8/10
gyereamozibabe 2021 máj. 22. - 10:19:26 8/10
(434/454)
Tetszett. A filmből kivágnék félórát, és úgy adnék rá 9 pontot. Mert a felétől úgy éreztem, mintha Sandra Bullockot nézném a Gravitációban. Mivel picit túlnyújtott a film, 2-3 "fantasztikus" eseményt kivágnék belőle. A vége számomra nem volt elég katartikus. Az viszont nagyon tetszett, hogy a negatív karakter árnyaltabban lett bemutatva. Az eleje határozotttan 9 pont, de összességében reálisnak érzem a 7,7-et.
riverside61 2021 máj. 09. - 14:36:54 Előzmény Sz. Péter
(433/454)
Igen ez is igaz. Ha gonosz is, akkor is jó valahol :) Itt lehet remek "ZSsablon karakterek"-et olvasni: https://zskategoria.blog.hu/page/2
offtopic
Sz. Péter 2021 máj. 09. - 12:32:27 Előzmény riverside61
(432/454)
Robert De Niro is mindig ugyanazt a karaktert hozza.
Legyen az akár a "Taxisofőr" vagy az "Apádra ütök" vagy a "Csillagpor".
riverside61 2021 máj. 09. - 11:07:20 Előzmény Bullózus pemfigoid
(431/454)
"Adam Sandler viszont mindig csak Adam Sandlert játssza, aki fingik, esik, szóvicceket nyom és forgatás gyanánt hülyül kicsit az amúgy senki más által nem foglalkoztatott haverjaival, aztán a végén csak összevág belőle 90 percet az erre szakosodott többi zsidó haverja." :))) Korrekt, pontos.
9/10
Minniemousee 2021 márc. 14. - 08:05:43 9/10
(430/454)
Szerintem ez egy nagyon jó film volt, minden tetszett benne, nem volt unalmas, teljesen oda szegezett a képernyő elé. Néhol brutális jelenetek vannak, de ettől is nagyon jó ez a film.
Amiben Leo szerepel, az csak jó lehet, imádom őt!
10/10
nikato 2021 márc. 03. - 09:22:13 10/10
(429/454)
Off. : A sok fanyalgót nem értem. Nekik mi kell?! Az Aguirre, Isten haragja 8,4 pontos a porton, amikor egy dögunalom, semmi, ez 7,7 pont mikor elejétől-végéig izgalmas, érdekes, eszedbe nem jut a telefonhoz nyúlni mikor nézed. Off. vége

Zseniális fim, minden perce élvezhető, Leo abszolút megérdemelte az Oscart és maga a film is! Másodjára néztük meg és ugyanazt a hangulatot hozta, mint amit elsőre!
10/10
Péterrrrrr 2020 dec. 29. - 00:18:10 10/10
(428/454)
Hogy lehet ilyen kis osztályzatot adni egy ennyire jó filmnek? Nem is értem. Már a film végén az a szempár, már az is fenomenális volt.
8/10
Nótárius 2020 okt. 14. - 13:16:17 8/10 Előzmény kispalissaci
(427/454)
Az elismerő vélemények szinte mindegyikével egyetértve: azért abban a "maga köré rendezett brutálisan jó csapat"-ban, szerintem, nagyon érződött a sürgősségi orvostan és a baleseti sebészet szakértőinek a hiánya. Így, miközben én is lenyűgözve néztem ezt az átható hangulatú, a természetbe ágyazottan nyers naturalizmusú, meg-meglassult tempójú kitűnő filmet, időnként eléggé kizökkentettek a "terminátoros" átérzések. Nem is annyira az elsődleges túlélhetőség, hanem inkább a teljesen esélytelen, abszurd gyorsaságú és eredményességű felépülések tekintetében. A baleseti mentésekben egykori közreműködőként, és több (az e filmben látottakhoz képest jelentéktelen) traumás sérülést összeszedő, az adrenalin "segítő" hatásával is valamelyest tisztában lévő sportolóként, számomra is többször csorbult a film ebbéli valószerűsége.
A tényleg-megtörténtség ténye ugyanis, nemhogy nem ad felmentést a film alkotóinak az események és következményeik (hogyan) megjelenítésekor, hanem épp ez ró rájuk még nagyobb felelősséget a megvalósítás hiteles igényessége tekintetében.


