jesusfreak 2016 jan. 12. - 12:31:17
(54/454)
Hát, igen.... a film tele van "hihetetlen" gyógyulásokkal és megoldásokkal. Egy másik normális, filmben a szereplõk háromszor belehalnak azokba a sebekbe, amiket DiCaprio kap! Nem akarok csakazértis hibát keresni, de az a baj, hogy maga a film története, annyira szögegyenesen egyszerû, hogy túlságosan a fõhõs sebeire fókuszál. Mivel ezen kívül nincs nagyon más, ami lekötné a nézõt.
Ha ezért DiCaprio Oscar-t kap, akkor azt csak a fizikai megpróbáltatásokért fogja kapni, - szerintem. Habár inkább aranyérmet érdemelne, mint Oscar-T, de azt meg a Olimpián osztogatják, s nem itt!
8/10
tesz-vesz 2016 jan. 11. - 20:50:23 8/10
(53/454)
egészen nézhetõ film, érdemes megnézni. még az álomképek is elfogadható számban vannak benne, pont elviselhetõ.
egyre ritkábbak azok a filmek, amiket érdeklõdéssel végig lehet nézni, ez simán nézhetõ. hiteles. profi filmes munka, nem úgy mint a többi nagy film, amik futnak a mozikban mostanság.

azt viszont senki ne próbálja nekem megmagyarázni hogy a végén a kapitány...

SPOILET - RONTÓC

... egyedül leoval megy utána a tolva, áruló gyilkosnak és nem visz magával egy szakasznyi katonát. kicsit csalódás ez a momentuma, de sebaj.
shoc 2016 jan. 10. - 20:08:04
(52/454)
Jofej vagy!
Köszi a választ Cellasto! :)

Tetszeni fog:
1. ha szereted a realisztikusabb indianos filmeket.
2. ha Hugh Glass-rol szívesen megnéznél egy filmadaptaciot.
3. ha kiváncsi vagy Innaritu újabb "kolteményére" a Birdman után.
4. ha kiváncsi vagy, milyen amikor természetes fénnyel forgatnak, lámpák nelkul.
5. Ha látni akarsz par jobbat Leo színészi repertoarjabol. Van par jo pillanata.

Nekem jobban illett hozza a
1. Gilbert Grape
2. Wall Street farkasa
3. A part (ez nekem a favorit, igazi neki való szerep).

Számomra nem volt igazan emlékezetes, katartikus.
Amolyan kísérlet. Érdekes volt, de kissé untam. De a véleményem nem mérvadó, nekem a Birdman se nagyon jött be.
Sose szerettem a realisztikus indianos alkotásokat.
10/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 10. - 18:22:06 10/10
(51/454)
jójó,így már más a gyerek fekvése :)
szerintem sem tett le semmi olyan igazán ütõset mostanában az asztalra

mjuk én szeretem a filmjeit(ezt még nem láttam)
majd valamikor sort kerítek rá

de fura,hogy a két film tábora(visszatérõ,aljas 8-as)kötelezõen szapulja a másik filmjét :D
shoc 2016 jan. 10. - 18:14:39
(50/454)
Ahogy látom, senki nem irt olyan dolgot ami bántó.
Elnézést, ha annak tûnt írásom.
Amit leírtam, csak egy vélemény, nem biztos, hogy igazam van.
Ne egyél meg. ;)

Szerintem Leo-ban óriási potenciál van. Rengeteg a tapasztalata, sok a lehetõsége, a wall street tok jo film lett.
Viszont míg anno a Gilbert Grape-ért simán Oscar-t érdemelt volna, az elmúlt években amit láttam tõle, valahogy olyan "erõlködés".
Ez csak egy vélemény, nem biztos, hogy igazam van.
10/10
cellasto 2016 jan. 10. - 17:40:29 10/10
(49/454)
te figyelj már!
mi ez a duma,hogy azért erõlködik,hogy oscart kapjon?
szerinted fognak egy ilyen filmet egyáltalán jelölni?
ha a wall street-ért nem kapta meg,akkor ezzel filmmel biztos a közelében sem lesz(szerintem már nem is motiválja ez)

egyébként meg figyelem milyen nevetségesek itt egyesek:

akik ezt húzzák le,azok istenítik az aljas 8-ast
akik meg ezt isenítik,azok lehúzzák a tarantino filmet..

valami óvoda szabadult ide be,vagy mi a tököm??
shoc 2016 jan. 10. - 17:34:33
(48/454)
Van benne par jo jelenet, ennek ellenére untam.
Dicaprio ket es fel órán at közeli felvételeken kínlódik hogy Oscart kapjon.

