1/10
tbandi1989@gmail.com 2016 jan. 03. - 23:07:11 1/10
(34/454)
ez úgy volt szar ahogy.
10/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 03. - 19:36:41 10/10
(33/454)
egyébként miért kötelezõ a két filmet(aljas nyolcas és ez)egymáshoz hasonlítgatni?
más rendezõ más szinészek,más történet....
8/10
Balage06 2016 jan. 03. - 19:22:05 8/10
(32/454)
Képileg rendben van és a 2 "fõhõs" játéka is tetszett, a történettel nekem is bajom van. Igazából, én a végére el is felejtettem az indián csaj sztorit. Lehet megnézem még egyszer, de csatlakozom egy elõttem szólóhoz: Az aljas nyolcas jobban bejött.
7/10
peti494@gmail.com 2016 jan. 03. - 12:31:39 7/10
(31/454)
Spoiler

Az oké hogy az indiánpofák tartották rettegésbe a népet (a film szerint), de az indián lányos konfliktus volt az indiános "szál", és egyáltalán nem dolgozták ki, mindössze annyi történt ,hogy a tök ismeretlen csajt elengedte a Dicabrio 150% jóindulattal meg minden, aztán a film végén "összenéztek" ahogy mondtad és nem ölték meg. Bumm mekkora dráma. Meg miért csapta le a fejbõrét az indián Hardynak, mikor azt sem tudta mi fán terem az ürge, ennyi erõvel Cabrionak is megoldhatta volna a hajproblémáit mert ugye õk rettegésbe tartottak mindenkit az elején meg Capri is nagyban lövöldözte a szijjukat.

Spoiler vége
Tivadar Debreczeny 2016 jan. 03. - 04:14:39
(30/454)
Spoiler!!

Nem ertem, hogy miert mondjatok, hogy az indianok csak azert voltak benne, hogy a vegen osszenezzenek. Az indianok voltak az egesz tortenet motorja. Akik elinditottak a menekulest es rettegesbe tartottak mindenkit.
Ez egy olyan film amit meg kell emeszteni.
Amikor a vegen tavolodott tole a felesege kepmasa, en teljesen ugy ertelmeztem, hogy ez egy jelzes, hogy neked meg nem jart le az idod.
Meg kellene nezni megegyszer. Az indian lany tortenete meg nem vilagos.
Hogy kerult azokhoz, akiktol az indianok a lovakat vettek? Valami ujjabb lovakert valo fosztogatas lehetett. Meg kene nezni megegyszer. Dicaprio jol jatszott, de ez nekem meg nem az oscar szint. Valahogy nem ereztem at azt a fajdalmat amit a fiam elvesztese jelent.
8/10
_Freddy_ 2016 jan. 02. - 14:05:06 8/10
(29/454)
A film végére értelmet nyer a cím.
SPOILER
Nem olvastam utána mirõl fog szólni, csak a trailert láttam, épp ezért nem hittem volna, hogy csak egy túlélõs bosszúfilmet fogunk látni. Arra gondoltam többrõl fog szólni ez az alkotás. És bele is kezdtek több dologba, ami egész felesleges volt. Mint elöttem is írták az indiánok szinte tényleg csak azért kellettek + a csaj megmentése, hogy a film végén a bosszútól fûtött túlélõ hõsünket ne öljék meg a lövöldözésre felfigyelt sziúk (?).
A környezet, a képi világ és az ehhez társult zenék + a harcjelenetek zseniálisak, nem is tudom láttam e filmet ami szebb környezetben játszódott volna, fõleg nem elejétõl a végéig. A kamerahasználat is bejött, hihetetlen szögekbõl voltak képes forgatni, és hála nem volt kamerarángatás. A színészi játékok is rendben voltak. Szerintem Caprio ezért sem fog Oscart nyerni, mert többször éreztem, Hardy sokkal jobb nála, viszont elöbbi tényleg hihetetlen dolgokat élt át, meglátjuk Oscart ér e a sárbafekvés és társai. :D
Végülis a film nem volt rossz, csak túlságosan jól és precízen lett megcsinálva a tartalmához képest, mert azt kevésnek éreztem.

10/8
7/10
peti494@gmail.com 2016 jan. 02. - 10:10:00 7/10
(28/454)
Az alakítások tetszettek, de a film halál unalmas volt és egyáltalán nem kötött le.

Spoiler

Nekem az volt az érzésem hogy az indián sztori csak azért kellett hogy a végén valaki rendkívül hálás tekintettel ne ölje meg Di Capriot a "dráma" kedvéért.

Szóval ez a szál tök felesleges.

