buclest elengedték volna, de lehet, hogy csak nem figyeltem eléggé. Azért annyira nem lehetnek hülyék a rendőrök. A végén kinél volt a pisztoly? Buclesnél, vagy Demetrio elvette tőle?
5/10
borzi84 2021 aug. 27. - 23:38:27 5/10 Előzmény kisbalaton
(475/523)
Szia!

Nekem is az volt az első gondolatom, hogy Juan Sarától örökölte a rossz tulajdonságait.
Úgy viselkedik, akár egy elkényeztetett kisfiú!
Ha nem ágyban fekvő beteg lenne, azt mondanám, az apjától megérdemelne két jó nagy pofont!
Az önzése határtalan, a Veronica-mániája nevetséges, s hiába az apja minden erőfeszítése, ha az anyja adja alá a lovat!
Egyébként nincs új a nap alatt, Sara ezt tette világéletében, alaposan "elrontotta" Juant és Virginiát is!
Ők voltak a kedvencei, meg is látszik rajtuk!

Veronica sem tökéletes, sőt, távolról sem az, de még mindig ő a legkülönb Sara "gyermekei" közül!

Hihetetlen, hogy Sara milyen önző módon viselkedik!
Anya és fia egymást múlják felül az önzésben.
Elképedtem, amikor arról kezdett beszélni, hogy Veronica "tartozik Juannak" azért, mert az a féleszű úgymond "mellette volt", amikor azt hitte, halálos beteg.
Ezt ő sem gondolhatja komolyan!
Juan csak és kizárólag önző megfontolásból cselekedett, amikor mindenkit félrevezetve Veronica után ment, azért, mert semmi sem érdekelte, csak a "mániája"!
Amikor pedig kiderült, hogy Veronica mégsem beteg, majdhogynem sajnálkozott miatt, mert "így elveszítette az esélyét, hogy mellette lehessen."
Ugye mindenki érti?
Nem az a lényeg, hogy Veronica egészséges, hanem az, hogy Ő "elveszítette az esélyét"! (Ami soha nem is volt, de folyton elfelejtkezik erről az "apróságról".)

Juan szégyellheti magát, hogy ennyire nem képes férfi-módra viselkedni, de mindez nagyrészt Sara "bölcs nevelésének" köszönhető!
Érthető, ha egy anya aggódik a gyermekéért, de Teodoro apaként ugyanúgy aggódik, mégis belátja, hogy amit Sara kitalált, az egyszerűen esztelenség!
Veronica Demetriot szereti, s végre boldogan élhetne a férjével - ha hagynák!

Ehelyett az egész társaság elvonult egy étterembe, Veronica meg nyűglődjön csak Juannal!
Szép kis család, mondhatom!
Szép kis család és szép kis kórház, ahová csak úgy besétálhat egy ilyen kétes alak, s minden erőfeszítés nélkül bejuthat Juanhoz.

A végén pedig nem történt semmi más, csak a "szokásos", a rendőrség "hozta a formáját".
Amilyen ostobák, képesek rá, hogy Demetriot veszik őrizetbe, a valódi bűnöst pedig elengedik.
(Azért bízom benne, hogy ez nem következik be, mindenesetre szomorú, hogy Demetrionak kell magyarázkodnia.)
kisbalaton 2021 aug. 27. - 22:51:21
(474/523)
Megtudtuk,hogy Juan kitől örökölte a féleszűségét. Az anyjától.
Annyira elnyujtották ezt a Veronika-Juan szerelmi szálat,hogy ásítoztam közben.
Tiszta szerencse,hogy ez a kétbalkezes támadás közbejött,mert különben elaludtam volna.
De tényleg,legalább 9 bőrt lehúztak már a témáról,-szerintem maguk az alkotók is megsokallták már.
6/10
napraforgó 2021 aug. 27. - 11:29:33 6/10
(473/523)
Sara elég fura, azt kéri Veronicától, hogy hitesse el a fiával, hogy mellette marad. Mi a francnak, Juan mellett marad az anyja, az apja, a nénikéje, José, a barátja, Carlos,stb. Nyilván látogatná Veronica és Demetrio is, nem lenne magára hagyva. De azt a baromságot, hogy Veronica őmiatta elhagyja Demetriót azért már csak ne kelljen elhitetni vele.