Ennél jóval jobb filmjei voltak.
solicitor 2016 jan. 10. - 15:34:59
(47/454)
Maximálisan egyet értek az elõzõ hozzászólóval. A sztori kb olyan szinten van amiket kereskedelmi csatornákon adnának a vasárnapi ebéd elõtt ifjúsági westernként. Maga a film látványos, jók a folyamatos, bevágások nélküli akciójelenetek. Csajoknak is csalódás lesz mert DiCaprio ápolatlan benne
networkrobi@gmail.com 2016 jan. 10. - 00:37:31
(46/454)
Ez egy nyomasztó film! Primitív történet köré építve, két és fél órán át! Ami ebben a zseniális , az operatõri munka (egy -két közeli kamera hiba kivétellel). A "fõhõs" életben maradása teljesen valószínûtlen. A különlegessége mellett számomra mégis egy feledhetõ alkotás.
Silkent 2016 jan. 10. - 00:28:19
(45/454)
Faék tartalmú, de hatásos film.
10/8.
Capriot sajnálom ha tényleg ezért fog Oscart kapni, talán ez az egyik legfelejthetõbb alakítása a sok kiemelkedõ mellett, hozzátéve, hogy a "felejthetõt" természetesen az Õ szintjén értem. Már réges-régen meg kellett volna kapnia...jelenleg sztm. benne van a világ 3 legjobb színésze között (Tom Hanks a másik és még valaki - nálam E. Norton)
9/10
sello13 2016 jan. 09. - 14:02:16 9/10
(44/454)
8/10
MattColors 2016 jan. 08. - 14:16:34 8/10 Előzmény xdm
(43/454)
---SPOILER---

Szerintem azok az indiánok, már láthatták, hogy harcolnak, az indián csaj meg kiszúrta DC-t, ezért nyírták ki Hardyt, õt meg nem. Persze ez találgatás, konkrétan nem derül ki a filmbõl, ebben igazad van. Én át tudtam siklani felette.

--SPOILER VÉGE--

Ezért írtam én is, hogy történet amúgy egyszerû, mint a faék. Nem kellett nagy mondanivaló után kutatni. Itt a világ/ember nyers brutalitásának a bemutatása volt a cél szvsz, hogy állatok voltunk/vagyunk, kicsinyes célokkal. Erre utalhatott a tábla is, amire ráírták, hogy: "Mind vadak vagyunk".

Nem az év filmje, de én imádtam az atmoszféráját, és DC miatt elfogult is vagyok egy kicsit.
k11zoltan 2016 jan. 07. - 23:00:37
(42/454)
Na jól van.
A Birdman után megijedtem, hogy Inárritu lejtmenetbe kapcsol (a sok díj ellenére), de ez nagyon jó lett.
Az év egyik, de talán a legjobb filmje.
9/10
sello13 2016 jan. 06. - 19:59:49 9/10
(41/454)
sikerült ma Németországban megnéznemHát, gyerekek, ilyen, amikor négy korszakos zseni filmet csinál. Leo, Tom Hardy, Inárritu (rendezõ) , és az operatõr Lubezki. Egészen félelmetes alkotás, van egykét jelenet, amikor még -mozdulni sem mertem. A medvés jelenet meg szerintem minden idõk legjobb 10 percei válogatásába is simán mehet. A mozi naturalisztikus, nyers és fájó, majdnem annyira, mint Meg Gibson Apocalyptoja, de itt nem éreztem a durva jeleneteket annyira öncélúnak. DiCaprio zseniális, mint mindig, de ezért szerintem nem fog Oscart kapni. Azért nem 10/10-es, mert a bár a képek mûvésziek, a rendezés lehengerlõ, a színészek eszméletlen jók (komolyan nem is értem, hogy tudtak néhány részt felvenni, illetve Leonak mit kellett kiállnia a forgatáson), viszont a 156 perc rohadt hosszú volt, és nem mindig tudták jól kitölteni. Röviden: indulás a moziba be! smile hangulatjel
8/10
Randal Graves 2016 jan. 06. - 17:23:52 8/10
(40/454)
Ennél jóval durvább zuhanásokat is éltek már túl emberek, szóval azt a jelenetet pont, hogy meg tudtam emészteni...
Azzal viszont egyet kell értsek, pár nap alatt biztos nem heveri ki senki még manapság kórházban sem azt az ismerkedést a grizzlyvel. Úgyhogy az inkább sci-fi az én megítélésemben! :D

