Téma: A vipera

5/10
borzi84 2021 aug. 04. - 05:05:51 5/10
(383/523)
Szia!

Már nagyon várom, hogy vége legyen, kicsit jobban is felpörgethették volna, s kb. 80 epizóddal be lehetett volna fejezni.
Ahogyan korábban Veronica sem tette helyre Juant, úgy Demetrio sem utasítja rendre Nicole-t.

Virginia most valószínűleg azon gondolkodik, hogyan mászik ki a slamasztikából.
Santiagot elfogták, s ha vallomást tesz Virginia ellen, akkor őt is magával rántja...
kisbalaton 2021 aug. 03. - 23:18:54
(382/523)
Hát,nem is tudom,mit lehet mondani erről az epizódról. Közeleg a sorozat vége,-és az alkotók (úgy tűnik) nehezen akarják elengedni a történetet.
Végre elkapták Santiagot !
Nevetséges volt,ahogy Demetrio egyre távolabb húzódik Nicoltól - a lány meg egyre közelebb ül hozzá.
Itt azért Demetriónak kellene határozottan fellépni Nicole nyílt közeledési kísérletei ellen. Nem értem,miért nem lehet megmondani,hogy "Kérlek,Nicole,hagyj engem békén,ne próbálkozz nálam,mert én a feleségemet szeretem."Ám Demetrio csak mosolyog. Bolond. Értem én,hogy legyezgeti a hiúságát Nicole udvarlása,de nem így kéne viselkednie.
Virgínia meg csak Virgínia. Figyel,hazudozik,megjátssza magát,-de igazából mintha veszített volna korábbi gyilkos dühtől fröcsögő magabiztosságából.
6/10
napraforgó 2021 aug. 03. - 12:08:16 6/10
(381/523)
Sara és Teo beszélgetéséből megtudtuk, hogy korántsem derült ki még minden Mirandáról. Ők azt mondták, nem is kell mindennek kiderülni. De ha már szóba került, akkor biztos ki is fog derülni.

Amit nem értek, hogy most, hogy Miranda magához tért és jobban van, nem költöztetik át Demetrio birtokára? Miért kell még mindig Belot birtokán tartózkodnia Veronicával együtt?
És Nicole miért van még mindig náluk, ahelyett, hogy hazamenne? Van elég munkás és cseléd a bácsikája birtokán, hogy megvédjék, nem kéne a házaspár nyakán lógnia.

Ezek olyan mondvacsinált dolgok a történetben, nem igazán életszerűek.
6/10
napraforgó 2021 aug. 03. - 08:11:39 6/10 Előzmény kisbalaton
(380/523)
Igazad van, Virginia és Santiago sem szeretik egymást szivből. Santiago is csúnyán beszél a nővel, de Virginia is szivfájdalom nélkül ejtené Santiagót, ha az érdeke úgy kivánja. Most segit neki bújkálni, de csak azért, hogy a saját bőrét is mentse.

Nicole rajongása már tényleg fárasztó, nem is értem, hogy Demetrio miért nem állitja le. Ha valaki ennyire tenyérbemászóan rámászik, nyugodtan meg lehetne mondani, hogy "állitsd le magad kisanyám, mert engem te nem érdekelsz egy csöppet sem. Keress magadnak mást, akivel szórakozhatsz." Nem kéne vele annyira nyájaskodni. Veronica ugyan tesz néhány pikirt megjegyzést, de Nicole szemlátomást figyelmen kivül hagyja ezeket.
kisbalaton 2021 aug. 03. - 04:10:32
(379/523)
Ezt a Nicole-szálat szerintem nagyon eltúlozták az alkotók. Így senki nem viselkedik,ilyen nyiltan senki nem akarja elszeretni egy fiatal nő fiatal férjét. Nicole már izléstelenül rámenős.
Santiago durva viselkedése Virgíniával szemben mutatja,hogy bármennyire is szeretők,-őket nem a szerelem,hanem a bűn köti össze. Virgínia jellemétől amúgy is távol esik mindenfajta emberi érzelem,-így a szeretet és főleg a szerelem is.
5/10
borzi84 2021 aug. 02. - 23:41:58 5/10
(378/523)
Amit Nicole művel, arra nincs jobb szó: gusztustalan!
Korábban Veronicát hozzá hasonlítottuk...Én már akkor is kétkedésemet fejeztem ki, de mostanra egyértelművé vált, hogy semmi hasonlóság nincs kettejük között!
Veronicának sok mindent fel lehet róni, ő sem viselkedett mindig kifogástalanul, de van az a szint, ami alá soha nem süllyedne, Nicole viszont megtette!
Nem értem, mégis hogyan vetemedhet arra, hogy egy nős férfira vessen szemet, aki ráadásul szereti a feleségét, s akinek a felesége gyermeket vár.
Semmi nem érdekli, az sem, hogy a legutóbbi részben is többször megbizonyosodhatott arról, hogy Demetrio csak és kizárólag Veronicát szereti.