Meglehet, én is valamivel pozitívabb üzenetű végkifejletet vártam volna, de így utólag visszaidézve, a főhős életerői fogytával, szerintem is a látottak szerint lett valóságosabb. Mindemellett az indiánfőnöknek, tán mégiscsak többet kellett volna tennie a lányát korábban, a saját élete kockáztatásával megmentő Hugh Glass megmentéséért, a mellette méltósággal történt csapatos elvonulásnál.


Egyébként rám, Leonardo DiCaprio kedvelőjeként is, nagyobb hatással volt e filmben Tom Hardy (John Fitzgerald) hitelesb erejű karakter-azonosultsága.
10/10
21Vick 2020 aug. 16. - 23:56:02 10/10
(426/454)
Ez egy jó film. Nem mondom, hangulat kell hozzá, hogy leüljek és vègignèzzem, de ha a megfelelő hangulatban vagyok, nagyon is èlvezhető, a törtènet, a tàj, a kivitelezés, Leo színészi munkàja, és Hardy meg a többiek is. Az, hogy igaz törtènet, meg a hab a tortàn. Leo az Oscart nagyon megèrdemelte màr, megdolgozott èrte. Elvarázsol, beszippant a film vilàga, igazi kikapcsolódás.
Edmond Dantes 2020 máj. 12. - 08:48:43 Előzmény Bullózus pemfigoid
(425/454)
Egy megveszekedett (ES irigy!) DiCaprio-gyulolotol semmi, az egvilagon semmi nem "tulzas". Egy regi portos "nagyagyu" par eve meg DiCaprio allando magyar hangjaval is bizonyitani igyekezett, hogy ha DiCaprionak egy "olyan" magyar szinesz adja magyar hangjat, akinek "olyan" a hangja, amilyen, akkor az is ekesen bizonyitja, hogy DiCaprio nem jo vagy nem igazan komolyan veheto szinesz. A joember valszeg nem tudta, hogy Hever Gabor kituno szinesz es az egyik legjobb szinkronhang ugy altalaban is. Igaz, o Oscart nem kaphat, de Leo igen es ha nem is a legjobb filmjere es nem is magyar hangjara, de megkapta. Egyesek "elfelejtik" (?) azt is, hogy o es nem a film kapta a szobrot. Adam Sandler egyetlen filmjet sem lattam, nem is kommentelem sem ot sem a hozza rendelt vallasi targyu megjegyzest. Eddig nem tudtam, hogy a filmbohozatoknak (is) van vallasa. Mindig tanul az ember mint -hogy stilszeru legyek- a jo pap.
Bullózus pemfigoid 2020 máj. 12. - 00:41:49
(424/454)
Jé, eltelt egy egész év...
Nézd, ízlés kérdése, hogy, mit szeret többször is megnézni. Számomra ez sem olyan film, belátom, de igen kevés újranézős filmet tartok számon.
Az az érv viszont, hogy Adam Sandler azért korrektebb, mert legalább nem is akar több lenni a sxarnál, kissé morbid számomra.

Amúgy persze, hiteltelen volt Dicaprio csodás gyógyulása, a karcolás nélküli halálugrásai... hogy kerék alá tették, onnan is kivették, ő meg a halálig üldözi a gonoszt.
De filmet nem a kifejezett élethűség, hanem az élmény miatt nézünk.
Az élményt meg neked kell megtalálni. Az indián harcmodor ábrázolása, a fehér ember rút kegyetlensége, a természet vadsága, a táj, a színészek játéka, az eltökéltség, a bajtársiasság,stb.
Volt hibája a filmnek, ahogy még a Vissza a jövőbe-nek is, de ettől még élvezhető, ha élvezni akarod.

Akárhogy is, az 1/10 erre erős túlzás, még egy megveszekedett Dicaprio-gyűlölőtől is.
Jól játszott. Nem annyira, mint pár korábbi filmjében, de hiteles volt.