Amúgy a filmet bátran ajánlom megtekintésre, szerintem moziban is beülök rá, ha lement a vizsgaidõszak.
A 2 fõszereplõ közül nekem is Hardy alakítása tetszett inkább, egyébként azon vitázni, hogy melyikük jobb színész kicsit olyan, mint hogy ki a világ legszebb nõje...úgyse gyõzöd meg azt, aki másképp gondolja mert szubjektív a dolog.
Csak, hogy állást foglaljak azért én is Caprio felé hajlok inkább, de Hardy is korrektebb a legtöbb színésznél. :)
Történet nincs túl komplikálva, ahogy írták mások is, viszont az atmoszféra kiváló, gyönyörû tájak, melyekbõl sugárzik a vadság is egyszerre, és az akkor ott élõ emberek hétköznapjai, gondjai, amik azért teljesen más jellegûek, mint manapság szerencsére... engem mind lekötöttek, nem untam a filmet 1 percig sem.
(Mielõtt valaki betalálna nem azt értem 7köznapinak, ami a fõszereplõvel történik, hanem magát a folyamatot, ahogy pénzt kerestek, és éltek akkoriban azon a vidéken.)
A befejezésért kár, valóban kiszámítható volt a végjáték, viszont a brutalitása tetszett kettejük harcának, nem csak ilyen ímmel-ámmal megváglak, meg 1 szúrás aztán meghaltál, mint sok más filmben lenni szokott, hanem tényleg elhiszem, hogy 2 ember vágó/szúró fegyverekkel valahogy így jár, ha egymásnak esik, szóval minõségileg azzal sem volt bajom.
Összegezve én 10/8-ra mondanám.
vaddani 2016 jan. 05. - 22:36:19
(39/454)
Ehhez képest Rambo egy nudli, miért nem úszta át az óceánt mikor elmerült a titanic. Gyönyörûek a tájak, a vadon, jó az operatõr. Tom Hardy zseniális, mint mindig.


spoiler

De a tom és jerrybe nem zuhannak ekkorát, mint ez a lóval. Ebbe még a superman is belehalt volna, és sajnos ez nem sience fiction.
9/10
vandorbab 2016 jan. 05. - 10:26:26 9/10
(38/454)
Aki csupán egy zsigeri túlélés/bosszú történetet keres a filmben, az is elégedett lesz, de az sem fog csalódni, aki kedveli Inárritu celluloid-költészetét.
A félisten operatõr (Emmanuel Lubezki) munkája már-már földöntúli.
A mackómama viszont nyomi volt.
Ennek a filmnek szaga van.
Balu64 2016 jan. 04. - 23:02:05
(37/454)
Azért az döbbenetes, hogy hetekkel a mozipremier elött fenn van online - nem kamerás képpel -, felirattal az interneten...
Ezt hogy engedhetik meg???
10/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 04. - 20:45:01 10/10
(36/454)
január és már meglennének az év filmjei?
optimisták akkor :D
8/10
Balage06 2016 jan. 04. - 19:20:37 8/10 Előzmény cellasto
(35/454)
Gondolom azért, mert mind2-t az év filmjének harangozták be.