Azt pláne nem értem, miért lebzsel még mindig Demetrioék birtokán.
Főleg, hogy Veronica az ideje nagy részét Miranda mellett tölti, éppen Belot házában.
Az volna a kézenfekvő, ha szépen visszamenne oda, de úgy látszik, eszében sincs, sőt!
Veronicát is arra biztatja, hogy töltsön minél több időt a "mamájával"!
Belot igazán visszatérhetne már, s akkor Nicolne-nak sem lenne más választása, minthogy visszamenne a bácsikája házába.
Látszott rajta, hogy nem tetszett neki Veronica váratlan hazatérése...

Miranda is olyan, akár egy elkényeztetett kisgyerek:
"Hol van Veronica? Miért nincs itt Veronica?"
Bármi történt is, nem várhatja el, hogy Veronica azonnal elfogadja őt!

Santiagot nagy valószínűség szerint sikerül lekapni a húsz körméről, s Virginia nyaka körül is szorul a hurok!
Szerencsére mindketten elkövettek néhány hibát, ami nem kerülte el José és a magánnyomozó figyelmét, s még Lety és Tona is megtette a magáét azzal, hogy felfigyelt a telefonszámra, illetve Santiago hívására.
Kár, hogy a rendőrség nem egy kicsit később vonult ki olyan nagy apparátussal a klinikához, mert akkor egy füst alatt Virginiát is fülön lehetett volna csípni.
(Így valószínűleg gyorsan távozik majd.
Ettől függetlenül főhet a feje, mert ő is nyakig benne van a csávában.)
6/10
napraforgó 2021 aug. 02. - 12:49:19 6/10 Előzmény kisbalaton
(377/523)
Szerintem nagy meglepetések nem lesznek már. Még el kell kapni Victóriát és Santiágót. Nicole-t le kell vakarni Demetrióról. Aztán Veronica hirtelen megszüli a gyerekét és kész vége. Ebben a történetben nincs már több.
6/10
offtopic
napraforgó 2021 aug. 02. - 12:45:43 6/10 Előzmény borzi84
(376/523)
Ezt találtam vércsoport témában:

https://index.hu/techtud/2020/04/26/terkep_vercsoport_vilag/

https://terkepem.blogspot.com/2016/04/vercsoportok-eloszlasa.html

https://vkn.hu/elet-eletmod-egeszseg-taplalkozasnok-test/vercsoportok-gyakorisaga-es-ritkasaga/

A térképen látható, hogy egész Latin-Amerika, Közép- és Dél-Amerika, sőt az USA nyugati partjának lakossága is szinte 100%-ban a 0-ás vércsoporthoz tartozik. Ha ez igy van, talán pont ezért egyezett meg Veronica és Miranda vércsoportja. Persze igy is kockázatos volt bizonyosság nélkül transzfúziót végrehajtani.
kisbalaton 2021 aug. 02. - 05:21:05 Előzmény napraforgó
(375/523)
Köszönöm,meg tudtam nézni tegnap!
Nem nagyon tudok mit írni róla,kicsit "időhúzó"epizódnak éreztem.
5/10
borzi84 2021 aug. 02. - 05:19:19 5/10 Előzmény napraforgó
(374/523)
Természetesen tudom, hogy nem az számít, ki hol él, hanem, hogy honnan származik.
Nicole kapcsán arra gondoltam, hogy nemcsak ott tanult, de az ősei révén is kötődik Európához.
(Legalábbis kötődnie kell, ha Belot unokahúga)