Ide írd a spoileres tartalmat



Adam Sandler viszont mindig csak Adam Sandlert játssza, aki fingik, esik, szóvicceket nyom és forgatás gyanánt hülyül kicsit az amúgy senki más által nem foglalkoztatott haverjaival, aztán a végén csak összevág belőle 90 percet az erre szakosodott többi zsidó haverja.
De tény, hogy ő nem is ígér ennél többet.
1/10
drkotasz 2020 máj. 12. - 00:07:46 1/10 Előzmény Bullózus pemfigoid
(423/454)
Fikázhatod Adam Sandler-t. De, hogy ezt a filmet az az embert aki 2x megnézi, az mazochista. Ez a film, egy merő butaság. Annyi hibával, hogy az már ordít. Sandler legalább korrekt. Nem ígér többet, mint amit tud. De azt legalább jól csinálja, mert többször is megnézik az emberek, mert kapnak valamit, ami örömöt okoz nekik. Ez a film szerintem senkinek nem okozott örömet, sem katarzist. Úgy volt hiteltelen, ahogy volt. Ettől rossz a film.
10/10
cellasto 2020 ápr. 12. - 15:02:42 10/10 Előzmény musztydobay
(422/454)
nem tudom, mi akart ebben "európai" lenni, de majd te biztos elmagyarázod két pörgetés közt :)
10/10
Hekaté 2020 ápr. 12. - 10:33:10 10/10
(421/454)
Nem vagyok biztos benne, hogy ezért a filmért kellett volna odaadni DiCaprionak az Oscart, bár ezért is bőven megérdemelte. Viszont voltak még ennél is jobb és nagyobb alakításai. Többszörösen kijárt volna már neki eddig is. Eredet, Tégla, Viharsziget - nekem ezek mind jobban bejönnek, és ha azok 10 csillag, akkor ez "csak" 9,7. De attól függetnenül a film nekem tetszett, még a vontatott, művészi megoldások is, ami amúgy nem az én műfajom.

Hardy pedig a másik nagy forma. Aki nem látta a Legenda c. filmet (https://port.hu/adatlap/film/tv/legenda-legend/movie-164498 --- erre gondolok), és szereti az 50-es, 60-as évek gengszer-hangulatát, főleg az igaz történeten alapulókat, szerintem nagyon érdemes megnéznie.
1/10
allofs 2020 ápr. 12. - 00:29:15 1/10
(420/454)
Ritka szar, de legalább jó hosszú.
10/10
cellasto 2020 ápr. 04. - 12:20:45 10/10
(419/454)
a napokban tervezem újra megnéznii, mert a mozibemutató óta nem láttam szükségét
most sajnos egyre több időt tölt az ember otthon, így beleférnek az ennyire hosszu filmek is
9/10
Owl 2020 ápr. 04. - 11:59:00 9/10
(418/454)
Kétszer néztem meg. Elsőre nem nagyon jött be, mintha Caprio szenvedése is duplán lett volna leforgatva. Alighogy összeszedi magát, máris újból a földön csúszik-mászik. A film összességében egy lassú folyású, realisztikusnak szánt és részletes, látványos alkotás. A vadon megmutatása is jól sikerült, a vad folyók, a mohától süppedős erdők, a havas hegyek, viharok. A hideg. Minden, ami keresztbe tehet a prémvadásznak. Az, hogy ilyen hosszú lett, nem lehet véletlen. Nem a nagykörúton forgatták, ahol egymásba érnek a szereplők, helyet kellett hagyni az időben, különben valószínűtlenül túlzsúfolt lett volna. Itt ugyanis hatalmas területek bejárásáról van szó. Egy kicsit túltolták a lányát kereső indián főnököt, aki szó szerint mindenhol, minden nyomban, minden kő alatt a lányát vélte felfedezni.
A színészekről annyit, hogy Hardy és Caprio is jól játszottak. Szóval egyszer mindenképp meg lehet nézni, de a marveles bambuldákon szocializálódott átlagjános nem biztos, hogy szeretni fogja.
Nekik inkább a Halásos vadászat vagy más néven Vadászat életre halálra című Charles Bronson filmet javaslom, amiben hasonló, ha nem épp ugyanezek a jelenetek köszönnek vissza. Az is egy 10 csillagos film.
6/10
Ivy00 2020 febr. 11. - 01:41:27 6/10
(417/454)
Leonardo szenvedése az Oscarért. Régen láttam ilyen hihetetlenül fárasztó filmet. A történet alapjában érdekes lenne, és nekem a medvés jelenettel sem volt bajom (leszámítva, hogy közben azt gondoltam, ezt nem lehet túlélni). De rettenetesen elnyújtották, ami nem vált előnyére. Egyszerűen bizsereg az ember keze a gyorstekerő gombon, ha nem moziban nézi. A tájak szépségesek, a látvány miatt éri meg leginkább megnézni.
10/10
Bence450 2020 jan. 26. - 19:08:38 10/10 Előzmény Gergel Bikassy
(416/454)
Megragadtad a lényeget tényleg...
Gergel Bikassy 2020 jan. 26. - 18:59:13 Előzmény Bence450
(415/454)
Bosszú Fitzgerald "felé" ? (nem magyar az anyanyelv?) Sorry