6/10
Sunboy 2016 máj. 06. - 17:02:52 6/10
(314/454)
Az Oscar után már bennem volt, hogy meg kellene nézni, mert csak lehet benne valami, ha ennyi díjat bezsebelt. Õszinte leszek, nagyon szép a táj, meg teljesen át tudom érezni, azt, ha térdig állnak a filmben a patakban, viszont maga a történet cselekményét kevésnek tartom. Lehet, hogy az is szerepet játszik, hogy Leonardonak kismillió alkalommal kellett volna különbözõ módokon meghalnia, de õ végigszenvedte azt a több mint két órát a vásznon. A lényeg, hogy nekem nem jött át a katarzis a végén, sõt valahogyan örültem, hogy vége lett a filmnek. Ajánlom mindenkinek egyszeri fogyasztásra, de ettõl függetlenül nálam 6/10
10/10
nyugiss 2016 máj. 05. - 09:49:04 10/10
(313/454)
az ez a fiuk sorsa egy érdekes film
szerintem rengetegen látták és nem is tudják,hogy leo játszott benne :)

én láttam sokszor még mielõtt befutott volna a titanic-al de én sem emlékeztem rá,hogy abban dicaprio játszott

csak emlékeztem rá,hogy legalább olyat alakított a srác,mint deniro :)
jani-wan 2016 máj. 05. - 09:13:11 Előzmény nyugiss
(312/454)
Azok a filmek már a Part után készültek ahol már az ember tudhatta hogy nem valószínû hogy a tinilány kedvenc nyálgép DeCapriot kapja.
jani-wan 2016 máj. 05. - 09:09:47 Előzmény Irgum76
(311/454)
"Akik nem csak popcorn mozikat néznek"
Elõször is mit értesz azon hogy popcorn mozi?
Ha azt amit én, hogy egy látványos, alig történet, "nép" mozifilm, és nem olyan aminek egy épkézláb története is van, akkor is kijavítanám úgy hogy:
Néhányan azok közül akik nem csak popcorn mozikat néznek.
Mert mindenki biztos hogy nem. Pl. én sem jegyeztem meg.
Így ez a szám szerintem meg elhanyagolható ebbõl a szempontból.
Nem tudom, de elképzelhetõ hogy a Hollywoodi áttörése ez a film volt, de hogy az ismertséget jelentõ filmje a Titanic volt az 100%.
És én is láttam ezt a filmet. Jól játszott, de messze nem alkotott olyat amiért emlékezne rá az ember. Biztos vagyok benne hogy hogy az emberek többségének ki kell gugliznia azt is, hogy mi ez a film egyáltalán amit említesz. Nekem is ki kellett. Ahogy belenéztem azonnal tudtam hogy már láttam, de nem emlékeztem DiCapriora.
És ellenpéldaként pl. Culkin sokkal emlékezetesebbet alakított a Home Alone-ban. Azt nem kell kikugliznia szinte senkinek.
Tehát a kérdés miszerint "ki ismerte a Titanic elõtt?", teljesen megalapozott, mivel a köztudatban ismeretlennek számított.

"idézet"
Nem tudom kitõl idézted ezt. Linkeld be, mert forrásmegjelölés nélkül az idézet túrót sem ér, mivel csupán egy messzirõl jött ember véleménye a rengeteg közül. Teszem azt írhatta akár Simon bácsi Dabasról is. ("na jó õ nem lehetett mert ismerem az írását és szép kerek B betût ír" - Markos/Nádas)

""sokak szerint""
Kik szerint?
""DeNirot és Barkit túlszárnyalta""
A 10 éves lányok szerint?
10/10
nyugiss 2016 máj. 03. - 16:56:02 10/10
(310/454)
annyiban kiegészíteném,hogy nem csak a negatív szerep miatt tûnhetett hardy jobbnak sokaknak
hanem azért is,mert ugye

------SPOILER-------


leo szinte csak az elsõ fél órában beszélt
szavak nélkül azért annyira nem egyszerû játszani(szerintem)

------SPOILER VÉGE-------

persze ennek ellenére hardy is nagyon jól hozta a szerepet,nagyot nõtt a szememben :)
Boby57 2016 máj. 03. - 16:43:29
(309/454)
Itt elolvashatjátok a filmrõl írt véleményem: :)
https://patriksimon.wordpress.com/2016/05/03/a-visszatero-2015/
10/10
nyugiss 2016 máj. 03. - 11:39:53 10/10
(308/454)
h neked fáj mindened és arra kérnek,ne pislogj...
kicsit gondolj bele
akaratlanul is pislogott szerintem