Én sem értem, hogy ha valaki rendszeres véradó, vajon miért nem tudja kapásból a vércsoportját.
Bár, az még fontosabb lett volna, hogy a Mirandáét kiderítsék, mert egyértelmű, hogy anélkül nem mehetnek biztosra.
De: Beszélhetünk napestig erről a témáról, sajnos egyértelmű, hogy terhesség ide vagy oda, mindenképp Veronicának "kellett" vért adnia. :-(
6/10
napraforgó 2021 aug. 02. - 03:14:42 6/10 Előzmény borzi84
(373/523)
Az nem számit, hogy ideiglenesen melyik földrészen él valaki, a genetikai származás számit.
Nicole is csak azért jött Európából, mert ott tanult. Demetrio is ott dolgozott 15 évig, Miranda is ott élt 20 évig, mint ahogy Juan is élt, vagy tanult Európában. Veronicáról csak annyit tudunk, hogy külföldön tartózkodott az ominózus abortusz idején, az még nem derült ki, hogy hol, milyen országban.
De hát mindegy is, ki mikor mennyi ideig és miért volt távol Mexikótól, az évszázadokkal korábban bevándorolt őseik genetikája számit, amit átörökitettek az utódaikra.
Az kétségtelen, hogy vércsport meghatározás nélkül nem szabadott volna vérátömlesztést végezni, mert akár nagyobb bajt is csinálhattak volna, ha nem jó a vércsoport.

Az viszont hihetetlen, hogy Nicole nem ismeri a vércsoportját, ha valóban többször adott már vért. Ilyesmit az ember nem felejt el. Egy tanult ember semmiképp sem.
5/10
borzi84 2021 aug. 02. - 02:29:58 5/10 Előzmény kisbalaton
(372/523)
Szia!
Nálunk tegnap késő délután és este volt nagy vihar, s a környéken sajnos elég súlyos károkat okozott. :-(
Egyértelműen szükség van az esőre, de a vihart el tudtuk volna nélkülözni.
5/10
borzi84 2021 aug. 02. - 02:28:24 5/10 Előzmény napraforgó
(371/523)
Nagyon remélem, a bácsikája tud hatni Nicole-re, mert ezzel a viselkedéssel csak nevetségessé teszi magát.
Veronicának most kisebb gondja is nagyobb annál, hogy vele foglalkozzon, s ezt kivételesen nem is lehet neki felróni.
Irma és Williams atya talán szólhatna neki, de én is attól tartok, hogy rájuk se hederítene.
Egyértelműen Belotnak kell beszélnie vele, esetleg Demetrio is lehetne határozottabb!
5/10
borzi84 2021 aug. 02. - 02:24:51 5/10 Előzmény napraforgó
(370/523)
Szia!

Valóban rosszul írtam, elvileg úgy akartam:
Mivel sem Mirandának, sem Nicole-nak nem ismerték a vércsoportját, az is kockázatos lett volna, ha Nicole ad vért.
(Ha jól emlékszem, Nicole nem tudta megmondani a vércsoportját, s a Mirandáéra sem sikerült fényt deríteni.)
Lehet, hogy azon a földrészen nem ritka a "0"-ás vércsoport, de ez Nicole esetében nem sokat számít, mivel ő elvileg nem mexikói, hanem Európából érkezett.
6/10
napraforgó 2021 aug. 01. - 04:03:21 6/10 Előzmény kisbalaton
(369/523)
Üsd be a TV2 play.hu-t, válaszd ki a Műsorok alcimet, ott válaszd ki a Vipera képet és ha rákattintasz, megnyilnak a legutóbbi részek. Remélem igy vissza tudod nézni. Én is itt szoktam, mert rendszeresen belealszom az esti sugárzásba. Ha előtte nem, akkor a hosszú reklmblokk alatt biztos.