Spoiler vége

Meg ha már mindenképpen hasonlítgatunk akkor az Aljas nyolcas engem sokkal jobban lekötött.
Azis majdnem 3 óra de ott a sok jó karakter meg a párbeszédek viszik a filmet és erre lett kihegyezve, nameg nem találtam ki a filmet az elsõ trailerbõl sem.
xdm 2016 jan. 01. - 15:57:46
(27/454)
Engem nem kötött le, mert végig a mondanivalót kerestem vagy vártam, de nem kaptam semmit. Az hogy bosszú már unott és ráadásul fals minta is. Ezzel szakítani kéne. Viszont a legvégén volt egy jó mondat.
Spoiler
Amikor mondja hardy, hogy az hogy megölsz, és nézed a szenvedésem, nem hozza vissza a fiad. És ezen a ponton egy pillanatra el is gondolkodik caprio. Ekkor mondja hogy isten kezében van a bosszú. De ezzel meg semmilyen vallás nem tud mit kezdeni, hacsak nem az ószövetség felõl közelítjük meg, mint a bosszú álló isten kép. Úgyhogy nekem a befejezés sem tetszett ezt is máshogy kellett volna megoldani. A film során szinte csak olyan ember hal meg, aki nem érdemli meg. Erre a végén meghal az az 1, aki a szemet szemért, fogat fogért szerint megérdemli, és ezt pont nem az okozza, akinek érthetõ lenne a motivációja. Gondolok itt az indiánokra. Nekik mi közük hardyhoz? Csak azért ölik meg mert ottvan? Szal ez nem volt kidolgozva. Esetleges.
Spoiler
8/10
MattColors 2016 jan. 01. - 03:47:26 8/10 Előzmény xdm
(26/454)
---SPOILER---

A jó indián, szerintem még a DiCaprio/indián gyerek szálnál is feleslegesebb volt. Meg sem fordult a fejemben, hogy mi történik majd vele, egyszerûen nem számított. Az sem tûnt volna fel, hacsak simán eltûnik.
Az egész sztori, a túlélésre és a bosszúra volt kihegyezve. Oké, a bosszú szempontjából érthetõ volt, hogy Hardy kinyírta a fiát, és ez motiválta... De ehhez nem kellett volna indián, ha csak a fiatal srácot nyírja ki a vele ment végül, õt meg otthagyta, már önmagában is elég lett volna a bosszúhoz. Túl lett misztifikálva. Vagy most hirtelen az indiánokkal szembeni usa szolidaritás miatt lett belerakva, nem tudom.

---SPOILER VÉGE---

Engem így is lekötött.
offtopic
Szaki 2015 dec. 31. - 20:09:46
(25/454)
Az elsõ perctõl kezdve lekötött a film. Nincs benne üres járat. Teljesen elvan találva. DiCaprio nagyot alakít. Csak javasolni tudom mindenkinek.
Zizu82 2015 dec. 30. - 18:52:15
(24/454)
Ezt a filmet csak a medvés jelenetért már megérte megnézni. Oh my God! Ezentúl még vannak WTF-pillanatok. A fényképezés is ott van nagyon. A kategóriájában ez egy elég jól sikerült film, nem szabad más kategóriájú filmekkel hasonlítgatni. A story egyszerû, de nem is kell bonyolultnak lenni. Én nem kampányolnék DiCaprio Oscarjáért, de most egész jól hozta a szerepet és nem volt ripacskodás.
xdm 2015 dec. 29. - 22:47:44
(23/454)
Spoiler
A jó indián halála, meg a végén a kapitányt is tudtam elõre, hogy halni fog... Túl kiszámítható volt.
Spoiler
8/10
MattColors 2015 dec. 29. - 20:20:17 8/10
(22/454)
---SPOILER---

"Az indiánok meg csak épp arra jártak, hopp egy hardy, akkor ezt most megskalpoljuk és megöljük, mert miért ne, de a capriót nem."

Dicapriot azért nem, mert õ mentette meg azt az indián csajt, akit az apja keresett, mikor épp kapta a kolbit hátulról.

---SPOILER VÉGE---

Egyébként, számomra pont ez is egy kiszámítható történés volt.
xdm 2015 dec. 29. - 18:47:56
(21/454)
Nem tudom hova tenni ezt. Mit akart ezzel Inaritu? Bemutatni, hogy gyakorlatilag kikbõl lett amerika? Európa szemete rakta össze, mészárlás, árulás,foglalás, de igazság szerint az õslakosok szintén barbárok, jóllehet õk otthon vannak legalább. Vannak benne jó részek, amikor egy kis emberség is a képbe kerül, a fiatal srác, Brigs asszem a neve. Nõ volt az egyetlen jellemes a fehérek között. Az indián oldalon pedig a caprió megmentõje. De kb ennyi is aki "normális".

Jó a rendezés, sõt, az igazság szerint kiváló. A színészek mind tökéletesen hozzák, nem tudok fekete foltot mondani közülük. A fényképezés zseniális, a hangok szintén. Van egy atmoszférája az egésznek. És itt a pozitívumok véget is érnek.