épp ez volt a célja fitzgerald-nak(tudta,hogy mindenképp pislogni fog,ezzel próbálta nyugtatni a lelkiismeretét)
10/10
nyugiss 2016 máj. 03. - 11:38:03 10/10
(307/454)
azért méltatlanul kihagytok olyan filmeket,hogy:

-véres gyémánt
-a tégla
-hazugságok hálója

amik persze akciófilmek,mégis remekül játszotta Leo

aztán ott van még:

-viharsziget
-eredet
-aviátor

ahol szintén nem egyszerû játékot tett le az asztalra

ergo,lehet õt utálni,de nem hinném hogy lenne olyan akinek egy filmje sem jön be

ez a visszatérõ tényleg nem volt egy igazán oscar díjas alakítás de most jött úgy ki a lépés,hogy nem volt ellenfele Leonak,így megkapta végre az elismerést,ami már régen kijárt neki

számomra ez a film a hatalmas belefektetett munka miatt lett 10-pontos,egyébként olyan 7-8 lenne a reális
ajánlom megtekintésre:

http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=172135

itt nagyjából látható,hogyan készült el ez a film és mennyi idõ alatt
10/10
Milton89 2016 máj. 03. - 11:23:22 10/10
(306/454)
SPOILER!

Amikor John Fitzgerald (Tom Hardy) kéri Glass-tól hogy ha azt akarja hogy megölje akkor pislogjon, utánna pislog is Glass. Akkor a film végén miért mondja azt Glass hogy nem egyeztek meg?
Irgum76 2016 máj. 03. - 09:35:38
(305/454)
Akik nem csak popcorn mozikat néznek, néztek

"A nagy áttörést az Ez a fiúk sorsa hozta el számára, ahol sokak szerint nagy nevû partnereit, Robert De Nirot és Ellen Barkint is túlszárnyalta. A következõ szerep, a Gilbert Grape, ahol Johnny Depp szellemileg visszamaradott öccsét alakította, pedig már egy Oscar-jelölést is hozott számára, s Hollywood mint az új James Deant kezdte emlegetni. A szerepajánlatok között igen nagy körültekintéssel válogató (s ebben szülei segítségét továbbra is igénybevevõ) DiCaprio következõ alakításaival már a kritikusok kedvencévé vált: az Egy kosaras naplója drogfüggõ kamaszát, a fiatalon elhunyt szimbolista költõzsenit, Rimbaud-t (Teljes napfogyatkozás), vagy a Rómeó és Júlia fiúból férfivá serdülõ hõseit természetes könnyedséggel játszotta el. A független produkciók mellett ugyanakkor jó érzékkel lavírozott a hollywoodi fõáram mentén is: eddigi legnagyobb közönségsikerét a hatalmas költségvetésû Titanic (1997) férfi fõszerepében aratta. A néhány éves önkéntes visszavonulás után a Kapj el, ha tudsz! és a New York bandái címû filmek fõszerepeiben tûnt fel újra a vásznon."