Az ügyvéd viszont végre rájött, hogy Viorginia őt is becsapta és elhagyja emiatt. A rongy kis Buclles viszont még most is pénzt lát a nőben.
6/10
napraforgó 2021 aug. 27. - 05:08:16 6/10
(472/523)
Megint irkáltam pár mondatot, de mivel elfelejtettem rákattintani az elküld gomrbra, hát elszállt az egész. de mindegy is,hisz mindent megirtatok,én csak helyeselhetek.
5/10
borzi84 2021 aug. 27. - 03:14:22 5/10
(471/523)
Igen, tudom, de valahogy akkor is feleslegesnek érzem ezt a "csavart".
Ráadásul most még tovább fokozzák a gonoszságot, hisz Virginia újabb aljasságra készül.
Hihetetlen, hogy még ilyen állapotban is újabb aljasságon töri a fejét!

Dióhéjban remekül összefoglaltad, miről is szól ez a sorozat.
Akárhogyan is: 100 epizód szerintem túl sok, ezt ennél kevesebből is ki lehetett volna hozni.
Őszintén szólva: Nem bánom, hogy hamarosan vége! :-)
5/10
borzi84 2021 aug. 27. - 02:55:16 5/10 Előzmény kisbalaton
(470/523)
Szia!

Tény, hogy nem volt egy szívderítő epizód!
Egyedüli pozitívum, hogy Veronica és Demetrio végre boldogok!

Az is megerősítést nyert, hogy Virginia soha nem változik meg!
Egyfelől boldog volt, amikor értesült Juan állapotáról, másfelől most is azon töri a fejét, hogyan ártson a családjának!
Szerencsére az ügyvédje rájött, hogy kígyót melengetett a keblén!

Juant sajnos a balesete sem térítette észre, sőt!
Ha lehet, csak rosszabbodott a helyzet!
Szomorú, hogy ennyire nem képes erőt venni magán!
Vajon miért nem tudja felfogni, hogy igazából soha, egy percig sem volt esély arra, hogy elnyerje Veronica szerelmét?

Megértem, hogy Sara aggódik a fiáért, mégsem értek egyet azzal, hogy ilyen kéréssel fordult Veronicához.
Inkább szakember segítségét kellene kérni, Veronicát pedig hagyni, hadd élje most már az életét - a férjével.
Lehet ugyan Juant hitegetni ideig-óráig, de azzal semmiképp sem szolgálják az érdekét, ha táplálják a "Veronica - mániáját"!
Egy felnőtt férfinak képesnek kell lennie arra, hogy túljusson a szerelmi csalódáson, inkább ebben kellene segédkezet nyújtani, semmint abba a hitbe ringatni, hogy Veronica őt választja!
Kíváncsi leszek Demetrio reakciójára, nem valószínű, hogy tetszeni fog neki a dolog!
kisbalaton 2021 aug. 26. - 22:55:01
(469/523)
Micsoda kellemetlen egy epizód volt ez ! Számomra legalábbis.

Ahogyan Virgínia nyomorékon gonoszkodik.

Ahogyan Juan ömleng a Veronika iránti szerelméről.

És a végén Sara,ahogyan azt kéri Veronikától,amit.

Szinte szemlesütve kellett végignézni az egészet.
6/10
napraforgó 2021 aug. 26. - 17:41:37 6/10 Előzmény borzi84
(468/523)
A leletek meghamisitása csak arra volt jó, hogy Virginia gonoszságát megerősitse. Már-már megsajnálták a lebénult Virginiát, amikor kiderült az újabb disznósága, igy már biztos, hogy sorsára hagyják.
És az előzetesekből láthatjuk, hogy Virginia megint felbérel vaalakit, hogy ölje meg Veronicát. Kiváncsi lennék, hogy hivatta magához azt a szerelőt, aki korábban autókat lopkodott Santiagóéknak. Na és miként intézi a fizetést, hisz irni nem tud.