Spoiler
A fõszereplõ gyakorlatilag terminátor, beargryls, és a szerencse fia együttvéve. Mindent túlél, de mindent. A történet bitang egyszerû, ezért is vontatott az egész, nagyon lassan halad a cselekmény. Ráadásul a legvégén, amikor hardyval gyilkolják egymást,a végén aztmondja a caprió: a bosszú isten kezében van. Szóval isten kezében, de azért belevág egy tomahawkot a hardy hátába, meg hasbaszúrja, meg épp meg akarta ölni, de isten kezében van a bosszú. Jó értem, akkor jött rá... Az indiánok meg csak épp arra jártak, hopp egy hardy, akkor ezt most megskalpoljuk és megöljük, mert miért ne, de a capriót nem.
Spoiler

Igazság szerint nem sok értelme van az egésznek. Persze jobb mint az Aljas Nyolcas, de hát attól ez még kevés. Megint ez a mózesi erkölcs megy, pedig Inarritutól nem ezt vártam. Az oké hogy hálivúd ószövetségi mintákban gondolkodik mindig, de azért néha nem ártana egy-egy kivétel.

6.
8/10
MattColors 2015 dec. 29. - 02:12:30 8/10
(20/454)
Ez a film egyszerre volt nyers, sokkoló és vad. A majdnem 150 perc játékidõ alatt, egy percig nem unatkoztam. Annyira naturál az egész film atmoszférája, számomra teljesen visszaadta azt a rideg világot, ami akkoriban uralkodott.
Kicsit persze kiszámítható volt, a történet nem volt túlbonyolítva, mégis mûködött az egész film, elejétõl a végéig.
Meg kell védenem Hardyt, azért nem olyan rossz színész... Láttam már igazán pocsék színészeket, de azért Õ minden, csak nem pocsék. Shinzontól kezdve Bronsonon át Forrest Bondurantig, sokféle szerepet játszott.
Itt is volt egy jelenet ami tetszett vele, úgy a film közepe felé és már direkt figyelem ezeket, mert nagyon megosztó személyiség. Plusz egy-két apróság még spoileresen.

---SPOILER---

Amikor Hardy, a tûz mellett meséli az apja történetét a srácnak, látszik minden mozdulatán, a mimikáján, hogy hozza a figuráját.
Ezt az indián család szálat nem tudtam hova tenni. Szerintem tök fölösleges volt. Fûszernek szánták?
Értem én, hogy megtörtént eseményeken alapul, és durva volt amit kapott az elején DC, csodával határos módon úszta meg. De amikor már lezúgott egy vadvízen, plusz az indiánok is belekergették egy szakadékba, ahol egy nagy fenyõ fogta fel a zuhanást, az már kicsit John Rambo volt.

---SPOILER VÉGE---

Visszatérve Hardyra, neki csak a rosszfiú, katona, zsaru, gengszter szerepek állnak jól, mást nem is tudok elképzelni rá és ez a gyengéje. Végignarkózta a fél életét, de legalább felismerte, hogy az nem vezet sehová és kitört belõle. Ezt tisztelem benne.
Viszont tény, hogy DiCaprio fényévekkel elõtte jár és ez nem is változik meg soha. Mert amíg DiCaprio eljátszik hitelesen egy jó ügyért harcoló ügyészt (csak példának hoztam fel), addig ezt Hardytól nem lehet elvárni. Ezért kapta DC a fõszerepet. ;)

7-8 pont között õrlõdöm, de DiCaprio és összességében a film kemény hangulatvilága miatt, tõlem megkapja a 8-at.
10/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 29. - 00:27:40 10/10
(19/454)
max a rajongoi szemében fogja túlnõni
egyébként nem színész,hanem egy ripacs nulla leohoz képest :)
10/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 29. - 00:26:14 10/10
(18/454)
bem=nem
10/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 29. - 00:22:39 10/10
(17/454)
na mi van szegénykém?
leszólták az isteni tarantino új filmjét és kötelességednek érezted lehúzni ezt?:D
nem ovis szint ez?:)

egyébként a taknyos dicaprio épp az istened elõzõ westernjében játszott fõszerepet
jó nagy kapufa lett ez :D

ráadásul biztos vagyok benne,hogy sem ezt,sem az aljas nyolcast nem láttad

bem baj,kellenek ide ilyenek is :D
2/10
dzsimboo 2015 dec. 28. - 23:57:03 2/10
(16/454)
Lassú, és unalmas film. soha nem nézem meg újra. Di caprio mint bear gryls, csak közben a taknya folyik. Borzalom. Majdnem 3 óra... Biztos van aki bírja az ilyet, de én nem.
10/10
benvenuto1 2015 dec. 28. - 21:41:37 10/10
(15/454)
Egymás mellett fut éppen két western,Tarantino Aljas nyolcasa és ez. Minkettõ hossssszú és egy téli tájban játszódik. Mégis ez a jobb egy lóhosszal.