A Part is eléggé réteg film volt többek közt azért is mert akik a titanikos Kaprióért ültek be sokkot kaptak a film gorombaságától akik meg élvezték volna azt mondták nem ülök be erre a nyálas köcsög filmjére
azzal sem döntötte le az elõítéleteket
jani-wan 2016 máj. 02. - 20:12:10
(304/454)
"Kaprióról meg annyit, hogy most azok istenítik akik a Titanik óta köpködték elõtte meg nem ismerték "
Ne haragudj már, de most komolyan, ki ismerte a Titanic elõtt?
A Titanic-ban tinilányok kedvencét alakította. Azért meg majd kap elismerést a tinilányoktól.
Majd jött a Vasálarcos, és Malkovich-ék nagyon durván lejátszották a filmvászonról.
Dehogy a Titanic-tól mostanáig?
Hiszen a Part az már nagyon ott volt, és az már elõjelezte hogy lehet hogy mégis színész lesz.
És ha azok akiknek nem volt szimpatikus a Titanic-ban vagy nem ismerték elõtte, azok nem is ismerhetik el hogy milyen nagy színésszé nõtte ki magát?
Istenítik? Hát lehet hogy megérdemli. Az Oscaron a többi színész felállva tapsolta! Ami engem rohadtul meglepett mondjuk, mert az igaz hogy egy jó ideje jó színésznek tartom, de amikor a kollégái is felállva tapsolják azért az talán többet mutat és többet ér mint maga az Oscar díj.
10/10
nyugiss 2016 máj. 01. - 22:20:39 10/10
(303/454)
a maszkmestereknek is volt dolguk bõven :D
10/10
nyugiss 2016 máj. 01. - 22:19:07 10/10
(302/454)
..
10/10
nyugiss 2016 máj. 01. - 22:18:35 10/10
(301/454)
na látom,gyûlnek megint a haterek :D
Irgum76 2016 máj. 01. - 22:09:12
(300/454)
Tegnap megnéztem az elsõ snittet belõle (gyakorlatilag az elsõ másfél órát)
Ahogy olvastam mindenki Kaprióval van elfoglalva de abban egyetértés van hogy a fényképezés isteni
Na nekem már az elsõ öt percben cseszte a szemem a lens flare túlzott használata
Rögtön az elején repkednek a tüzes nyilak nidzsák esnek le a fákról de egyszerûen nem tudtam rá koncentrálni de mintha az operatõr sem mintha nagy totálban szeretett volna felvenni egy naplementét azok a huligánok meg mindig beszaladgáltak a képbe
(oké tudom, hogy természetes fényeket használtak de azt a giccs parádét ki is lehetett volna retusálni)
A macis jelenetnél én hiányoltam a polygon számlálót a sarokból annyira cgi-s volt Pi élete után ez kicsit szégyen
Ez a "megtörtént esemény alapján" mindig sántít hogy mást ne mondjak az X-aktákra is mindig kiírták
Szóval lehet, sõt biztos hogy az életben túl lehet élni egy mackó támadást de nem egy ilyet mint Kaprióval történt

Kaprióról meg annyit, hogy most azok istenítik akik a Titanik óta köpködték elõtte meg nem ismerték
Az utóbbi filmjei egy kalap szart nem érnek fõleg a A Wall Street farkasa
Ami jó filmje volt az mind fiatalkori
Hatalmas kedvencem az Ez a fiúk sorsa igaz ott Deniro vitte a pálmát parádés volt abban a szerepben
De ott vannak még a Teljes napfogyatkozás,Egy kosaras naplója,Marvin szobája,A part

Az engem meg sosem érdekelt, hogy a lányok bugyija nedves lett-e tõle vagy sem
10/10
nyugiss 2016 máj. 01. - 20:03:23 10/10
(299/454)
Hát igen,de jól ráéreztem,hogy ezt moziban kell megnézni :)
1/10
Giokute 2016 máj. 01. - 19:56:38 1/10
(298/454)
Nagy nulla semmitérõ, értéktelen, dög unalmas film
Felfogni nem tudom mi ez a hype körülötte. Ha nem híres színészek lennének benne, a kutyát se érdekelné.
(beállítja olyannak az indiánokat, amilyenek soha nem voltak - történelemhamisító alkotás)
jani-wan 2016 máj. 01. - 18:45:13
(297/454)
Végre egy igazán jó film a sok szemét között amit mostanság csinálnak.
8/10
Mydgard 2016 máj. 01. - 18:33:07 8/10
(296/454)
*Spoiler*

Hello!

Tegnap nekem is volt szerencsem megnezni a filmet. Eleg naturalisztikus film, kisse tulzottan. Van benne par irrealis tortenes, amit szerintem nem lehetett volna tulelni, de spongyat ra. A tajak gyonyoruek kb. mint a Tul a baratsagon-ban. A foszereplo a szokasostol elteroen nem szupermenkent van abrazolva, hanem egyszeru foldi halandokent, akit talan csak az tart eletben, hogy van meg egy kuldetese, ilyen esetben valoban elkepzelhetonek tartok "csodas" eletben maradast. Megjelenik az oslakosok szomoru tortenete, mennyire aldozatai is lettek a amerika kolonizalasanak illetve az, hogy milyen szinten szimbiozisban elnek a termeszettel, a szulofoldjukkel. Az izzaszto kunyho, a latomasok, az indianok bolcs eletfelfogasa ad egy misztikus hangulatot az egesz tortenetnek. Valojaban tetszett a film, bar nem gondolom, hogy Leonardonak pont emiatt kellett volna megkapnia az Oscarjat. Talan az "egyszernezosnel" magasabb szintet utott meg nalam.
10/10
nyugiss 2016 máj. 01. - 14:36:31 10/10
(295/454)
Leo azt nyilatkozta,hogy állatok tetemében kellet aludnia
mivel brutál állatvédõ,nehezen hiszem,hogy tényleg egy valódi tetem lett volna

bár lehet egy vágóhidi állat volt