Igazából ebben a történetben csak annyi van, hogy Virginia össze-vissza hazudozik Veronicáról, ezért a lány sokat szenved Demetriótól. Aztán leleplezi Virginiát és némi huzavona után kibékül Demetróval és aztán boldogan élnek, amig meg nem halnak. Az összes többi történés csak töltelék, bármelyiket el lehetne hagyni.
5/10
borzi84 2021 aug. 26. - 16:53:13 5/10 Előzmény napraforgó
(467/523)
Nem tudhatjuk, Miranda és Demetrio a valóságban mennyi ideig beszélgettek, ahogyan azt sem, mi történt a szobában, miután Demetrio bement.
Csak találgathatunk, ahogyan én is tettem.
Azért azt gondolom, ha Veronica ébren lett volna, akkor Demetrio biztosan elmondja neki, ezért feltételeztem azt, hogy már az ágyban lehetett, ő pedig nem akarta megzavarni.
Ezt pedig szerintem jól tette, mert ha valóban aludt, akkor semmi értelme nem volt felébreszteni, még emiatt sem!
Ez szerintem nem harag kérdése.
Ismétlem: Örülnék, ha csak ennyi időhúzás lett volna a sorozatban, mert szerintem ennyi még belefér!

Inkább amiatt vagyok bosszús, hogy sok esetben egy helyben toporgott a történet, s még most is felesleges "csavarokkal" bonyolítják, pl. Juan balesetével, de ha már itt tartunk:
A leletek manipulálását is el lehetett volna hagyni, ez is csak olyan sallang, amire semmi szükség nem volt!
6/10
napraforgó 2021 aug. 26. - 08:31:02 6/10 Előzmény borzi84
(466/523)
Hát, hát... Veronica zuhanyozni ment, addig demetrio tájéloztatta Mirandát. Egy zuhanyozás általában tovább tart,mint az a mondat, hogy Vero egészséges, mint a makk.
Szerintem Demetrio megvárhatta volna a szobájában, akár az ágyában Verot és rögtön elmondhatta volna neki a jó hirt. De még ha el is szunyókált volna a nő, kicsit fölébreszthette volna, hogy elmondja neki, hogy semmi baja. Ezért Veronica tuti nem haragudott volna meg.
Ostoba időhúzás volt az egész.
5/10
borzi84 2021 aug. 26. - 06:59:01 5/10 Előzmény napraforgó
(465/523)
Nem tudni, pontosan mi történt, csak gondolom, hogy Demetrio és Miranda beszélgetése azért fél percnél valamivel tovább tarthatott.
Ezután ment be Demetrio Veronica szobájába, aki feltételezhetően ekkor már lefeküdt és elaludt, esetleg alvást színlelt. (Veronicától minden kitelik)
Valószínűleg emiatt nem mondta el Demetrio Veronicának a jó hírt.
Nagyon elégedett lennék, ha csupán ennyi időhúzás lett volna a sorozatban! :-)
Sajnos a kelleténél több volt, máskülönben már régen vége lenne! :-)

Juan sajnos ismét bajt kevert, s nem csupán önmagának, de a szüleinek is, akik aggódhatnak, vajon életben marad-e?
Nem kellene végleg eltűnnie, elég lenne, ha végre észhez térne és belátná, hogy Veronica nem szereti, s felhagyna az iránta való epekedéssel.
6/10
napraforgó 2021 aug. 26. - 06:12:35 6/10 Előzmény borzi84
(464/523)
Már megbocsáss, de azt elmondani, hogy Veronica drágám, nincs semmi bajod, makkegészséges vagy ez nem telik csak fél percbe. Mi a fenének ezzel várni másnap reggelig???? Innentől a mégoly fáradt Veronica is magához térne és megkérdezné, hogy Mi van????
És ahogy Demetrio elmondta Mirandának a jó hirt, úgy Veronak is rögtön elmondhatta volna. ez megint egy fölösleges, időhúzó baromság volt.
Juan végre lelép, de most már valóban végleg eltűnhetne. De sajnos nem fog.