Remélem, hogy segithettem.

Nálunk sajnos nem esett, csak most hajnalban csepergett kb. 5 percig. Pedig olyan száraz minden.
kisbalaton 2021 júl. 31. - 15:05:30
(368/523)
Sziasztok Lányok!
Sajnos,nem tudtam megnézni a tegnap esti részt,így várnom kell hétfő délelőttig.
Hozzászólni meg amúgy sem tudtam volna, mert akkora égzengés volt errefelé,hogy a technika sem működött. ( De végre kapott esőt a föld ! Fellélegzett a természet! )
6/10
napraforgó 2021 júl. 31. - 01:57:19 6/10 Előzmény borzi84
(367/523)
Nicole sajnos nem úgy viselkedik, mint egy 22 éves felnőtt nő, hanem úgy, mint egy 13 éves rajongó kamaszlány. Nem áll jól neki. Valakinek helyre kéne már tenni. Legjobb lenne, ha a bácsikja visszajönne már és ő szólna neki, hogy szálljon le Demetrioról. Ennek hiányában Veronicának kéne rászólnia, de keményen.
Persze az atya, vagy akár Irma is szóvá tehetné, habár lehet, hogy a lány beszólna nekik, hogy mi közük hozzá.
6/10
napraforgó 2021 júl. 31. - 01:52:50 6/10 Előzmény borzi84
(366/523)
Látom, most te is Mirandát irtál Nicole helyett a véradásnál, meg a nem ismert vércsoportnál.
Szerintem csak olyan személytől lehetett volna vért venni a transzfúzióhoz, akinek ismert és garantáltan '0"-ás a vércsoportja, abból is lehetőleg negativ. Mert az ilyen vér bárkinek, bármely vércsoportba tartozónak adható. De ez elég ritka, hisz az emberek kb 15 %-a negativ csak. A '0'-ás vércsoport nem annyira ritka, főleg az amerikai földrészen, de hát biztosra ott sem lehet menni.
5/10
borzi84 2021 júl. 30. - 23:05:02 5/10
(365/523)
A legutóbbi részről is el lehet mondani, hogy ott folytatták, ahol abbahagyták.
Szerencsére Miranda jól van, s a jelek szerint a legjobb úton halad afelé, hogy elnyerje Veronica szeretetét.

Nicole tovább folytatja az idétlenkedését!
Teszi ezt annak ellenére, hogy Demetrio kijelentette, szereti a feleségét.
Szánalmas az erőlködése, de Demetrio is hibás, sokkal határozottabbnak kellene lennie!
Komolyan mondom, a kis csitri megérdemelné, hogy az orrára koppintsanak!

José sajnos nem volt elég ügyes, Virginia sem most jött le a falvédőről, rögtön rájött, mire irányul a kérdezősködés.
Ahogyan várható volt, eltökélt szándéka, hogy mindent tagad majd.
Pedig tetszik vagy sem, az ő nyaka körül is szorul a hurok.
Santiago egyébként is a hatóságok látókörébe került, remélhetőleg sikerül elkapni azáltal, hogy követik Virginiát.

Egyre inkább úgy érzem, teljesen fölöslegesen nyújtják a történetet, sok ez a 100 epizód, ennél kevesebből is ki lehetett volna hozni.
5/10
borzi84 2021 júl. 30. - 21:55:59 5/10 Előzmény napraforgó
(364/523)
Ismét csak egyetértek!
Nicole szemtanúja volt Demetrio és Veronica érzelmes jelenetének.
De: Ettől függetlenül is tisztában van azzal, hogy ők ketten szeretik egymást.
Ennek ellenére nem marad nyugton, s folyton Demetrio után ácsingózik.
Úgy viselkedik, akár egy elkényeztetett kislány!
Remélem, Demetrio határozottan helyre teszi, úgy, hogy tanuljon a leckéből!